Szerző Téma: Utolsó idők a Bibliában  (Megtekintve 17314 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Utolsó idők a Bibliában
« Válasz #90 Dátum: 2012 December 13, 17:25:06 »
Az a kérdés testvérem, hogy mit értesz üldöztetések alatt? Itt Európában nem annyira kiélezett, mint Közel-keleten, Afrikában  és Ázsiában, de valamilyen formában mégis jelen van. Igaz Európa államaiban vallásszabadság van. Sok kereszténynek nevezett gyülekezet van és ha nem tetszik az egyik akkor át lehet sétálni a másikba. Oda, ahol azt hallom ami nekem tetszik.
De ha közelebbről nézzük a képet láthatjuk, hogy nem mindenhol fenékig tejföl az élet. Sok iskolában a keresztény diákokat fizikailag inzultálják, megalázzák őket és mégis sokan megmaradnak hitük folytatása mellett. Járunk börtönmisszióba. a megtért rabok is nem egy esetben inzultusnak vannak kitéve hitük miatt.
Látogassunk el egy családba ahol a többség világi ember. Nem biztos, hogy a hívőnek van ott maradásra.
Való és igaz vannak látszatkeresztények akik csak egy programnak tekintik a gyülekezeti életet. Ők biztosan nem küzdenek, hanem az első támadásra megadják magukat.
Ha viszont megtörténik az elragadtatás ők lennének azok akik bizonygatnák hűségüket és árulásnak tekintenék a történteket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #91 Dátum: 2012 December 13, 17:30:59 »
Más aspektus: Máté 10,7.    
Elmenvén pedig prédikáljatok, mondván: Elközelített a mennyeknek országa.
8.    
Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok.
9.    
Ne szerezzetek aranyat, se ezüstöt, se réz-pénzt a ti erszényetekbe,
10.    
Se útitáskát, se két ruhát, se sarut, se pálczát; mert méltó a munkás az ő táplálékára.
11.    
A mely városba vagy faluba pedig bementek, tudakozzátok meg, ki abban méltó; és ott maradjatok, a míg tovább mehettek.
12.    
Ha pedig bementek a házba, köszöntsétek azt.
13.    
És ha méltó a ház, szálljon a ti békességtek reá; ha pedig nem méltó, a ti békességtek rátok térjen vissza.
14.    
És ha valaki nem fogad be titeket, és nem hallgatja a ti beszédeteket, mikor kimentek abból a házból, vagy városból, lábaitok porát is verjétek le.
15.    
Bizony mondom néktek: Az ítélet napján könnyebb lesz a Sodoma és Gomora földjének dolga, mint annak a városnak.
16.    
Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok.
17.    
De óvakodjatok az emberektől; mert törvényszékekre adnak titeket és az ő gyülekezeteikben megostoroznak titeket;
18.    
És helytartók és királyok elé visznek titeket érettem, bizonyságul ő magoknak és a pogányoknak.
19.    
De mikor átadnak titeket, ne aggodalmaskodjatok, mi módon vagy mit szóljatok; mert megadatik néktek abban az órában, mit mondjatok.
20.    
Mert nem ti vagytok, a kik szóltok, hanem a ti Atyátoknak Lelke az, a ki szól ti bennetek.
21.    
Halálra adja pedig testvér testvérét, atya gyermekét; támadnak magzatok szüleik ellen, és megöletik őket.
22.    
És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik.

