Szerző Téma: Izrael  (Megtekintve 18175 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Izrael
« Válasz #30 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:20:16 »
"És ki ért nem kell kiállnunk?"

Milyen egyszerű kérdés.
Milyen egyszerű a válasz.
Milyen egyszerű felismerni.
Milyen egyszerű különbséget tenni.
 :059:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #31 Dátum: 2011 Szeptember 26, 20:24:37 »
Kedves Erdei!

Bocsánat, de nem értettem egészen a kérdésedet.

Természetesen felelösségünk van minden ember felé Krisztus szeretetével szolgálni. De mivel itt az Izrael-topicban beszélgetünk, elsösorban Izrael a téma. Ez nem jelenti azt, hogy másokért nem állunk ki.

Az Íge felhívja a figyelmünket, hogy imádkozzunk népünk vezetöiért. Ez nem kérdés számomra, hanem természetes.

Testvéri szeretettel

Elisabeth  :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Izrael
« Válasz #32 Dátum: 2011 Szeptember 26, 21:15:18 »
Engem mindössze annyi érdekelt, ki hogyan áll a zsidók kérdéséhez. Nem tudok még egy olyan nemzetet, amely így megosztja a világot, illetve megosztotta már akkor is, mikor még saját hazájában is idegen volt. Az én véleményemet a már más által is idézett sorok tükrözik:

Zsolt 122,6   
Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!

Szerintem nekünk keresztényeknek ki kell állnunk mellettük még akkor is, ha egyelőre sötétben járnak közülük sokan.

És ki ért nem kell kiállnunk?


Például értem  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Izrael
« Válasz #33 Dátum: 2011 Szeptember 26, 21:33:47 »
Kedves Ani Kinor!

Teljesen megértem felháborodásodat, csak ez a muszlim kérdés már itt Nyugateurópában is komoly gondot okoz. Egyre követelözöbbek, és állandóan sértve érzik magukat a keresztényektöl. Egyre jobban kikövetelik a toleranciát, és nagy befolyást értek el.

Biblia szempontjából ez az antikrisztusi szellem is jellemzi az utolsó idöket.

Imádkozzunk Izraelért, mert erre az ÚR szólít fel:

Zsolt 122,6    
Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!

 :2smitten:



Kedves Elizabeth,

Koszonom a soraidat.

Nekem nem kell felvezetni a Muszlim terjeszkedést (BÁR TE EZT NEM TUDHATTAD) Londonban lakom, azon belul Golders Green - Zsidó negyed.
És sajnos itt is számos muszlim lakik, például felettem 2 személy. Meg a tobbi néhány lakos..... viszont az itteni Zsidókat nem zavarja, hogy idejonnek.
Mert mikor panaszkodom, hogy minek adják nekik ki a lakásokat, akkor azt mondják: nem szabad, hagy jojjenek, ha itt akarnak lakni, ok is ugyan olyan emberek, mint mi!
De nem ugyan olyanok, a szellemiséget tekintve.

Néhány hete, még a nagy londoni gyújtogatás elott, az volt, hogy kint parkban volt egy kis vita, én is bekapcsolódtam, megkértem oket, viselkedjenek, mert szemeteltek, meg fetrengteg a fuben, és volt veluk egy pitbull szabadon, hogy kossék meg....stb. Aztán nem értettek a szóból, 27 - 30 ev koruli férfiak voltak.
Beszélt veluk tovább a két férfi, akik elkezdtek nekik szólni.....kedvesen.... majd én mondtam, minek vannak itt egyáltalán??? Miert nem mennek a muszlim negyedbe? Kinek kell ez, mert nekem nem!
Éjjel! Péntek és szombat éjszakáján, eljottek a hazunk elé. És volt ott egy matrac, melyet a felettem lakó muszlim dobott ki  :hehe:
És felgyújtották, az ablakom alatt. Errol én csak reggel szereztem tudomást, mert olyan mélyen aludtam.
Majd rá pár napra visszajottek, és korulnéztek nálunk és a szomszédos házak hátsó kertjeiben is, ekkor is, mint megelozoleg a gyújtogatásnál kijott a rendorség. Azonban most felébredtem, mert hangosan beszélt veluk a két angol rendor. Ki is mentem, hogy megnézzem mi van!
Kérdeztem, mi folyik itt!? - mondták igazoltatás.
Megkérdeztem a két fickót, miért vannak itt? Már a múltkor mondtam, menjenek innen el! - de nem szóltak semmit.
Ekkor láttam meg, balra a rózsák mogott állt 8 Zsidó onkéntes rendor (MERT VAN POLGÁRORSÉG GOLDERS GREEN-ben) mondta az egyik nekem, ne aggódjak minden rendben lesz!
Mondtam: én nem aggódom, de ez turhetetlen.

