Szerző Téma: A zsidók elvetettek?  (Megtekintve 12525 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 04, 16:32:29 »
Kedves Testvérem!

A tények elsö pontjához, csak annyit szeretnék kiegészíteni az Íge alapján, hogy részben...

Rm 11,25    
Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.

Hm....

A részben a Rm 11,25-ben nem azt jelenti, hogy csak félig keményedett meg, hanem ez itt egy időhatározó: vagyis arra az időre történt, amíg pogányok...

A többiek vonatkozásában az általam leírtakat fenntartom.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 04, 16:49:00 »
Kedves Petya testvérem!

Amikor Jézus Krisztus a földön járt, akkor is csak részben (számban értve) keményedett meg népe. Azok a zsidók, akik hittek, és nem keményítették meg a szívüket vitték tovább az Evangéliumot is a nemzetek felé. Az elmúlt 2000 évben mindig is volt egy maradék, aki elfogadta Jézust, Isten, az Örökkévaló Messiásának.

Pál Apostol is szolgált nem csak a nemzetbelieknek, hanem a zsidóság felé is. Figyelembe vette a zsidó gondolkozást is, amikor a Zsidókhoz írt levelét írta. Tehát mi sem írhatjuk le, hogy majd ha a pogányok száma betelt...

Jézus Krisztus mindenkiért meghalt, úgy a zsidókért, mint a nemzetbeliekért. Nekünk ma és most kell a Kegyelem esztendejét hirdetni.

De szolgáljon, mint már mondtam mindenki ott ahová a Lélek vezette.

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 04, 16:50:32 »
Miért? Én mást mondtam? :03:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 04, 16:53:23 »
Bocsánat kedves Petya Testvérem, én úgy értettem, hogy Te a "részben" szót idötartamra értetted, és pedig számban.

De lehet, hogy félreértés volt.

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Október 04, 16:57:08 »


A kérdés csupán annyi, hogy addig mit kell tenni Isten újszövetségi népének? Szerintem végezni a halász munkáját, ott, ahová az Úr Jézus szól, hogy oda vesd ki a hálódat. Esélytelen ott horgászni, ahol nincs hal... Magyarán figyeljünk a Szellem vezetésére!
Egyetértek.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Október 09, 19:13:15 »
Kedves Petya testvérem!

Amikor Jézus Krisztus a földön járt, akkor is csak részben (számban értve) keményedett meg népe. Azok a zsidók, akik hittek, és nem keményítették meg a szívüket vitték tovább az Evangéliumot is a nemzetek felé. Az elmúlt 2000 évben mindig is volt egy maradék, aki elfogadta Jézust, Isten, az Örökkévaló Messiásának.

Pál Apostol is szolgált nem csak a nemzetbelieknek, hanem a zsidóság felé is. Figyelembe vette a zsidó gondolkozást is, amikor a Zsidókhoz írt levelét írta. Tehát mi sem írhatjuk le, hogy majd ha a pogányok száma betelt...

Jézus Krisztus mindenkiért meghalt, úgy a zsidókért, mint a nemzetbeliekért. Nekünk ma és most kell a Kegyelem esztendejét hirdetni.

De szolgáljon, mint már mondtam mindenki ott ahová a Lélek vezette.

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:

Igen Testvérem.
Az Igében folyamatosan láthatjuk, hogy az ÚR hagyott maradékot. Ott van Gedeon története, aki ha jól emlékszem 300 fős csapattal támadott az ellenségre. Pedig kezdetben több ezren voltak.

Ott van amikor Illés elbújt és az Úrnak azt mondta, hogy egyedül csak Ő maradt próféta. De az Úr felvilágosította, hogy azért jóval többen vannak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #21 Dátum: 2011 November 30, 16:08:01 »
Szia Antee!

