Szerző Téma: A zsidók elvetettek?  (Megtekintve 12445 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
A zsidók elvetettek?
« Dátum: 2011 Szeptember 18, 12:57:11 »
A témát érintő hozzászólásoknak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 18, 13:21:56 »
Mindenki elvetett aki nem hisz ISTEN Fiában, Jézusban, pontosabban Yeshuah-ban, és az ÚRBAN, akinek pedig a neve YHWH.
Bárki legyen az!

A zsidók elvetették az ISTEN Fiát, Yeshuah-t. De nemis tehettek másként, mert ez volt ISTEN terve.
Eme tervet, maga Yeshuah kozolte a tanívtányokkal, és nekunk az írásókból maradt fent.
De biztos vagyok benne, ha valaki szeretné, a BIBLIA mellett, a Szent Szellem ezt gyakorlatban is megmutatja a személynek!

Bármelyik zsidónak, és nem zsidónak adott a lehetoseg, a test halálának elerkeztéig, hogy megtérjen, és elfogadja, elismerje, majd befogadja a Megváltót, akinek a neve Yeshuah.  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 20, 13:53:50 »
1.    Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen; mert én is izráelita vagyok, az Ábrahám magvából, Benjámin nemzetségéből való.
2.   Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert.

Rm 11,1-2

Nem szeretném, testvéreim, ha önmagatokat bölcseknek tartva nem vennétek tudomásul azt a titkot, hogy a megkeményedés Izráelnek csak egy részét érte, amíg a pogányok teljes számban be nem jutnak, 26és így üdvözülni fog az egész Izráel, ahogyan meg van írva: "Eljön Sionból a Megváltó; eltávolítja a hitetlenséget Jákób házából,  27és én ezt a szövetségemet adom nekik, amikor eltörlöm bűneiket."
Rm 11,25-27

Nézzük meg, mit ír az Íge a szétszóratásról, a diaszpóráról:

„Ezért szólj: így szól az ÚR, az Örökkévaló: noha eltávolítottam őket a nemzetek közé és noha elszórtam az országokba, mégis egy kevéssé szentéllyé lettem számukra az országokban, ahová jutottak.”
Ez. 11,16 (zsidó Biblia, Makkabi kiadó)

Tehát elvetésről nincs szó! A róma 11-ben a kiválasztottak, azok a zsidók, akik akkor, és a további kétezer éven át felismerték és elfogadták a megígért Messiást, Yeshuát / Jézust. Őróluk beszél az Íge, mint maradékról.

Mint látjuk a megkeményedés csak részben történt, utána üdvözülni fog egész Izrael.

Mert a hegyek megszűnhetnek, és a halmok meginoghatnak, de hozzád való hűségem nem szűnik meg, és békességem szövetsége nem inog meg - mondja könyörülő URad.
Ézs 54,10

Shalom, Elisabeth

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 20, 14:23:08 »
Dicsoseg az Urnak!
Mennyire inkabb befognak oltattatni azok a szelid agak, amelyek egykor kitoretettek!

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 20, 14:38:45 »
ÁMEN!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 21, 07:37:02 »
Mindenki elvetett aki nem hisz ISTEN Fiában, Jézusban, pontosabban Yeshuah-ban, és az ÚRBAN, akinek pedig a neve YHWH.
Bárki legyen az!

A zsidók elvetették az ISTEN Fiát, Yeshuah-t. De nemis tehettek másként, mert ez volt ISTEN terve.
Eme tervet, maga Yeshuah kozolte a tanívtányokkal, és nekunk az írásókból maradt fent.
De biztos vagyok benne, ha valaki szeretné, a BIBLIA mellett, a Szent Szellem ezt gyakorlatban is megmutatja a személynek!

