Szerző Téma: A zene célja  (Megtekintve 8440 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
Re:A zene célja
« Válasz #45 Dátum: 2012 Augusztus 01, 13:50:18 »
Kérlek szépen drága Testvérem, próbáljunk megmaradni egységben és szeretetben! ez az ami Istentől, és Istenben van! Ha az írások ismerete a dolgok kulcsa, (és ez így is van!) Akkor kérlek figyelj arra kit hívsz fel az Írások tanulmányozására...   Testvérem, kérlek azért szolidabban....
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2012 Augusztus 01, 14:17:47 »
Kérlek szépen drága Testvérem, próbáljunk megmaradni egységben és szeretetben! ez az ami Istentől, és Istenben van! Ha az írások ismerete a dolgok kulcsa, (és ez így is van!) Akkor kérlek figyelj arra kit hívsz fel az Írások tanulmányozására...   Testvérem, kérlek azért szolidabban....

Kedves Ferenc!

Egy-két dolgot azért kérlek tisztázzunk (higgadtan és végigondolva):
Elisabeth írásába éreztem némi élt, de nem reagáltam rá, hanem teljes szelídséggel, és őszintén írtam, hogy tegye meg az összevetést, mert ha ez eddig nem tűnt fel neki, akkor érdemes elgondolkoznia rajta. Hidd el, biztos, hogy neki is lehet újat mondani. (Akinek nem lehet az nem tanítható.)
Valóban nem tudom, hogy KINEK mondtam, hiszen Elisabethet nem ismerem, sőt téged sem, (arról nem is beszélve, hogy moderátor létedre illene magadról írni egy-két dolgot az adatlapodra) de ha az államtitkár lenne, akkor is lehet jó lelkiismerettel, és tiszta szívvel írni neki.

Kedvesen és tisztelettel megkérnélek, hogy ne használd ki a moderátori tisztségedet, hogy ilyen hozzászólással negatív irányt sejtetsz az én hozzászólásomról.
Előre is köszönöm a megértésed.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2012 Augusztus 01, 14:28:22 »
Áldott Testvérem. Mindenek előtt: Ha mint moderátor írok, azt a betű színéből lehet felismerni! Akkor piros színt használok. Ha mint Testvér írok, ( és ez az általános!) Akkor ezt a színt használom, és természetesen lehet velem vitatkozni is. (megjegyzem elég messzire vagyok hajlandó elmenni az egy értelemre jutásért.) Hogy te nem tudsz rólam annyit amennyit szeretnél, az csak rajtad áll! Heti két alkalommal van skype összejövetelünk, amit idestova közel két éve én nyitok. Ezen kívül a hét minden napján rendelkezésére állok azoknak akik megkeresnek. Soha nem néztem az órát amikor beszélgetésre hívtak. Akik ezeken az alkalmakon részt vesznek, azok megismertek engem. De azok is, akik oda bár nem jönnek, de itt rendszeresen közöttünk vannak. Soha nem éltem vissza a moderátori tisztségemmel. Az hogy moderátor vagyok, az nem a fórumtagok ellen, hanem éppen értük van! Bár még soha nem is vádoltak meg azzal hogy visszaélnék ezzel a beosztásommal. Erzsikét is megismerhetnéd egyebekben ezeken az összejöveteleken, és ha így lenne, nagy valószínűséggel nem lenne többé összeszólalkozás közöttetek...
Ha mégis van valami konkrétum amit szeretnél rólam tudni, azt kérlek írd meg nekem és én válaszolok a kérdésedre. Nem kell privátban... lehet itt is nyíltan. Nincs titkolni valóm.
 :2smitten:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2012 Augusztus 01, 14:56:30 »
Elnézést. Valóban nem használtad a piros színt, és nem moderátorként léptél fel. Sajnálom, hogy nem tudok menni a skype összejövetelekre, de ezt velem együtt sokan nem tudják megtenni.
Még egyszer: elnézést.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2012 Augusztus 01, 19:52:25 »
Kedves Gábor!

Az általad beidézett filozófiát utoljára egy New Age énektanártól hallottam:

“A bennünk levö szellemi energiát a hangunkon adjuk át a környezetünknek….”

