Szerző Téma: Könyvajánló  (Megtekintve 3275 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Aata

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Könyvajánló
« Dátum: 2011 Szeptember 18, 10:31:27 »
Feltett szándékom, hogy az általam olvasott hívő témájú könyvekről egy rövid összefoglalót írok majd ide. A cél, hogy kedvet csináljak a jó könyvekhez, melyek nem csak érdekesek, de hasznosak is az életben.
A könyvek olvasása közben egyébként a saját blogomon folyamatosan jegyzetelek, mely elérhető az alábbi címen: Blog
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Aata

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Könyvajánló
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 25, 17:46:41 »
Derek Prince - Az eredményes böjt

Nemrég fejeztem be ezt a könyvet, és csak ajánlani tudom mindenkinek. Régóta kerestem olyan könyvet, mely a böjtöt nem csak leírja, de gyakorlati szempontból is megvizsgálja. Derek könyvében fizikai és lelki tanácsokat a böjthöz, felhívja a figyelmet a veszélyekre, elmondja, hogy mi köze a böjtnek a fogyókúrához (nagyjából semmi) stb. Azoknak ajánlom főleg, akik keresztény szemmel Istennek tetsző módon szeretnék a böjtöt véghez vinni és a céljuk, hogy ezzel szolgáljanak és áldást nyerjenek.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Könyvajánló
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 25, 21:03:53 »
Kedves Aata!
Köszönöm szépen az ajánlást. Szeretném majd elolvasni a könyvet. Derek Prince krisztusi ember volt és nagyon igeiek a tanításai.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Aata

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Könyvajánló
« Válasz #3 Dátum: 2011 Október 08, 12:17:53 »
Most végeztem Bruce E. Olson - Bruchko című dokumentumregényének olvasásával. Bevallom, rég olvastam ilyen életszerű könyvet. Az író (vagy ahogy az indiánok hívták, Bruchko) egy misszionárius, aki saját történetét ríja le. 19 évesen elhívatást kap egy primitív, őserdei indiántörzs megtérítésére Istentől. Az útja során sok viszontagság éri. Már induláskor csak az odaútra van jegye, a dél-amerikai misszionáriusok pedig az elejétől fogva utálják. Éveket tölt a dzsungelben, olykor hetekig egyedül, miközben sem a nyelvet, sem az utakat nem ismeri. Egy alkalommal pl. kiderül, hogy a missziója során közben egy másik országba keveredett át. Először nem is ahhoz az indiántörzshöz kerül, akikhez az Úr rendelte, majd amikor újra felkerekedik, hogy végre rátaláljon arra a törzsre, ahová tényleg mennie kell, lenyilazzák. Hetekig fekszik szinte önkívületi állapotban, aztán menekülnie kell a törzsfőnök elől, aki sámánnak hiszi, de végül sikerrel jár, mert megtérnek az indiánok.

A könyvben viszont ekkor jön az a váratlan fordulat, amelyre én pl. nem számítottam. A megtért indiánok közül meghal a legjobb barátja (aki elsőként tért meg, és vezette a törzset), mert megölik a telepesek, közben Olson menyasszonya is meghal, majd az író maga is a telepesek fogságába esik.

A leírtak egy valós történetet örökítenek meg, melynek jelenleg sincs vége, így a könyv végén igazából olyan érzés fogott el, mintha egy folyamat közepén lennék még. Azoknak ajánlom főleg, akik szembe mernek nézni a valósággal, el tudják fogadni, hogy egy hívő élete lehet egyszerre szörnyű és csodálatos.

I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Aata

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Könyvajánló
« Válasz #4 Dátum: 2011 December 20, 14:52:14 »
Ajánlott irodalom azoknak, akik házasságában probléma adódik:

http://www.hetek.hu/interju/201112/hazassagszerviz

Néhány kérdés, melyre választ kaphatunk az itt ajánlott könyvből:

Mi az oka annak, hogy a válás a magukat keresztényeknek valló emberek között is ugyanolyan gyakori, mint a nem hívők esetében?
Mire van szüksége a feleségnek, és mire a férjnek?
Miért nem értik meg egymást a felek?
Bármilyen nagy válságba került házasság megjavítható, még akkor is, ha házasságtörés történt?

Most először ajánlok olyasmit, amit én magam még nem olvastam el. Az íróval készített riport annyira meggyőzött, hogy merem ajánlani!  :06:
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Könyvajánló
« Válasz #5 Dátum: 2020 Június 25, 09:11:05 »
Archibald Joseph CRONIN: A MENNYORSZÁG KULCSA

Cronin regényének hőse Chisholm páter, aki harmincévnyi misszionáriusi szolgálat után tér haza skóciai otthonába. Noha a falu lakóinak szeretetét hamarosan megnyeri, egy szűk kör kérésére a püspök vizsgálatot indít ellene. A püspöki küldött megjelenése a pátert arra készteti, hogy végiggondolja életét.
A korán árvaságra jutott fiút, Francist rokonai nevelik, és erején felül dolgoztatják. A lelki és fizikai nyomorúságból nagynénje, Polly néni szabadítja ki, és papi szemináriumba íratja. Francis kezdetben nem nagyon vonzódik a papi hivatáshoz, mivel titokban szerelmes unokahúgáha, Norába. A lány azonban erkölcsileg elbukik, gyermeke születik, s a szégyen elkerülése érdekében férjhez kényszerítik. Nora kétségbeesésében - az esküvő előtt - öngyilkos lesz. Francist annyira megrendíti a lány halála, hogy mégis a papi pályát választja. A szeminárium elvégzése után Kínába kerül, ahol elkeserítő körülmények fogadják. A várt gyönyőrű misszió helyett csak egy omladozó templomot és egy haszonleső házaspárt talál, ezért elindul megkeresni a sokak által emlegetett keresztény falut. Itt valóban lelkes hívekre, és segítségre lel. Egy váratlan esemény azután hozzásegíti a pátert álma megvalósításához is, pénzt és földet kap a templomépítéshez. A misszió lassan bővül...
Az idő múlásával a páter teljesen egyedül marad: Polly néni meghal és Nora lánya is korán eltávozik az élők sorából egy fiúcskát hagyva maga után. Miatta dönt úgy, hogy több mint harmincévnyi szolgálat után hazaköltözve, maga neveli fel a kis árvát és ezért rendíti meg a püspöki küldött váratlan megjelenése. A vizsgálatot végző fiatal pap azonban lassanként ráébred Chisholm nálánál különb voltára.
Cronin érzelmes, néhol megható, néhol humoros regénye a lektűrkedvelők érdeklődésére számíthat.

Szeretettel ajánlom mindenkinek!