Szerző Téma: Izrael  (Megtekintve 18191 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Izrael
« Dátum: 2011 Szeptember 17, 20:22:51 »
A témát érintő kérdéseket várjuk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Izrael
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 17, 22:08:43 »


Y I S R A E L

Megkuzdott ISTENNEL.  ISTEN által megmentett.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:







Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 17, 22:18:00 »
Imádkozzunk Izrael fiaiért és Izraelért.Shalom Izrael.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Izrael
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 17, 22:20:49 »

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:00:13 »
Shalom Testvérek. Érdekes és sokrétű a téma... Lenne is egy csomó kérdésem ezzel kapcsolatban. Pl.: Azt tudjuk, a héberben minden névnek prófétikus-vagy személyt jellemző tulajdonsága van! Mit jelent az: Izrael? ; Minek a jellemzője ez a név? Kik az Izraeliták?
Mit jelent ez : Zsidó? Honnan ered ez a név?  Meg aztán ami mostanában leginkább foglalkoztat: Azt mondja az Írás (Róma 11,11) A Hívőkké lett nemzetek béliek, Fel kell hogy ingereljék a "Zsidókat" ! De mivel és méginkább : Hogyan?  Isten iránti tiszteletlenséggel-szemtelenséggel? Az írások iránti "Lazasággal"? Isten rendelései iránt való érdektelenséggel? A Gyökerektől való elszeparálódással? (Rm 11,17); Az Örökkévaló törvényei-rendelései csak az Izraelitáknak adattak? Pl.: Rendtartások (Szidrák) , Ünnepek.? Ha Igen Akkor a Nemzetekbeliekre hogyan és miben vonatkozik ez:3Móz 20,26    
És legyetek nékem szentek, mert én, az Úr, szent vagyok, a ki kiválasztottalak titeket a népek közül, hogy enyéim legyetek.                                Vajon nem ehhez kapcsolható ez az Ige: Jn 6,44    
Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.
És a legújabb gondolatom-agymenésem: Igazam lehet-e akkor, amikor azt gondolom : Úgy választható el az Új szövetség az Ó szövetségtől-ahogy a Zsidóság a kereszténységtől!  Érdekes dolog lehet ez: mert ha úgy lenne ahogy én gondolom, akkor a Zsidóság gyökere megvan ugyan, de nincs gyümölcse... a kereszténység pedig lehet-e gyümölcs-méginkább: teremhet-e gyümölcsöt gyökér nélkül?...
És még számtalan kérdésem lenne...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 22, 16:10:53 »
És a legújabb gondolatom-agymenésem: Igazam lehet-e akkor, amikor azt gondolom : Úgy választható el az Új szövetség az Ó szövetségtől-ahogy a Zsidóság a kereszténységtől!  Érdekes dolog lehet ez: mert ha úgy lenne ahogy én gondolom, akkor a Zsidóság gyökere megvan ugyan, de nincs gyümölcse... a kereszténység pedig lehet-e gyümölcs-méginkább: teremhet-e gyümölcsöt gyökér nélkül?...
És még számtalan kérdésem lenne...
Nagyon jó gondolat!!! Nem szétválasztható. Ahogyan a keresztények be lettek oltva a szelíd olajfába.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Izrael
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 25, 17:58:40 »
És mit gondoltok a cionizmusról?
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 25, 21:11:34 »
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izrael
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 25, 22:56:11 »
És mit gondoltok a cionizmusról?

Te mit gondolsz erről Testvérem?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Izrael
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 25, 23:27:04 »
És mit gondoltok a cionizmusról?


A kovetkezok vannak a szívemen kérdéseddel kapcsolatban, Testvérem:

Jeruzsálemben, Izraelben akkor lesz béke, mikor minden Zsidó felismeri Jézusban a Messiást.
Cionista  <------>  Anticionista   a tengely a két pólus kozott ismételten Jézus, és itt ismétlem magam, Jézus azaz Yeshuah a Messiás. Azért vannak ellentétben, mert nem ismerik Jézust, ha ismernék, nem egymást 'emésztenék' fel.

ISTEN választott népe számomra azért lettek a Zsidók, mert e nép volt hajlandó meghallani ISTEN szavát, hogy az ember mit tehet, és mit nem, mihez tartsa magát a foldi létben.
Nem azért választotta oket, mert olyan szépen, olyan ISTENNEK tetszo módon éltek. Mindenki a bunben élt, minden nép, de a Zsidó fogékony volt, volt fule a hallásra.

Mi a véleményed?  :2smitten:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 26, 11:08:32 »
Isten visszahozza Izrael fiait az ő földjükre.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 26, 13:53:32 »
 :afro:

„Halljátok az ÚR igéjét, ti népek, hirdessétek a távoli szigeteken, és mondjátok:
Aki szétszórta Izráelt, össze is gyűjti, és őrzi, mint pásztor a nyáját.“

Jer.31,10

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 26, 13:54:31 »
Ámen!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #13 Dátum: 2011 Szeptember 26, 14:26:37 »
A zsidók attól tartanak, hogyha elfogadják a kérvényt, hogy Jeruzsálem jövöje fellett a palesztinok fognak dönteni.

http://www.onejerusalem.org/2011/09/jerusalems-future-under-abbas.php
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Izrael
« Válasz #14 Dátum: 2011 Szeptember 26, 18:52:10 »
A zsidók attól tartanak, hogyha elfogadják a kérvényt, hogy Jeruzsálem jövöje fellett a palesztinok fognak dönteni.

http://www.onejerusalem.org/2011/09/jerusalems-future-under-abbas.php


Az az igazság, hogy unom már a  muszlimok 'hulyesegeit' Mohamed lovon felszállt, repulo koszikla...Isa Proféta, Jézus, azaz Yeshuah a Messiás neve átírva....
gyomorforgató!

Na most az ENSZ ugye létrehozta Izraelt úgymond 1948-ban, most gondolja Palesztina, hogy majd ezt semmissé teszik, is az o keresuknek létjogosultsága lesz??????

MÁR ELNÉZÉST Mindenkitol a használt hangnemért!  :2smitten:

Amennyiben az ENSZ igennel dont Palesztina kérésére, az olyan lesz, mintha ifjú holgyek teázgatnának szerda délutan mikor kigondolják mondjuk rendezzenek bulit/party-t/táncmulattságot szombatra, majd penteken meggondolják magukat, és inkább osszeulnek hímezni... :hehe:
Szeretném remélni, hogy a világot nem homokozóban játszadozó gyermeteg személyek irányítják!!!