Tudod, Isten nem azért adta az Ígéjét, hogy saját véleményünket alátámasszuk. Legkevésbbé fogadom el, ha keverjük a New Age filozófiát az Szent Írással.

Ajánlom, tanulj meg egészségesen énekelni,  és a többit bízd alázatosan az ÚRra!

Gábor, mivel nem vagyok hozzászokva ilyen stílusú kommunikációhoz, gondolom érthetö, ha most azt mondom, hogy nincs is tovább szándékomban ehhez hozzászokni.

Isten áldjon
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2012 Augusztus 02, 07:17:14 »
Kedves Elisabeth!

Őszintén sajnálom, hogy félreértettél. Teljesen tiszta szívből kértem, hogy vesd össze az igével. Semmi bántás nem volt bennem. Most hadd legyek kicsit őszinte: legalább te, aki ismered az írásokat tartsd szem előtt, amit Isten mondott Sámuelnek hogy az ember nem tudja mi van a szívben, és nem szabadna két mondatból kikövetkeztetni, hogy vajon én milyen szívvel írtam a hozzászólásomat.

Sajnálom, hogy amit tanultál, abból ezek kimaradtak, arról nem tehetek, hogy a Sátán másol, ettől még a jót nem kell kidobni.
Arra is TISZTELETTEL megkérnélek, hogyha tőlem nem tűritek (Ferivel együtt) a kioktatást (mert a hozzászólásotokból olvasom, hogy kioktatásnak vettétek, holott nem volt az), akkor ti se oktassatok ki másokat ilyen hangnemben, leszólva, hogy hogyan szolgál az ember.

Még egyszer megkövetném magam: Elnézést, ha félreérthető volt a hozzászólásom, de semmilyen bántás, kioktatást nem tartalmazott, és Isten előtt állok ebben a dologban, tiszta a lelkiismeretem.

:2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2012 Augusztus 02, 08:19:32 »
Látom megint a zenéből lett vitatkozás. Most hogy kivülállóként olvastam a hozzászólásokat, rá kellett jönnöm, hogy két testvér ugyanazon véleményét hogy tudja a sátán felhasználni, hogy mégis félreértsék egymást.
Ime:
Elisabeth erre az Igére hivatkozott:
De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.
Jn 4,23

Ez egy örökérvényű törvény, hogy igazságban és lélekben kell imádni az Atyát. Az itteni lélek szó pedig nem az emberi lelket jelenti, mert ugye azt minden világi meg tudja tenni. A Szent Lélekre utal az Ige, tehát azt mondja, amire Gábor hivatkozott, hogy a dicsőitő szájából "szellem" jön ki. Nem úgy fejezte ki magát, ahogy ez az Ige szól, de gyakorlatilag erről beszélt.
Én speciel mindenevő vagyok, vagyis nemcsak vallásos zenét hallgatok. Ez attól függ, hogy az adott dal miről szól, vagy ha nem értem, tetszik-e az egész mű. De a világi dalok sosem visznek közel az Istenhez, adhatnak kellemes érzéseket, még szeretetet is, de az Isten dicsőitése az egy magasabb fokú zene, ahol az ember kapcsolatba lép a Mindenhatóval ettől dicsőités a dicsőités, és bizony ha valaki betelik a Szent Lélekkel, az ki is jön a száján. Ilyenkor egy dicsőités alatt megtörténhet, hogy a Shekina Isten jelenléte leszáll, és emberek gyógyulnak meg, csodák történnek és akár szabadulások is. Úgyhogy kedves Testvéreim, egy véleményen voltatok, csak másképpen fogalmaztatok.
Hihetetlenül szeretem ezt az éneket: Kegyelemből léphetünk be...
Ha végre megértenék a dicsőitésben szolgáló testvérek hogy micsoda kegyelem az, hogy Jeshua meghalt értünk és mi, senkik és semmik bemehetünk az Isten trónja elé a Szentek Szentjébe anélkül, hogy meghalnánk...amikor a Főpapot sokszor kihúzták...hát...azt hiszem aggódva kérnénk a Mindenhatót, hogy ahogy Gábor fogalmazott a dicsőitésünkből valóban "szellem" jöjjön ki, hogy a Shekina megjelenjen és a Mindeható Jó Isten jól érezze magát közöttünk...