Szóval ha Palesztinának kérése van, nekem is! Ne legyen Golders Green-ben csak Zsidó, vagy legalább olyan, mint az én fajtám, aki mindig is szívével húzott a Zsidókhoz!!! Ezt szeretném.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #34 Dátum: 2011 Szeptember 26, 21:59:27 »
Kedves Ani Kinor!

Kösz, az infót, nagyon jó tudni az ilyen tapasztalatokról.

Ilyenek nem jönnek a hirekben...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Izrael
« Válasz #35 Dátum: 2011 Szeptember 26, 22:17:43 »
Ajánlok egy kis olvasnivalót Izrael témakörben... Csak azért, hogy rá tudjunk hangolódni Izrael helyzetére. Ja, és a Biblia tükrében még könnyebb...

http://www.scribd.com/doc/63669675/Leon-Uris-Exodus#
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #36 Dátum: 2011 Szeptember 26, 22:39:05 »
Kedves Petya!

Röviden benéztem és 375 oldal! Tudnál kérlek egy rövid leírást adni? Mert sok idöbe tellene ezt mind elolvasni, de érdekelne miröl szól!

Elöre is köszönöm.

Szeretettel

Elisabeth :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Izrael
« Válasz #37 Dátum: 2011 Szeptember 26, 22:45:55 »
Röviden benéztem és 375 oldal! Tudnál kérlek egy rövid leírást adni? Mert sok idöbe tellene ezt mind elolvasni, de érdekelne miröl szól! Elisabeth :2smitten:

Egy nagyszerű regény, nagyon sok háttér információval, történelmi leírással, némi romantikával. Téma: Izrael földjének elfoglalása, Izrael 1948-as megalapítása. Nagyszerű olvasmány.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #38 Dátum: 2011 Szeptember 26, 22:47:40 »
Nagyon köszönöm, kedves Petya!

Mostanában nehezen jutok hozzá sokat olvasni, de biztos belenézek majd.

Szeretettel, Shalom

Elisabeth  :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #39 Dátum: 2011 Szeptember 26, 23:29:41 »
Kedves Petya!

Kicsit googliztam, és talán segít másoknak is e rövid leírás a könyvröl... :2smitten:

Az Exodus Mózes második könyve, ami Izrael népének egyiptomi szolgaságával és a szolgáságból való szabadulással, az Egyiptomból való kivonulással kezdődik, ezután pedig leírja a pusztai vándorlást a Sínai hegyig.
És az Exodus egy hajó neve is, aminek nagy szerepe van Leon Uris regényében. Merthogy ezen a hajón érkezik 1946-ban 300 árva zsidó gyermek Ciprusról Palesztínába…

Leon Uris nagy ívű története a zsidó állam létrejöttének közvetlen előzményeiről, majd az ezt követő eseményekről szól.

1946-ot írunk. A helyszín Ciprus, ahol a két főszereplő, Katherine Fremont és Ari Ben Kánaán találkozik. Első látásra egymásba szeretnek, de ezt egészen az utolsó tíz oldalig nem vallják be egymásnak.
Szerencsére, mert akkor szerelmi történet lenne, így viszont egy megrendítő erejű történelmi regény, amiből megismerhetjük, mennyit szenvedtek Izrael gyermekei, míg saját földjükön megalapíthatták saját államukat.

Nem is gondolná az ember, milyen elszánt és kitartó lehet egy nép, amely végre szeretne hazát és otthont találni magának. Mennyit kellett szenvedniük azért, mert zsidónak születtek.

Az 1924-ben született Leon Marcus Uris legnagyobb erőssége (akárcsak Steven Saylornak) az, ahogy a valóságos eseményeket összeszövi az általa kitalált történettel.

