Szerző Téma: Utolsó idők a Bibliában  (Megtekintve 36340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #30 Dátum: 2011 November 18, 09:57:38 »
Amen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #31 Dátum: 2011 November 18, 13:40:58 »
 Ámen !

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #32 Dátum: 2011 November 20, 15:14:55 »
,,,,Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!
Mt 28,20,,,,,,

Ámen!
Mindezekről soha el nem feledkezve  :2smitten:
,,Mind azt amit én parancsoltam néktek,,,

Köszönöm Elisabeth,nagyon jól összepárosítottad az Igéket,ÚRunk szavait.
és bár harcban állunk míg földi létünk tart,de a Seregek ÚRa velünk van aki mindenkor győzelemre vezet minket!

Áldott az ÚR!
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #33 Dátum: 2011 November 20, 16:12:25 »
Drága Julika!

14. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképen az Isten is előhozza azokat, a kik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt.
15. Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak.
16. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;
17. Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.
18. Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel.

1Thessz 4,14-18

11.    Vígasztaljátok azért egymást, és építse egyik a másikat, a miképen cselekeszitek is.
1Thessz 5,11

Mindkét esetben az utolsó idökkel kapcslatban mondja az Íge: Vígasztaljátok...

Szerintem nagyon fontos ez a kijelentés.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #34 Dátum: 2011 November 27, 00:22:57 »
Légy erős!

5Móz 31,6    
Legyetek erősek és bátrak, ne féljetek és ne rettegjetek tőlök, mert az Úr, a te Istened maga megy veled; nem marad el tőled, sem el nem hágy téged.

Miért legyünk erősek? Mert, mert Isten maga megy velünk, nem marad el és soha sem hagy el bennünket. Látja életünket, szívünket, és azokat a támadásokat, amelyek nap, mint nap érnek bennünket. Előtte semmi sincs elrejtve!

24. Szeressétek az Urat mind ti ő kedveltjei; a híveket megőrzi az Úr és bőven megfizet a kevélyen cselekvőknek!
25. Legyetek erősek és bátorodjék a ti szívetek mindnyájan, a kik várjátok az Urat!

Zsolt 31,24-25

Nem önmagunkban kell az erőt keresni. Csak az Isten ereje képes minket megerősíteni. Ha magunkra nézünk és magunkra konzentrálunk, hamar elerőtlenedünk. Jönnek a problémák, és sokszor az ellenség felnagyítja azokat, mint egy áthidalhatatlan hatalmas hegyet. Gondoljunk Izrael történetében, mikor a kémeket kiküldte Mózes. Káleben és Józsuén kivül megijedtek a többiek, megoldhatatlan nehézségnek vélték azt, hogy azt a földet, amelyet az ÚR igért, valóban el is foglalják. De miért is hátráltak meg? Mert kételkedtek Isten szavában és a maguk véleményét föléje helyezték Isten igéreteinek. A sátán egyik leghatásosabb fegyvere ellenünk a kételkedés. Már a kezdetben is látjuk: „Valóban azt mondta Isten?“ Az Istenben való erő azt feleli: „Igen, valóban azt mondta Isten!“ Isten szavával szembeni bizalmatlanság elrabolja az erőnket. Miért? Mert a mi erőnk Istenben van.

1. Te benned bízom, Uram! Ne szégyenüljek meg soha.
2. A te igazságod szerint ments meg és szabadíts meg engem; hajtsd hozzám füledet és tarts meg engem.
3. Légy sziklaváram, a hova menekülhessek szüntelen; rendelkezzél megtartásom felől, mert kőszálam és erősségem vagy te.
4. Én Istenem, szabadíts meg engem a gonosznak kezéből; a hamisnak és kegyetlennek markából!
5. Mert te vagy az én reménységem, oh Uram, Istenem, én bizodalmam gyermekségemtől fogva!
6. Reád támaszkodom születésem óta; anyámnak méhéből te vontál ki engem; rólad szól az én dicséretem szüntelen.
7. Mintegy csudává lettem sokaknak; de te vagy az én erős bizodalmam.

Zsolt 71,1-7

Dávidnak is voltak ellenségei bőven. Ismerte az emeberi erőtlenség és bánat állapotát is, de nem áll meg ennél, hanem az Úrhoz kiált:

9. Erőtlen és összetört vagyok nagyon, s szívem keserűsége miatt jajgatok.
10. Uram, előtted van minden kívánságom, és nincs előled elrejtve az én nyögésem!
11. Szívem dobogva ver, elhágy erőm, s szemem világa - az sincs már velem.
12. Szeretteim és barátaim félreállanak csapásomban; rokonaim pedig messze állanak.
13. De tőrt vetnek, a kik életemre törnek, és a kik bajomra törnek; hitványságokat beszélnek, és csalárdságot koholnak mindennap.
14. De én, mint a siket, nem hallok, és olyan vagyok, mint a néma, a ki nem nyitja föl száját.
15. És olyanná lettem, mint az, a ki nem hall, és szájában nincsen ellenmondás.
16. Mert téged vártalak Uram, te hallgass meg Uram, Istenem!
17. Mert azt gondolom: csak ne örülnének rajtam; mikor lábam ingott, hatalmaskodtak ellenem!
18. És bizony közel vagyok az eleséshez, és bánatom mindig előttem van.
19. Sőt bevallom bűneimet, bánkódom vétkem miatt.
20. De ellenségeim élnek, erősödnek; megsokasodtak hazug gyűlölőim,
21. És a kik jóért roszszal fizetnek; ellenem törnek, a miért én jóra törekszem.
22. Ne hagyj el Uram Istenem, ne távolodjál el tőlem!
23. Siess segítségemre, oh Uram, én szabadítóm!

Zsolt 38,9-23

Egyenes Dávidnak a szíve! Nem takargatja erőtlenségét. Nem takargatja bűneit, hanem megvallja azokat. Helyzetéért nem vádolja Istent, hanem oda menekül az Úrhoz, mert tudja, hogy onnan jön a szabadítás, az erő. Nem vagdalózik, nem harcol saját erejével, hanem várja Istent és könyörög, mert bizalma van az Örökkévalóban. Dávid számára Isten ígéretei tények. Meg van győződve a láthatatlanról. Ez a hit és ez a bizalom.

3. Erősítsétek a lankadt kezeket, és szilárdítsátok a tántorgó térdeket.
4. Mondjátok a remegő szívűeknek: legyetek erősek, ne féljetek! Ímé, Istenetek bosszúra jő, az Isten, a ki megfizet, Ő jő, és megszabadít titeket!

Ézs 35,3-4

Ahogy közeleg az ÚR visszajövetele, annál jobban fogja megpróbálni támadni a sátán Isten gyermekeit. Ezzel számolnunk kell, mert figyelmeztet az Ige bennünket:

8. Józanok legyetek, vigyázzatok; mert a ti ellenségetek, az ördög, mint ordító oroszlán szerte jár, keresvén, kit elnyeljen:
9. A kinek álljatok ellen, erősek lévén a hitben, tudva, hogy a világban lévő atyafiságotokon ugyanazok a szenvedések telnek be.

1Pt 5,8-9

DE!!! Ténynek veszük Isten ígéreteit? Komolyan vesszük a kijelentéseit?

1Jn 4,4    
Ti az Istentől vagytok fiacskáim, és legyőztétek azokat; mert nagyobb az, a ki bennetek van, mint az, a ki e világban van.