Bármelyik zsidónak, és nem zsidónak adott a lehetoseg, a test halálának elerkeztéig, hogy megtérjen, és elfogadja, elismerje, majd befogadja a Megváltót, akinek a neve Yeshuah.  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Igen Móni, ők megkeményítettek, de nem Izrael egész háza!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 21, 10:54:53 »
Az az igazság,hogy Isten hűséges! Ő nem önkényeskedő.Izrael hibázott. De Isten ha megsebez,de be is kötöz.Ő nem tartja meg haragját örökké.
Hogy is vehette volna el a zsidókat Isten. Ha így lenne, akkor minekünk sem lenne reménységünk.
de tudjuk és látjuk a Biblia lapjairól, hogy Isten nem vetette el őket. Az Úr irgalmas és könyörületes. Minket is szeretett mikor még bűnösök voltunk.
Hála az Úrnak,hogy úgy lesz,ahogy az Úr Jézus mondta: Lészen egy pásztor és egy akol.
Ámen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 21, 11:14:06 »
A Zsidok miertunk kemenyitetettek meg, hogy a nekunk adott kegyelem altal ennek ok is reszesei legyenek!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 21, 11:20:02 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 21, 12:36:38 »
Isten félretette saját népét, és a pogányok megmentésére fordult, hogy féltékennyé tegye választottait.
A keresztyénség szolgálata addig működik, amíg "a pogányok száma beteljesedik", akkor az Úr magához ragadja a Gyülekezetet, és újra Izrael lesz az, aki Istent képviseli ebben a világban. Természetesen Izraelben és vannak tiszta szívű messiást várók, és olyanok is, akik világiak.
Pál is megírta már régen, hogy vannak testi szerinti (származás szerinti) zsidók, és vannak szív szerintiek.  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 21, 14:08:28 »
Pontosan! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 04, 08:34:25 »
13Az ÚR jóságos szavakkal, vigasztaló szavakkal válaszolt a velem beszélő angyalnak. 14A velem beszélő angyal pedig ezt mondta nekem: Hirdesd, hogy így szól a Seregek URa: Féltem Jeruzsálemet és a Siont, nagyon féltem! 15És nagyon fel vagyok háborodva az elbizakodott népek miatt, mert amikor én kevéssé haragudtam, ők a romlást segítették elő.  16Azért ezt mondja az ÚR: Irgalmasan fordulok Jeruzsálem felé, templomom fel fog épülni benne - így szól a Seregek URa -, és feszítenek ki mérőzsinórt Jeruzsálemben.  17Hirdesd még azt is, hogy így szól a Seregek URa: Bővelkedni fognak még városaim minden jóban, megvígasztalja még az ÚR Siont, és továbbra is Jeruzsálem lesz a választottja.
Zak 1,13-17

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október 04, 08:53:47 »
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október 04, 09:12:39 »
Békesség legyen velünk!

Hát a fentiekhez sokat hozzátenni nem lehet.

Tény: Izrael megkeményíttetett.
Tény: az evangélium a pogányoké is:
Tény: vannak megtérő zsidók is.

Nos, ezek olyan tények, mint az, hogy még nincs itt a halottak feltámadásának ideje, de mégis vannak esetek, amikor a halott feltámad. Olyasmi ez, mint a mennyországnak az előhírnöke, mintegy kóstoló onnan.

Visszatérve a zsidókhoz: a megkeményedés igaz, s akkor ér véget, ha a pogányok teljessége megtért.

A kérdés csupán annyi, hogy addig mit kell tenni Isten újszövetségi népének? Szerintem végezni a halász munkáját, ott, ahová az Úr Jézus szól, hogy oda vesd ki a hálódat. Esélytelen ott horgászni, ahol nincs hal... Magyarán figyeljünk a Szellem vezetésére!
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október 04, 16:10:16 »
Kedves Testvérem!

A tények elsö pontjához, csak annyit szeretnék kiegészíteni az Íge alapján, hogy részben...

Rm 11,25    
Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.

Szeretnék továbbá egy információt itt tovább adni, amelyben meglátjuk Isten csodálatos kegyelmét:

Izrael: a Messiási zsidó mozgalom erősen megnövekedett

A Messiási zsidó mozgalom – azok a zsidók, akik hiszik, hogy Jézus Krisztus / Jeshua HaMassiah az Ószövetségben megígért Messiás – az elmúlt években Izraelben erősen megnövekedett.
Egy 300 tagból álló csoportból 40 éve alatt több mint 100 gyülekezet épült fel saccolás szerint 15 000 taggal, mondta Odet Shoshani (Jerusalem) lelkipásztor, az EDI (Evangéliumi Szolgálat, Izrael) évi konferenciáján június 3.-án a Stuttgart melletti Leinfeldenben.

Például a saját gyülekezete, a King of King’s (Királyok Királya) gyülekezet létszáma 2004-töl 50-röl több mint 200-ra gyarapodott. Ennek a fele 20 éve alatti fiatal. Shoshani felhívta a keresztényeket, hogy tekintsék e folyamatot úgy, hogy Isten elkezdte a szellemi újjáépítését Izraelnek. Támogassák ezt az újjáépítést úgy imában, mint cselekedetekben. Annyiban különböznek a keresztényektől, hogy Biblikus zsidó hagyományokat őrzik.

Forrás: EDI Leinfelden/ Németország

Idézet
A kérdés csupán annyi, hogy addig mit kell tenni Isten újszövetségi népének? Szerintem végezni a halász munkáját, ott, ahová az Úr Jézus szól, hogy oda vesd ki a hálódat. Esélytelen ott horgászni, ahol nincs hal... Magyarán figyeljünk a Szellem vezetésére!

Ebben teljesen egyetértek!

17.    
Csak a mint kinek-kinek adta az Isten, a mint kit-kit elhívott az Úr, úgy járjon. És minden gyülekezetben ekképen rendelkezem.
18.    
Körülmetélten hivatott el valaki? ne fedezze el azt; körülmetéletlenül hivatott el valaki? me metélkedjék körül.
19.    
A körülmetélkedés semmi, a körülmetéletlenség is semmi; hanem Isten parancsolatainak megtartása.
20.    
Kiki a mely hivatásban hívatott el, abban maradjon.

1Kor 7,17-20

Álljunk oda ahová az ÚR hívott bennünket engedelmes lélekkel szolgálva az Evangéliumot.

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:





Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10