Szerző Téma: Démonűzés  (Megtekintve 36077 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Démonűzés
« Dátum: 2011 Szeptember 17, 20:26:11 »
A témát érintő kérdéseket várjuk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Démonűzés
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:10:18 »
E témával kapcsolatban tudom ajánlani Derek Prince - Démonológia könyvét. Nekem nagyon sokat segített!
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:17:36 »
Én még nem olvastam. Az interneten elérhető ebook formájában?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:31:28 »
Jó téma... "kol ha kavod lachem" (minden tiszteletem a tiétek) Kedves testvérek: Az lenne a tiszteletteljes kérésem, had olvassam erről a témáról a ti meggyőződéseteket-a nektek adatott világosság szerint. Mert veszélyes vizekre juthatunk, ha más tanítók véleményét beszéljük -vitatjuk meg ezen a fórumon. Olyan ez, mint :"Kényszerítünk téged Jézusra-akit Pál prédikál..." És mint tudjuk az sem végződött jól...
Nap-mint nap,látom-hallom: sokan űznek démonokat...(legalább is megpróbálják) Ha ez így van, mint ahogy így is van: akkor kell hogy legyen saját meggyőződés-kell hogy legyen erről a témáról ismeret általánosan! Na erre lennék kíváncsi! Tehát nem arra hogy: Valaki így tanította... hanem arra: Hogy az ezt "SIKERESEN" gyakorló Testvéreknek Mi az álláspontjuk ebben a témában?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Démonűzés
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:35:36 »
Én még nem olvastam. Az interneten elérhető ebook formájában?

Sajnos nem tudom, hogy fent van-e, mert nekem csak nyomtatott könyvben van meg.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:37:24 »
 :2funny:   írott formában nem terjed a hang... :2funny: :2funny:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:37:36 »
Igen Testvérem, teljesen igazad van. Én már találkoztam pár emberrel, akiben valósággal démonok voltak.
Gondoltam arra, hogy kiűzöm őket, de több mint valószínű én jártam volna rosszabbul.

Van, amikor Isten indít és akkor kell tenni. Viszont sűrűn előfordul, hogy az adott személy tisztában van a megszállottságával, mégsem választja Jézust szabadítójául.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:38:14 »
:2funny:   írott formában nem terjed a hang... :2funny: :2funny:

Nagy igazság! :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:40:01 »
Jézus,(nevének jelentése: Szabadító-Üdvözítő) Nem kényszeríti magát senkire! Van a szabad akarat is... Ki mit választ...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Démonűzés
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:43:54 »
Nekem csak saját démonoktól való szabadulásban volt eddig részem. Egy tanítás során hallottam a démonokról, és úgy éreztem, hogy ez engem is érint. Aztán az általam ajánlott könyvet olvasva kaptam sok üzenetet (ezért is ajánlottam), és jó néhánytól sikerült is megszabadulnom. Bár egyébként személyes tapasztalatom az, hogy a démonok nem adják fel. Ha visszaköltözni ugyan nem is tudnak azonnal, csapatostul jönnek megint, és újra próbálkoznak, amiknek csak kitartó imával lehet ellenállni. Szerintem a legnagyobb veszély az, hogy olykor észre sem vesszük: a probléma oka az adott esetben egy (több) démon.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:59:04 »
Nnnnnnnna. Ilyenekre gondoltam... Ez érdekes lehet. És az ezek szerint sikeres szabadulás, mit eredményezett a hitéletedben?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Démonűzés
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 18, 11:25:22 »
Igazából a dolog úgy történt, hogy felismertem, valószínű démonok miatt van az állandó kétségbeesésem és félelmem attól, hogy vajon mi lesz velem. A munkám során igen csak nagy a felelősség, és sehogy nem tudtam megnyugodni, állandóan az járt a fejemben, hogy "mi lesz, ha...". Ez odáig fajult, hogy már aludni sem tudtam rendesen, előfordult, hogy 2-4 óra után arra ébredtem, hogy az üzleti partnerek álmomban szidnak és engem hibáztatnak. Mivel lassan a házasságomban is kezdett ez gondot jelenteni (bár a feleségem nagyon türelmes volt, de érthetően zavarták ezek a dolgok), így kértem Istent, hogy mutasson rá, mit kell tennem. Egy igehirdetéskor hallottam arról, hogy ezeket a csüggedéseket démonok okozzák valószínűleg. Már régebben hallottam Derek ezen könyvéről, és azon az igehirdetésen azt az ösztönzést éreztem, hogy ezt el kell olvasnom. Kölcsön is kértem, és a Bibliára hivatkozva kaptam meg végül a válaszokat. Megtudtam, hogy a démonok kiűzéséhez a "megszállottnak" meg kell bocsájtania az ellene vétkezőknek, el kell fogadnia, hogy Jézus Krisztus a bűneinkért halt meg, így már a bűnnek nincs hatalma felettem. Megtudtam azt is, hogy bár a külső démonűzés lehetséges és hatásos, azaz mi is kiűzhetünk démonokat, a legjobb mégis az, ha a saját démonainktól magunk szabadulunk meg, esetleg egy tapasztaltabb vezető segítségével, jelenlétében, aki közben imádkozik értünk. Fontos továbbá, hogy a Bibliában Jézus azt mondja: "Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben démonokat űznek ki...", azaz Jézus nevében kell őket kiűzni hangosan és ellenállva nekik.