A nagyobb azt is jelenti, hogy erősebb. Nem szabad kételkednünk Isten szavában,  tudnunk kell, hogy a kételkedés megpróbálja aláásni Istenbe vetett hitünket és bizalmunkat! Az ÙR eljövetele közel van! Adjon nekünk erőt ez a tudat. Erősebb az ÚR, aki bennünk van. Nála nincs semmi sem elrejtve. Amikor ígéreteit adta, tudta, hogy mi fog bekövetkezni. Tudta, hogy szakadások lesznek, tudta hogy nehezek lesznek az utolsó napok, ezért meg is mondta elöre, hogy ne ijedjünk meg. A tévtanítók sem maradnak ki a listáról:

5. Jézus pedig felelvén nékik, kezdé mondani: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket.
6. Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik azt mondják: Én vagyok: és sokakat elhitetnek.

Mk13,5-6

Mi Isten válasza ezekre a támadásokra?

7. Legyetek azért, atyámfiai, béketűrők az Úrnak eljöveteléig. Ímé a szántóvető várja a földnek drága gyümölcsét, béketűréssel várja, míg reggeli és estveli esőt kap.
8. Legyetek ti is béketűrők, és erősítsétek meg szíveteket, mert az Úrnak eljövetele közel van.

Jak 5,7-8

13. Vigyázzatok, álljatok meg a hitben, legyetek férfiak, legyetek erősek!
1Kor 16,13

Ne negedjük a kételkedés és a félelem lelkét uralkodni életünkben! Nem erre hívott el az ÚR! Nem kell a saját erőnkre nézni és támaszkodni, mert a mi erőnk Isten, Jézus Krisztusban, aki egyben a mi főpapunk is, és megerősít. Isten ígéreteinek örökösei vagyunk, és Isten nem hazudik!

17. Miért is az Isten, kiválóbban megakarván mutatni az ígéret örököseinek az ő végzése változhatatlan voltát, esküvéssel lépett közbe,
18. Hogy két változhatatlan tény által, melyekre nézve lehetetlen, hogy az Isten hazudjon, erős vígasztalásunk legyen minékünk, mint a kik oda menekültünk, hogy megragadjuk az előttünk levő reménységet,
19. Mely lelkünknek mintegy bátorságos és erős horgonya és beljebb hatol a kárpítnál,
20. A hová útnyitóul bement érettünk Jézus, a ki örökké való főpap lett Melkisédek rendje szerint.

Zsid 6,17-20

1. Te benned bízom, Uram! Ne szégyenüljek meg soha.
2. A te igazságod szerint ments meg és szabadíts meg engem; hajtsd hozzám füledet és tarts meg engem.
3. Légy sziklaváram, a hova menekülhessek szüntelen; rendelkezzél megtartásom felől, mert kőszálam és erősségem vagy te.

Zsolt 71,1-3

1.A karmesternek: Dávidé, az ÚR szolgájáé, aki akkor mondta el ennek az éneknek a szavait az ÚRnak, amikor valamennyi ellensége hatalmából és Saul kezéből kimentette őt az ÚR.
2. Ezt mondta: Szeretlek, URam, erősségem! 3. Az ÚR az én kőszálam, váram és megmentőm, Istenem, kősziklám, nála keresek oltalmat, pajzsom, hatalmas szabadítóm, fellegváram!

Zsolt.18,1-2
Legyetek erősek, legyetek bátrak, bízzatok Isten erejében, bizzatok Júda oroszlánjában, mert győzőtt!

   
És egy a Vének közül monda nékem: Ne sírj: ímé győzött a Júda nemzetségéből való oroszlán, Dávid gyökere, hogy felnyissa a könyvet és felbontsa annak hét pecsétét.
Jel 5,5

35. Ne dobjátok el hát bizodalmatokat, melynek nagy jutalma van.
36. Mert békességes tűrésre van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedvén, elnyerjétek az ígéretet.
37. Mert még vajmi kevés idő, és a ki eljövendő, eljő és nem késik.
38. Az igaz pedig hitből él. És a ki meghátrál, abban nem gyönyörködik a lelkem.
39. De mi nem vagyunk meghátrálás emberei, hogy elvesszünk, hanem hitéi, hogy életet nyerjünk.

