Szerző Téma: Az ÚR ünnepei  (Megtekintve 26415 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #60 Dátum: 2012 Szeptember 25, 18:00:15 »
ÁMEN!

 :Jezus01:

Mert nyilván nem angyalokat karol fel, hanem Ábrahám leszármazottait karolja fel. 17. Ezért mindenben hasonlóvá kellett lennie a testvéreihez, hogy irgalmas és hű főpap legyen az Isten előtti szolgálatban, hogy engesztelést szerezzen a nép bűneiért. 18. Mivel maga is kísértést szenvedett, segíteni tud azokon, akik kísértésbe esnek.
Zsid 2,16-18

Én fiacskáim, ezeket azért írom néktek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van Szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus. És ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is.
2Jn 2,1-2

1. Grádicsok éneke.
A mélységből kiáltok hozzád, Uram!
2. Uram, hallgasd meg az én szómat; legyenek füleid figyelmetesek könyörgő szavamra!
3. Ha a bűnöket számon tartod, Uram: Uram, kicsoda maradhat meg?!
4. Hiszen te nálad van a bocsánat, hogy féljenek téged!
5. Várom az Urat, várja az én lelkem, és bízom az ő igéretében.
6. Várja lelkem az Urat, jobban, mint az őrök a reggelt, az őrök a reggelt.
7. Bízzál Izráel az Úrban, mert az Úrnál van a kegyelem, és bőséges nála a szabadítás!
8. Meg is szabadítja ő Izráelt minden ő bűnéből.

Zsolt 130

 :ima02:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #61 Dátum: 2012 Szeptember 26, 08:34:12 »
Gámár Hátimá tová!

Végződjön jó aláirással! A Jom Kippur köszöntés ez Izraelben. A zsidó hagyományok szerint ezen a napon dönti el a Mindenható, hogy az elkövetkező évben életre vagy halálra adatik valaki. Úgy gondolják, hogy van az Élet könyve, ahová ha a Mindenható beirja a nevünket, akkor a következő évben nem érhet a halál. Ezért az izraeliek, mint áldásként, ezt a gámár hátimá továt kivánják embertársaik részére.
Dicsőség az Úrnak, este voltam zsinagógában!
Ilyenkor nincs tévéadás, nem járnak az autók, teljes nyugalom és csend honol itt. A gyerekek az úttesteken bicikliznek.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #62 Dátum: 2012 Szeptember 30, 08:50:27 »
Áldott Szukkoth ünnepeket kivánok!
http://www.youtube.com/watch?v=iZ8WLRNEDWg#ws

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #63 Dátum: 2012 Szeptember 30, 13:41:30 »
Àldott Shukkot ünnepet kívánunk Nektek is kedves Dafna! Oltalmazzon meg az ÚR Benneteket, töltsön be az Ö ünnepének örömével!

 :rozsa2: :fel: :030: :031: :026:

http://www.youtube.com/watch?v=ithwVQPw2Yg#
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #64 Dátum: 2012 Október 01, 14:36:21 »
Hírek Izraelből
Vasárnap, szeptember 30-án napnyugtakor veszi kezdetét a Sátoros ünnep, eredeti héber nevén Szukot. Ellentétben a néhány nappal előtte tartott, komor hangulatú Jom Kippurral, ez örömünnep: egyike a három zarándokünnepnek, amelyet az ókorban, a Szentély fennállása idején Jeruzsálemben töltött a nép, és ott minden család áldozatot mutatott be Isten előtt.

Az ünnepnapról Mózes 3. könyve rendelkezik (23:34-44) a zsidó naptár hetedik, Tisri hónapjának a tizenötödik napjától a 21. napig: "...Sátrakban lakjatok hét napon át; mindenki lakjék sátrakban. Tudják meg nemzedékeitek, hogy sátrakban lakattam Izrael fiait midőn kivezettem őket Egyiptomból..."

A héber Szukot szó többesszámban van és "sátrakat" jelent. Nem a mai értelemben vett sátrat – ennek a neve héberül "ohel" – hanem annál stabilabb bódé-féle építményt. A Tóra parancsa szerint azért építjük, hogy az ünnep tartama alatt benne is lakjunk: ott étkezzünk, sőt, aludjunk is. Ezt így, szigorúan ma nagyon kevesen tartják be.

Az előírásos "szuká" stabil, és az épített lakáson kívül áll. Az izraeli gyakorlatban udvaron, parkolóban építik meg, de az itt szokásos lapos tető is gyakran ad helyet neki; ha az erkély kiugrik a ház síkjából és nem fedi semmi – pl. a fölötte lévő erkély – akkor az is megfelel. Vallásos negyedekben eleve úgy építik a házakat, hogy az erkélyek ne egymás fölé kerüljenek.

