Szerző Téma: Mit jelent tanítani?  (Megtekintve 17613 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #60 Dátum: 2012 Május 27, 18:52:26 »
Pontosan így van.
Áldjon meg az Úr drága Testvérem.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #61 Dátum: 2012 Augusztus 27, 09:31:45 »
Mindnyájan tanítók vagyunk.
Az Úr szolgálatra küldött el minket, keresztényeket.

Máté 28

18 És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.
19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,
20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Úgy gondolom, hogy ez nem csak a 12 tanítványnak szólt, hanem nekünk is, Jézus Krisztus követőinek.
   
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #62 Dátum: 2014 December 02, 10:59:55 »
Üdvözletem!

Szeretnék az érzéseim szerint hozzászólni.

Az Úr Jézus tanít minden egyes hívőt, mert Ő az Út az Igazság és az Élet!
A Hívő csupán tovább adja ezeket a tanításokat azoknak és akkor amikor erre maga az Úr ösztönzi a Szent Lélek által!

Ne hívjátok magatokat Mesternek! Emlékeztek?

Üdv Gábor
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #63 Dátum: 2014 December 02, 11:22:22 »
 :104:
Nos részben így van Testvérem...Részben. Mert ha úgy lenne ahogy mondod, akkor ugye az egyházban nem lenne szükség a Tanítókra, és most nem az "önjelöltekről" beszélek.
pl.: Róma 12,6.    
Minthogy azért külön-külön ajándékaink vannak a nékünk adott kegyelem szerint, akár írásmagyarázás, a hitnek szabálya szerint teljesítsük;
7.    
Akár szolgálat, a szolgálatban; akár TANÍTÓ, a TANÍTÁSBAN;
8.    
Akár intő, az intésben; az adakozó szelídségben; az előljáró szorgalmatossággal; a könyörülő vídámsággal mívelje.


I Kor.12,27.    
Ti pedig a Krisztus teste vagytok, és tagjai rész szerint.
28.    
És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor TANÍTÓKUL; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.


Ez csak két példa, de abban egyetértek veled, hogy a Tanítónak az a feladata, hogy a Testvéreket elsegítse addig a pontig, amikor is a Szövetség jelen szakasza szerint, Isten Tanítványaivá lesznek. ( Jer.31,31-34.)
Jézus azzal küldte ki az Apostolokat is: Mt.28,18.    
És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.
19.    
Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,
20.    
Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Talán abban lehet a félreértésed, hogy más a Tanító-és más a Mester.
Tanító= More.
Mester= Rav; Rabbi  ( A "Rabbi" szó valós jelentése= Mesterem.)
Az Idézet pedig úgy szól: Mt 23,8   
Ti pedig ne hivassátok magatokat Mesternek, mert egy a ti Mesteretek, a Krisztus; ti pedig mindnyájan testvérek vagytok.

Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #64 Dátum: 2014 December 02, 12:56:34 »
Engedj meg nekem még egy apró észrevételet Testvér, azzal kapcsolatban, amit az üzenőfalra írtál...
Idézlek: " És megismeritek  az Igazságot."

Nos ez sem egészen van így... Hiszen úgy olvassuk: Jn.8, 31. Monda azért Jézus a benne hívő zsidóknak: Ha ti megmaradtok az én beszédemben, bizonynyal az én tanítványaim vagytok;
  32. És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.

Tehát az első, hogy "Megmaradni a tanításában!" ... Megismerni az által az Igazságot! ( Jn.17,17) És az Igazság ismerete által van a szabadság!
( Tévedésektől- Hamis tanításoktól-tévelygésektől-hazugságoktól-félelmektől-a hazugság rabságától...)

Na ezért is van szükség tanítókra...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #65 Dátum: 2014 December 02, 16:47:41 »
:)

Köszönöm szépen!
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #66 Dátum: 2014 December 02, 17:24:24 »
"24. Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg.
  25. De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.
  26. Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.
  27. Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel."
(Gal. 3.).

És kik Krisztust öltözték fel, Krisztusban és Krisztussal élnek!
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető delfin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #67 Dátum: 2014 December 02, 17:51:17 »

És kik Krisztust öltözték fel, Krisztusban és Krisztussal élnek!

Ez hogy működik a gyakorlatban? Mit kell ez alatt érteni?

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #68 Dátum: 2014 December 02, 19:37:45 »
"24. Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg.
  25. De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.
  26. Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.
  27. Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel."
(Gal. 3.).

És kik Krisztust öltözték fel, Krisztusban és Krisztussal élnek!

Az Ige Igaz! És az hogy mégsem ezt látjuk, az nem az Igén múlik... Hiszen ha mindenki megismerte az Igazságot, akkor miért hirdetnek sokan hazugságokat-emberi ötleteléseket? Miért fontosabb a hívők többségének az emberi okoskodás, mint az Isten Igéje? Hogy lehet az, hogy a Hívek többsége betéve tudja oda-vissza, a magasan kvalifikált tanítók agymenését, és több tíz év hívői múlttal a Szentírást talán ha egyszer-vagy egyszer sem olvasta át? Miért mondja a Szent tan, Hogy a Hívők két harmada balkéz felé fog menni? Talán mert sokan csak hiszik hogy hívők?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #69 Dátum: 2014 December 05, 00:04:22 »
No no!!
A belsö ítèlkezèssel foglalkozzatok a külsöt bízzátok Istenre!

”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #70 Dátum: 2014 December 05, 08:40:13 »
Amíg csak a száj vallja Krisztusba való keresztelkedést, de nincs annak gyümölcse, vajon megtörtént a keresztelkedés? Mert akkor csak a test lett bemerítve, a lélek változatlan maradt.
Az intés, és a mutatás
No no!!
A belsö ítèlkezèssel foglalkozzatok a külsöt bízzátok Istenre!

két ujjal mutat előre és három ujjal vissza, az intőre.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #71 Dátum: 2014 December 05, 21:21:16 »
Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #72 Dátum: 2014 December 05, 21:47:13 »
Néha nem nagyon értem hogy mit - miért mondasz barátom...Vagy úgy érzed hogy István testvérünk próbált téged kényszeríteni valamire?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #73 Dátum: 2014 December 05, 21:49:54 »
Egy másik topic-ban írtam neked, valószínűleg azt még nem olvastad, ezért ide is beteszem:

Jer.23,21.   
Nem küldöttem e prófétákat, de ők futottak, nem szólottam nékik, mégis prófétáltak.
22.   
Ha tanácsomban állottak volna, akkor az én igéimet hirdették volna az én népemnek, és eltérítették volna őket az ő gonosz útaikról, és az ő cselekedetöknek gonoszságától.
23.   
Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is?
24.   
Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.
25.   
Hallottam, a mit a próféták mondanak, a kik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam.
26.   
Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, a kik az ő szívök csalárdságát prófétálják?
27.   
A kik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, a melyeket egymásnak beszélnek, miképen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?
28.   
A próféta, a ki álomlátó, beszéljen álmot; a kinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr.
29.   
Nem olyan-é az én igém, mint a tűz? azt mondja az Úr, mint a sziklazúzó pőröly?
30.   
Azért ímé én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, a kik az én beszédeimet ellopják egyik a másikától.
31.   
Ímé, én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, a kik felemelik nyelvöket és azt mondják: az Úr mondja!
32.   
Ímé, én a prófétákra támadok, a kik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az ő hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem őket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Mit jelent tanítani?
« Válasz #74 Dátum: 2014 December 05, 22:04:25 »
Kértelek hogy a Szentírás tanításait, vagy az azzal kapcsolatos gondolatokat ossz meg. Figyelmeztetés ellenére sem vagy hajlandó figyelembe venni a fórumunk szabályzatát. Írásod töröltem.

/ http://alfa-omega.hu/forum2/index.php/topic,1249.msg135821.html#msg135821 /

/ Hogy ne állíthasd rólunk, hogy mondvacsinált okkal tiltottak a fórumról, az ezt megelőző " Írásaidat" érintetlenül bent hagyom, hogy bárki olvashassa. /

Shomer Ayin.
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)