Zsid.10,35-39


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #35 Dátum: 2011 November 29, 15:59:10 »
Még gyermek volt Izráel, amikor megszerettem, Egyiptomból hívtam ki fiamat.
Megindult a szívem, egészen elfogott a szánalom. 9. Nem izzó haragom szerint bánok vele, nem döntöm újból romlásba Efraimot, mert Isten vagyok én, nem ember. Szent vagyok köztetek, nem indulatosan jövök. 10. Az URat fogják követni, mert oroszlánként ordít majd, és ha ordít, remegve jönnek fiai nyugat felől. 11. Remegve jönnek Egyiptomból, mint a madár, és az asszír földről, mint a galamb. Letelepítem majd őket házaikba - így szól az ÚR.

Hós 11,1.8-11

The Promise - Az Ígéret

http://www.youtube.com/watch?v=GkIxtr3UQi8#
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #36 Dátum: 2011 November 29, 18:40:12 »
Nagyon szép! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #37 Dátum: 2011 December 02, 16:49:53 »
A nagy megpróbáltatás ideje

Mt.24, 21
Mert olyan nagy nyomorúság lesz akkor, amilyen nem volt a világ kezdete óta mostanáig, és nem is lesz soha.  22Ha nem rövidülnének meg azok a napok, nem menekülne meg egyetlen halandó sem, de a választottakért megrövidülnek azok a napok."

Mk.13,18-19
Imádkozzatok, hogy ne télen legyen ez, mert azokban a napokban olyan nyomorúság lesz, amilyen az Isten által teremtett világ kezdete óta egészen mostanáig nem volt, és nem is lesz;

Jel 3,10   
Mivel megtartottad az én béketűrésre intő beszédemet, én is megtartalak téged a megpróbáltatás idején, a mely az egész világra eljő, hogy megpróbálja e föld lakosait.

Lk 8,13
Akiknél a sziklás földre esett, azok amikor hallják, örömmel fogadják az igét, de nem gyökerezik meg bennük: ezek hisznek egy ideig, de a megpróbáltatás idején elpártolnak.

Szerintem van és lesz megpróbáltatás. Kérdés hogyan reagálunk ebben az idöben.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #38 Dátum: 2011 December 02, 17:01:56 »
Teljesen igaz Drága Elizabeth  :2smitten:

Bizony , nem mindegy , hogyan reagálunk  ! A megpróbáltatás bizony , már elkezdődött .

Kinek  , hogyan az életében . Szeretettel Karola  :2smitten:

Nagyon szépen köszönöm .


Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #39 Dátum: 2011 December 02, 17:13:09 »
Az a véleményem, hogy nem csak a csapások jelentik a nagy nyomorúságot, hanem a hihetetlen mértékben megnövekedett bün és erkölcstelenség. :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #40 Dátum: 2011 December 02, 18:17:08 »
Hát igen. El lehet képzelni azt a helyet, ahonnan a világ világossága, a hegyen épített város, a Föld sója elragadtatik, és a sok gonosz ember itt ragad.
De még itt is lesznek megtérők.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #41 Dátum: 2011 December 02, 19:01:48 »
Kedves Antee!

A nagy nyomorúság ideje és a megpróbáltatás ideje ugyanazt az eseményt gondolja? A Jelenések könyvében azt írja, hogy megtartja...

Jel 3,10   
Mivel megtartottad az én béketűrésre intő beszédemet, én is megtartalak téged a megpróbáltatás idején, a mely az egész világra eljő, hogy megpróbálja e föld lakosait.

Megtartani csak akkor tudja, ha itt van még a gyülekezet. Lehet, hogy két különbözö fogalomról van szó?

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #42 Dátum: 2011 December 02, 19:48:21 »
Békesség.

Az Ige azt mondja hogy Isten a gyülekezettet nem haragra rendelte:

1Thess 1:10  És várjátok az Ő Fiát az égből, a kit feltámasztott a halálból, a Jézust, a ki megszabadít minket amaz eljövendő haragtól.

