Szerző Téma: A zsidók elvetettek?  (Megtekintve 5386 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
Re:A zsidók elvetettek?
« Válasz #45 Dátum: 2012 Július 29, 08:51:08 »
De Sion ezt mondta: Elhagyott engem az ÚR, megfeledkezett rólam az én Uram! 15. Megfeledkezik-e csecsemőjéről az anya, nem könyörül-e méhe gyermekén? Ha mások megfeledkeznének is, én nem feledkezem meg rólad! 16. Íme, tenyerembe véstelek be, szüntelen előttem vannak falaid.
Ézs 49,14-16

Ha Isten a tenyerébe véste be Izraelt - ami mindenképpen sebet jelent (Az Ö sebeiben gyógyultunk meg) - akkor nincs olyan hatalom, amely azt kiradírozhatná! Ö nem feledkezik meg soha népéröl, erröl szent Ígeretünk van!

:ima02:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2012 Augusztus 15, 13:17:02 »
De te, szolgám, Izráel, Jákób, akit kiválasztottam, barátomnak, Ábrahámnak utóda! 9. A föld végén ragadtalak meg, annak széléről hívtalak el. Ezt mondtam neked: Szolgám vagy! Kiválasztottalak, nem vetlek meg! 10. Ne félj, mert én veled vagyok, ne csüggedj, mert én vagyok Istened! Megerősítlek, meg is segítlek, sőt győzelmes jobbommal támogatlak. 11. Megszégyenülnek és gyalázatba esnek mindazok, akik gyűlölnek téged. Semmivé lesznek, elpusztulnak, akik veled perbe szállnak. 12. Keresed, és nem találod azokat, akik téged támadnak. Megsemmisülnek teljesen, akik ellened harcolnak. 13. Mert én, az ÚR, a te Istened, erősen fogom jobb kezedet, és ezt mondom neked: Ne félj, én megsegítlek! 14. Ne félj, férgecske Jákób, maroknyi Izráel! Én megsegítlek - így szól az ÚR, a te megváltód, Izráel Szentje -.
Ézs 41,8-14

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2012 Szeptember 09, 13:07:08 »
  5. Halljátok az Úrnak beszédét, a kik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, a kik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek.
  6. Halld! zúgás a város felől, hah! a templom felől, hah! az Úr, a ki megfizet ellenségeinek.
  7. Mielőtt vajudott volna, szült, mielőtt fájdalom jött rá, fiút hozott világra.
  8. Ki hallott olyat, mint ez, ki látott hasonló dolgokat? Hát egy ország egy nap jön-é világra, és egy nép egyszerre születik-é? mert vajudott és meg is szűlé Sion az ő fiait!
  9. Hát én csak megindítsam és ne vigyem véghez a szűlést? szól az Úr, vagy én, a ki szűletek, bezárjam-é a méhet? így szól Istened.
  10. Örüljetek Jeruzsálemmel, és örvendjetek fölötte mind, a kik őt szeretitek; vígadjatok vele örvendezéssel mindnyájan, a kik gyászoltatok miatta!
  11. Hogy szopjatok és megelégedjetek megvígasztaltatásának emlőjén, hogy igyatok és örvendjetek dicsőségének bőségén.

Ézs 66,5-11

http://www.youtube.com/watch?v=C7ruAmWfb4A#ws

Zsolt 143,10

Nem elérhető tomi

• Testvérünk
  • *
  • tag
« Válasz #48 Dátum: 2012 Szeptember 09, 14:34:29 »
 "Akik az ÚRban bíznak,
 olyanok, mint a Sion hegye,
amely nem inog, hanem örökre megáll.
Jeruzsálemet hegyek fogják körül,
népét pedig az ÚR karolja át
most és mindörökké."
                              zsolt.125 1-2.
   Áldott Testvérem! Köszönöm az üzenetet.
                                                                   Tamás
"Ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem..."

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2012 Szeptember 09, 14:46:29 »
Áldott Testvérem, Tomi!

Megmondom öszintén, engem is nagyon mélyen megérintett a videó és nem tudtam könnyek nélkül végignézni...  :060:

„Halljátok az ÚR igéjét, ti népek, hirdessétek a távoli szigeteken, és mondjátok:
Aki szétszórta Izráelt, össze is gyűjti, és őrzi, mint pásztor a nyáját.“

Jer.31,10

:2smitten:
Zsolt 143,10