Szerző Téma: Izrael  (Megtekintve 18173 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izrael
« Válasz #45 Dátum: 2011 Szeptember 27, 09:19:08 »
Igen Julika, dicsoseg Istennek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #46 Dátum: 2011 Szeptember 27, 09:33:13 »
Dicsőség a hatalmas és irgalmas Úrnak!!!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #47 Dátum: 2011 Szeptember 27, 09:53:46 »
Idézet
Tudjuk jól,hogy az akkoriban élő Zsidók miért lettek annyi nyomorúságnak kitéve.
MIndenféle  csapások,kínzások érték őket az elmúlt évezeredekben.

Igen, kedves Julika, Jézus Krisztus is tudta mi fog bekövetkezni, meg is mondta. De mit tett Ö, Isten Báránya? Sírt, igen sírt Jeruzsálem fölött, mert szerette népét.

Még szeretném ehhez Zakariás könyvének 1. fejezetéböl a következö Igét megemlíteni:

13Az ÚR jóságos szavakkal, vigasztaló szavakkal válaszolt a velem beszélő angyalnak. 14A velem beszélő angyal pedig ezt mondta nekem: Hirdesd, hogy így szól a Seregek URa: Féltem Jeruzsálemet és a Siont, nagyon féltem! 15És nagyon fel vagyok háborodva az elbizakodott népek miatt, mert amikor én kevéssé haragudtam, ők a romlást segítették elő.  16Azért ezt mondja az ÚR: Irgalmasan fordulok Jeruzsálem felé, templomom fel fog épülni benne - így szól a Seregek URa -, és feszítenek ki mérőzsinórt Jeruzsálemben.  17Hirdesd még azt is, hogy így szól a Seregek URa: Bővelkedni fognak még városaim minden jóban, megvígasztalja még az ÚR Siont, és továbbra is Jeruzsálem lesz a választottja.

Éljük meg irányukban is azt a szeretetet, amelyet Jézus Krisztus helyezett a szívünkbe, tegyük féltékennyé öket azzal, hogy életünk is igazolja azt a szeretetet és kegyelmet, amit Isten hatalmas irgalmából ajándékozott nekünk Jézus Krisztusban.

Szeretettel, Shalom

Elisabeth :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izrael
« Válasz #48 Dátum: 2011 Szeptember 27, 09:56:15 »
Amen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Klara Erdelyi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Izrael
« Válasz #49 Dátum: 2011 Október 06, 14:49:49 »
Shalom Testvérek. Érdekes és sokrétű a téma... Lenne is egy csomó kérdésem ezzel kapcsolatban. Pl.: Azt tudjuk, a héberben minden névnek prófétikus-vagy személyt jellemző tulajdonsága van! Mit jelent az: Izrael? ; Minek a jellemzője ez a név? Kik az Izraeliták?
Mit jelent ez : Zsidó? Honnan ered ez a név?  Meg aztán ami mostanában leginkább foglalkoztat: Azt mondja az Írás (Róma 11,11) A Hívőkké lett nemzetek béliek, Fel kell hogy ingereljék a "Zsidókat" ! De mivel és méginkább : Hogyan?  Isten iránti tiszteletlenséggel-szemtelenséggel? Az írások iránti "Lazasággal"? Isten rendelései iránt való érdektelenséggel? A Gyökerektől való elszeparálódással? (Rm 11,17); Az Örökkévaló törvényei-rendelései csak az Izraelitáknak adattak? Pl.: Rendtartások (Szidrák) , Ünnepek.? Ha Igen Akkor a Nemzetekbeliekre hogyan és miben vonatkozik ez:3Móz 20,26    
És legyetek nékem szentek, mert én, az Úr, szent vagyok, a ki kiválasztottalak titeket a népek közül, hogy enyéim legyetek.                                Vajon nem ehhez kapcsolható ez az Ige: Jn 6,44    
Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.
És a legújabb gondolatom-agymenésem: Igazam lehet-e akkor, amikor azt gondolom : Úgy választható el az Új szövetség az Ó szövetségtől-ahogy a Zsidóság a kereszténységtől!  Érdekes dolog lehet ez: mert ha úgy lenne ahogy én gondolom, akkor a Zsidóság gyökere megvan ugyan, de nincs gyümölcse... a kereszténység pedig lehet-e gyümölcs-méginkább: teremhet-e gyümölcsöt gyökér nélkül?...
És még számtalan kérdésem lenne...