Miután megvoltak az iránymutatások, készen álltam arra, hogy végre megszabaduljak a dögöktől (már bocsánat, hogy ilyen szavakat használok, de szerintem azok). Kértem Istent, hogy segítsen megbocsájtani azoknak, akikre haragszom. Megpróbáltam összegyűjteni kik azok, miért neheztelek, és kértem, hogy adjon erőt szeretni őket. Naponta többször imádkoztam ezért. Aztán pár nap múlva kezdtem érezni, hogy végre válaszokat kapok, már nem annyira haragszom, és olyan érzés volt, hogy mintha az adott személyek kedvesebbé is váltak volna. Ettől függetlenül a csüggedés nem maradt el, továbbra is éreztem a félelmet a hatalmas felelősségtől. Elkezdtem hát utasítani a démonokat, hogy menjenek ki belőlem a Jézus nevében. Volt amelyiknek azt parancsoltam, hogy mondja meg a nevét, volt amikor Istenhez könyörögtem, hogy mutasson rá, mi a nevük, hogy utasítani tudjam őket. Ezeket az imákat olykor napközben halkan magamban, utcán, munkahelyen kicsit elbújva mondtam el, esténként a fürdőkád alatt, vagy éppen ha felébredtem a félelem miatt. Egy-két hét múlva elkezdtem feloldódni, és a gondok, problémák, amik voltak, sokkal kisebbnek kezdtek tűnni. Bár fizikai értelemben nem éreztem semmit, a világ sokkal tágabbnak és jobb helynek tűnt és tűnik azóta is, és ami a legérdekesebb, hogy dicsőítő dalok jutottak az eszembe reggelente, amiknek a szövegét korábban megjegyezni sem sikerült.

Ma is sokszor van, hogy megkörnyékeznek a "dögök", de már tudom, hogy csak kívülről próbálkoznak, és csak annyi a dolgom, hogy az Úrra figyelve ne hagyjam őket visszaköltözni. Tudom, hogy Isten a bajban megsegít, erre kiváló példa a bibliai Jób esete. Hihetetlen, hogy az én apró gondjaim mennyivel jobban el tudtak keseríteni, és hogy Jób hite milyen erős volt akkor, mikor mindent és mindenkit elveszített. Ez az a történet, mely mindig eszembe jut a bajban, na és persze azok az esetek, amikor személyes gondjaiból szabadított meg Isten.

Dicsőség az Úrnak!
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Démonűzés
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 18, 11:28:53 »
Dicsőség Istennek a szabadulásodért! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #13 Dátum: 2011 Szeptember 18, 11:34:44 »
Köszönöm Testvérem.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Démonűzés
« Válasz #14 Dátum: 2011 Szeptember 18, 11:39:56 »
Jut eszembe...: Kik-vagy mik ezek a "Démonok"? Hol a helyük a hierarchiában? Alattunk-vagy felettünk vannak-e?
/ most nagyon provokatív és merész leszek:/ !!!   Ellenünk-vagy értünk vannak-e?
De komolyan érdekelne a véleményetek!
de most tényleg testvérek... nem mertek megszólalni???????????????????????????
Hol az erő? Hol a meggyőződés? Hol a ...
Tényleg: HOL VAGYTOK?????
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,