Szerző Téma: Falak Isten egyházán belül  (Megtekintve 12657 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Falak Isten egyházán belül
« Dátum: 2011 Szeptember 03, 10:39:46 »
Miért épülnek falak a felekezetek között? Kik építik és milyen céllal?
Isten mit gondol erről? Hogyan rombolhatnánk le ezeket?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 03, 13:10:09 »
Jogos a kérdés, főleg, ha egy kívülálló, nem hívő teszi fel a kérdést.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 03, 13:16:05 »
Nagyon szépek ezek az új topic-kok, ez is, és a Lélek gyumolcsei is, hálásan koszonom, hogy megnyitottad oket.


Személy szerint annyit tudnék megemlíteni, ezen TÉMÁK, az igazi a Krisztussalvaló vérszerinti keresztségrol adnak bizonyságot.
Mintegy fel is szentelt helyek. Ezekrol úgy vélem beszélgetni...... nem nagyon lehet, ezen tulajdonságok tettetkben mutatkoznak meg.  :2smitten:
Igen ritkán koszonnek vissza, a Lélek Igaz Gyumolcsei....... így vannak szakadások és elszigeteltségek / falak, gyulekezeteken belul, es felekezetek kozott.


Ha Lélek szerint élünk, Lélek szerint is járjunk.
GAL  5 , 25

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 03, 13:20:35 »
Jogos a kérdés, főleg, ha egy kívülálló, nem hívő teszi fel a kérdést.



Ha ilyen gondolatot veszunk figyelembe Orsi, akkor pedig csak az jut eszembe, hogy senki nem kerdojelezheti meg a másik tettét, akár keresztény, akár nem... csak az kellene számítson az én életemben is, és minden más ember életében, hogy sajátmagunk mit teszunk le az asztalra....otthon, az utcan, a munkában, a gyulekezetben..... :2smitten: 

Nem?

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 03, 13:29:03 »
Sajnos hallottam már embereket, akik azért ábréndultak ki a kereszténységből, még mielőtt megtértek volna, mert azok, akik keresztényeknek vallják magukat rosszul képviselték Istent. Én teljesen megtudom érteni azoknak a nem hívőknek a helyzetét, és át tudom érezni az ő állapotukat. Sajnos sok ilyen van. Ezért bátorkodtam azt mondani, hogy jogos a kérdés, mert rengeteg nem hívő van, akik a keresztényekből hiányzó szeretet még jobban megkeményíti őket. Az Igazság és a szeretet szétválaszthatatlan. Nem szeretnék olyan lenni, mint az Efézusi gyülekezet, és azt sem szeretném, ha valaki miattam ábrándulnaki a kereszténységből. Puszta szívfájdalomból mondom, amit mondok.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 03, 13:34:36 »
Kedves Testvérek!

Isten akarata az egység Jézus Krisztusban. Eszembe jutott az ÚR Jézus Imája:

20"De nem értük könyörgök csupán, hanem azokért is, akik az ő szavukra hisznek énbennem;  21hogy mindnyájan egyek legyenek úgy, ahogyan te, Atyám, énbennem, és én tebenned, hogy ők is bennünk legyenek, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. 22Én azt a dicsőséget, amelyet nekem adtál, nekik adtam, hogy egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk: 23én őbennük és te énbennem, hogy tökéletesen eggyé legyenek, hogy felismerje a világ, hogy te küldtél el engem, és úgy szeretted őket, ahogyan engem szerettél."
Jn 17,20-23

Maga az ÚR Jézus könyörög az Atyához, hogy tökéletesen eggyé legyünk. A szentek (a Bárány vérén megváltottak) közössége Krisztus Teste, nem lehet szétdarabolni.

Olyan szép, ha a Megváltottak - falak nélkül - szeretetben egyek tudnak lenni.

Szeretettel

Elisabeth  :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 03, 13:55:37 »
Nagyon igaz Elisabeth! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Emike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 03, 17:47:47 »
Rettenetesen utálom ezeket a falakat!!! BIztos vagyok benne, hogy ez nincs rendben így  :nem:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 03, 18:06:39 »
Nincs rendben, bizony...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 03, 19:11:04 »
Kedves Testvérek!

Isten akarata az egység Jézus Krisztusban. Eszembe jutott az ÚR Jézus Imája:

20"De nem értük könyörgök csupán, hanem azokért is, akik az ő szavukra hisznek énbennem;  21hogy mindnyájan egyek legyenek úgy, ahogyan te, Atyám, énbennem, és én tebenned, hogy ők is bennünk legyenek, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. 22Én azt a dicsőséget, amelyet nekem adtál, nekik adtam, hogy egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk: 23én őbennük és te énbennem, hogy tökéletesen eggyé legyenek, hogy felismerje a világ, hogy te küldtél el engem, és úgy szeretted őket, ahogyan engem szerettél."
Jn 17,20-23

Maga az ÚR Jézus könyörög az Atyához, hogy tökéletesen eggyé legyünk. A szentek (a Bárány vérén megváltottak) közössége Krisztus Teste, nem lehet szétdarabolni.