Az Exodus igazán megrázó, bár az elbeszélés nézőpontja miatt kicsit egyoldalú regény, ami amellett, hogy elgondolkodtat, segít megérteni Izrael jelenlegi állapotának hátterét.
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #40 Dátum: 2011 Szeptember 27, 00:03:02 »
Csodák – vagy – puszta véletlenek?

“Aki itt nem hisz a csodákban, az nem reális.”, mondta Menachem Begin volt izraeli miniszterelnök .
Ez éveben Purim (Eszter könyve) ünnepén Isten csodáiról beszélgettünk. A történelemben nagyon sok Hámán lépett a színpadra. Isten mégis csodálatosan teljesítette be ígéreteit.

Sok helyen olvashatjuk az ÚR szavait: “visszahozom õket arra a földre, amelyet õseiknek adtam, és birtokba fogják azt venni.” (Jer. 30,3).
Nem Ugandába, ahogy ezt az angolok akarták (ezreket telepítettek oda), nem Szibériába, ahogy ezt Sztálin akarta, (halála hiúsította meg e tervét) sem sehova máshová, hanem oda kellett Izráel népének visszatérni, ahol Isten ígérete érvényes. Isten ígéretei visszavonhatatlanok, és szeretete vég nélküli.

Egy szemtanú szavai Izráelben: „Tudod-e, hogy mit éltünk át 1948-ban, amikor minden oldalról hadat indítottak ellenünk, öt állam remekül felszerelt katonaságával? Mi kiéhezett, beteges, képzetlen, rosszul felszerelt Holokauszt átélõk voltunk, akik ugyan a földmûveléshez értettünk, de a hadviseléhez nem. Egy katonai stratéga sem adott volna nekünk sanszot a túléléshez. De ISTEN megoltalmazott, és csodáin át megtartotta életünket. Népünk történelme Isten csodáinak a története.” (Lema’n Zion, 2008/1)

Az egyik legnagyobb csoda számomra, hogy ma már zsidók ezrei hisznek Jesuában (Jézus Krisztusban), mint az Istentõl megígért Messiásban. Sokan tesznek arról bizonyságot, hogy az ÚR természetfeletti módon szólította meg õket, illetve csodát élhettek át.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #41 Dátum: 2011 Szeptember 27, 07:39:22 »
Az egyik legnagyobb csoda számomra, hogy ma már zsidók ezrei hisznek Jesuában (Jézus Krisztusban), mint az Istentõl megígért Messiásban. Sokan tesznek arról bizonyságot, hogy az ÚR természetfeletti módon szólította meg õket, illetve csodát élhettek át.

 :2smitten:

Ez is Isten csodálatos kegyelme!!!Dicsőség az Úrnak!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #42 Dátum: 2011 Szeptember 27, 07:40:26 »
Ajánlok egy kis olvasnivalót Izrael témakörben... Csak azért, hogy rá tudjunk hangolódni Izrael helyzetére. Ja, és a Biblia tükrében még könnyebb...

http://www.scribd.com/doc/63669675/Leon-Uris-Exodus#

Ez egy csodálatos könyv.Sajnos nem mindig lehet kapni.Köszönöm kedves Petya.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #43 Dátum: 2011 Szeptember 27, 08:53:37 »
A könyvből készült film is nagyszerű és a film zenéje is.
A videó nem  a filmből van.

http://www.youtube.com/watch?v=MUmcMsGPGe0#


"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Izrael
« Válasz #44 Dátum: 2011 Szeptember 27, 09:03:40 »
Néhány gondolatot,és Igét szeretnék írni ide,ha megengeditek :2smitten:

Tudjuk jól,hogy az akkoriban élő Zsidók miért lettek annyi nyomorúságnak kitéve.
MIndenféle  csapások,kínzások érték őket az elmúlt évezeredekben.
Nem lettek teljesen elhagyatottak,mert Istennek még terve van velük.
Bár igaz,hogy a ma élő emeberk,sokféle hitben?vallásban...élnek.
Sokan nemtudják,és nem is akarják elfogadni Jézus Krisztust a Messiásnak.Mert abban az időben a nép kik közzé jöve,nem fogadta be őt,Mert bár gazdagságban,és nem egy ács fiaként várták az Üdvözitőt,így sajnos nem fogadták el az,hogy a sok csoda mit tett,nem magától tette,hanem ISten küldötje,FIA volt Ő.