Itt a görögben, az a szó amit használ a hatalommal való megszabadítást jelent valami elől.
A nyomorúság ami erre a földre jön az Isten haragja lesz az emberek minden hitetlensége ellen.
Erről szól a Jelenések könyve. Ezt látjuk, ahogy Isten egymás után egyre és egyre súlyosabb ítéletekkel jön.

Krisztus Menyasszonya a gyülekezet már nem lesz itt, hisz pontosan az elragadtatással kezdődik meg a nyomorúság ideje.
Az elragadtatás lesz az a pont amikor Ismét a zsidó nép kerül előtérbe, és amiről a Római levél beszél, ha betelik a Pogányok száma akkor ismét a kegyelem vissza adatik a zsidó népnek.
Akkor kezdődik meg a nyomorúság korszaka, és akkor kezdődik a Jákób nyomorúsága, és ez az amit lejjebb beidéztél Mt. ev. amiről Jézus beszél, ott már megint Izrael és Jeruzsálem lesz a központban. Az Antikrisztus ráakarja majd tenni a kezét és rá is teszi az Újjonan felépített templomra.

Isten népét is üldözések fogják érni az Antikrisztus részéről, de itt Isten népéről van szó és nem a Gyülekezetről.
De mégis az igazi nyomorúság és szenvedés az Úr ítéletei lesznek. Amikor is az emberek keresik a halált és a halál elfut tőlük.
Az emberek megkeményednek és már nem akarnak megtérni, nem lesz más mint Isten ítéletének beteljesedése a földön.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #43 Dátum: 2011 December 02, 21:08:19 »
Kedves Zoltán Tetsvérem!

Ebben teljesen egyetértek veled, mert nem haragra rendelt minket az ÚR.

8. Mi azonban, a kik nappaliak vagyunk, legyünk éberek, felöltözvén a hitnek és szeretetnek mellvasába, és sisak gyanánt az üdvösségnek reménységébe.
9. Mert nem haragra rendelt minket az Isten, hanem arra, hogy üdvösséget szerezzünk a mi Urunk Jézus Krisztus által,

1Thessz 5,8-9

Abban is biztos vagyok, hogy az eljövendö harag elöl elragad minket az ÚR.
Már Ézsaiásnál olvasunk erröl:

Ézsaiás 57,1: (Károli új fordítás)
„Az igaz elvész és nem veszi eszébe senki, és az irgalmasságtevők elragadtatnak és senki nem gondolja fel, hogy a veszedelem elől ragadtatik el az igaz;”

A következő szavak állnak a zsidó Bibliában (Makkabi kiadó):
„Az igazságos elveszett, és senki sem veszi szívére; a kegyes emberek elragadtatnak és nincs ki arra ügyel, hogy a rosszaság miatt ragadtatott el az igazságos.”

A vers első része Jézus Kriszturól/Jeshua HaMassiah szól, mert egyes számban íródott. Az „igaz / Caddiq” szó jelentése: igazságos, bűn nélküli, igaz; az „elvész / ebad” szó: elvész, elragadtatik, meghal szavak fogalmát tartalmazza.(Elberfelder Studien-Bibel)

A második részben az irgalmasságtevők, kegyesekről van szó és többes számban íródott. Itt a „Chesed” szó áll, aminek jelentése: jóságos, hűséges, irgalmas, kegyelmes. Az elragadtatik szó itt héberben: „esap”, ami összegyűjteni, begyűjteni, kiragadni illetve elragadni szavak értelmét is magába foglalja.

Az Ószövetségben Illés és Énók ragadtatott el. Mindkettőjük hitben engedelmeskedve Istennel járt.

Söt, amikor az ÚR Jézus az utolsó idökröl beszél Lukács Evangéliumában, nagyon komolyan figyelmezetet:

„Vigyázzatok (Károli fordítás), legyetek tehát éberek és szüntelen könyörögjetek, hogy kimenekülhessetek mindazokból, amik történni fognak, és hogy megállhassatok az Ember Fia előtt.”
Luk. 21,36

Ám még mindig ott van a kérdésem: Jelenések könyvében a filadelfiai gyülekezetnek szól az ÚR:

Jel 3,10   
Mivel megtartottad az én béketűrésre intő beszédemet, én is megtartalak téged a megpróbáltatás idején, a mely az egész világra eljő, hogy megpróbálja e föld lakosait.

