Szerző Téma: Mit jelent szolgálni?  (Megtekintve 14544 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #15 Dátum: 2011 November 13, 14:19:37 »
Kedves Pilgrim!

Kösz, hogy megosztottad velünk...

Idézet
Mindegy, hogy mikor állunk be az aratásba, a jutalom mindegyikünknek ugyanaz. Úgy látom én is, hogy nincs különbség Isten szemében az övéi között.

Jó az ÚR!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #16 Dátum: 2012 Február 03, 11:16:33 »
Kár, hogy megakadt ez a téma. Érdekes lenne olvasni, hogyan éljük meg a szolgálatot a mindennapi életben és gyakorlatban.

Sokszor az az érzésem, hogy a szolgálat fogalma a gyülekezeten belülre vonatkoztatjuk.

Mi a véleményetek?

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #17 Dátum: 2012 Február 03, 11:39:13 »
Egy Ígeversnél elgondolkoztam:

Ezért tehát mi, akik rendíthetetlen országot kaptunk, legyünk hálásak és azzal szolgáljunk Istennek tetsző módon: tisztelettel és félelemmel. 29. Mert a mi Istenünk emésztő tűz.
Zsid 12,28-29

Hogyan szolgáljunk Istennek? Hálával, tisztelettel és Istenfélelemmel.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #18 Dátum: 2012 Február 03, 14:04:55 »
Kár, hogy megakadt ez a téma. Érdekes lenne olvasni, hogyan éljük meg a szolgálatot a mindennapi életben és gyakorlatban.

Sokszor az az érzésem, hogy a szolgálat fogalma a gyülekezeten belülre vonatkoztatjuk.

Mi a véleményetek?

 :2smitten:

Szia Testverem!

Igen, azt hiszem helyes az a meglatas, miszerint a keresztyenek sokasaga hiszi azt, hogy a gyulekezetben torteno aktivitasuk a szolgalattal azonos.
Viszont nem latom jonak azt, ha a szolgalatot bekorlatozzuk a gyulekezeti latogatasok idejere, ami altalaban par ora egy heten.

Aki az eletet odaadta az Urnak, annak teljes idejeben szolgalnia kell. Ez igaz a munkahelyre es minden mas idotoltesunkre is.
Rengeteg szolgalat letezik. Amire alkalmasak vagyunk, arra elhivast is kaptunk. Ahol pedig elhivas van, ott szamonkeres is lesz!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #19 Dátum: 2012 Február 03, 14:53:55 »
Sokszor az az érzésem, hogy a szolgálat fogalma a gyülekezeten belülre vonatkoztatjuk.
Mi a véleményetek? :2smitten:

Így, hogy megemlíted  :07:, valóban van egy ilyen tendencia. Szerintem azért (had legyek kicsit naív), ez hasonlít ahhoz a sztorihoz az igében, amikor azt említi, hogy valakik tudtukon kívül angyalokat vendégelnek meg...

Kérdés szerintem, hogy van-e kisugárzása egy keresztyén megjelenésének, megszólalásának, munkájának? Azt gondolom, hogy ha nem is "direkt szolgálat" valakinek a megjelenése, de ha elgondolkodtat, miérteket fogalmaztat meg az is szolgálat. Szolgálat az is, amikor a szomszéd néninek elhozunk egy kiló kenyeret, meg csak úgy egyszerűen rányitjuk az ajtót. Persze ezt nem tartjuk "egy nagy durranásnak", de AKI FELÉ történik, annak jól esik, annak fontos.

Ezek azok a szolgálatok, amelyeket az Úr Jézus úgy fogalmaz, "hogy ha eggyel megteszitek ama kicsinyek közül...akkor velem teszitek meg" S ha innen nézzük, akkor nem elhanyagolhatóak ezek, de természetesen mi szerények vagyunk, s ezeket nem tekintjük szolgálatnak...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #20 Dátum: 2012 Február 03, 16:21:21 »
Tovább vinném a gondolatot, mit mond Jézus Krisztus?

34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.
35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;
36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.
37. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?
38. És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?
39. Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?
40. És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Mt 25,34-40

Nekik annyira természetes volt a szolgálat, hogy észre sem vették, hogy szolgáltak... :pirul:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #21 Dátum: 2012 Május 09, 15:20:03 »
Sokszor az az érzésem, hogy a szolgálat fogalma a gyülekezeten belülre vonatkoztatjuk.
Mi a véleményetek? :2smitten:

Így, hogy megemlíted  :07:, valóban van egy ilyen tendencia. Szerintem azért (had legyek kicsit naív), ez hasonlít ahhoz a sztorihoz az igében, amikor azt említi, hogy valakik tudtukon kívül angyalokat vendégelnek meg...