A "szuká"-nak legalább három oldala van, tetejéről látni kell az eget, ugyanakkor árnyékot adónak is kell lennie, ezért lombokkal fedik be a tetejét. Belülről illik szépen feldíszíteni.


Az ünnep hagyományához tartozik még a négyféle növényből egybefűzött csokor: a pálmaág (luláv), a citromra emlékeztető etrog, a mirtusz-ág (hádász) és a fűzfagally (árává). A hagyományhű zsidó férfiak e négy növényt két kezükben tartva jelennek meg a zsinagógában.

Izrael zsidók lakta településein magán- és közösségi sátrak sokaságával lehet találkozni az ünnep hét napja alatt: aki nem tud saját "szukát" építeni, az a vallási előírás minimumát teljesítve a megfelelő áldásokat a nyilvános, vagy a szomszéd sátrakban is elmondhatja.

Itt, a Földközi tenger délkeleti partján a naptár szerinti őszelő még a forró európai nyarat idézi. Megtelnek a nemzeti parkok, a tengerparti fürdőhelyek. Az ünnep első és utolsó ünnepnapja közé eső félünnep-napokon sok iroda félnapos szolgálatot, vagy szünetet tart. Az autóbusz- és vasúti közlekedés félünnepen működik. Az iskolákban oktatási szünet van, az egyetemi oktatás pedig csak az ünnepnek a végén kezdődik.


 fórrás:facebook.com

https://www.facebook.com/hirek.izraelbol
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #65 Dátum: 2012 Október 01, 16:01:16 »
Köszönöm drága Ildikó az ismertetést!

Mélyebb értelme, hogy a sátorban lakás átmenetileg volt a sivatagi vándorlás idején, amíg el nem érkeznek az izraeliták az Ígéret Földjére.

Mondd meg Izráel fiainak: Ugyanennek a hetedik hónapnak a tizenötödik napján hét napig tartó sátoros ünnep kezdődjék az ÚRnak. 35. Az első napon szent összegyülekezés legyen, ne végezzetek semmilyen foglalkozáshoz tartozó munkát. 36. Hét napon át mutassatok be tűzáldozatot az ÚRnak. A nyolcadik napon szent összegyülekezésetek legyen, és mutassatok be tűzáldozatot az ÚRnak. Ünnepnap ez, ne végezzetek semmilyen foglalkozáshoz tartozó munkát. 37. Ezek az ÚR meghatározott ünnepei, amelyeket ki kell hirdetnetek, mint a szent összegyülekezés alkalmait. Mutassatok be tűzáldozatot az ÚRnak: égőáldozatot, ételáldozatot, véresáldozatot és italáldozatot, mindegyik napon annak rendje szerint, 38. az ÚR nyugalomnapjain kívül, az ajándékokon, minden fogadalmon és minden önkéntes áldozaton kívül, amelyeket adtok az ÚRnak. 39. De még a hetedik hónap tizenötödik napjától kezdve is, amikor begyűjtitek a föld termését, hét napon át ünnepeljétek az ÚR ünnepét. Az első napon is legyen pihenőnap, és a nyolcadik napon is legyen pihenőnap. 40. Vegyetek magatoknak az első napon nemes fákról való gyümölcsöt, pálmaágakat, sűrű lombú faágakat és fűzfagallyakat, és örvendezzetek hét napon át Istenetek, az ÚR előtt. 41. Így ünnepeljétek meg ezt az ÚR ünnepeként minden esztendőben hét napon át. Örök rendelkezés legyen ez nemzedékről nemzedékre. A hetedik hónapban ünnepeljétek ezt. 42. Sátrakban lakjatok hét napig, sátrakban lakjék Izráelben minden bennszülött. 43. Hadd tudják meg nemzedékeitek, hogy sátrakban adtam lakást Izráel fiainak, amikor kihoztam őket Egyiptomból. Én, az ÚR, vagyok a ti Istenetek! 44. Így mondta el Mózes az ÚR meghatározott ünnepeit Izráel fiainak.
3Móz 23,34-44

Eljön az idö, amikor mindenkinek meg kell ünnepelni a Sátoros ünnepet.

