Szerző Téma: Mit jelent tanítani?  (Megtekintve 8760 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #45 Dátum: 2012 Április 28, 15:35:27 »
Kedves Ildikó!

E Zsoltárnak a szavai az egyik legközismertebb ének Izraelben és a zsidók között:

HINE MA TOV - Mily  szép

http://www.youtube.com/watch?v=lZs9ld3klPo#

:265: :284: :043:

ez csodálatos! többször halottam már de mindig nagy örömmel hallgatom!!!
 hálás vagyok hogy feltetted! virágot érdemelsz és sok sok  puszit! ( hátha egyszer élőben  is) :rozsa: :rozsa2: :017: :161: :016: :love:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2012 Április 28, 16:19:51 »
Remélem, drága Ildikó, hogy megadja az ÚR a lehetöséget, hogy ne csak a smilek küldjenek puszikat, és személyesen is találkozhatunk!

:thanks: :026: :027:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2012 Május 09, 15:17:54 »
"Aki azért mást tanítasz, magadat nem tanítod-é?"(Róma2,21.)
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2012 Május 09, 15:26:00 »
Ez testvér nagyszerű...  Kifejtenéd nekünk mit jelent ez az Ige meglátásod szerint?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2012 Május 09, 15:27:39 »
Pláne meg: Elmondanád nekünk mily összefüggést kell meglátnunk az előtted szólók írásaival kapcsolatban???
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2012 Május 09, 15:33:01 »
Igazából csak eszembe jutott, nem az előző dolgokkal kapcsolatban, hogy milyen fontos az, hogy vajon egy tanító, vagy akárki aszerint él-e, ahogy tanít.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2012 Május 09, 15:43:02 »
 Ha itt erről van szó testvér, akkor sok Tanító nagyobb házba kell hogy költözzön, hogy akik vizsgálni szeretnék őket hozzáköltözve megtehessék.

Az én meglátásom erről az: A Hallgatóságnak nem annyira a személyt, sokkal inkább a gyümölcsöket kellene vizsgálni! Ez az Ige pedig kizárólag az Önvizsgálatról szól! tehát mindenki magában vesse össze azokat amiket hirdet azzal amit él!

Harmadsorban: Félreérthető az, ha úgy szólsz hozzá valamihez, ha nem olvasod el az előtted szólókat!!!
Ézs 60,19    

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2012 Május 09, 15:52:28 »
Egyetértek. Igaz, hogy mindezt abban lehet meglátni, valakinek milyen gyümölcsi vannak. Köszönöm a kiegészítést drága Testvérem!!! Így már valóban kerek a dolog. jó, hogy egymást segíthetjük mindazzal, amit a Szent Szellem eszünkbe juttat. Hallelujah.

Köszönöm a kiigazítást és intést. Valóban magyarázatra szorult, amit írtam.

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2012 Május 09, 15:54:27 »
Igazából csak eszembe jutott, nem az előző dolgokkal kapcsolatban, hogy milyen fontos az, hogy vajon egy tanító, vagy akárki aszerint él-e, ahogy tanít.

Szia! Elsősorban Isten az aki átvilágit minket. Az a pap vagy tanitó aki bort iszik és vizet prédikál, nem hatalommal végzi a szolgálatát. A Szent Lélek ugyanis csak a mellett tesz tanubizonyságot, aki nemcsak hallgatója, tanitója, hanem gyakorlója is az Igének. Akinek nincsenek megtérésből fakadó gyümölcsei, annak halovány a szolgálata is.

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2012 Május 09, 15:56:41 »
Nem véletlen, hogy a katolikus egyházakban olyan száraz az igehirdetés és a tanitás, mert sokszor a pap sincs tisztába azzal, ő meg van-e térve? Teológiai tudása az van, csak a Lélek hiányzik belőle. (Tisztelet a kivételnek.)

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2012 Május 09, 16:02:47 »
Igaz. köszönöm.

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2012 Május 26, 11:34:04 »
Úgy elgondolkoztam a kérdésen....  :pirul:

Nagyon fontos, hogy a tanító Istenre és Jézus Krisztusra mutasson és ne a saját eledelét osztogassa. Igei összefüggések megértése a Szent Lélek által, mégpedig az EGÉSZ Biblia kijelentései szerint mindig mélyebbre visznek Isten megismerésében.

Azonkivül ne alakuljon ki függöségi viszony a tanító és a tanított között. A lelki kiskorúságban való tartás gátolja a növekedést. Nyilt és öszinte légkörben felszabadul az ember kérdéseket is feltenni. Legyen Isten Ígéje a mérvadó minden esetben.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2012 Május 26, 12:09:50 »

Sokáig elgondolkoztam ezen a kérdésen, kedves Ditte!

Általában nagyon sok kritika éri a tanítókat (most nem Rólad beszélek), hiszen a harc élvonalában, nyilvánosság elött kell szolgálniuk.

Ha a tanítók 100%-ig élnék, amit tanítanak, szerintem tökéletesek lennének, viszont akkor már nem lennének a földön. A kétszívüséget Isten is elítéli, nem erröl beszélek most.

Ám Pál apostol például, mint Isten hatalmasan felkent tanítója is felfedezi önmagában:

22. Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint;
23. De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban.
24. Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?
25. Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által. Azért jóllehet én az elmémmel az Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének szolgálok.

Róm 7,22-23

vagy:

12. Nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, a miért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus.
13. Atyámfiai, én enmagamról nem gondolom, hogy már elértem volna:
14. De egyet cselekszem, azokat, a melyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, a melyek előttem vannak, nékik dőlvén, czélegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.
15. Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek:
16. Csakhogy a mire eljutottunk, ugyanabban egy szabály szerint járjunk, ugyanazon értelemben legyünk.
17. Legyetek én követőim, atyámfiai, és figyeljetek azokra, a kik úgy járnak, a miképen mi néktek példátok vagyunk
.
Fil 3,12-17

Tanítóink sokkal nagyobb támadásoknak vannak kitéve, mint a hallgatók. Nagyobb is a felelösségük. Imádkozzunk értük, hogy legyen bátorságuk hirdetni Isten Ígéjét, örizze meg öket az ÚR a gonosztól, vezesse öket a Szent Lélek által.

Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2012 Május 26, 19:29:58 »
Drága Elisabeth!
Egyetértek azokkal, amiket írtál.
Az az igazság, hogy nagyon fontos lenne minden nap imádkoznom/imádkoznunk a tanítókért, pásztorokért és persze más "hivatalban" lévőkért is. Bevallom, sajnos nem teszem ezt elég gyakran.

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2012 Május 26, 19:44:17 »
Köszönöm, Ditte,  nekem is ez jutott eszembe, hogy mennyire fontos az imatámogatás azok iránt, akik szolgálnak felénk. Hisz ha öszinték vagyunk, nekünk is szükségünk van arra, hogy naponként igazítson meg az ÚR.

Mérhetetlen nagy az Ö kegyelme és Szeretete!

Légy áldott, és oltalmazzon az ÚR!

Zsolt 143,10