Szerző Téma: Falak Isten egyházán belül  (Megtekintve 12656 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #15 Dátum: 2011 Szeptember 03, 20:55:08 »
Kérdés merült fel bennem:
Mit neveztek Isten egyházának?
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #16 Dátum: 2011 Szeptember 03, 21:04:23 »
Számomra az Isten gyermekeinek a közösségét jelenti.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #17 Dátum: 2011 Szeptember 03, 21:06:15 »
Aki vallja,hogy egy az Isten, Avrcham-Jichak-Jakov Istene, Aki vallja,hogy Jézus,/Yessua/ a megígért megváltó, az az én testvérem. Nem egymást hívtuk Testvérnek, hanem Isten, a mi Atyánk hívott bennünket Jézus által gyermekeinek,így lettünk mi testvérek! Az ily módon testvéri közösségben élő hívők közössége az egyház, aminek, pontosan ezért a feje Jézus /Yessua/
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #18 Dátum: 2011 Szeptember 03, 21:45:01 »
Aki vallja,hogy egy az Isten, Avrcham-Jichak-Jakov Istene, Aki vallja,hogy Jézus,/Yessua/ a megígért megváltó, az az én testvérem. Nem egymást hívtuk Testvérnek, hanem Isten, a mi Atyánk hívott bennünket Jézus által gyermekeinek,így lettünk mi testvérek! Az ily módon testvéri közösségben élő hívők közössége az egyház, aminek, pontosan ezért a feje Jézus /Yessua/

Ámen, kedves Shomer!

Megfigyeltem évek során, hogy van egy fajta interakció (segítsetek, mert nem tudom, hogy mondják magyarul): Az Ige emberi értelmezésének a túlzott prioritása és a szeretet  meghidegülése között. Hogy melyik lép elöször életbe, nem tudom, de azt láttam, ha ezek müködésbe lépnek, akkor el kezd a fal épülni.

Ez ellen szerintem a megoldás: vissza az elsö szeretethez, és kapja meg Isten Szava az abszolut prioritást.

Ezért imádkozom.

Szeretettel, Shalom

Elisabeth  :037:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #19 Dátum: 2011 Szeptember 03, 21:51:12 »
Ámen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #20 Dátum: 2011 Szeptember 03, 21:54:05 »
Ez nagyon így van testvérem! vissza a kezdetekhez,bontsunk vissza minden emberi építményt,ha kell az alapokig! Jézusig,,,és Vele együtt munkálkodva építsük egymást!
/ Yessua ha Massiah hu Adon ha kol/   vö Imru: Amen...................... :afro:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Emike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #21 Dátum: 2011 Szeptember 03, 22:29:01 »
Én igyekszem átjárni a falak között, amennyre tudok, de ezen sokan, akik csak a maguk kis ketrecén belül érzik jól magukat, fel szoktak háborodni. Református vagyok, (bár katolikus templomban kereszteltek) de sokat járok az evangélikusokhoz is és örülök a köztük lévő úrvacsorai közösségnek. Kedvenc rádióm a katolikus rádió mostanában. De testvéremnek tartok minden keresztényt  :01: Van a kerületünkben református iskola is, de azt ketrecnek érzem, inkább az ökomenikusba irattam a lányom, nehogy már azt gondolja, hogy ő jobb mint pl. egy baptista vagy egy görög katolikus.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #22 Dátum: 2011 Szeptember 03, 22:47:11 »
Nekem is odajártak a gyermekeim,amíg kicsik voltak. Megtanulják,hogy nem különb egyikünk sem a másiknál.Nem mondom,hogy mindennel elégedett voltam,de általában jó iskolának tartom. Nem tapasztaltam megkülönböztetést.

Fontos lenne,hogy a testvérek a különböző gyülekezetekben,ne tartsák különbnek magukat a másiknál.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #23 Dátum: 2011 Szeptember 03, 22:48:59 »
Aki vallja,hogy egy az Isten, Avrcham-Jichak-Jakov Istene, Aki vallja,hogy Jézus,/Yessua/ a megígért megváltó, az az én testvérem. Nem egymást hívtuk Testvérnek, hanem Isten, a mi Atyánk hívott bennünket Jézus által gyermekeinek,így lettünk mi testvérek! Az ily módon testvéri közösségben élő hívők közössége az egyház, aminek, pontosan ezért a feje Jézus /Yessua/

Ámen, kedves Shomer!

Megfigyeltem évek során, hogy van egy fajta interakció (segítsetek, mert nem tudom, hogy mondják magyarul): Az Ige emberi értelmezésének a túlzott prioritása és a szeretet  meghidegülése között. Hogy melyik lép elöször életbe, nem tudom, de azt láttam, ha ezek müködésbe lépnek, akkor el kezd a fal épülni.

Ez ellen szerintem a megoldás: vissza az elsö szeretethez, és kapja meg Isten Szava az abszolut prioritást.

Ezért imádkozom.

Szeretettel, Shalom

Elisabeth  :037:
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #24 Dátum: 2011 Szeptember 03, 23:00:29 »
A szeretet által munkálkodó hit számít. Bármit is teszünk,semmit sem ér,ha nincsen bennünk szeretet.

"Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;"(I.Péter 1,22.)
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #25 Dátum: 2011 Szeptember 03, 23:03:32 »
Ámen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #26 Dátum: 2011 Szeptember 04, 00:05:32 »
Kérdés merült fel bennem:
Mit neveztek Isten egyházának?
 :2smitten: :044:

Helyes a kérdés.

