Szerző Téma: A tanítás Sionból jön  (Megtekintve 15767 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #30 Dátum: 2011 Szeptember 20, 19:09:04 »
Igen Anti

Ezért nincs többes szám. Csak egy a Jézus Krisztus.
Nos azért van "zsidó" hiten valaki mert Jézust nem fogadja el messiásnak. Ez legyen az ő dolga.
Mi meg azért vagyunk keresztények, mert hiszük, hogy Jézus a Krisztus, ez meg legyen a mi hitünk.
Nem kellene a kettőt összemosni. Mert nem egyek.
Két külön hitvallás.
Sokan azt gondolják, csak egy lap a bibliában ami elválaszt minket. Nem! Minket Jézus vére választ el, a zsidó vallástól. Ugyan ez a vér választ el minden mástól is. Ne akarjunk zsidók lenni, mert nem vagyunk azok. (még ha testileg azok is lennénk)
 :044: :2smitten:



Szia Testvérem!

Két tábor létezik. Egyik Isten gyermekei, a másik a kárhozottak.

Na már most, ha egy zsidó, aki hisz Jézusban, mint kegyelemből és hit által üdvözítőben, akkor Testvérünk.
Nem kell feltétlen címkéket keresnünk, hogy: "keresztény" vagy "megtért zsidó", hisz ez egy halmaz, és ennek a neve: Krisztus egyháza. Azaz Isten gyermekei.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #31 Dátum: 2011 Szeptember 20, 19:20:01 »
 :afro: :afro: :afro: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #32 Dátum: 2011 Szeptember 20, 20:33:17 »
Elisabeth

Hidd el nekem,tisztelem a nézeteidet, ezért sem nagyon szóltam hozzá. Mindenkinek legyen a hite szerint.
Aki zsidó vallású ám legyen, vagy buddhista, vagy hindu, nekem tényleg mindegy.
Csak ne mossuk őket össze.

Igen Antim
Azokat a testvéreket, akik feladják a zsidó identitásukat, úgy hívják keresztények( krisztusiak). Ilyen volt a 12 tanítvány, Pál és még sokan az elsők között.
Senki sem mondja, hogy a "zsidó" vallásból ne lennének kegyelemben. Én pont az ellenkezőjét állítom.
Mert véleményem szerint Isten dönti el, ki mit érdemel, így bátran mondhatom, hogy muzulmán, vagy éppen ateista is részesülhet kegyelemben.
Ellenben mindenkinek aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, nem esélye van a kegyelemre, hanem joga! Ha és amennyiben mi azt hirdetjük, hogy Jézus által van a kegyelem, akkor hazugok lennénk, ha ezt nem jogként gyakorolnánk. Mindenki másnak pedig esélye van rá. (akár cselekedeteiből, vagy saját törvényei által) Így vitathatatlan a zsidók esélye, de miért latolgatnánk esélyt, ha biztosak vagyunk a befutóban.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #33 Dátum: 2011 Szeptember 20, 21:10:36 »
Kedves Erdei!

Úgy érzem értem mit akarsz mondani. Mondjuk nekem nincs a konyhámban két szekrény, ahol az egyikben a tejes tányérok vannak, a másikban husos tányérok. Ezek emberi rendeletek, amelyek vallásban gyakorolandók.

Ennek alpja:
2Móz 23,19   A te földed zsengéjének elsejét vidd el a te Uradnak Istenednek házába. Ne főzd meg a gödölyét az ő anyjának tejében.

Ezt annyira túlzásban vitték, hogy semmi tejes dolog nem érintheti a húsosat. Tehát ez vallás.

Más a zsidó engedelmessége a Biblia alapján. Ezt nem mondom vallásnak, hanem hitbeli engedelmességnek.

Pl.:
2Móz 31,16   Megtartsák azért az Izráel fiai a szombatot, megszentelvén a szombatot nemzetségről nemzetségre, örök szövetségül.