A magam részéröl szomorúnak tartom azt hogy még a keresztények között is a "Vitás kérdések" között van az Izrael téma ...
Pedig aki ismeri és megérti a Róma levél 11 fejezetét - annak számára soha többé nem lehet kérdés - hogy ki a szelidolajfa - és ki a vadolajfa ....

Nem tudom, hogy Shomer ajin testvérünk komolyan kérdezte a kérdéseit - mert szerintem ezek egyértelmüek ....
Legalább is szeretném, ha egyértelmüek lennének ....

Izrael - mint ahogy valaki már irta is = Istennel harcoló - és tegyük hozzá azt is - és gyözö !
Az Izraeliták - azok akik vagy vérszerinti leszármazottak - vagy Pál apostol szerint azok akik az Àbrahám magvából valók -
és mindazok is akik az Ábrahám hitéböl valók ....ez ilyen egyszerü....

Az Izrael név jellemzöje, hogy elöször is Isten adta Jákobnak - levéve róla ezzel az új névvel a gyalázatot ( a Jákob azt jelenti hogy aki a más sarkát fogja - magyarán az aki csaló ) - aztán az is a jellemzöje az Izrael névnek - hogy akik Isten oldalára állnak - abban a kozmikus küzdelemben - ami Isten országa és a Satan királysága között zajlik .... azért a jelentés, hogy "Isten oldalán harcoló" és gyözö ....

Aztán zsidó= JUDA szóból ered, aki Jákob negyedik fia volt, és a jelentése = Istent dicsérö

A zsidók felingerlése - nem lazasággal, és nem is Isten iránti tiszteletlenséggel történhet- hanem éppen ellenkezöleg,
azzal hogy elismerik a keresztények hogy csak a "szelidolajfa zsirjából" táplálkozva lehet a "vadolajfát" beintegrálni a gyökérbe ...
Meg éppen azzal hogy a korábbi lazaságot - az Isten Igéjével szembeni feladva elkezdik legalább olyan komolyan venni az Igét -
mint ahogy Isten is komolyan mondta nekünk....
Hát szerintem ezzel nagyon fel tudjuk "ingerelni" a zsidókat - akik az idösebb testvéreink az Úrban ....
Még akkor is ha a lepel - Jézus Krisztus személyét illetöen - sokuknál még nem hullottak le a szemükröl ....

DE ezzel is csak mi jártunk jól - mert azt jelenti hogy még tart a kegyelem napja ....

Az meg hogy Ószövetség- vagy Újszövetség - igy ebben a formában nem lehet kérdés - mert mindkettö a Biblia szerves része,
söt olyannyira - hogy az Ószövetség alapos ismerete nélkül az Újszövetséget sem lehet megérteni ....

Nagyon jók a kérdések - és nagyon szemfelnyitogatóak  - éppen korunkban nagyon nagy szükség van erre....


Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izrael
« Válasz #50 Dátum: 2011 Október 06, 15:18:27 »
Köszönöm az építő véleményed Testvérem. Csak annyit mondhatok: ze eszer!!!  :afro:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Izrael
« Válasz #51 Dátum: 2011 Október 06, 15:40:38 »
Idézet
Tudjuk jól,hogy az akkoriban élő Zsidók miért lettek annyi nyomorúságnak kitéve.
MIndenféle  csapások,kínzások érték őket az elmúlt évezeredekben.

Igen, Jézus Krisztus is tudta mi fog bekövetkezni, meg is mondta. De mit tett Ö, Isten Báránya? Sírt, igen sírt Jeruzsálem fölött, mert szerette népét.

