Szerző Téma: A tanítás Sionból jön  (Megtekintve 15761 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
A tanítás Sionból jön
« Dátum: 2011 Szeptember 18, 12:58:37 »
A témát érintő hozzászólásoknak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
A tanítás Sionból jön
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 18, 12:58:50 »
Ézs 2,3   
És eljönnek sok népek, mondván: Jertek menjünk fel az Úr hegyére, Jákób Istenének házához, hogy megtanítson minket az Ő útaira, és mi járjunk az Ő ösvényein, mert tanítás Sionból jő, és Jeruzsálemből az Úrnak beszéde!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 18, 13:29:07 »
Ézs 2,3   
És eljönnek sok népek, mondván: Jertek menjünk fel az Úr hegyére, Jákób Istenének házához, hogy megtanítson minket az Ő útaira, és mi járjunk az Ő ösvényein, mert tanítás Sionból jő, és Jeruzsálemből az Úrnak beszéde!


AMEN!

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 18, 13:47:51 »

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 20, 08:20:28 »
Milyen csodálatos az Úr,hogy az Ő nagy irgalmasságában elküldte a szabadítót minden ember üdvösségére és helyreállítja Izraelt is.
Hála az Úrnak,hogy úgy lesz,ahogy előre megmondta: LÉSZEN EGY PÁSZTOR ÉS EGY AKOL.

HALLELUJAH!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 20, 08:25:00 »
Dicsoseg Istennek! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 20, 13:15:39 »
2Krón 6,6   Hanem Jeruzsálemet választottam, hogy az én nevem abban lenne, és választám Dávidot, hogy vezére lenne az én népemnek, Izráelnek.

Zsolt 137,5   Ha elfelejtkezem rólad, Jeruzsálem felejtkezzék el rólam az én jobbkezem!

Zsolt 135,21   Áldott az Úr a Sionon, a ki Jeruzsálemben lakozik! Dicsérjétek az Urat!
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 20, 13:45:01 »
Koszonom az Igeket! :2smitten:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 20, 13:46:10 »
Mit kell az alatt erteni, hogy Sionbol jon a tanitas?
Mit tanulhatunk?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 20, 14:01:11 »
Kedves Antee!

Egy gondolat jutott eszembe. Jézus Krisztus a Messiás, János evangéliumában egyben a testté lett Ige, mondhatjuk a testté lett tanítás, a "dávár".

És hol mondta Jézus, hogy "Elvégeztetett?" A Sión hegyén Jeruzsálemben.

És Jeruzsálemben is fogja megvetni lábát, a testté lett Ige, Jézus Krisztus dicsőségben, ha visszajön.

Mik 4,2   Pogányok is sokan mennek, és mondják: Jertek, menjünk fel az Úr hegyére és a Jákob Istenének házához, hogy megtanítson minket az ő útaira, és járjunk az ő ösvényein! Mert Sionból jő ki a törvény, és az Úr beszéde Jeruzsálemből.

Shalom  :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 20, 14:18:39 »
Koszonom Testverem!

Szamomra jelenleg az a legnagyobb hordereju kijelentese Istennek a topic cimevel kapcsolatban, hogy a zsidok tudjak, hogy hogyan is kell tisztelni az Urat. Az igejeert valo mely tisztelet, a torveny betartasa, az Istenfelelem...

Van mit tanulni, igen, van mit...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 20, 14:25:36 »
Kedves  Elisabeth

"És hol mondta Jézus, hogy "Elvégeztetett?" A Sión hegyén Jeruzsálemben."

Bocsi, de az Golgota volt (már mint a hegy)!
Na meg az is felmerült bennem, ahogy olvaslak, miért is nem vagyok zsidó vallású?
Talán, mert keresztény vagyok! :063:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 20, 14:30:25 »
Elvégeztetett!  -  mondta Jézus, és milyen jó hogy mindannyiunkért, nemcsak azokért akik nem fogadták be / zsidók/ hanem értünk is, akik pogányok vagyunk test szerint. Köszönjük Úr Jézus!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #13 Dátum: 2011 Szeptember 20, 14:35:15 »
Kedves  Elisabeth

nullÉs hol mondta Jézus, hogy nullElvégeztetett?null A Sión hegyén Jeruzsálemben.null

Bocsi, de az Golgota volt (már mint a hegy)!
Na meg az is felmerült bennem, ahogy olvaslak, miért is nem vagyok zsidó vallású?
Talán, mert keresztény vagyok! :063:

Testverem, Pal is azt irja, hogy belul legyunk Zsidok, a szivunkben korulmetelve.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #14 Dátum: 2011 Szeptember 20, 14:44:38 »
Igazából Sion Jeruzsálemet is jelenti szerintem.
Arról nem is beszéve,hogy a Messiás királyságában Sion központi helyet fog kapni.Legalábbis úgy tudom.Kérlek javítsatok ki,ha nem.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63