Szerző Téma: Izrael  (Megtekintve 18192 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #15 Dátum: 2011 Szeptember 26, 19:15:55 »
Kedves Ani Kinor!

Teljesen megértem felháborodásodat, csak ez a muszlim kérdés már itt Nyugateurópában is komoly gondot okoz. Egyre követelözöbbek, és állandóan sértve érzik magukat a keresztényektöl. Egyre jobban kikövetelik a toleranciát, és nagy befolyást értek el.

Biblia szempontjából ez az antikrisztusi szellem is jellemzi az utolsó idöket.

Imádkozzunk Izraelért, mert erre az ÚR szólít fel:

Zsolt 122,6    
Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izrael
« Válasz #16 Dátum: 2011 Szeptember 26, 19:20:07 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #17 Dátum: 2011 Szeptember 26, 19:25:22 »
Testvéreim. Láttam itt egy kérdést a "Cionizmusról" Ugyan nem világos számomra, Mire kívácsi a kérdező, De ha esetleg a mozgalomra, akkor egyenlőre ennyit mellékelnék:              cionizmus

budapesti születésű Herzl Tivadar alapította zsidó nacionalista mozgalmat, amely egy új zsidó állam létrehozását,Ill. A Zsidó érdekek és jogok helyreállítását tűzte ki célul. A cionisták a világban szétszórva élő zsidóságot itt kívánták összegyűjteni és nemzetté kovácsolni. (1897 ekkor volt az első cionista kongresszus)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #18 Dátum: 2011 Szeptember 26, 19:46:30 »
...budapesti születésű Herzl Tivadar alapította zsidó nacionalista mozgalmat, amely egy új zsidó állam létrehozását,Ill. A Zsidó érdekek és jogok helyreállítását tűzte ki célul...
Semmi képp se felejtsük el: a Júdaiták nyilvánosan nem gyakorolhatták a nyelvüket sem.Tehát nyilvánosan nem beszélhettek héberül.Nem nevelhették a gyermekeiket sem a nép hagyománya szerint, A befogadó ország velük szemben, a tejes asszimilálódást preferálta, ugyanakkor az tette lehetetlenné mégis ezt...
Igazából be nem fogadta őket teljesen egy "befogadó ország" sem. Annak ellenére, hogy a zsidók igen is komolyan vették-és veszik az Örökkévaló
rendeletét, miszerint:Jer 29,7    
És igyekezzetek a városnak jólétén, a melybe fogságra küldöttelek titeket, és könyörögjetek érette az Úrnak; mert annak jóléte lesz a ti jólétetek.
Ugyan akkor a Zsidók nagy része "HAZA" vágyott, (és vágynak) csak akkor még nem volt HAZA. Mert Krisztus után 100-130 környékén a Római birodalom "roppant bölcsességgel" a Szentföldet, az ősi ellenségéről : Phileset- Phaleset-nek, mai formában: Palesztínának nevezte el.
Ezért indult a Cionista mozgalom.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Izrael
« Válasz #19 Dátum: 2011 Szeptember 26, 19:50:00 »
Engem mindössze annyi érdekelt, ki hogyan áll a zsidók kérdéséhez. Nem tudok még egy olyan nemzetet, amely így megosztja a világot, illetve megosztotta már akkor is, mikor még saját hazájában is idegen volt. Az én véleményemet a már más által is idézett sorok tükrözik:

Zsolt 122,6   
Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!

Szerintem nekünk keresztényeknek ki kell állnunk mellettük még akkor is, ha egyelőre sötétben járnak közülük sokan.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Izrael
« Válasz #20 Dátum: 2011 Szeptember 26, 19:51:45 »
Engem mindössze annyi érdekelt, ki hogyan áll a zsidók kérdéséhez. Nem tudok még egy olyan nemzetet, amely így megosztja a világot, illetve megosztotta már akkor is, mikor még saját hazájában is idegen volt. Az én véleményemet a már más által is idézett sorok tükrözik:

Zsolt 122,6   
Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!