Akiknél a sziklás földre esett, azok amikor hallják, örömmel fogadják az igét, de nem gyökerezik meg bennük: ezek hisznek egy ideig, de a megpróbáltatás idején elpártolnak.

Lk 8,13

Tehát az Íge szerint van egy megpróbáltatás ideje is.

A zsidókkal kapcsolatban kicsit eltér a nézetünk.
A kegyelem ma is, és az elmúlt közel kétezer évben is érvényes volt a zsidók felé.

Az igaz, hogy Izraelnek egy részét megkeményedés érte hitetlenségük miatt.

25. Nem szeretném, testvéreim, ha önmagatokat bölcseknek tartva nem vennétek tudomásul azt a titkot, hogy a megkeményedés Izráelnek csak egy részét érte, amíg a pogányok teljes számban be nem jutnak,
Róm 11,25

De mindig is voltak akik elfogadták Isten kegyelmét, és hittek Jeshuában/ Jézusban, mint a Messiásban, és hit által részesei lettek a Messiásnak.

A következö Íge a zsidóknak lett címezve:
14. Mert részeseivé lettünk a Krisztusnak, ha azt a bizalmat, amely kezdetben élt bennünk, mindvégig szilárdan megtartjuk.
Zsid 3,14

Ha nem lett volna és nem lenne számukra érvényes a kegyelem, akkor értelmetlen lenne a Zsidókhoz írt levél, amelyben magyarázatot is kapunk Ézsaiás próféciájára:

Ezért mondd: Így szól az én Uram, az ÚR: Elvetettem őket messzire a pogányok közé, szétszórtam őket az országokba, de én vagyok a szentélyük egy kis időre azokban az országokban, amelyekbe jutottak.
Ez 11,16

Zsidó Tanach (Ószövetség)
Azért szólj: így szól az ÚR az Örökkévaló: noha eltávolítottam őket a nemzetek közé és noha elszórtam az országokba, mégis egy kevéssé Szentélylyé lettem számukra az országokban, ahová jutottak.

Itt egyértelmüen a diaszporáról van szó.

Ha a nemzetbeli hívök száma beteljesedett, akkor egész! Izrael üdvözülni fog! Tehát a maradék mindig is jelen volt. Ma hálával tartozunk Istennek, amikor láthatjuk, hogy az utolsó évtizedekben milyen nagy mértékben növekedett azon zsidók száma, akik hisznek Jeshuában / Jézus Krisztusban.

Szeretettel

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #44 Dátum: 2011 December 13, 08:26:33 »
Az identitás ellenörzése elöfeltétele annak, hogy beteljesüljön a Jelenések könyvében írt eseménynek:

És megadatott neki, hogy mindenkit, kicsiket és nagyokat, gazdagokat és szegényeket, szabadokat és szolgákat jobb kezükön vagy homlokukon bélyeggel jelöltessen meg, 17. és hogy senki se vehessen vagy adhasson, csak az, akin bélyegként rajta van a fenevad neve vagy nevének a száma. 18. Itt van helye a bölcsességnek! Akinek van értelme, számítsa ki a fenevad számát, mert egy embernek a száma az. Az ő száma pedig hatszázhatvanhat.
Jel 13,16-18

Ezzel kapcsolatban érdekes a következö hír:

Fizess a kezeddel – Az érleolvasó a készpénznélküli társadalom következő állomása

http://idokjelei.hu/2011/12/fizess-a-kezeddel-%E2%80%93-az-erleolvaso-a-keszpenznelkuli-tarsadalom-kovetkezo-allomasa/

Az ÚR közel! Jövel URam Jézus!
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10