Szerző Téma: Messiáshívők  (Megtekintve 30471 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Messiáshívők
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 06, 10:32:28 »
Tatai István: A zsidókeresztyénség története

A messiási-zsidó mozgalom a mai zsidóság egyik szerteágazó és világméretű mozgalma,amely a názáreti Jézust Izrael Messiásának, Isten Fiának és a világ Megváltójának ismeri el. Ennek ellenére mint Jézus-hívők mégsem kívánnak egyetlen keresztyén felekezettel sem tagsági viszonyt létesíteni, nehogy zsidó identitásuk feladására kényszerüljenek. Ennek alapján a messiási közösségeket felekezettanilag szabadkeresztyén-pünkösdi jellegű közösségeknek tekinthetjük.579

Már James Parkes írásából is láttuk, hogy a korai századoktól kezdve a keresztség felvétele egy zsidó számára zsidóságának teljes megtagadását kellett hogy jelentse. A népi gondolkodás még ma is úgy tudja, hogy Jézus ugyanezt tette, tehát a Jordánban végérvényesen kikeresztelkedett saját zsidóságából. Ezen okok alapján a Jézusban hívő zsidók magukat tudatosan nem keresztyéneknek nevezik, hanem a Krisztus-keresztyén nevet visszafordítva, messiási zsidóknak. Sajátos terminológiai változtatásuk kiterjed Egyház-fogalmukra is. Az ekklészia (gyülekezet) helyett a qehillá héber fogalmat használják, így önmagukat a Messiás Közösségének, illetve a Messiás Testének nevezik.

Tovább.... http://www.izrael-immanuel.net/?p=1050
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Messiáshívők
« Válasz #31 Dátum: 2011 Október 06, 10:57:08 »
Shalom testvérek  :2smitten: Legyetek áldottak

http://www.youtube.com/watch?v=htXVG-HEQpw#

Szeretettel Attila  :2smitten:
Gyönyörű dal! Hallelujah!

 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Messiáshívők
« Válasz #32 Dátum: 2011 Október 06, 10:58:32 »
Köszönöm Karola, gyönyörü ének!

Nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk."
Apcsel 4,12

Shalom, szeretettel

 :2smitten:
ÁMEN!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Messiáshívők
« Válasz #33 Dátum: 2011 Október 06, 11:05:08 »
Tatai István: A zsidókeresztyénség története

A messiási-zsidó mozgalom a mai zsidóság egyik szerteágazó és világméretű mozgalma,amely a názáreti Jézust Izrael Messiásának, Isten Fiának és a világ Megváltójának ismeri el. Ennek ellenére mint Jézus-hívők mégsem kívánnak egyetlen keresztyén felekezettel sem tagsági viszonyt létesíteni, nehogy zsidó identitásuk feladására kényszerüljenek. Ennek alapján a messiási közösségeket felekezettanilag szabadkeresztyén-pünkösdi jellegű közösségeknek tekinthetjük.579

Már James Parkes írásából is láttuk, hogy a korai századoktól kezdve a keresztség felvétele egy zsidó számára zsidóságának teljes megtagadását kellett hogy jelentse. A népi gondolkodás még ma is úgy tudja, hogy Jézus ugyanezt tette, tehát a Jordánban végérvényesen kikeresztelkedett saját zsidóságából. Ezen okok alapján a Jézusban hívő zsidók magukat tudatosan nem keresztyéneknek nevezik, hanem a Krisztus-keresztyén nevet visszafordítva, messiási zsidóknak. Sajátos terminológiai változtatásuk kiterjed Egyház-fogalmukra is. Az ekklészia (gyülekezet) helyett a qehillá héber fogalmat használják, így önmagukat a Messiás Közösségének, illetve a Messiás Testének nevezik.

Tovább.... http://www.izrael-immanuel.net/?p=1050
Köszönöm szépen kedves Elisabeth.Nagyon érdekes.
Bizony az évszázadok során nagyon gyakran azt követelték a zsidó emberektől,gyakran erőszakosan, hogy ha keresztények lesznek, többé már ne legyenek zsidók. Pedig hát az apostolok is keresztények voltak,de emellett nem szűntek meg zsidó embernek lenni.
Az Úr Jézus a mi jó pásztorunk,mi pedig mind az Ő legelőjének juhai vagyunk.Dicsőség Istennek!
Shalom drága Testvérnőm!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Messiáshívők
« Válasz #34 Dátum: 2011 Október 07, 07:17:42 »
 Áldott szép reggelt és napot mindenkinek .

