Szerző Téma: Zsidó humor  (Megtekintve 18884 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Zsidó humor
« Válasz #105 Dátum: 2013 Február 13, 13:06:15 »
 :01:  Kohn hosszú üzleti útra indul. Előtte gyermekei lelkére köti, hogy jók legyenek, s időnként írjanak neki levelet. Alig megy el a papa, a gyerekek összevesznek azon, hogy ki aludjon a mama ágyában, a papa helyén.
- Az lesz a legjobb, ha egyik este a kis Dávidka alszik velem, a másik este pedig te Árminka. -
tesz igazságot a mama.

Ebben hamar megegyeznek. Pár nap múlva Kohn megkapja az első levelet hazulról:
"Mindnyájan jól vagyunk. A mama ágyában minden este más alszik. Csókol fiad: Áron."  :2funny: :2funny:
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Zsidó humor
« Válasz #106 Dátum: 2013 Február 13, 14:28:34 »
Ez aztán a megnyugtató levél...  :061:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Zsidó humor
« Válasz #107 Dátum: 2013 Február 13, 14:36:20 »
De hamar tisztázható....  :hehe:

 :afro:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Zsidó humor
« Válasz #108 Dátum: 2013 Július 23, 21:09:02 »
Nem tudom, hogy ide tartozik-e, de találtam egy Facebook csoportot, ahol zsidó emberek kifigurázzák az antiszemita összeesküvés-elméleteket.
Nekem személy szerint nagyon tetszik, hogy a humor, poénkodás eszközével mutatnak rá ezeknek az elméleteknek a hamisságára.

https://www.facebook.com/groups/147763938756828/
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Zsidó humor
« Válasz #109 Dátum: 2013 Július 23, 22:00:33 »
Bocs, csak angolul jön le igazán a poén.
Azért egy kis magyarázat: "rabbits"=nyulak <---> "rabbis", azaz rabbik.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Zsidó humor
« Válasz #110 Dátum: 2013 Július 23, 23:30:45 »
:hehe:...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Zsidó humor
« Válasz #111 Dátum: 2014 Április 13, 09:24:22 »
Egyik napon a bölcs rabbihoz egy férfi jött, és így panaszkodott:
 
- Rabbi, elviselhetetlen az életem. Hatan lakunk egy házban, s rettenetesen unalmas minden. Mondd, mit csináljak?
A rabbi ezt mondta neki:
- Tudod mit, végy egy bakkecskét, és vidd be a szobátokba.
A férfi felháborodva mondta:
- Egy bakkecskét a szobába?
- Igen, igen. Tedd, amit mondtam - szólt a rabbi -, aztán egy hét múlva gyere vissza!
Egy hét múlva megjelent az ember a rabbinál, idegileg teljesen kimerülten:
- Nem bírjuk tovább elviselni. A kecskebak olyan büdös és mozgékony, hogy nem tudunk a szobában megmaradni.
- Rendben van - válaszolt a rabbi -, menj haza, és a bakkecskét kösd az istállóba, aztán egy hét múlva gyere vissza!

Gyorsan eltelt az a hét is, s örömtõl sugárzó arccal jött vissza az ember:
- Ó, rabbi, milyen nagyszerû az élet! Áldott minden perc, amikor hatan együtt vagyunk, a bakkecske nélkül!
TANULSÁG: Vond le magad... :
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Zsidó humor
« Válasz #112 Dátum: 2014 Április 13, 14:53:31 »
 :01:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Zsidó humor
« Válasz #113 Dátum: 2014 Április 13, 15:49:17 »
:hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)