Olyan szép, ha a Megváltottak - falak nélkül - szeretetben egyek tudnak lenni.

Szeretettel

Elisabeth  :2smitten:
Kedves Elizabeth!
Így van,ahogy mondod.

Elszomorít az,hogy sokan nem is tartják a másikat testvérnek.

Erről az elkülönülten levő gyülekezetekről volt egy álmom.A blogomban írtam,így néhányan olvastátok is már.
Egy juhnyájról,ahol több kissé elkülönült csoportban voltak a juhok,ahelyett,hogy összetartottak volna,mint akik egy nyájhoz tartoznak és egy pásztorhoz.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 03, 19:33:22 »
Isten Igéje mondja:Ef 2,14    
Mert Ő a mi békességünk, ki egygyé tette mind a két nemzetséget, és lerontotta a közbevetett választófalat.
Jézus tehát nekünk példát hagyva, elkezdte lerombolni a Zsidók és nemzetekbeliek között levő válaszfalat. Vajon honnan jön ez az indulat, hogy Jézus /Yessua/ ellen, új falak épülnek? Mostmár nem csak Zsidók és nem Zsidók között, de felekezetek között is...sőt: adott felekezeteben is elszeparálódások vannak különböző okokból: Ki a régebbi-ki a nagyobb-ki a jobb-ki a szebb-ki az okosabb...
Vajon mikor veszik észre ezen indulatok lelkes képviselői, hogy valójában Jézussal mennek szemben, miáltal: amit Ő lerombolt, azt sokszorosan újra építik?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 03, 19:42:15 »
Bizony igaza van annak akik a falak meglétéről beszélnek, Mert vannak ezek a falak, és milyen áthatolhatatlannak tűnő, milyen kemény falak ezek...én már csak tudom. Akkorákat lehet koppanni bennük, úgy fogják, szorítják az embert... emberi erővel átjárhatatlan...én is utálom őket, Emike!
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 03, 19:52:12 »
Kedves Testvérek!

Isten akarata az egység Jézus Krisztusban. Eszembe jutott az ÚR Jézus Imája:

20"De nem értük könyörgök csupán, hanem azokért is, akik az ő szavukra hisznek énbennem;  21hogy mindnyájan egyek legyenek úgy, ahogyan te, Atyám, énbennem, és én tebenned, hogy ők is bennünk legyenek, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. 22Én azt a dicsőséget, amelyet nekem adtál, nekik adtam, hogy egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk: 23én őbennük és te énbennem, hogy tökéletesen eggyé legyenek, hogy felismerje a világ, hogy te küldtél el engem, és úgy szeretted őket, ahogyan engem szerettél."
Jn 17,20-23

Maga az ÚR Jézus könyörög az Atyához, hogy tökéletesen eggyé legyünk. A szentek (a Bárány vérén megváltottak) közössége Krisztus Teste, nem lehet szétdarabolni.

Olyan szép, ha a Megváltottak - falak nélkül - szeretetben egyek tudnak lenni.

Szeretettel

Elisabeth  :2smitten:
Kedves Elizabeth!
Így van,ahogy mondod.

Elszomorít az,hogy sokan nem is tartják a másikat testvérnek.

Erről az elkülönülten levő gyülekezetekről volt egy álmom.A blogomban írtam,így néhányan olvastátok is már.
Egy juhnyájról,ahol több kissé elkülönült csoportban voltak a juhok,ahelyett,hogy összetartottak volna,mint akik egy nyájhoz tartoznak és egy pásztorhoz.
Elnézést kérek.Helyesbítek.Nem a blogba írtam,hanem egy másik topicba ezt az álmot.Majd leírom újra..
 :05:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #13 Dátum: 2011 Szeptember 03, 19:54:44 »
Bizony igaza van annak akik a falak meglétéről beszélnek, Mert vannak ezek a falak, és milyen áthatolhatatlannak tűnő, milyen kemény falak ezek...én már csak tudom. Akkorákat lehet koppanni bennük, úgy fogják, szorítják az embert... emberi erővel átjárhatatlan...én is utálom őket, Emike!
Én is utálom a falakat.Imádkozzunk,hogy omoljanak le.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #14 Dátum: 2011 Szeptember 03, 19:56:49 »
Mostmár nem csak Zsidók és nem Zsidók között, de felekezetek között is...sőt: adott felekezeteben is elszeparálódások vannak különböző okokból: Ki a régebbi-ki a nagyobb-ki a jobb-ki a szebb-ki az okosabb...
Vajon mikor veszik észre ezen indulatok lelkes képviselői, hogy valójában Jézussal mennek szemben, miáltal: amit Ő lerombolt, azt sokszorosan újra építik?
Ez azt juttatja eszembe,amikor a tanítványok vitatkoztak,hogy ki nagyobb a mennyeknek országában. :062:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63