Ezt azért találom érdekesnek, mert ha valaki azt teszi, hogy kifogásolni merészeli a magasan kvalifikált szolgálók pénzéhségét, vagy azt hogy a gyülekezetben Igeellenes tanítás folyik, ha szóba meri hozni a Hívő életre vonatkozó, ámde a gyakorlattól gyökeresen eltérő Bibliai értékrendet, nos mindjárt megérezheti az üldözést-a kizárást- a rágalmazást-a háborúságokat... akkor a "Testvér" aki mellett ült a gyülekezetben, akivel valóban jó kapcsolatban is lehetett akár, aki minden gyülekezeti alkalom előtt: Rituálisan elmondta hogy ő mennyire szeret...akkorát rúg beléd, hogy hazáig szállsz...
Ha valaki elkezd az Isten Igéjének prioritást adni, és ennek világosságánál szólni mer a sajnos valós  Istenkáromlás miatt, amit Igehirdetés gyanánt tanítanak sok helyen, az örülhet ha monoklik nélkül megússza... Például ilyen Istenkáromlásra gondolok, mint: Generációs átokról szóló tudományos fröcsögés... mert ez jó lehet a presbitériumnak, akik erre specializálódva, esetenként jó pénzért, "feloldozzák Isten gyermekeit... Mert bár írva van: Hogy azok számára van fenntartva a Generációs átok, akik Istent gyűlölik,( II.Mózes 20) és ha megtér valaki akkor világos hogy nem gyűlöli Istent! Az is írva van, hogy az Örökkévaló ezért nagyon haragszik, ha valaki ezzel ijesztgeti az Övéit, ( Jer.31,27- ; Ezekiél 18,1-)... De azért ez ragyogó üzleti fogásként, és felekezeti babonaként ragyogóan működik általánosan...És van még nagyon sok olyan Igellenes és Istentelen tanítás, amivel butítják az Isten választottait.... Csak hely és gondolom igény nincs arra hogy ezeket mind le is írjuk...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #92 Dátum: 2012 December 13, 17:32:35 »
Az a kérdés testvérem, hogy mit értesz üldöztetések alatt? Itt Európában nem annyira kiélezett, mint Közel-keleten, Afrikában  és Ázsiában, de valamilyen formában mégis jelen van. Igaz Európa államaiban vallásszabadság van. Sok kereszténynek nevezett gyülekezet van és ha nem tetszik az egyik akkor át lehet sétálni a másikba. Oda, ahol azt hallom ami nekem tetszik.
De ha közelebbről nézzük a képet láthatjuk, hogy nem mindenhol fenékig tejföl az élet. Sok iskolában a keresztény diákokat fizikailag inzultálják, megalázzák őket és mégis sokan megmaradnak hitük folytatása mellett. Járunk börtönmisszióba. a megtért rabok is nem egy esetben inzultusnak vannak kitéve hitük miatt.
Látogassunk el egy családba ahol a többség világi ember. Nem biztos, hogy a hívőnek van ott maradásra.
Való és igaz vannak látszatkeresztények akik csak egy programnak tekintik a gyülekezeti életet. Ők biztosan nem küzdenek, hanem az első támadásra megadják magukat.
Ha viszont megtörténik az elragadtatás ők lennének azok akik bizonygatnák hűségüket és árulásnak tekintenék a történteket.

Teljesen egyetértek veled Testvérem!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #93 Dátum: 2012 December 13, 17:57:29 »
Érdemes nagyon elgondolkozni azon, amiket írtatok Testvéreim!

:afro: :2smitten: :afro: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #94 Dátum: 2012 December 13, 18:04:01 »
Egyetértek Ferenc Testvérem. Nagy az Istentelenség, az Úr igéjét sokan nyerészkedésnek tekintik. Olyanokat hirdetnek amelyek emberek parancsolatai, ami nekik kedvez és olyan dolgokat hirdetnek, amikben még ő maguk sem biztosak. Így gyalázzák Isten igéjét (Jézust), így hoznak magukra haragot és vezetnek félre sokakat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #95 Dátum: 2012 December 13, 18:10:33 »

Valóban igaz az, hogy a hívők oda mennek, ahol a fülük és szívük szerint hallhatnak.
Vajon a mostani hívők közül mennyien állnának ki a Jézusban való hitben, ha a kettéfűrészelés várna rájuk?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #96 Dátum: 2012 December 13, 18:18:24 »
Csakhogy az a harag amit magukra hoznak véleményem szerint azt a közösséget is érinti akik hallgatták és elfogadták a hamis tanítást. Nem mindenki tudja megítélni a hallottakat teljes biztonsággal mert nem elegendő még hozzá az ige ismeretük. Ilyenkor is érvényben van még az, hogy a tudatlanság idejét elnézi Isten?

"E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:"
Apcsel 17,30
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #97 Dátum: 2012 December 13, 18:21:42 »
A nagy nyomorúságban is lesznek megtérők szerintem, hiszen a Jelenések Könyvében is van szó azokról a szentekről, akik a nagy nyomorúságból jönnek.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #98 Dátum: 2012 December 13, 18:27:39 »
Én azt látom az Igéből Testvérem, hogy a növekedést-a fejlődés tempóját az Örökkévaló adja  meg. Ekkor nem kéri számon senkitől, amit még nem tud, ha az Ő részét betölti az a valaki... Mt.5,6. Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek..
Ám mint ahogyan te is hoztad az Igét: Apcsel 17,30 E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek...
Tehát az Isten parancsolatja az hogy MEGTÉRNI! A megtérés pedig azt jelenti: Hátatfordítani a világnak, annak minden tanításával-kívánságával-elvárásaival együtt- És Isten felé fordulni, az Ő Tanítása szerint járni! Ahhoz pedig hogy az Ő Tanítása szerint tudjunk járni, szükség az Ő Beszédének ismerete! Na erre kell tehát igyekezni!
Ézs 60,19    

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #99 Dátum: 2012 December 13, 18:30:15 »
A nagy nyomorúságban is lesznek megtérők szerintem, hiszen a Jelenések Könyvében is van szó azokról a szentekről, akik a nagy nyomorúságból jönnek.

Így van Testvérem, Igazad lehet. De ha megbocsátjátok nekem: Én azt itt már nem szeretném megvárni. Ha most is el lehet készülni, pláne meg: Ha pontosan ez az akarata az Atyának, akkor inkább most....
Ézs 60,19    

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #100 Dátum: 2012 December 13, 18:32:09 »
Én azt látom az Igéből Testvérem, hogy a növekedést-a fejlődés tempóját az Örökkévaló adja  meg. Ekkor nem kéri számon senkitől, amit még nem tud, ha az Ő részét betölti az a valaki... Mt.5,6. Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek..
Ám mint ahogyan te is hoztad az Igét: Apcsel 17,30 E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek...
Tehát az Isten parancsolatja az hogy MEGTÉRNI! A megtérés pedig azt jelenti: Hátatfordítani a világnak, annak minden tanításával-kívánságával-elvárásaival együtt- És Isten felé fordulni, az Ő Tanítása szerint járni! Ahhoz pedig hogy az Ő Tanítása szerint tudjunk járni, szükség az Ő Beszédének ismerete! Na erre kell tehát igyekezni!

Igen. És akik a hit útjára léptek, azok megkapták Isten Lelkét, aki elvezet minket az igazságra. Ám Istennek lelkét meg lehet szomorítani, oltani, sőt káromolni is.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #101 Dátum: 2012 December 13, 18:35:24 »

Igen. És akik a hit útjára léptek, azok megkapták Isten Lelkét, aki elvezet minket az igazságra. Ám Istennek lelkét meg lehet szomorítani, oltani, sőt káromolni is.

A Szomorú, és ami egyben félelmetes is, az Testvérem: Hogy rengetegen még csak nem is tudják, hogy pont azt szomorítják-oltják meg, akire hivatkozva élik szabados és az Isten által meghatározott értékrendektől, távoli életüket...
Ézs 60,19    

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #102 Dátum: 2012 December 13, 18:42:36 »
Valóban nagyon szomorú ez. Isten nem azért adta a kegyelmét, hogy azzal visszaéljünk. A Lelkét sem azért adta, mert nem tudott vele Isten mit kezdeni, hanem azért, hogy a Lelke által a Fiához hasonlóvá formáljon minket.

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #103 Dátum: 2012 December 13, 18:44:08 »

14   
   És elhiteti a földnek lakosait a jelekkel, amelyek adatának néki, hogy cselekedje a fenevad előtt; azt mondván a föld lakosainak, hogy csinálják meg a fenevadnak képét, aki fegyverrel megsebesíttetett vala, de megelevenedett.
15
    És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, akik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,
16
    Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;
17
    És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak akin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

Károli Gáspár » János Apostolnak mennyei jelenésekről való könyve » 13. fejezet 14-17

Úgy gondolom, hogy leszek azok közül akik nem veszik fel a bélyeget. És ez már  nagy üldöztetés időszaka.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #104 Dátum: 2012 December 13, 19:15:03 »
Testvérem. én erről a bélyegről többet gondolok, mint egy vonalkód-vagy csip... Bár nem vitatom hogy valós dologgá is manifesztálódhat, mindazonáltal azt gondolom ez többről szól...
Nézzétek csak: Jel.13,16. Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;
  17. És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.
  18. Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.

Tehát azt mondja: homlokukra és a jobb kezükre... vagyis: A Gondolatok és a cselekedetek ... Istentelenül gondolkodni-Istentelenül cselekedni.
A Fenevad száma pedig: Hatszáz hatvan hat. Testvérek: Nem a sátánt teremtette az Örökkévaló a hatodik napon, hanem az embert! Az pedig hogy 666 jelenti, hogy tökéletes testi ember. Hiszen írva is van a bűnbeesés után: I Mózes 6, 3. És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő. És ezek után: Jn.3,  6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.
  7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

Ennek summája pedig: I.Kor.15, 50. Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.

Tehát én azt gondolom, hogy ennek a bizonyos bélyegnek, vagy stigmának felvétele, a testi gondolkodáshoz, és a testies cselekedetekhez kötött! Tehát azok veszik fel majd, akik a testiességgel teljesen egyetértenek! Úgy értem azok, akik számára a jel felvétele az életük és értékrendjük külső megnyilvánulása lesz, ezt pedig büszkén viselik majd! ( mint mondjuk a nyilaskereszt, vagy a horogkereszt, Karszalag és sapka rózsa...)
Ézs 60,19