Kérdés szerintem, hogy van-e kisugárzása egy keresztyén megjelenésének, megszólalásának, munkájának? Azt gondolom, hogy ha nem is "direkt szolgálat" valakinek a megjelenése, de ha elgondolkodtat, miérteket fogalmaztat meg az is szolgálat. Szolgálat az is, amikor a szomszéd néninek elhozunk egy kiló kenyeret, meg csak úgy egyszerűen rányitjuk az ajtót. Persze ezt nem tartjuk "egy nagy durranásnak", de AKI FELÉ történik, annak jól esik, annak fontos.

Ezek azok a szolgálatok, amelyeket az Úr Jézus úgy fogalmaz, "hogy ha eggyel megteszitek ama kicsinyek közül...akkor velem teszitek meg" S ha innen nézzük, akkor nem elhanyagolhatóak ezek, de természetesen mi szerények vagyunk, s ezeket nem tekintjük szolgálatnak...
Jó gondolat.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #22 Dátum: 2012 Május 16, 10:26:56 »
Nezelodtem a topicok kozott,amikor is idetalaltam. A kerdesre nekem a kovetkezo igevers jutott eszembe:

" Oruljetek az orulokkel es sirjatok a sirokkal." -Roma12:15.

Nem mindenkinek adatik meg,hogy eggyutterzo tudjon lenni embertarsaval szemben,ugy igazan es melyen.Van aki jobban es van aki kevesbe tudja aterezni egy masik ember erzeseit. Ezt nevezzuk EMPATIA-nak. Velemenyem szerint az is egy szolgalat,hogy tudok a testveremmel egyutt sirni,ha fajdalma van es tudok vele orulni,ha orome van. Ugy oszinten,igazan,nem csak felszinesen. Van akiben nagyobb az empatikus erzes es van akiben kevesebb.
Tapasztaltatok mar meg milyen jo erzes amikor valami nagy megprobaltatason mentek at es akkor jon egy testver,aki oszinten veletek tud erezni? Meg mintha a teher is konnyebb lenne akkor. En mar tapasztaltam ilyet,es mondhatom,nagy aldas volt szamomra.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #23 Dátum: 2012 Május 16, 11:04:20 »
Nyilván Testvérem nem véletlen mondja az ige az alábbiakat:

"Örüljetek az örülőkkel, sírjatok a sírókkal."
(Római levél 12,15)

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #24 Dátum: 2012 Június 06, 08:29:10 »
Kedves Testvérek, bocsássatok meg amiért nem az előttem megkezdett gondolatra reagálok, hanem megkísérlek választ adni a kérdésre, hogy "Mit jelent szolgálni?".

Van nekünk egy hatalmas Istenünk, akitől emberek millió félnek és rettegnek. Megpróbálnak a kedvében járni, ajándékokat visznek neki, adományokat adnak amelyet az Ő nevében kérnek, tűzzel vassal hirdetik az evangéliumot azt gondolva, hogy ezzel az Urat szolgálják.
Mindezek közben talán eszükbe sem jut, hogy féltőn szerető Istenünk is szolgál mifelénk, teremtményei felé.
Úgy gondolom, hogy az Úr első szolgálata irányunkban már az Édenben megkezdődött.

Azután ezt mondta Isten: Nektek adok az egész föld színén minden maghozó növényt, és minden fát, amelynek maghozó gyümölcse van: mindez legyen a ti eledeletek.
1Mózes 1,29


Minden növényt Ádámnak és Évának adott az Úr, abból ami az övé volt. Ez nagyfokú önzetlenségre mutat, hiszen ismerjük az érést amikor lemondunk valaminek a birtoklásáról amely a miénk volt, amit féltettünk, óvtunk és vigyáztunk rá.

Eszembe jutott amikor féltőn figyeltem egykor az általam palántált barackfám gyümölcsét amely szememnek gyönyörködtető volt és büszke voltam arra, hogy az én gondoskodásom által jutott el a kis fa odáig, hogy gyümölcsöt teremjen. Amikor erősebben fújt a szél féltem, hogy letöri az ágait, locsolgattam, hogy a szárazság miatt ki ne égjen, vizsgáltam a leveleit, hogy kártevő ne telepedjen meg rajta, és még ki tudja mi mindent tettem csak azért, hogy mindentől megvédjem. Ez a fa az enyém volt. Amikor elköltöztem hazulról már többé nem tudtam gondoskodni róla.

Az Úr is gyönyörködött abban amit teremtett, és ezt a Bibliában is olvashatjuk több helyen is: " És látta Isten, hogy minden, amit alkotott, igen jó."

Amikor szolgálok azt azért teszem, hogy segítséget adjak. Ez bármi lehet, fizikai, szellemi, gyógyító, áldó, tanító és folytathatnám a sort, de amikor szolgálok akkor soha nem magamra gondolok. Nem azért teszem, hogy az által elismerést kapjak, jutalmat várjam, hanem szeretetből cselekszem.Azért teszem, hogy aki felé irányul annak jobb legyen.