És ha helyes Anti válasza: - Isten gyermekeinek a közössége - akkor szerintem, Isten gyülekezetében nincsenek falak, mert Jézus Krisztus minden falat lerombolt.

( Van még egy kérdés: - milyen falról van szó?)

Ha fal van két ember között azért van mert nem állnak egy oldalon.
A megoldás nem az, hogy a falakat leromboljuk, - ( és megmondom őszintén, mi nem is tudjuk ezt megtenni, csak Krisztus) - hanem az, hogy megtaláljuk a helyes oldalt.

Falakra szükség van. A védelem miatt, Jeruzsálemet is falak védik még a mennyei Jeruzsálemet is magas fal veszi körül.
Isten Igazsága falként kell magasodjon köztünk és a világ között, az igaz tanítás és a hamis között. (nincs itt hely, hogy jobban megértessem) -  nem megoldás az, hogy a szeretett nevében az igazságon ejtsünk csorbát, és összemossunk mindent. Ezt még Jézus sem tette.

A megoldás az, hogy Krisztus és az Ő igéje legyen az első helyen a szívemben, ha ezt fogom keresni és tenni, akkor a Szent Szellem lesz az aki agy oldalra állít bennünket (mert ő megígérte, hogy elvezet bennünket minden igazságra), az igazság oldalára, és akkor már nem lesz fal közöttünk.

(De bárhogy is akarjuk mindig lesznek akik nem melletünk, hanem velünk szemben fognak álni. Sajnos.)

 :2smitten:


Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Marco

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #27 Dátum: 2011 Szeptember 04, 01:50:00 »
Szerintem Krisztus egyházán belül akkor tudnak korlátozni minket ezek a falak, ha elhisszük, hogy vannak.
Ezeket a falakat önmagunkban kell lerombolnunk, egyszerűen nem venni róluk tudomást. Mert ha nem veszünk tudomást ezekről a falakról, mit sem tudva átlépjük őket, találkozunk másféle felekezetűekkel, és természetesen tudnánk közösségben lenni velük, elfogadnánk hogy más külsőségekben élik meg azt, ami mindannyiunkban közös, Jézus Krisztus. Ha ezt képesek lennénk meglépni, nem csak egységesebbek lennénk, de sokat tudnánk tanulni egymástól is, tehát egyénileg is épülnénk.

Van két macskám, az egyik Jeru, a másik Zsálem. Jeru nagyon vakmerő, nyitott a világra, nem ismer határokat. Az első adandó alkalommal oda is ment a kuvaszunkhoz, mert nem ismerte a falat kutya és macska között. Azóta együtt alszanak. Ha nekik megy, a keresztényeknek is menni fog.

Én katolikusként is hiszem, hogy Krisztusnak célja volt a reformációval, és célja van az ökumenizmussal is.
A reformáció megtanította Krisztus egyházét anyanyelven misézni, és hangsúlyt fektetni a Bibliára, segített lezárni a sötét középkort és azóta is rávilágít a földi egyház hibáira segítve ezzel a tökéletesedést (pont, mint egy jó testvér). És ahogy a nézőpontok közelednek, újra egységre hív minket Jézus az ökumenizmusban.

És még vannak falak, igen, de csak akkor, ha a falakra koncentrálunk.

Nem elérhető Emike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #28 Dátum: 2011 Szeptember 04, 07:07:08 »
MAUVErick  :105:      így gondolom én is  :01:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Falak Isten egyházán belül
« Válasz #29 Dátum: 2011 Szeptember 04, 10:54:09 »
Kérdés merült fel bennem:
Mit neveztek Isten egyházának?
 :2smitten: :044:

Helyes a kérdés.

És ha helyes Anti válasza: - Isten gyermekeinek a közössége - akkor szerintem, Isten gyülekezetében nincsenek falak, mert Jézus Krisztus minden falat lerombolt.

( Van még egy kérdés: - milyen falról van szó?)

Ha fal van két ember között azért van mert nem állnak egy oldalon.
A megoldás nem az, hogy a falakat leromboljuk, - ( és megmondom őszintén, mi nem is tudjuk ezt megtenni, csak Krisztus) - hanem az, hogy megtaláljuk a helyes oldalt.

Falakra szükség van. A védelem miatt, Jeruzsálemet is falak védik még a mennyei Jeruzsálemet is magas fal veszi körül.
Isten Igazsága falként kell magasodjon köztünk és a világ között, az igaz tanítás és a hamis között. (nincs itt hely, hogy jobban megértessem) -  nem megoldás az, hogy a szeretett nevében az igazságon ejtsünk csorbát, és összemossunk mindent. Ezt még Jézus sem tette.

A megoldás az, hogy Krisztus és az Ő igéje legyen az első helyen a szívemben, ha ezt fogom keresni és tenni, akkor a Szent Szellem lesz az aki agy oldalra állít bennünket (mert ő megígérte, hogy elvezet bennünket minden igazságra), az igazság oldalára, és akkor már nem lesz fal közöttünk.

(De bárhogy is akarjuk mindig lesznek akik nem melletünk, hanem velünk szemben fognak álni. Sajnos.)

 :2smitten:




Teljesen egyetértek, mert a szeretet mellett ugyanolyan fontos az Íge, Isten Szavának igazsága. Az összemosás nekem sem jelent egységet.

Köszönöm, kedves Zoltán.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10