Szerző Téma: Az elragadtatás  (Megtekintve 18715 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az elragadtatás
« Válasz #15 Dátum: 2011 Szeptember 20, 21:56:44 »
Kérlek benneteket,ha valakinek van gondolata  erről a témáról ,mondjátok el.
Arról is hallottam, hogy lehetséges,hogy lehetséges,hogy az elragadtatás a Rós Hasaná és a Yom Kippur ünnepei  környékén lesz.Persze a napot és az órát nyilván nem tudjuk. Ti mit gondoltok erről?
Azon kívűl az idők jelei is  mutatják,hogy közel az idő.
Legyünk mindig készen bármikor is jön értünk az Úr.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Az elragadtatás
« Válasz #16 Dátum: 2011 Szeptember 20, 22:01:38 »
Kedves Ditte!
Nekem is csak gondolatom van róla. Például én még mindig nem tudom hogy ez valójában hogyan zajlik le.. mi akik még az Antikrisztus előtti korban élünk.. vagy lehet hogy már alatta? A csapások előtt el leszünk ragadva a Földről? Ha igen akkor ki marad itt bizonyságtevőnek a nagy nyomorúságban? Vagy azok akik addig hallgattak emlékezni fognak a szavainkra mikor már nem leszünk velük? Esetleg a szemük láttára fogunk eltűnni? Mert ha igen az eléggé megrendítő lesz!
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #17 Dátum: 2011 Szeptember 20, 23:59:04 »
Kérlek benneteket,ha valakinek van gondolata  erről a témáról ,mondjátok el.
Arról is hallottam, hogy lehetséges,hogy lehetséges,hogy az elragadtatás a Rós Hasaná és a Yom Kippur ünnepei  környékén lesz.Persze a napot és az órát nyilván nem tudjuk. Ti mit gondoltok erről?
Azon kívűl az idők jelei is  mutatják,hogy közel az idő.
Legyünk mindig készen bármikor is jön értünk az Úr.
 :2smitten:


Jézus azt mondta, hogy se a napot, se az órát nem tudjuk. Mindig készen kell lennünk!
A példázatában jól bemutatja azt is, hogy a föld nem lapos, hanem kerek. Ugyanis akkor ketten őrölnek egy malomban, máshol ketten fekszenek egy ágyban. Vagyis hol nappal lesz éppen, máshol éjszaka. Az elragadtatás globális lesz, egy szempillantás alatt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az elragadtatás
« Válasz #18 Dátum: 2011 Szeptember 21, 10:45:38 »
Igen ez valóban azt mutatja,hogy lesz,aki ébren van akkor,mert nappal van,lesz aki alszik.

Egyébként én sem egy konkrét napra, illetve órára gondoltam, mint inkább egy időszakra.Természetesen mindig készen kell lennünk!!!Így igaz. Az Úr akármikor jöhet.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #19 Dátum: 2011 Szeptember 21, 11:17:33 »
Igen, barmikor! Viszont ahogyan olvassuk peldaul Pal levelet, ott ugy fogalmaz, hogy "mi pedig akik elunk, elvaltozunk!"
Mint ha O is mar akkor varta volna az elragadtatast! Pedig mar 2000 ev eltelt. Szerintem meg evek szempontjat nezve is nehez behatarolni...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az elragadtatás
« Válasz #20 Dátum: 2011 Szeptember 21, 11:19:16 »
Igen.Igaz. Ebből is látszik, hogy mindig készen kell lennünk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #21 Dátum: 2011 Szeptember 24, 14:42:26 »
Római levél 5. fejezet 9.
Ha tehát már most megigazított minket az ő vére által, még inkább meg fog menteni minket a haragtól.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #22 Dátum: 2011 Szeptember 24, 14:43:11 »
1Thessz 5,9
Mert az Isten nem haragra rendelt minket, hanem hogy elnyerjük az üdvösséget a mi Urunk Jézus Krisztus által,
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az elragadtatás
« Válasz #23 Dátum: 2011 Szeptember 24, 21:52:46 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #24 Dátum: 2011 Szeptember 29, 20:36:25 »
Szerintetek lesznek keresztények, akik az elragadtatáskor a földön maradnak?
Gondolok itt arra, ha bűnt követ el éppen a Testvér amikor Jézus eljön elragadni az övéit.
Akkor marad vagy elviszi magával?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az elragadtatás
« Válasz #25 Dátum: 2011 Szeptember 29, 22:24:52 »
Kedves Antee!

Meglátásom szerint, nagyon fontos, hogy ha a Szent Lélek rávilágít az életünkben egy bűnre, azonnal, haladéktalanul járuljunk az ÚRhoz őszinte bűnbánattal. Nem élhetünk bűnben. Egyébként hitem szerint azokat ragadja el az ÚR akiket az Ö drága vérén megváltott, és így Isten gyermekei lettek. Különben állandó félelemben kellene élnünk, ami viszont nem az ÚR akarata. Senki sem tökéletes, mert akkor nem írná az Ige, hogy törekedjünk... Tehát bizodalmunk van az ÚRhoz, hogy Ö nem csak megváltott, hanem meg is fog tartani, mert hatalma van erre! Senki sem ragadhat ki az Ö kezéből: Erre ígéretünk van.

A legjobb örömben várni a csodálatos találkozásra!

Szeretettel, Shalom

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #26 Dátum: 2011 Szeptember 29, 22:32:00 »
Igen Testvérem, senki sem ragadhat ki minket a kezéből! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az elragadtatás
« Válasz #27 Dátum: 2011 Szeptember 29, 22:49:23 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az elragadtatás
« Válasz #28 Dátum: 2011 Szeptember 29, 22:55:43 »
Megoszlik két táborra az a nézet is, hogy az elragadtatáskor kiket visz magával az Úr.

Egyik tábor:
-mindenkit, aki a gyermeke

Másik tábor:
-azokat a gyermekeit, akik nem élnek bűnben

Erről mit gondoltok? Mit mond erről az ige?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az elragadtatás
« Válasz #29 Dátum: 2011 Szeptember 30, 11:15:16 »
Kedves Antee!

Nekem ezzel kapcsolatban a következö Ígék jutottak eszembe:

Jak 3,12    
Avagy atyámfiai, teremhet-é a fügefa olajmagvakat, vagy a szőlőtő fügét? Azonképen egy forrás sem adhat sós és édes vizet.

Mt 6,24    
Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10