Szerintem nekünk keresztényeknek ki kell állnunk mellettük még akkor is, ha egyelőre sötétben járnak közülük sokan.

És ki ért nem kell kiállnunk?
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #21 Dátum: 2011 Szeptember 26, 19:52:21 »
Kedves Shomer!

Ezzel kapcsolatban szeretnék egy érdekes tényt megemlíteni:

Herzl Tivadar, aki Budapesten született 1899-ben alapította meg a Jewish Colonial Trust intézetet, melynek feladata volt Palesztinai földeket felvásárolni.

Ebben az az érdekes, hogy a Mózesnek adatott törvények szerint:

3.Móz 25,8-10
8.    
Számlálj azután hét szombat-esztendőt, hétszer hét esztendőt, úgy hogy a hét szombat-esztendőnek ideje negyvenkilencz esztendő legyen:
9.    
Akkor fúvasd végig a riadó kürtöt a hetedik hónapban, a hónap tizedikén; az engesztelés napján fúvasd végig a kürtöt a ti egész földeteken.
10.    
És szenteljétek meg az ötvenedik esztendőt, és hirdessetek szabadságot a földön, annak minden lakójának; kürtölésnek esztendeje legyen ez néktek, és kapja vissza kiki az ő birtokát, és térjen vissza kiki az ő nemzetségéhez.


Ha megszámoljuk, ettöl az idöpottól, 1899 töl, pont 49  év telt el 1948-ban Izrael államának megalapításáig.

Elgondolkoztató...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #22 Dátum: 2011 Szeptember 26, 19:56:43 »
...budapesti születésű Herzl Tivadar alapította zsidó nacionalista mozgalmat, amely egy új zsidó állam létrehozását,Ill. A Zsidó érdekek és jogok helyreállítását tűzte ki célul...
Semmi képp se felejtsük el: a Júdaiták nyilvánosan nem gyakorolhatták a nyelvüket sem.Tehát nyilvánosan nem beszélhettek héberül.Nem nevelhették a gyermekeiket sem a nép hagyománya szerint, A befogadó ország velük szemben, a tejes asszimilálódást preferálta, ugyanakkor az tette lehetetlenné mégis ezt...
Igazából be nem fogadta őket teljesen egy "befogadó ország" sem. Annak ellenére, hogy a zsidók igen is komolyan vették-és veszik az Örökkévaló
rendeletét, miszerint:Jer 29,7    
És igyekezzetek a városnak jólétén, a melybe fogságra küldöttelek titeket, és könyörögjetek érette az Úrnak; mert annak jóléte lesz a ti jólétetek.
Ugyan akkor a Zsidók nagy része "HAZA" vágyott, (és vágynak) csak akkor még nem volt HAZA. Mert Krisztus után 100-130 környékén a Római birodalom "roppant bölcsességgel" a Szentföldet, az ősi ellenségéről : Phileset- Phaleset-nek, mai formában: Palesztínának nevezte el.
Ezért indult a Cionista mozgalom.
Jut eszembe. Tudtátok-e? Hogy 1948-ban sem a mai Izrael területe volt az, ahol le szerettek volna telepedni, a lágerokból kiszabadult zsidó túlélők, hanem először Amerikába mentek volna, de oda a nagy "népszabadító"- "esélyteremtő"... Amerika nem engedte őket. Ekkor délafrika egy része lett volna az új célpont, ám pont arra a területre még, pár évtizedig, Anglia tartott igényt, gyarmatként. Viszont: Az úgy nevezett: Palesztína (sosem volt az övéké) területe felett, lejárt Anglia gyarmati joga. Tehát ezt ajánlotta fel, megvételre a Zsidóknak...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Izrael
« Válasz #23 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:00:54 »
Jut eszembe. Tudtátok-e? Hogy 1948-ban sem a mai Izrael területe volt az, ahol le szerettek volna telepedni, a lágerokból kiszabadult zsidó túlélők, hanem először Amerikába mentek volna, de oda a nagy "népszabadító"- "esélyteremtő"... Amerika nem engedte őket. Ekkor délafrika egy része lett volna az új célpont, ám pont arra a területre még, pár évtizedig, Anglia tartott igényt, gyarmatként. Viszont: Az úgy nevezett: Palesztína (sosem volt az övéké) területe felett, lejárt Anglia gyarmati joga. Tehát ezt ajánlotta fel, megvételre a Zsidóknak...

