Szerző Téma: Mit jelent tanítani?  (Megtekintve 17604 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #30 Dátum: 2012 Január 26, 16:51:40 »
Általában az a jó tanitó és tanitvány is, aki sosem elégszik meg a saját tudásával. Amikor valaki azt gondolja, hogy már mindent tud, onnantól kezdve tanithatatlan, a tanitó pedig be kell ismerje, hogy nem tudhat mindent. Ha ez a tanitó és tanitvány viszonyában fenn áll, akkor egy jó csapatról van szó, vagyis a tanitvány tisztelni fogja a tanitóját és tanulni is fog tőle. illetve a tanitó jó tanitónak minősül, ha tudását oly módon adja át, hogy nem kiharcolja, hanem kiérdemli a tiszteletet. A tanitók legnagyobb hibája lehet, ha harcolnak tekintélyükért, akár gyülekezeti szinten is. A tanitvány pedig nemcsak tanul, hanem magáévá teszi a tanultakat. Sok egyházban csak hivők vannak, tanitványság nélkül.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #31 Dátum: 2012 Január 29, 21:29:41 »
Teljes mértékben egyetértek Testvérem!

A tanítók elkövetik azt a hibát, hogy csak az Úrra mutatnak ha a tanítói szolgálatát valaki is megkérdőjelezi.
Ezalatt pedig arra gondolok, amikor azt mondják: "Az Úr ellen mész ha ellenem mész!"

Pedig a gyümölcsöknek kell rámutatniuk a tanítóra! Kevés az alázatos tanító, aki megértette azt, hogy mindent csak Istennek köszönhet és
se a tudására, se a bölcsességére nem lehet büszke! És igen, a tanítványok azon létszáma is kevés, akik a tanító felé alázatban és tiszteletben tudnak
megmaradni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #32 Dátum: 2012 Január 30, 08:45:35 »
Valóban mindig taníthatónak kell lenni. Aki azt gondolja, neki már nincs mit tanulnia, az gőgös. Már pedig a gőg a bukás előhírnöke.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #33 Dátum: 2012 Január 30, 10:39:05 »
Kedves Antee!

Idézet
A tanítók elkövetik azt a hibát, hogy csak az Úrra mutatnak ha a tanítói szolgálatát valaki is megkérdőjelezi.
Ezalatt pedig arra gondolok, amikor azt mondják: "Az Úr ellen mész ha ellenem mész!"

Ez különösen akkor veszélyes, ha valaki saját véleményét tanítja.

Ha megfigyelem az Ígében az apostolokat, akkor látom, hogy ök az Ígét az Ígével magyarázták. Nem tettek hozzá és nem vettek el. Ehhez viszont elengedhetetlen volt, hogy ismerjék az Írásokat.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #34 Dátum: 2012 Január 30, 10:58:06 »
Igen Testverem. Eppen ezert nekunk is ismernunk kell az iget, hogy meg tudjuk vizsgalni a tanitasok hitelesseget!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #35 Dátum: 2012 Január 30, 22:11:22 »
Még valami eszembe jutott...

Egy jó tanító nem azt tanítja, amit a tanítványok hallani akarnak, hanem azt, amire szükségük van a növendékeknek.

 :135:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Rozálka

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #36 Dátum: 2012 Március 14, 11:11:16 »
>>Egy jó tanító nem azt tanítja, amit a tanítványok hallani akarnak, hanem azt, amire szükségük van a növendékeknek.<<

Ezt magam is így gondolom Elizabeth.   :afro:

Végig olvastam a topicot és sokat tanultam tőletek.

Köszönöm.  :05:
"Ne félj, csak higgy!"  (Mk.5,36)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #37 Dátum: 2012 Március 14, 11:12:42 »
Dicsőség az ÚRnak, hogy hasznodra volt ez a topic! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Rozálka

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #38 Dátum: 2012 Március 14, 11:34:01 »
Az elmúlt hétvégén volt nálunk egy közösség kurzus.  Két közösség alakult és az egyiknek én lettem a vezetője.
Most úgy érzem, hogy nagy felelősség is rakódott rám.

12 en vagyunk, mint az apostolok.  :05:
Mivel ők még aránylag friss megtértek, így a tanítás feladata rám hárul.

Szívesen fogadok tanácsokat, tapasztalatokat, megosztásokat ezzel kapcsolatban.  :01:




"Ne félj, csak higgy!"  (Mk.5,36)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #39 Dátum: 2012 Március 14, 11:48:02 »
Biztosan találsz olyan hozzászólásokat a fórumon, amelyek a segítségedre lesznek. Sok téma van és a napokban a 100 000. hozzászólást is elérjük.
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #40 Dátum: 2012 Március 14, 13:44:23 »
Kedves Rozálka.

A tanítás, ahogy te is mondtad, roppant nagy felelősség, ezért nem mindegy mit tanítunk.

De ha úgy is az elején vagytok, jobb téma, mint a Biblia tanulmányozása nincs.
A Bibliát nem lehet elégszer tanulmányozni, abból sosem elég.
Rettentő sok áldást lehet nyerni általa, hisz ez Isten kijelentett szava.

Kívánom, hogy az Úr vezessen, az Ő, Szent Szelleme által, és nyerjetek sok sok áldást, és növekedést a szentségben, az Úr követésében.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #41 Dátum: 2012 Március 14, 13:46:47 »
Egyetértek Zoltán! Aki a Bibliát úgy kezeli, hogy már nem is olvassa gyakran, mert tudja mi van benne, akkor az még semmit sem tud igazán.

Az Úr Igéje kimeríthetetlen forrás!

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #42 Dátum: 2012 Március 14, 17:29:21 »
Egyetértek én is Zoltán Testvéremmel. Szeretném azonban még ajánlani a Skype alkalmainkat is, mert nagyon sokat lehet tanulni, és nagy áldás forrása. Rendszeresen látogatom én is, és megtapasztaltam az ÚR áldását.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #43 Dátum: 2012 Április 27, 22:44:18 »
 
Egyetértek én is Zoltán Testvéremmel. Szeretném azonban még ajánlani a Skype alkalmainkat is, mert nagyon sokat lehet tanulni, és nagy áldás forrása. Rendszeresen látogatom én is, és megtapasztaltam az ÚR áldását.

 :2smitten:

 ez nagyon igaz kedves Erzsike!
  de erről eszembe jutott  egy zsoltár:


133: :Jezus04: :026: :016: :rozsa:

. Ímé, mily jó és mily gyönyörűséges, amikor együtt lakoznak az atyafiak!
2
Mint a drága olaj a fejen, amely aláfoly a szakállon, az Áron szakállán; amely lefoly köntöse prémjére;
3
Mint a Hermon harmatja, amely leszáll Sion hegyeire. Csak oda küld áldást az Úr és életet örökké!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #44 Dátum: 2012 Április 28, 14:16:39 »
Kedves Ildikó!

E Zsoltárnak a szavai az egyik legközismertebb ének Izraelben és a zsidók között:

HINE MA TOV - Mily  szép

http://www.youtube.com/watch?v=lZs9ld3klPo#

 :265: :284: :043:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10