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2012 Augusztus 02, 08:22:27 »

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2012 Augusztus 02, 08:25:25 »
Tehát Isten fel akarja építeni az életünkben Dávid sátrát, ami az Istennel való bensőséges kapcsolat helye. Bensőséges kapcsolatról beszélünk, de mégsem érdemes ezt csupán önmagunkban otthon élni meg. Dávid sátrában nem egyesével voltak a Léviták, hanem csapatonként énekeltek. A született dalok, amelyek bekerültek a zsoltárok könyvébe (és amelyek nem) mutatják, hogy az imádat személyes dolog, mégis helye van ennek a közösségben. Ezt nagyon jól meg tudjuk élni a gyülekezetben.
Sokat gondolkodtam, hogy az imádat mitől olyan gyönyörűséges, vagy éppen miért mondja az írás, hogy ezen keresztül találnak rá a nem hívők Istenre.
A következő ige egy jó válaszlehetőség erre:
Jel. 19.
10 És leborulék annak lábai elõtt, hogy imádjam õt, de monda nékem: Meglásd , ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele  van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság szelleme.

Tudjuk, hogy itt egy angyal beszélget János apostollal.
(Érdekes megjegyezni, hogy János tisztában volt azzal, hogy angyallal beszél, és idős, sokat tapasztalt keresztény kora ellenére "ingert" kapott, hogy dicsőítse az angyalt az Istennek rajta lévő nagy dicsősége miatt. Nem döbbenetes? Ez egy nagy figyelmeztetés mindannyiunk számára, hogy találkozhatunk olyan dolgokkal, amiket egyértelműnek gondolunk, mégsem cselekedhetünk rutinból, az érzéseink szerint.)

Isten a saját hasonlóságára teremtett bennünket. Funkcionális tekintetben hasonlóképpen működünk, mint Isten (ha szabad ilyen buta megfogalmazást tenni). Isten a hatalma szavával teremtett mindent, és minden az által áll fent. Mi is amikor beszélünk, nem csupán szavak jönnek ki a szánkból, hanem szellem is, ahogy Istennek. (Emlékezzünk: "Az ember az ő szívének jó kincseiből hozza elő a jókat...") Ráadásul az a nagyszerű dolog történt, hogy Isten a hívőket betölti az Ő szellemével. Tehát imádás közben szellem jön ki belőlünk.
Nézzük meg a dalaink szövegét, amelyet imádáskor éneklünk. Arról szólnak, hogy kicsoda Isten, milyen hatalmas, kicsoda Jézus, mit tett, stb, szóval konkrét bizonyságtételek hangoznak el az imádat közben. Az angyal azt állítja, hogy a "bizonyságtétel a prófétaság szelleme".
Ha egy szóval kellene jellemezni a prófétálást, én világosságnak jellemezném. A prófétálás, mindig előre mutat, célt határoz meg, vagy megvilágítja az adott helyzetet, hogy Isten szemszögéből nem is olyan rossz, mint mi képzeljük, és még sorolhatnám.
Összességében (ez az ige alapján) ez történik az imádatkor: ahogy imádjuk Őt, a bizonyságtétel világosságot hoz arra a helyre, és az emberek elkezdenek "látni".
Ha meggondoljuk hányszor történt ez meg velünk: nem éreztük túl jól magunkat, és dicsőítés közben a szívünk megtelt örömmel, és a végén már úgy éreztük, hogy "ide nekem az oroszlánt is".
Elképesztő, hogy az imádat, amivel az Istennel való személyes kapcsolat bensőségességét éljük meg. Nyilvánosságban hatással van a környezetünkre is. Az imádat meg tudja láttatni az emberekkel az élő Isten valóságát.

Sajnos más kultúrából származunk ezért másképpen fogalmazunk. Ezt mindannyiunknak szem előtt kell tartani. Én is igyekszem...
Le is írom, hogy az általam leírtak nem követelnek meg semmilyen különleges technikájú éneklést. Csupán arról van szó, ha őszintén imádunk, akkor ez történik a háttérbe, és nem én találtam ki, hanem az írás mondja.