Kiké nem volt? Ezt most nem értettem kristálytisztán. :)
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #24 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:03:38 »
Kedves Shomer!

Ezzel kapcsolatban szeretnék egy érdekes tényt megemlíteni:

Herzl Tivadar, aki Budapesten született 1899-ben alapította meg a Jewish Colonial Trust intézetet, melynek feladata volt Palesztinai földeket felvásárolni.

Ebben az az érdekes, hogy a Mózesnek adatott törvények szerint:

3.Móz 25,8-10
8.    
Számlálj azután hét szombat-esztendőt, hétszer hét esztendőt, úgy hogy a hét szombat-esztendőnek ideje negyvenkilencz esztendő legyen:
9.    
Akkor fúvasd végig a riadó kürtöt a hetedik hónapban, a hónap tizedikén; az engesztelés napján fúvasd végig a kürtöt a ti egész földeteken.
10.    
És szenteljétek meg az ötvenedik esztendőt, és hirdessetek szabadságot a földön, annak minden lakójának; kürtölésnek esztendeje legyen ez néktek, és kapja vissza kiki az ő birtokát, és térjen vissza kiki az ő nemzetségéhez.


Ha megszámoljuk, ettöl az idöpottól, 1899 töl, pont 49  év telt el 1948-ban Izrael államának megalapításáig.

Elgondolkoztató...

 :2smitten:
Bizony csodálatos dolog ez testvérem. És vannak akik még mindíg nem látnak semmit! Azt mondják sokan: "A zsidókat megvakította Isten, hogy ne lássák az Ő cselekedeteit!"
De mi van azokkal, akik ilyen hatalmas jeleket nem vesznek észre? Vagy például azt a jelet, hogy az alig, és minden élőt számbavéve két és fél millió ember, két ízben győzött a háborúban ötven millió, állig felfegyverzett, és országok által támogatott hadsereggel szemben ???
Tényleg azt hiszik hogy ennyire jó harcosok a Zsidók? Mikor veszik észre az Örökkévaló oltalmát és vezetését a Zsidókon???
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #25 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:05:21 »
Jut eszembe. Tudtátok-e? Hogy 1948-ban sem a mai Izrael területe volt az, ahol le szerettek volna telepedni, a lágerokból kiszabadult zsidó túlélők, hanem először Amerikába mentek volna, de oda a nagy "népszabadító"- "esélyteremtő"... Amerika nem engedte őket. Ekkor délafrika egy része lett volna az új célpont, ám pont arra a területre még, pár évtizedig, Anglia tartott igényt, gyarmatként. Viszont: Az úgy nevezett: Palesztína (sosem volt az övéké) területe felett, lejárt Anglia gyarmati joga. Tehát ezt ajánlotta fel, megvételre a Zsidóknak...

Kiké nem volt? Ezt most nem értettem kristálytisztán. :)
:2funny: és mit értesz homályosan Testvérem?    :2funny:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #26 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:09:25 »
Sem palesztínáé-sem Angliáé nem volt a szentföld, Ezt a Földet Isten annak adja akinek akarja, és minden más irányú akarat a föld ügyében: Isten elleni lázadás!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #27 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:12:33 »
Igen, kedves Shomer!

A világnak más volt a szándéka: Uganda, vagy Szibéria... Nekem van Messiás-hívö zsidó testvérem, aki Ugandában született, mert a családját már kitelepítették.

DE! Isten nem ezt az Ígéretet adta!