Szétszóródtatott a nép,DE!Igérete van az Úrnak feléjük,hogy újra összegyüjti őket!

Rómabeliekhez írt levél 11. rész

1.    
Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen; mert én is izráelita vagyok, az Ábrahám magvából, Benjámin nemzetségéből való.
2.    
Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert. Avagy nem tudjátok-é, mit mond az írás Illésről? a mint könyörög Istenhez Izráel ellen, mondván:
3.    
Uram, a te prófétáidat megölték, és a te oltáraidat lerombolták; és csak én egyedül maradtam, és engem is halálra keresnek.
4.    
De mit mond néki az isteni felelet? Meghagytam magamnak hétezer embert, a kik nem hajtottak térdet a Baálnak.
5.    
Ekképen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint.
6.    
Hogyha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből: különben a kegyelem nem volna többé kegyelem. Hogyha pedig cselekedetekből, akkor nem kegyelemből: különben a cselekedet nem volna többé cselekedet.
7.    
Micsoda tehát? A mit Izráel keres, azt nem nyerte meg: a választottak ellenben megnyerték, a többiek pedig megkeményíttettek:
8.    
A mint meg van írva: Az Isten kábultság lelkét adta nékik; szemeket, hogy ne lássanak, füleket, hogy ne halljanak, mind e mai napig.
9.    
Dávid is ezt mondja: Legyen az ő asztaluk tőrré, hálóvá, botránkozássá és megtorlássá.
10.    
Sötétüljenek meg az ő szemeik, hogy ne lássanak, és az ő hátokat mindenkorra görbítsd meg.
11.    
Annakokáért mondom: Avagy azért botlottak-é meg, hogy elessenek? Távol legyen; hanem az ő esetük folytán lett az idvesség a pogányoké, hogy ők felingereltessenek.

____________________________________________________________________________________
Ezen sorok között,megláthatjuk mennyire Isten akarata szerint történnek dolgok a jeleben is...

Most akik élünk és Hisszük az Isten Fiának nevében van üdvösség,nekünk kegyelem álltal jutott ez.
DE mindenki aki az Úr szemei előtt kedves nép,mind visszatér hozzá,és vallja,hogy Jézus Krisztus az Úr!
Mert nincs másban üdvösség,mert nem is adatott más név amely álltal megkéne nekünk tartatni.Egyedül a Jézus nevében.(Ap 4,14)
DE mint Igérete van az Istennek népe felől így semmiképpen nem megvetendő népe Izráel.!
A róma 11 ben,tudatára adja az Úr a népeknek,(pogány népnek)hogy most ugyan élvezheti a kegyelmi időt,de ne legyenek elbízakodottak,mert Isten hadakozik az Ő népéért.

17 Ha azonban az ágak közül egyesek kitörettek, te pedig vad olajfa létedre beoltattál közéjük, és az olajfa gyökerének éltető nedvéből részesültél,
18 ne dicsekedj az ágakkal szemben. Ha mégis dicsekszel: nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.
 19 Azt mondod erre: „Azért törettek ki azok az ágak, hogy én beoltassam.”
 20 Úgy van: azok hitetlenségük miatt törettek ki, te pedig a hit által állsz. Ne légy elbizakodott, hanem félj!
21 Mert ha Isten a természetes ágakat nem kímélte, téged sem fog kímélni.
22 Lásd meg tehát Isten jóságát és keménységét: azok iránt, akik elestek keménységét, irántad pedig jóságát, ha megmaradsz ebben a jóságban, mert különben te is kivágatsz.
23 Viszont ha ők nem maradnak meg a hitetlenségben, szintén beoltatnak, mert Istennek van hatalma arra, hogy ismét beoltsa őket.
24 Hiszen ha te levágattál a természetes vadolajfáról, és a természet rendje ellenére beoltattál a szelíd olajfába, akkor azok a természetes ágak mennyivel inkább be fognak oltatni saját olajfájukba!

Ezen szavak mind Erőssitsék a népet,hogy van remény  Izráelnek is!
Kegyelem még mindenkinek áll,így van lehetőség visszaoltatni a SAJÁT OLAJFÁJUKBA!

Békesség mindenkinek :2smitten:

(Bocsánat kicsit hosszabra sikeredett mondani valóm) :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.