Köszönöm Batiszrael a hozzászólásodat. Jó ha valaki tudja külsősként nézni, mert a benne lévők már be vannak állva egy "irányba".
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2012 Augusztus 02, 08:31:01 »
Nem is olyan régen, sajnos én is beleestem ebbe a csapdába, pont Elisabethettel kapcsolatosan, pedig mi nagyon jól ismerjük egymást. Tehát nem vagy egyedül, hogy félre tudsz érteni dolgokat, én is.
De hogy a topik cimére válaszoljak, mi a zene célja?
A célja hivők számára: az Istennel való kapcsolat létrehozása, egyenesen bemenni a trónus elé, a Szentek Szentjébe, bevinni oda a gyülekezet tagjait, tehát igazságban és Szent Lélekben való szolgálat.
A másik célja a zenének: szeretet átadása, kellemes érzések átadása, lelki dolgok kifejezése. Ez pedig a világi zene.
Kivétel ez alól a sátánt dicsőitő zene, mert sajnos ilyen is létezik.

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2012 Augusztus 02, 09:12:25 »
Nem is olyan régen, sajnos én is beleestem ebbe a csapdába, pont Elisabethettel kapcsolatosan, pedig mi nagyon jól ismerjük egymást. Tehát nem vagy egyedül, hogy félre tudsz érteni dolgokat, én is.
De hogy a topik cimére válaszoljak, mi a zene célja?
A célja hivők számára: az Istennel való kapcsolat létrehozása, egyenesen bemenni a trónus elé, a Szentek Szentjébe, bevinni oda a gyülekezet tagjait, tehát igazságban és Szent Lélekben való szolgálat.
A másik célja a zenének: szeretet átadása, kellemes érzések átadása, lelki dolgok kifejezése. Ez pedig a világi zene.
Kivétel ez alól a sátánt dicsőitő zene, mert sajnos ilyen is létezik.

Nagyon tetszik a megfogalmazás. Egyetértek.  :igen:
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2012 Augusztus 02, 09:32:04 »
Én is hoztam egy Igét, a zene céljával kapcsolatosan. Ime:
I. Péter levél:2:9   Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;

Kedves zenész szolgáló testvéreknek ezt kellene megérteni, hogy micsoda kegyelem az, hogy ebben a szolgálatban lehetnek. Az ó-szövetségi iratok szerint ugyanis a dicsőitő szolgálatot egyedül a léviták végezhették, erre nekik volt joguk, senki másnak. A Szentek Szentjébe meg egyedül csak a Főpap mehetett be és csak egyetlen egyszer, és ha valami bűn volt az életében, nem is jött ki onnan élve.
Ezt a szolgálatot az Úr kiterjesztette a pogány nemzetekre is, vagyis minden hivő testvér, akinek zenei tálentumot adott az Úr, ebbe a templomi szolgálatba léphet bele méghozzá úgy, hogy mivel Jézus a Főpapunk az Ő vére által állandó bemetelünk lehet a Szentek Szentjébe dicsőitéskor, de csakis akkor, ha szellemben és igazágban imádjuk az Atyát. Ilyenkor megjelenik a Shekina az Isten Dicsősége és csodákat tesz. A dicsőitésnek pedig az Istennel való kapcsolatot kell tükröznie, ha nem ezt teszi, olyanná válik mint a világi zene, emberivé. Mi pedig nem erre vágyunk, hanem az Istennel való személyes kapcsolatra. Ha pedig igy van, akkor ez meg kell jelenjen a szivünkben, ez által pedig a szánkban is. Csodálatos dolog az Úr lábainál időzni!