Még szeretném ehhez Zakariás könyvének 1. fejezetéböl a következö Igét megemlíteni:

13Az ÚR jóságos szavakkal, vigasztaló szavakkal válaszolt a velem beszélő angyalnak. 14A velem beszélő angyal pedig ezt mondta nekem: Hirdesd, hogy így szól a Seregek URa: Féltem Jeruzsálemet és a Siont, nagyon féltem! 15És nagyon fel vagyok háborodva az elbizakodott népek miatt, mert amikor én kevéssé haragudtam, ők a romlást segítették elő.  16Azért ezt mondja az ÚR: Irgalmasan fordulok Jeruzsálem felé, templomom fel fog épülni benne - így szól a Seregek URa -, és feszítenek ki mérőzsinórt Jeruzsálemben.  17Hirdesd még azt is, hogy így szól a Seregek URa: Bővelkedni fognak még városaim minden jóban, megvígasztalja még az ÚR Siont, és továbbra is Jeruzsálem lesz a választottja.

Éljük meg irányukban is azt a szeretetet, amelyet Jézus Krisztus helyezett a szívünkbe, tegyük féltékennyé öket azzal, hogy életünk is igazolja azt a szeretetet és kegyelmet, amit Isten hatalmas irgalmából ajándékozott nekünk Jézus Krisztusban.
Ámen! Csodálatos igét hoztál, Elisabeth!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Izrael
« Válasz #52 Dátum: 2011 Október 06, 15:47:01 »
Kedves Klára!  :2smitten:

Egyetértek a fent írottakkal! Igen, a Róma 11. mindenre magyarázat, ha valaki őszintén és nyitott szívvel keresi a választ.  :168:
Nekem sokat jelentett ebben a kutatásomban Berliner Hugó: Zsidókérdés a Szentírás megvilágításában c. tanulmánya, és Derek Prince írásai.
Valóban, elválaszthatatlan egymástól az Ó- és Újszövetség, hiszen "A teljes Írás Istentől ihletett..."
Amikor Pál ezt írta, csak az ősi iratok álltak rendelkezésre.
Hitem szerint az Ószövetségben is végig vonul mindaz - rejtve -, ami az Újszövetségben kinyilatkoztatásra került.  :169:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izrael
« Válasz #53 Dátum: 2011 Október 06, 17:07:48 »
Köszönöm az építő véleményed Testvérem. Csak annyit mondhatok: ze eszer!!!  :afro:

Mit jelent Testverem? En beavatatlan vagyok a heber nyelvet illetoen. :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #54 Dátum: 2011 November 16, 17:30:54 »
1979-ben ezzel az énekkel nyerte meg Izrael az elsö díjat az Eurovision versenyén.

Nekem egy kis nosztalgia...

HalleluJah laOlam

http://www.youtube.com/watch?v=C33kO3fvjkI#

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Izrael
« Válasz #55 Dátum: 2011 November 21, 11:40:21 »
1979-ben ezzel az énekkel nyerte meg Izrael az elsö díjat az Eurovision versenyén.

Nekem egy kis nosztalgia...

HalleluJah laOlam

http://www.youtube.com/watch?v=C33kO3fvjkI#

 :2smitten:

Köszönjük Elisabeth! :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izrael
« Válasz #56 Dátum: 2011 November 21, 12:27:31 »
1979-ben ezzel az énekkel nyerte meg Izrael az elsö díjat az Eurovision versenyén.

Nekem egy kis nosztalgia...

HalleluJah laOlam

http://www.youtube.com/watch?v=C33kO3fvjkI#

 :2smitten:
Hallelujah!
Ismerem magyarul. Köszönöm.
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #57 Dátum: 2012 Augusztus 26, 15:49:48 »
Idézet
Tudjuk jól,hogy az akkoriban élő Zsidók miért lettek annyi nyomorúságnak kitéve.
MIndenféle  csapások,kínzások érték őket az elmúlt évezeredekben.

Igen, Jézus Krisztus is tudta mi fog bekövetkezni, meg is mondta. De mit tett Ö, Isten Báránya? Sírt, igen sírt Jeruzsálem fölött, mert szerette népét.

Még szeretném ehhez Zakariás könyvének 1. fejezetéböl a következö Igét megemlíteni:

13Az ÚR jóságos szavakkal, vigasztaló szavakkal válaszolt a velem beszélő angyalnak. 14A velem beszélő angyal pedig ezt mondta nekem: Hirdesd, hogy így szól a Seregek URa: Féltem Jeruzsálemet és a Siont, nagyon féltem! 15És nagyon fel vagyok háborodva az elbizakodott népek miatt, mert amikor én kevéssé haragudtam, ők a romlást segítették elő.  16Azért ezt mondja az ÚR: Irgalmasan fordulok Jeruzsálem felé, templomom fel fog épülni benne - így szól a Seregek URa -, és feszítenek ki mérőzsinórt Jeruzsálemben.  17Hirdesd még azt is, hogy így szól a Seregek URa: Bővelkedni fognak még városaim minden jóban, megvígasztalja még az ÚR Siont, és továbbra is Jeruzsálem lesz a választottja.