Azután ezt mondta az ÚRisten: Nem jó az embernek egyedül lenni, alkotok hozzáillő segítőtársat.
1Mózes 2,8


Az Úr a saját szellemét lehelte Ádámba. És felismerte, hogy nem jó egyedül, kell valaki mellé akit szerethet, óvhat félthet, gondozhat, segíthet, támogathat, akinek elmondhatja gondolatait.  Megteremtette Évát; társnak.

Tudjuk jól, hogy a kígyó ravaszsága által az első emberpár  (és azóta szinte minden ember) engedett a csábításnak.  Az Úrnak fájt a szíve az által, hogy halálos ítéletet kellett hoznia saját teremtményei ellen. Mégis, mielőtt kiűzettette őket a biztonságos fészekből ruhát készített nekik.

21 Az ÚRisten pedig bőrruhát készített az embernek és feleségének, és felöltöztette őket.


És folytathatjuk a sort, mert a mi Urunk nem él vissza uralkodása által hatalmi pozíciójával, hanem gondolatait, cselekedeteit a megfontolt szeretet övezi.

Testvéreim, kérlek benneteket, hogy írjatok ti is olyan eseményeket amelyben az Úr szolgált teremtményei felé.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #25 Dátum: 2012 Augusztus 25, 17:32:41 »
Elgondolkoztam a szolgálat lényegén.... Mit is jelent szolgálni? Tulajdonképpen engedelmeskedni Isten akaratának akkor és ott, ahová küldött.

A szolgálatnál nagyon fontos, hogy a "helyes" idöpontban, a "helyes" helyen, tegyük azt amit az ÚR akar.

Vannak akik nagyon, de nagyon szolgálni akarnak, de abban az idöpontban és abban a helyzetben az ÚR éppen mást vár el. Ilyen eset Márta esete.
Ha az ÚR éppen azt akarja, hogy "maradjatok ti veszteg, majd én harcolok", akkor azt is meg kell tanulni, hogy tényleg maradjak nyugton.

Ha azonban egy összevert felebarátom fekszik az úton, nem mehetek el mellete közömbösen.

Tanuljunk meg szenzibilisen reagálni az ÚR akaratára engedelmességben. Soha ne akarjunk nagyon, de nagyon szolgálni ott, ahová nem küldött minket az ÚR!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #26 Dátum: 2012 Augusztus 25, 20:08:53 »
Szolgálni azt is jelenti, hogy nem magunknak kedveskedünk, nem a magunk javát keressük.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #27 Dátum: 2012 Augusztus 25, 20:52:57 »
Szolgálni azt is jelenti, hogy nem magunknak kedveskedünk, nem a magunk javát keressük.
 :2smitten:

Egyetértek, Ditte!  :2smitten:

Krisztus szolgájaként Őt képviselem és emelem mindenben és mindennel.
Testvéreim felé pedig Krisztust "felöltözve"szolgálok: az ő javukat keresem, magamat megalázva - és ha kell, háttérbe szorítva - építve őket. Szóval és tettekkel!  :168:
Ez a testvéri közösség egyik alapja.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #28 Dátum: 2012 Augusztus 25, 21:46:37 »
17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.
18. És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;
19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

Kol 1,17-19

"Ő a feje a testnek, az egyháznak" amely a testvérek közösségének egysége!

Tehát a Fönek az akaratát keressük és azt szolgáljuk...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit jelent szolgálni?
« Válasz #29 Dátum: 2012 Augusztus 27, 09:25:29 »
Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint,
de tagjaimban egy másik törvényt látok, amely harcol az értelmem törvénye ellen, és foglyul ejt a bűn tagjaimban lévő törvényével.
Én nyomorult ember! Ki szabadít meg ebből a halálra ítélt testből?
Hála az Istennek, a mi Urunk Jézus Krisztus! Én magam tehát értelmemmel az Isten törvényének szolgálok ugyan, testemmel azonban a bűn törvényének.
Római levél 7, 22-25

Igen, küzdök a bűn ellen, mert időnként foglyul ejt. Ha másként nem is, de a gondolataimban megjelenik. Én és gyarló ember hová lennék Jézus Krisztus kegyelme nélkül?
Szolgálok, mert erre hívott el Jézus. Vétek hibákat, de Jézus megigazít. Letörlöm a könnycseppet a síró szeméről, átölelem és biztosítom őt Jézus szeretetéről.
Beviszem a börtönbe a lélek szabadságát, felöltöztetem a fázót, kenyeret adok az éhezőnek. Közben megzabolázom testi vágyaimat és törekvéseimet és az Úr öröme tölt be.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12