Azután mindazok, akik megmaradnak a Jeruzsálemre támadó népek közül, évről évre elmennek, és leborulnak a Király, a Seregek URa előtt, és megünneplik a sátoros ünnepet.
Zak 14,16

 :igen:    
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #66 Dátum: 2012 Október 01, 19:39:01 »
De jó. Ilyenkor emlékeznek, hogy vándorok a földön, hogy ez csak ideiglenes lakhely.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #67 Dátum: 2012 Október 01, 22:19:27 »
Szukot (Sátoros ünnep) ének:

http://www.youtube.com/watch?v=ithwVQPw2Yg#


 :289: :289:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #68 Dátum: 2012 Október 02, 08:18:01 »
Nagy szivfájdalmam ez nekem, hogy nekünk csak az erkély jut...Sem lehetőségünk, sem pénzzünk nincsen Szukát vagyis sátrat venni, nagyon drága és itt alig van hely ahová fel lehetne állitani. 48 család lakik ebben a házban, a felső emelet kivételével senkinek sincsen nagyobb területe kint, csak az erkély, azt is úgy épitették balga módra, hogy szukát felállitani ne lehessen, mert a rabbinikus előirások szerint a tetőnek speciálisnak kell lennie, s mivel a felettünk levő erkély befedi a miénket, igy nem lehet rá épitkezni, nem kóser. A legfelső szintes családoknak viszont a tetőn van egy hatalmas területük azon kivül hogy a legnagyobb lakással rendelkeznek, igy ők a tetőre tudnak épiteni sátrat, ha akarnak.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #69 Dátum: 2012 December 06, 19:44:09 »
Ez évben, szombaton, Shabbat estéjén, 2012 december 8.-án kezdödik a Hanukka ünnepe, amit az Újszövetség Templomszentelési ünnepnek nevez. Jézus is felment Jeruzsálembe erre az ünnepre.

22. Lőn pedig Jeruzsálemben a templomszentelés ünnepe: és tél vala;
23. És Jézus a templomban, a Salamon tornáczában jár vala.
24. Körülvevék azért őt a zsidók, és mondának néki: Meddig tartasz még bizonytalanságban bennünket? Ha te vagy a Krisztus, mondd meg nékünk nyilván!
25. Felele nékik Jézus: Megmondtam néktek, és nem hiszitek: a cselekedetek, a melyeket én cselekszem az én Atyám nevében, azok tesznek bizonyságot rólam.

Jn 10,22-25

 :012: :rozsa2:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #70 Dátum: 2012 December 06, 20:08:39 »
A Hanukkija – a Hanukkakor használt ágú gyertyatartó

A nyolc napnak megfelelően a Hannukijának nyolc karja van. Minden nap egy újabb gyertyát nyújtanak meg. A középső kilencedik gyertya szolgáló gyertyaként ég, amely arra való, hogy a többi fényt meggyújtsák. A Hannukkija kiemelt helyet foglal el a házban.


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #71 Dátum: 2012 December 10, 09:54:49 »
Boldog Hanukát mindenkinek!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #72 Dátum: 2012 December 10, 09:57:32 »
Boldog Hanukát! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #73 Dátum: 2012 December 10, 10:09:20 »
Boldog Hanukát!
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ÚR ünnepei
« Válasz #74 Dátum: 2012 December 10, 11:40:05 »
Köszönöm, drága Testvéreim, a Hanukka köszöntést! 

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Tegnap ünnepeltünk mi is Hanukkát, zsidók, keresztényekkel együtt. Nagyon áldott alkalom volt, éreztük az Örökkévaló jelenlétét. Huszan voltunk, és voltak olyan keresztények is, akik eddig nem ismerték a Hanukka ünnep lényegét. Jó volt megtapasztalni, hogy amikor megértették, velünk együtt adtak hálát az ÚRnak, aki az övéit csodákon át is megtartja.

Fö témánk volt a Hannuka (Templomszentelés ünnepe) ünnepén elhangzott beszélgetése az ÚR Jézusnak a zsidókkal, amit János evamgéliumában olvasunk. Ekkor merült fel a fö kérdés:

Amikor eljött a templomszentelés ünnepe  (HANUKKA), Jeruzsálemben tél volt. 23. Jézus a templomban, a Salamon csarnokában járt. 24. Ekkor körülvették a zsidók, és így szóltak hozzá: "Meddig tartasz még bizonytalanságban bennünket? Ha te vagy a Krisztus, mondd meg nekünk nyíltan!" 25. Jézus így válaszolt nekik: "Megmondtam nektek, de nem hisztek. Atyám nevében végzett cselekedeteim tanúskodnak mellettem, 26. de ti nem hisztek, mert nem az én juhaim közül valók vagytok. 27. Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem.
Jn 10,23-27

Jézus Messiási mivolta volt a fö kérdés ezen az ünnepen. Bizonyitékot akartak a Messiási mivoltról. Jézus válasza egyértelmü. Számos próféciákról is beszéltünk, amelyek szószerint beteljesedtek a Írás alapján.

Számomra a legfontosabb öröm volt látni, miként omlanak össze a választófalak, ha Isten Ígéje kapja meg a legmagasabb prioritást.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10