Éljük meg irányukban is azt a szeretetet, amelyet Jézus Krisztus helyezett a szívünkbe, tegyük féltékennyé öket azzal, hogy életünk is igazolja azt a szeretetet és kegyelmet, amit Isten hatalmas irgalmából ajándékozott nekünk Jézus Krisztusban.
Ámen! Csodálatos igét hoztál, Elisabeth!  :2smitten:

Elgondolkoztam...  Zsidók megtérése....

Teljesen egyetértek azzal, hogy a zsidók számára is az egyedüli út Jesua/Jézus az Atyához. Azonban nagy problémát jelent egy zsidónak a keresztény szó. Évszázados üldöztetéseknek a holokauszt volt a tetőfoka.

Nemcsak a történelmi egyház tartotta őket Krisztusgyilkosoknak, hanem a többi egyház is nagyokat hallgatott, amikor tömegesen hurcolták el a zsidókat.

A fáraó gyermekgyilkossága sem tudta megakadályozni, hogy Isten az Ő tervét véghezvigye, és megszabadítsa választott népét, ugyanígy a nácik gyilkossága sem tudta megakadályozni Isten tervét, hogy beteljesedjen az Örökkévaló Ígérte:

7. Azért ímé elközelgetnek a napok, azt mondja az Úr, a melyekben nem mondják többé: Él az Úr, a ki kihozta Izráel fiait Égyiptom földéből.
8. Hanem inkább ezt mondják: Él az Úr, a ki kihozta és a ki haza vezérlette Izráel házának magvát az északi földről és mindama földekről, a melyekre kiűztem vala őket, és lakoznak az ő földjökön.

Jer 23,7-8

Van egy nagyon kedves idős barátunk. Kisgyermekként élte át a Holokausztot. Elszakítva szüleitől és testvéreitől, akiket később meggyilkoltak, egy koncentrációs táborba hurcolták. Röviddel a háború befejezte előtt “véletlen” bekerült egy olyan csoportba, melyet Svájcba menekítettek. Onnan került egy harmadik országba, ahol adaptálták. Szeretettel teljes és a hittel kapcsolatos nyílt beszélgetéseink alkalmával a következőt mondta: “Tudod kedvesem, amikor elhurcoltak bennünket, a katonák öv-csatján a következő felíratot olvastuk: <Isten velünk/Gott mit uns>.  Nagyon nehéz elképzelni, hogy Ábrahám Izsák és Jákób Istene azonos lenne ezzel, a magát kereszténynek valló katona Istenével.”

(Ha beadjuk a google képgalériába ezt a kifejezést németül: „Gott mit uns”, azaz Isten velünk, meggyözödhetünk erröl a tényröl)

https://www.google.de/search?q=gott+mit+uns&hl=de&client=firefox-a&hs=HkY&rls=org.mozilla:de:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fdM5UNXtAubE4gTYl4HoDA&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1280&bih=646

Megemlíteném azt is, hogy több, mint százezer olyan zsidót is meggyilkoltak, akik hittek Jézus Krisztusban/Jesuában, mint Messiásban, az az zsidó keresztényeket.

Azt is kiérzem sok beszelgetésből, hogy vannak akik őszinte szeretettel állnak a témához. De hogyan közelíthetem meg a zsidó embertársamat, amikor Jézus Krisztus neve hallatára a fent említett okok miatt azonnal blokkol? Ma is egy olyan időben élünk, amikor az antiszemitizmus egyre erősödik. Nagyon nemes az, ha a zsidógyűlölet miatt a károsultakat megpróbálják vígasztalni. Ám miért nem emelik fell a szavukat a antiszemitizmus ellen? Zavartalanul terjedhet a neten a legvadabb antiszemita eszmény. Senki sem szól. Vajon egy zsidóban nem merülnek fel ezzel kapcsolatban kérdések?