 Shalom testvérek .

 Jn 15,20   
Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

http://www.youtube.com/watch?v=h7PXFVadYzs#

Karola szeretettel  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Messiáshívők
« Válasz #35 Dátum: 2011 Október 07, 08:59:30 »
Ágak az Olajfában – Az igazi Szőlőtő
Róma 11, 16b - 36
Ján. 15,1- 8

Sokat elgondolkoztunk e két Igerész összefüggésén. Jézus Krisztus / Yeshua HaMassiah János evangéliumában a zsidó tanítványihoz szól, Pál apostol pedig a Rómaiakhoz írt levelében ezt a szakaszt a nem-zsidó testvérekhez címezi. Mégis mindkettő példa rávilágít a zsidóság identitására. A két Igeszsakaszt összevetve könnyebben megértjük a példa mélyebb értelmét.

Egyértelmű mind a két esetben, hogy Izráelről van szó. Abban az időben a szőlőtő példázata nem is jelenthetett más értelmezést, mert még a pogányoknak nem hirdettetett az Evangélium. Saul/Pál apostol pedig szintén Izráelt, mint a szelíd olajfa képét tárja elénk. Amikor Jeshua HaMassiah / Jézus Krisztus itt a földön járt, elsősorban Izráel elveszett juhaihoz jött (Mt. 15,24; Mt,10,6), és nekik hirdette az Evangéliumot. Tanítványai és első követői is többnyire zsidók voltak.

Úgy a János Evangélimában leírt példázatban, mint a Rómaiakhoz írt levélben ott áll a figyelmeztetés: Az ágak, illetve a szőlővessző hitetlenség miatt kitörettethetnek, független attól, hogy a természetes, vagy beoltott ágakról van szó. Sem a gyökér, sem a törzs nem lesz megsértve. Csupán a száraz ágak, illetve a gyümölcstelen szőlővesszők lesznek kimetszve.

Vizsgáljuk meg, Ki a gyökér, a fa törzse, illetve a szőlőtő?

Róma 11,16b:
Ha a gyökér szent, az ágak is azok.”

Jel. 22,16b
„Én vagyok Dávid gyökere és új hajtása, a fényes Hajnalcsillag”

Ján. 15,1:
Én vagyok az  igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlősgazda.”

Jel. 15,4:
“Ki ne félne téged, Urunk,
és ki ne dicsőítené a Te nevedet,
hiszen egyedül Te vagy szent:…”
  (Mózes és a Bárány éneke)

Ebben az értelemben a gyökér, a törzs a benne lévő életet adó nedv, nem más, mint Jézus Krisztus/Yeshua HaMassiah és a Szent Lélek/Ruach HaKodesh.

Mit mond tanítványinak Jézus Krisztus/Yeshua HaMassiah? „Ti már tiszták vagytok. Maradjatok meg énbennem.” Pál apostol szerint a zsidó hívők voltak a nemes olajfaágak. Később oltattak be a vadolajfa ágak is a nemes olajfába.

Ki hordozza az ágakat?

Róma 11,18:
„Nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.”

Vajon hordozhatja-e a beoltott ágakat Izráel? Nehéz feladat lenne. Nem inkább Isten az, aki Jeshua HaMassiah / Jézus Krisztus által, a Szentlélek / Ruach HaKodesh vezetésével hordozza és élteti a nemes ágakat, Izráelt és a beoltott vadolajfaágakat, a nemzetekből való juhokat?

Ján. 15,4b
„Ahogyan a szőlővessző nem tud gyümölcsöt teremni magától, ha nem marad a szőlőtőn, úgy ti sem, ha nem maradtok énbennem.”
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Messiáshívők
« Válasz #36 Dátum: 2011 Október 07, 09:07:39 »
Kik a természetes ágak és a szőlővesszők?

5.Móz. 7,6
„Hiszen te Istenednek, az ÚRnak szent népe vagy. Téged válsztott ki Istened, az ÚR, hogy tulajdon népe légy valamennyi nép közül, amelyek a föld színén vannak.”

Ez a kijelentés érvényes ma is!

3.Móz. 20, 26
„Legyetek előttem szentek, mert én, az ÚR, szent vagyok, és elkülönítettelek benneteket a népektől, hogy az enyéim legyetek.”

Jer. 43, 1.15.
„De most így szól az ÚR, a te teremtőd, Jákób,
a te formálód, Izráel:...”
„Én az ÚR, vagyok a ti szentetek,
Izráel teremtője, a ti királyotok.”


Ján. 15,5:
“Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők:…”
Ezt Jeshua HaMassiah / Jézus Krisztus tanítványainak mondja Izráelben.

Kol.1,16-17:
„Ő a láthatatlan Isten képe, a teremtmények között az Elsőszülött. Mert benne teremtetett minden a mennyen és a földön, a láthatók és a láthatatlanok....
Ő előbb volt mindennél és minden Őbenne áll fenn.”


Isten – Jeshua HaMassiach a Szent Gyökér és a Szőlőtő !

Szőlővessző, ágak – Izráel a Tánáchban/Ószövetségeben:

Aszáf, a Zsoltár író szőlőnek nevezi Izráelt és könyörög a zsidó nép oltalmáért:
Zsolt. 80,15-16
„Seregek Istene, fordulj hozzánk!
Tekints le az égből, lásd meg,
És gondozd ezt a szőlőt!
Oltalmazd, amit jobboddal ültettél,
És a fiút, akit magadnak neveltél!


Dávid Király hasonlata:
Zsolt. 52,10
„De én olyan vagyok, mint a viruló olajfa,
Isten házában lehetek,
Bízom Isten szeretetében
Most és mindenkor.


Kizárólag a Szent Gyökér, a Szőlőtő adja meg a nemes és a beoltott ágak valódi identitását. Ledönötte a falakat és nincs tovább különbség. Benne lesznek eggyé és gyümölcsözővé az ágak.

1Kor 12,27
Ti pedig Krisztus/Messiás teste vagytok, és egyenként annak tagjai.





Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Messiáshívők
« Válasz #37 Dátum: 2011 Október 07, 09:39:35 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Messiáshívők
« Válasz #38 Dátum: 2011 Október 07, 10:28:05 »
 Ámen

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Messiáshívők
« Válasz #39 Dátum: 2011 Október 08, 07:54:13 »
Áldott szép reggelt és napot mindenkinek .

 Shalom testvérek .

 Jn 15,20   
Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

http://www.youtube.com/watch?v=h7PXFVadYzs#

Karola szeretettel  :2smitten: :2smitten: :2smitten:


Neked is!
Az egyik nagy kedvencem a dal!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Messiáshívők
« Válasz #40 Dátum: 2011 Október 08, 08:15:47 »
Áldott szép reggelt és napot mindenkinek .

 Shalom testvérek .

 Jn 15,20   
Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

http://www.youtube.com/watch?v=h7PXFVadYzs#

Karola szeretettel  :2smitten: :2smitten: :2smitten:


Neked is!
Az egyik nagy kedvencem a dal!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Legyen mindnyájunk   Áldására Drága testvérnő . Kezét csókolom  :2smitten:

Attila  :2smitten:

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Messiáshívők
« Válasz #41 Dátum: 2011 Október 09, 08:47:14 »
 Shalom Drága testvérek .

http://www.youtube.com/watch?v=YRNzLQTLZek#


Szeretettel Attila és Karola  :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Messiáshívők
« Válasz #42 Dátum: 2011 Október 09, 09:02:40 »
Shalom Drága testvérek .

http://www.youtube.com/watch?v=YRNzLQTLZek#


Szeretettel Attila és Karola  :2smitten:

Gyönyörü ez az ének! címe: JHVH - Yahshua

Köszönöm!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Messiáshívők
« Válasz #43 Dátum: 2011 Október 09, 18:59:38 »
Köszönöm testvérem a Dalt! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Messiáshívők
« Válasz #44 Dátum: 2011 Október 09, 23:20:44 »
Kol.1,16-17:
„Ő a láthatatlan Isten képe, a teremtmények között az Elsőszülött. Mert benne teremtetett minden a mennyen és a földön, a láthatók és a láthatatlanok....
Ő előbb volt mindennél és minden Őbenne áll fenn.”
___________________________________________________________

Áldott az Úr,aki megnyítja előttünk az Igénem értelmét!!
 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.