Jer 31,8-11
8.    
Ímé, én elhozom őket észak földéből, és összegyűjtöm őket a földnek széleiről, közöttök lesz vak, sánta, viselős és gyermek-szűlő is lesz velök, mint nagy sereg jőnek ide vissza.
9.    
Siralommal jőnek és imádkozva hozom őket, vezetem őket a vizek folyásai mellett egyenes úton, hol el nem esnek, mert atyja leszek az Izráelnek, és az Efraim nékem elsőszülöttem.
10.    
Halljátok meg az Úrnak szavát, ti pogányok, és hirdessétek a messzevaló szigeteknek, és ezt mondjátok: A ki elszórta az Izráelt, az gyűjti őt össze, és megőrzi, mint a pásztor a maga nyáját.
11.    
Mert megváltotta az Úr Jákóbot, és kimentette a nálánál erősebbnek kezéből.


Isten tervét nem lehet keresztülhúzni.

Kedves Erdei!
Mi ugyanúgy kiállunk drága testvéreinkért, akiket szerte a világon üldöznek. Az utolsó idökben éljük meg történelmünk legnagyobb méretü üldöztetését.

Izraaelröl pedig azt mondja az ÚR:
„ATYJA VAGYOK IZRÁELNEK” Jer. 31,9b. Ez ma is érvényes.  Végsősoron Izráel sorsáról nem a népek fognak dönteni, hanem az ÖRÖKKÉVALÓ.

Ezt az ÚR mondja:
„Halljátok az ÚR igéjét, ti népek, hirdessétek a távoli szigeteken, és mondjátok:
Aki szétszórta Izráelt, össze is gyűjti, és őrzi, mint pásztor a nyáját.“ Jer.31,10


 :2smitten: 

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Izrael
« Válasz #28 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:14:01 »

Sem palesztínáé-sem Angliáé nem volt a szentföld, Ezt a Földet Isten annak adja akinek akarja, és minden más irányú akarat a föld ügyében: Isten elleni lázadás!

Ja hogy ja! Így most már minden a helyére került! Köszönöm! :)
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #29 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:16:01 »
Igen, kedves Shomer!

A világnak más volt a szándéka: Uganda, vagy Szibéria... Nekem van Messiás-hívö zsidó testvérem, aki Ugandában született, mert a családját már kitelepítették.

DE! Isten nem ezt az Ígéretet adta!

Jer 31,8-11
8.    
Ímé, én elhozom őket észak földéből, és összegyűjtöm őket a földnek széleiről, közöttök lesz vak, sánta, viselős és gyermek-szűlő is lesz velök, mint nagy sereg jőnek ide vissza.
9.    
Siralommal jőnek és imádkozva hozom őket, vezetem őket a vizek folyásai mellett egyenes úton, hol el nem esnek, mert atyja leszek az Izráelnek, és az Efraim nékem elsőszülöttem.
10.    
Halljátok meg az Úrnak szavát, ti pogányok, és hirdessétek a messzevaló szigeteknek, és ezt mondjátok: A ki elszórta az Izráelt, az gyűjti őt össze, és megőrzi, mint a pásztor a maga nyáját.
11.    
Mert megváltotta az Úr Jákóbot, és kimentette a nálánál erősebbnek kezéből.


Isten tervét nem lehet keresztülhúzni.

Ezt az ÚR mondja:
„Halljátok az ÚR igéjét, ti népek, hirdessétek a távoli szigeteken, és mondjátok:
Aki szétszórta Izráelt, össze is gyűjti, és őrzi, mint pásztor a nyáját.“ Jer.31,10[/b]

Ö mondta, amit már beidéztem:

Kedves Erdei!
Mi ugyanúgy kiállunk drága testvéreinkért, akiket szerte a világon üldöznek. Az utolsó idökben éljük meg történelmünk legnagyobb méretü üldöztetését.

Izraaelröl pedig azt mondja az ÚR:
„ATYJA VAGYOK IZRÁELNEK” Jer. 31,9b. Ez ma is érvényes.  Végsősoron Izráel sorsáról nem a népek fognak dönteni, hanem az ÖRÖKKÉVALÓ.

 :2smitten:
ÁMEN
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,