Szerző Téma: Az elragadtatás  (Megtekintve 8066 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Az elragadtatás
« Válasz #90 Dátum: 2013 Augusztus 29, 08:49:36 »
Szia Testvérem, akik nem veszik fel a fenevad bélyegét és nem imádják a fenevadat, azok ugyan jelen lesznek a földön a harag 7 poharának a kitöltetése alatt, viszont őket nem fogja érni a csapás.

Gondolj csak az Egyiptomot ért utolsó 5 csapásra. Isten népét és akik hallgattak Mózesnek szavára, azokat nem érte a csapás.

Értem Anti, de az írásodban ez áll

A 7 pohár általi csapás csak azokat fogja érni, akik nem imádják és nem vették fel a fenevad bélyegét,
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #91 Dátum: 2013 Augusztus 29, 09:34:13 »
Igen Testvérem, tudom hogy ez áll benne és ennek fényében írtam azt amit írtam. Lehet fogalmi zavar van közöttünk, kérlek fejtsd ki hogy te miképpen értelmezed ezt a mondatot. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #92 Dátum: 2013 Augusztus 29, 11:28:52 »
Úgy értelmezem, hogy Isten haragja azokat fogja érni akik nem vették fel a fenavad bélyegét.  Ha viszont azokat éri, akik hűek, igazak maradtak Istenhez akkor hogy igaz ez az álítás: Isten nem sújtja azokat a haragjával, akik igazak Őelőtte."
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #93 Dátum: 2013 Augusztus 29, 11:47:26 »
Úgy gondolom értem a gondolatmenetedet. Erre írtam az Egyiptomban történő példát is:

2Mózes 10,21-23
"Akkor ezt mondta az ÚR Mózesnek: Nyújtsd ki kezedet az ég felé, és akkor olyan sötétség lesz Egyiptom földjén, hogy tapintani lehet a sötétséget! Mózes kinyújtotta kezét az ég felé, és sűrű sötétség támadt egész Egyiptomban három napig. Az emberek nem látták egymást, és három napig senki sem tudott kimozdulni a helyéről. De ahol Izráel fiai laktak, mindenütt világos volt."

Egy példa:
Két ember van a mezőn, az egyiket elragadja az oroszlán, a másik pedig sértetlenül megússza és csak szemtanúja volt a történteknek. Mind a ketten egy helyen egy időben voltak, a különbség az, hogy az egyiket érte az Úr haragja, a másikat nem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #94 Dátum: 2013 Augusztus 30, 15:10:16 »
Sziasztok Testvéreim, Istvánnal tisztáztuk és kiderült, hogy én fogalmaztam félre, csak a "nem" szócskát kell kivenni hogy érthető legyen a gondolatmenet. :afro:

"A 7 pohár általi csapás csak azokat fogja érni, akik nem imádják és nem felvették a fenevad bélyegét,"

Bocsánat testvéreim a figyelmetlenségemért, legközelebb figyelmesebben visszaolvasom az anyagot az esetleges fogalmazási hibákért. :pirul:

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #95 Dátum: 2013 Augusztus 30, 15:58:07 »

"Egy bölcs ember mindig beismeri a hibáit, hogy a barátait megnyugtassa..."
(Benjamin Franklin)

Anti testvérem, nőttél a szememben!

:266: