Szerző Téma: Démonűzés  (Megtekintve 36066 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #30 Dátum: 2011 Szeptember 24, 11:12:03 »
Békesség!

Az apokrf iratok valóban mint olvasmány érdekességnek számít, de sok ellentmondás van benne az igével ezért én nem nevezném hiteles íratoknak, bár vannak benne eggyező részek, de jóbb ovatosan bánni velük.
De ez csak az én véleményem.
Áldott testvérem, téged (is) kérdezlek:    
Henok; Jásár (Jósua 10,13 II Sámuel 1,18; sőt: Jehuda (Júdás,1,14 is); Nátán ; Gád; (II.krón.12,15)Salamon cselekedeteiII.Kir.11,41),Semája próféta (II.Krón.12,15);  Makkabeusok; Pál Korintusiakhoz (I.Kor 5,9)
Pál Laodíciaiakhoz (Kol.4,16)
János egy gyülekezethez (III János 9)
Ezeket az Apokrifeket a a mellékelt, és általunk olvasott, és elfogadott Szentírás gyüjteményben, utalásként lelhetjük fel. Azt mondod: "ellent mondásosak" A kérdésem pedig ez lenne ezzel kapcsolatban: Mely "Apokrifeket" olvastad, és azokban hol és mely pontokban találtad ellentmondásosnak?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Démonűzés
« Válasz #31 Dátum: 2011 Szeptember 24, 12:30:09 »
Isten Igéjét, a Szent Szellem ihlette.
Isten gondviselése és szuverén hatalma gondoskodott arról, hogy ami hiteles az belekerüljön a Szent Írásba. Isten Szent Szelleme volt az aki vezette az embereket abban mit fogadjanak el hitelesnek Így tarthatjuk most Isten igéjét a Bibliát a kezünkben.

Isten igéjéhez sem hozzá tenni sem elvenni nem kell. Így egész és így Isten szava. Meg kell elégedjünk vele. Ami ezen kívül van ,olvasmánynak jó, de arra  hogy ezekre valamilyen tanítást alapozzunk, arra nem alkalmasak.

Én olvastam apokrif iratokat, Mint Énók könyve, Tamás evangéliuma stb. Ezek mind meseszerűek és sok helyen Isten igéjével ellentmondó.

Az apokrif iratok mind szerzői mind keletkezésének ideje kétségesek. Legtöbbjük azért íródott, hogy valamilyen nézetett, tanítást  alátámasszon. Íróik neves emberek neveit használták fel. Mint Dániel, vagy Tamás, vagy Énók, Ezsdrás, stb. (Énók könyvét nem Énók írta, különböző időkben és részekből szerkesztették, nemsokkal a keresztyén időszak előtt - és azért mert utal rá Júdás az nem jelenti azt, hogy az Isten igéjével egyenragú igazságot tartalmaz. Júdás hivatkozása Énók könyvére nem volt több mint mikor mi hivatkozunk valamely könyvre vagy igehírdetésre.)

Az Apokrifek:

1. Ezsdrás  Kb. Kr.e. 300
    Tobiás     Kb. Kr.e. 250
   A három ifiu éneke Kb. Kr.e. 200
   Jézusnak, Sirak fiának könyve   Kb. Kr.e. 200
   Azarja imádsága   Kb. Kr.e. 160
   Judith  Kb. Kr.e. 150
   Eszter könyvének folytatása  Kb. Kr.e. 140-130
   Bél és a Sárkány ( Dániel könyve 13-14 részei - amit nem írhatott Dániel)   Kb. Kr.e. 150
   A Makabeusok I. könyve   Kb. Kr.e. 90-70
   A Makabeusok II. könyve   Kb. Kr.e. 50
   Zsuzsana története
   Salamon Bölcsessége   Kb. Kr.u. 40
   Baruk könyve     Kb. Kr.u. 70
   II Ezsdrás     Kb. Kr.u.100
   Manassze imádsága

Ezek megtalálhatóak a Katolikus Bibliában mely a Vulgatat vette alapul

Ezek az apokrifek sosem voltak elfogadottak és sosem kanonizálták őket.

Évfordulók Könyve    Kb. Kr. e. 200-150
A tizenkét pátriárka végrendelete 
Salamon zsoltárai   Kb. Kr.e. 100-50
III. Makkabeus könyve
IV. Makkabeus
Mózes menybemenetele   Kb. Kr.u. 1-50
Ádám és Éva
Ézsaiás mártíromsága
Énók Könyve
II. Báruk
Szibiliai Jóslatok.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #32 Dátum: 2011 Szeptember 24, 12:45:28 »
Igen Testvérem. Én is hallottam ezen magyarázatokat,amivel magyarázzák az apokrifek elhagyását... Meg hallottam már ennél meredekebb-sokkal inkább emberi okoskodásokat is... érdekes próbálkozások ezek, el kell ismernem. Az Igazság meg Istennél van. Tehát amikről én írtam, az azokra való utalások benne is vannak a széleskörben elfogadott Szentírásban is, ezért bátorkodtam beírni a fellelési helyeket. Nem várom el hogy elfogadd az én álláspontomat, csupán arra szeretnék reflektálni: Itt van például a Makkabeusok könyve! Erről is azt mondjuk : Apokrif. Ám ebből ismerhetjük meg,( ismerhetik meg azok akik elfogadják) Honnan van-miből ered a "fények ünnepe", a Hanukka! (ezt keresztyén körökben, karácsonyként ismerik) Ez csak egy példa! Pál is utal az Énok (Henok) könyvére, az I kor 11,10-ben, és az is elfogadásra kerül. Ám ha az utalások célja kerül szóba mégis nagy az ellenállás... Érdekes...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #33 Dátum: 2011 Szeptember 24, 12:59:32 »
Igen Testvérem, nagy az ellenállás...
De nem is kell egymást meggyőzni ezekről.

A téma címe Démonűzés. A további hozzászólások, amelyek érintik az apokrif könyveket, moderálni fogom bárkié is legyen az.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Démonűzés
« Válasz #34 Dátum: 2011 Szeptember 27, 10:30:09 »
A téma címe Démonűzés. A további hozzászólások, amelyek érintik az apokrif könyveket, moderálni fogom bárkié is legyen az.
Szeretettel,
Antee

Úgy látom sikerült megijeszteni a vitatkozó feleket :hehe:

Komolyra fordítva a szót :igen: S visszatérve a topictémához: Démonűzés.

Nagyjából tisztáztuk, hogy kik is azok a démonok.

  • Tisztázni kellene azt is, hogy nekünk embereknek mi közünk ezekhez a lényekhez.
  • Tisztázni kellene azt is, hogy a megtérésnek van-e szerepe a démonokkal való kapcsolatunkban.

Lenne még kérdésem, de nem akarok előre szaladni :nem:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #35 Dátum: 2011 Szeptember 27, 10:54:30 »
Abban bizonyara mindenki egyeterthet, hogy a demonok nem a javunkat akarjak. Tehat ellensegnek kell kezelnunk oket.
Mi a fegyverunk veluk szemben?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Démonűzés
« Válasz #36 Dátum: 2011 Szeptember 27, 11:16:36 »
Szerintem a legfontosabb, hogy feltétel nélkül engedelmeskedjünk Istennek. Ha ez nincs ott az életünkben, nem lesz erőnk ellenállni az ördögnek az Ige alapján. Ha ez megvan, akkor hatalmunk lesz Jézus nevében parancsolni nekik, ha erre kerül a sor.

Életbevágóan fontos, hogy ne felejtsük el, hogy nem közvetlenül nekünk van hatalmunk a démonok felett, hanem Jézusnak, és mi csak, és kizárólag az Ő felhatalmazásával és védelme alatt léphetünk fel velük szemben, különben könnyen úgy járhatunk, mint Skéva fiai.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Démonűzés
« Válasz #37 Dátum: 2011 Szeptember 27, 11:19:38 »
Mi a fegyverunk veluk szemben?

A kérdés itt kb az, hogy van-e különbség megtért és nem megtért ember esetében?

Véleményem szerint ez komoly választóvonal egy ember életében. A megtérésnek a mozzanata dönti el a tulajdonos kérdését. "Ördög atyától" vagy Jézus Krisztustól?

Az első esetében a fegyver az evangélium, míg a második esetében véleményem szerint a démonok kísértés formájában kívülről támadnak, s ekkor Efézus 6.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Démonűzés
« Válasz #38 Dátum: 2011 Szeptember 28, 09:07:06 »
Szia Döndikee!

Én olvastam a az említett könyvet és nagy valószínüséggel meg van valahol a polcomon, ha megtalálom, eljuttatom hozzád, de ezzel a témával kapcsolatban több jó könyv is van, például a Derek Prince könyv. Majd megnézem.


 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Démonűzés
« Válasz #39 Dátum: 2011 Szeptember 28, 09:39:41 »
A démonűzés, mint olyan eléggé központi helyen van a karizmatikus körökben. Én azt tudom elmondani, hogy nekem ilyen tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.
Amikor visszatértem az Úrhoz átmentem egy életendezésen - nagyon nagy szükségem volt rá - és ennek kapcsán a Szent Szellem világossá tette, hogy bizonyos területeken szabadulásra van szükségem, mert ott démoni megszállás alatt van az életem. Fény derült arra, hogy két olyan terület is an ahol generációs átok tart megkötözöttségben. Az letrendezésem egy hosszabb folyamat volt. Két áldott életű testvérnővel mentünk végig a dolgokon. A bűnöket megbántam,  a megkötözöttségeket pedig a Szent Szellem által Jézus Krisztus Vére alá vittük és kértük, hogy kenjen meg a szabadulás kenetével. A generációs átkokat megtörtük Jézus Krisztus Nevében és valóságos szabadulást éltem át. Ez abban nyilvánult meg láthatóan, hogy  a 20 éve tartó depressziós fogságból szabad lettem. Még az orvosom is elismerte, hogy ez valóban Isten cselekedte. Maga a démonoktól szabadulás nem nagy "felhajtással" történt, mint oly sokszor látható bizonyos Istentizteletek részeként. Ahogy mondtam ez egy hosszabb folyamat része volt, egy nagyon bensőséges együttlét volt az Úrral, és mikor Isten Szellem felhozott egy-egy démoni megszállást, akkor a két testvérnő egyakaratú imában az Úrhoz kiálltott, és  kiárasztotta kegyelmét és én szabad lettem, nagyon egyszerűen, és Isten hatalmas erejének a jelenlétében a démonoknak ki kellett takarodniuk, mert ők pontosan tudják, hogy le vannak győzve, mert Jézus legyőzte őket és nyilvánosan mutogatta őket, ezért ha az Ő erejében járunk, akkor a démonoknak futniuk kell. És futottak is, dicsősség Istennek. Azóta is előfordult, hogy a démonok próbálkoztak, de már csak lenyomni tudnak,/ átmenetileg / mert akik Jézus Krisztus váltságát elfogadják, azokat megszállni a démonok már nem tudják, mert ott a Szent Szellem jelenlétét már nem tudják megtörni, és ez mindvégig úgy van, amíg a hívő ember az Úrban marad elrejtve. Köszönöm Uram, hogy ezt elvégezted értünk!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Démonűzés
« Válasz #40 Dátum: 2011 Szeptember 28, 10:02:32 »
Békesség nektek!

Engedjétek meg, hogy újra feltegyem a kérdésemet

  • Mi történik a démonokkal egy ember életében megtérése pillanatában?
  • Mi történik a démonokkal akkor, amikor az ember hitéről vallást tesz?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Ja, s mondanom sem kell: az Ige tükrében. :igen:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Démonűzés
« Válasz #41 Dátum: 2011 Szeptember 28, 11:10:11 »
Szia Döndikee!

Én olvastam a az említett könyvet és nagy valószínüséggel meg van valahol a polcomon, ha megtalálom, eljuttatom hozzád, de ezzel a témával kapcsolatban több jó könyv is van, például a Derek Prince könyv. Majd megnézem.


 :2smitten:

Démonűzés témakörében a másik, általam nagyon jónak tartott (bár sok vitát is kiváltott) könyv: Bill Subritzky: Szabadulás a démonoktól. Szabadon letölthető a www.istenekreso.hu portálról, ajánlom a témáról érdeklődők figyelmébe.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #42 Dátum: 2011 Szeptember 28, 11:24:37 »
Békesség nektek!

Engedjétek meg, hogy újra feltegyem a kérdésemet

  • Mi történik a démonokkal egy ember életében megtérése pillanatában?
  • Mi történik a démonokkal akkor, amikor az ember hitéről vallást tesz?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Ja, s mondanom sem kell: az Ige tükrében. :igen:

Szia Testverem!

Jok a kerdesek! Ugy gondolom, hogy ezen belul is pontosithatunk. Megszallottsag alatt erted vagy demoni behatas alatt? Esetleg kisertes?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Démonűzés
« Válasz #43 Dátum: 2011 Szeptember 28, 11:46:46 »
Szia Testverem!

Jok a kerdesek! Ugy gondolom, hogy ezen belul is pontosithatunk. Megszallottsag alatt erted vagy demoni behatas alatt? Esetleg kisertes?

Pontosítsuk ;) Első körben nem választanám külön. Először egy általános ember esetében. Megtér. Mi történik a démonjaival?

Ha ezt világosan látjuk, akkor menjünk tovább. A következő fokozat a kísértés kérdése, s majd a démoni behatás, s végül a megszállottság. S persze még vannak érdekes kérdéseim ;)
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #44 Dátum: 2011 Szeptember 28, 12:34:03 »
Ugy hiszem, hogy nincs koze a vilagossagnak a sotetseghez. Olyan mint a viz es az olaj, elvalnak egymastol!
Amikor tehat megterunk, atlepunk a satan uralmabol Isten kiralysagaba.

Viszont a megteresunk utan rajtunk all, hogy mennyi teruletet adunk at az Urnak az eletunkbol.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)