Ha az iskolában egy keresztény édesanyának a gyermekét úgy megvernék, hogy kórházi kezelésre van szükség, - teljesen mindegy, milyen okból – vajon nem megy-e be az igazgatóhoz? Vagy azt mondja kislányának, hogy legközelebb tartsd oda a másik arcodat is?

Jézus azt mondja, hogy aki tudna jót cselekedni, és nem teszi azt, bűne az annak.
Számos keresztény aláírta a „nemmeleg” nyilatkozatot, amivel teljesen egyetértek. Ám még egy „nemantiszemita” nyilatkozatról nem hallottam.

Tapasztalatom az, hogy a zsidók nagyon is ráéreznek az igazi szeretetre. Amikor Jézus Krisztus előre látva a sok szenvedést, ami jönni fog, nem sírt-e népe felett?

Izrael Szentje azt mondta Izraelben:

„Én csak Izráel házának elveszett juhaihoz küldettem, máshoz nem.”
Máté 15,24

Nem azt mondja, hogy a megtalált juhokhoz küldettem, hanem az elveszettekhez.
Amikor egy keresztény megállapítja, hogy hitetlenségük miatt van ez a helyzet, de nem fáj neki, nem sír e miatt, nagyon hamar beleeshet a bíráskodásba. Hol van a Krisztus szeretete???
Pál apostol sem hallgatott az akkori keresztény önteltség miatt, amit a Róma 11-ben is olvashatunk többek között. (Mert erre nagyon hamar rá lehet érezni)

Nagyon komolyan figyelmeztet az Íge:

21. Mert ha az Isten a természet szerint való ágaknak nem kedvezett, majd néked sem kedvez.
22. Tekintsd meg azért az Istennek kegyességét és keménységét: azok iránt a kik elestek, keménységét; irántad pedig a kegyességét, ha megmaradsz a kegyességben; különben te is kivágatol
23. Sőt azok is, ha meg nem maradnak a hitetlenségben, beoltatnak; mert az Isten ismét beolthatja őket.

Róm 11,21-23

Nem Izraelben és nem a zsidóknak mondta ezt a kijelentést Jézus Krisztus?

31. Csak keressétek az Isten országát, és ezek mind megadatnak néktek.
32. Ne félj te kicsiny nyáj; mert tetszett a ti Atyátoknak, hogy néktek adja az országot.

Lk 12,31-32

Mivel a vadolajfa ág beoltatott a szelíd olajfába, ezért érvényesek a zsidóknak adott ígéretek a nemzetekböl megtért Isten gyermekeire is.

29. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.
30. Mert miképen ti egykor engedetlenkedtetek az Istennek, most pedig irgalmasságot nyertetek az ő engedetlenségök miatt:
31. Azonképen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytán ők is irgalmasságot nyerjenek;
32. Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön.
33. Óh Isten gazdagságának, bölcseségének és tudományának mélysége! Mely igen kikutathatatlanok az ő ítéletei s kinyomozhatatlanok az ő útai!

Róm 11,29-33

13. Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.
14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

Jak 2,13-14

    
Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.
2Kor 13,13


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Izrael
« Válasz #58 Dátum: 2018 Január 15, 14:46:47 »
Toda/Av Harachaman-Thank-you, Merciful Father-Uziya Tzadok-Hebrew+English-תודה/אב הרחמן-עוזיה צדוק

&feature=share
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izrael
« Válasz #59 Dátum: 2018 Január 18, 21:28:44 »
Sh`ma Ysrael – Hogyha sír a szív

Hogyha sír a szív, egyedül Isten hallja. A fájdalom lelkemből szakad fel. Egy sóhajtás megtöri a csöndet s te térdre hullsz, miközben imádkozol. R: Halld, Izráel, Ő az Úr, aki mindenható, Neked köszönöm az életem, köszönöm mindenem. Némán mozog a száj, de szellemem kiált. A szívem halkan sír, s Te érted imám. Halld, Izrael, Ő az Úr, most ne hagyd, hogy féljek. (Íme) nem szunnyad, nem alszik el Izráel őrzője. A fájdalom nagy, de nem futhatok el, Mert szólni sincs erőm, most a csoda kell.


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10