Találtam a neten egy hihetetlenül eltorzult, undoritó tanitást Isten nevében. Én még ilyennel soha nem találkoztam! Ezzel a témával kapcsolatos, ezért szeretném megkérdezni Tőled, elolvasnád-e, és ha TE is úgy látod, hogy nemhogy Isten tanitása, de egyenesen sátáni, akkor Európán belül le lehetne tiltatni. Személy szerint én nagyon szivesen megtenném, de mivel a közel-keleten élek, igy nincs hozzá jogköröm. Egyszerűen fel vagyok háborodva, csak azért nem linkelem be ide, mert ez a fórum nem méltó hozzá! Irj privit, ha gondolod. Én még azt is megmerem kockáztatni - bár a tanitás elején azt mondják nem ez a szándék -, de aljas módon az Igével visszaélve antiszemitizmusra használják fel a Bibliát! Azt hiszem, ez türhetetlen!

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #22 Dátum: 2011 November 30, 16:20:36 »
Megtehetném, hogy Izraelen belül feljelentem ezt a honlapot (irást) de nem szeretném, ha a zsidóság ezt látná a kereszténységben, ami ott le van irva. Épp elég nehéz megmagyarázni, hogy az a Jézus aki üldözte őket nem az a Jézus, akiben én hiszek. Ha most megmutatom nekik ezt az irást (van újságiró barátom) akkor sok zsidó előtt be fog zárulni a megtérés kapuja, mert ezután az irás után egyik sem akar majd megtérni. Ezért is kellene eltüntetni, hogy ne okozzon kárt nemcsak a zsidóságban, de a tejjel táplálkozó hivő testvéreinkben sem, akiket esetleg meg lehet téveszteni.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 30, 16:40:00 »
Drága Dafna!
Nagyon szomorú,hogy vannak borzalmas tévtanítások, amikkel tömik az  emberek fejét.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #24 Dátum: 2011 November 30, 17:04:45 »
Szia Dafna!

Kerlek kuldd el privatban a linket.

Aldjon az Ur!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #25 Dátum: 2011 December 03, 09:57:48 »
Szeretnék itt egy írást ajánlani, ami a "maradék", a zsidó kereszténység történelmével foglalkozik.

A pietizmus befolyása a zsidókereszténység újjáéledésére Németországban, és a megsemmisítése a Harmadik Birodalomban

Jurek Schulz, az amzi teológiai elöadója, Holokausztot (Shoa, héberül) átélö családból származik. Vallásos zsidó gyermekként nevelkedett, majd teológiai egyetemi évei alatt felismerte az ÚJszövetség tanulmányozása közben, hogy Jézus / Jeshua a zsidóknak megigért Messiás, és megtért.
Jelenleg számos elöadói tevékenysége mellett igen sokat foglalkozik és kutat a zsidó keresztények történelmével.


"Közvetlenül utána (1935. november 15-től) kezdett el a német egyház a nácikkal közösen dolgozni, és az egyházközösség tagjairól listákat bocsátottak rendelkezésükre azért, hogy vizsgálható legyen, hogy az Árja-rendelet értelmében ki német és ki nem.

1936. május 8-án a birodalmi egyház valamennyi nem árja pásztorának nevét nyilvántartásba vették, és a következő években elbocsátották őket. Ernst Klee körülbelül 200 zsidó származású pásztort említ. Másrészt abból indulhatunk ki, hogy először körülbelül 72 ezer személyt, majd 39 ezer személyt az egyházi anyakönyvekből vettek nyilvántartásba."

Az egész cikk:

http://www.izrael-immanuel.net/?p=777


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #26 Dátum: 2011 December 10, 12:01:10 »
Szia Antee!

El fogom küldeni a linket, bár azóta másnak is szóltam, legalább egy valaki lenne, akinek sikerül levetetni a netről.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #27 Dátum: 2011 December 10, 12:06:52 »
Szia Antee!

El fogom küldeni a linket, bár azóta másnak is szóltam, legalább egy valaki lenne, akinek sikerül levetetni a netről.

Most az előbb elküldtem, remélem meg is kaptad! Sajnos még mindig a neten van...bár ne találtam volna meg!  :pityereg:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #28 Dátum: 2011 December 10, 13:47:16 »
Igen Testvérem, már válaszoltam is. Az egyház vezetőinek kellene lépnie ez ügyben. Őket értesíthetjük, talán ez a legtöbb amit tehetünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #29 Dátum: 2011 December 10, 14:10:03 »
Kedves Dafna!
Imádkozom,hogy vegyék le a netről.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63