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2012 Augusztus 02, 10:39:51 »
Megfordultam sok gyülekezetben, konferencián és hallottam, hogy gyülekezetek vezetői, illetve dicsőítés vezetők hogyan vélekednek a dicsőítésről.
A legtöbben úgy határozták meg, hogy a dicsőítés azon tevékenységek egyike, amelyekben Isten-közeli élményeket, Isten érintéseket élhetünk át. Ráadásul volt lehetőségem látni olyan dicsőítéseket, ahol ez volt a fő cél.
Ez egy kicsit engem elszomorított. Tudom, hogy óriási szükségünk van arra, hogy Isten megérintsen bennünket, és betöltsön minket az Ő Szellemével, de a dicsőítésnek nem lehet ez a célja.
A zsidókhoz írt levél 13. része beszél arról, hogy vigyük be mindenkor a dicséretnek az áldozatát. Nagyon tetszik ahogy a 118. zsoltár fogalmaz: kötelekkel kössétek az ünnepi áldozatot az oltár szarvához. A dicsőítés áldozat! Az áldozat olyan dolog, amit az ember szabad akaratából visz Istennek, nem várva azért semmit. Ha mi az áldozatunkért várunk Istentől valamit, akkor az már nem is áldozat. Sőt teljesen mindegy hogyan érezzük magunkat, az imádat döntés következménye, és nem az, hogy hogyan érzem magam.
A mai napig emlékszem, amikor 2003-ban a debreceni dicsőítő iskolában megértettem ezt az igazságot délelőtt. Alig vártam az esti dicsőítést, és elhatároztam, hogy én most adni akarok, és nem számít, hogy az Úr mit fog tenni, vagy fog-e valamit tenni, vagy hogyan fogom magam érezni, én ki akarom fejezni a hálámat, az imádatomat, az elismerésemet. Elképesztően fantasztikus este volt...
Érdemes megemlíteni a másik oldalát is: A bibliában minden őszinte áldozatra volt Istennek válasza. Tehát ha mi bevisszük a dicsőítésünk áldozatát (természetesen az ő hozzá méltó életünk hátterével együtt), akkor Isten mindig meglátogat bennünket.
Isten magasztalása számomra kiváltság, és nem kötelesség...
(C. S. Lewis)

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
« Válasz #58 Dátum: 2012 Augusztus 02, 11:04:18 »
Békesség Testvéreim!

Elgondolkodva a zene célján, ugye ez a topic címe...( igaz már régen a dicsőítésről beszélgetünk)... Szóval én úgy gondolom, hogy a zene nem más, mint a Mindenható magasztalásának az eszköze, de nem kizárólagos eszköze. Mindenkinek saját maga kell felfedezze, milyen eszköztárral bír a magasztalásra. Ugyanakkor azt is állítom, hogy a magasztalás a hála megnyilvánulása, s nem látom azt, hogy a hála egy előre kreált valami lenne: Én elhatározom, hogy most nagyon hálás leszek. Ilyen nincs. Vagy hálás vagyok azért, amit Istentől kapok, vagy nem.
Ha pedig hálás vagyok, akkor jön a Mindenhatónak a felmagasztalása imádsággal, énekekkel, vagy pusztán csenddel...

Voltam olyan istentiszteleten, ahol "mindössze" hálaadó zsoltárokat olvastunk fel, s fantasztikus volt Isten előtt állni. Nem volt zene, s semmi! Csak zsoltárok!

Tudom, nem vittem előbbre a témát: (a zene célja), de meggyőződésem, hogy így komplexen kell lássuk a magasztaláshoz való viszonyunkat.

S még valami: A Mindenható parancsa úgy szól: Szeresd! Az Urat, s az embertársakat!

Ha egy beszélgetésbe belekeveredik látható és nem látható szinten embereknek az összeugrasztása, sértegetése, akkor az nem a szeretet megnyilvánulása. Beszélhetünk-e akkor Isten magasztalásáról? Imádatról?

Ezeket a topicokat nagyon sokan olvassák olyanok is, akik nem jelentkeznek be a fórumra, csak beleolvasnak a témába, mert a kereső behozta nekik. Milyen bizonyítványt állítunk ki magunkról, ha ...

Kérdés az testvéreim, hogy ki mennyi ideje dekkol a fórumon? Egyáltalán kérdés az, hogy mikor tértél meg?

Ez utóbbi lehet kérdés akkor, ha még mindig tejnek italára van szükségetek, ahogy fogalmaz a Zsidó 6, ha még ott tartunk, hogy tisztelettel beszéljünk a másikkal, stb...

Bízom benne, hogy új irányt tud venni a beszélgetés ezekben az egyébként nem üdvösségi kérdést boncolgató témákban.

Szeretettel
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2012 Augusztus 02, 11:14:43 »
Igen bocsánat, hogy azok, amiket leírtam a dicsőítésre vonatkoznak, a topic-nak pedig más a neve, csak nem találtam jobb topic-ot, ezért került ide a hozzászólásom.
Teljesen egyetértek minden szavaddal kedves Petya. Én is bízom, és igyekszem...  :2smitten:
(C. S. Lewis)