Mármost ha egy zsidónak ezt mondja az Örökkévaló, akkor miért kéne ebböl kitérnie? Miért ne legyen engedelmes, hiszen ezt Isten parancsolta örök szövetségül a zsidóknak. Ha örök, akkor az Új szövetségben is érvényes. Jézus Krisztus is megtartotta a szombatot (Shabbat).

Tehát én élesen különbséget teszek a hitbeli engedelmességnek Isten iránt és a vallás emberi parancsolai között.

Mégis azt mondja Pál apostol:

Kol 2,16   Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:

Tehát, ha én a törvényt betartom, akkor engedelmeskedek, ha viszont ezt másra akarom kényszeríteni, akkor törvénykezek.

Igazad van nem szabad a vallásokat összemosni. Egyedül Isten Szava mérvadó.

Szeretettel, Shalom

Elisabeth  :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #34 Dátum: 2011 Szeptember 21, 07:35:20 »
"Tehát, ha én a törvényt betartom, akkor engedelmeskedek, ha viszont ezt másra akarom kényszeríteni, akkor törvénykezek."

Így van Testvérem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #35 Dátum: 2011 Szeptember 21, 12:33:06 »
Kedveseim!

Egy testvértől (aki mellesleg most végzi a teológiát, és régi hívő) azt hallottam, hogy a zsidók több körben is emberi rendeletekkel vették körül a Törvényt, biztonság kedvéért, nehogy véletlenül is megszegjék azt. Ezért alakult ki az erőtlen hagyomány, ami nélkülözte később a szív szerinti engedelmességet. (Persze volt kivétel, mert Istennek mindig is voltak különleges szolgái.)
Az emberi okoskodások, rítusok, filozófiák hozzák létre a vallást.
Az igazi vallás azt jelentené: megvallás, bizonyságtétel. (szerintem)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #36 Dátum: 2011 Szeptember 21, 21:35:19 »
Békesség.

Lehet, hogy egyesek számára meglepő dolgot mondok.

A kereszténység ne egy új vallás, és nem egy új tanítás, hanem a Judaizmus folytatása, év tizedek és évszázadok során vált ketté, és lett a kettő ellenség.

A külömbség az, hogy mi már tudjuk, hogy ki a Messiás, tudjuk, hogy eljött, amig ők (a zsidók még várják), de a tanítás az igazság alapja nem változott.
Jézus nem megszüntetni jött a törvényt, hanem betölteni.
Jézus nem szüntette meg az Ősz. tanítását, sem új tanítást nem hozott.
Az Új szövetség tanítása a régi, az Ósz. tanításán alapszik. Pál mikor az írásokra hivatkozik az az Ósz. tanítására utal.
Az egész Új szövetség tanítását megtaláljuk az Ósz ben, vagy az Ósz tanítását az újban.
A tízparancsolat, ma is áll és minden törvény, minden tanítás alapja. Jézus csak megerősítette és kiemelte azt az igazságot, hogy ez a szereteten alapszik és csak szeretett által megvalósítható.

Jézus után csak a szertartások maradtak el, a tanítás, az igazság, megmaradt.

 :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #37 Dátum: 2011 Szeptember 21, 23:31:13 »
Kedves Zoltán!

A szívemböl beszéltél! Annyira egyetértek. Köszönöm!

Shalom

Elisabeth  :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #38 Dátum: 2011 Szeptember 22, 08:09:21 »
Köszönöm kedves Zoltán.Bölcsen szóltál.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #39 Dátum: 2011 Szeptember 25, 10:59:59 »
Yeshua HaMassiah - Jézus Krisztus az Ószövetségben

Érdekesnek tartom az összefüggésket Yeshua HaMassiah - Jézus Krisztus szavai és az Ószövetség eredeti szavai között. Számomra mégjobban érthetővé váltak. A zárójelben megtaláljuk az eredeti szó szótövét: „Yeshua”

Mit mondott Yeshua?

„Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül.“ Luk.16,31

„Azután ezt mondta nekik: „Ezt mondtam nektek, amikor még veletek voltam: be kell teljesednie mindannak, ami meg van írva rólam Mózes törvényében, a próféták könyvében és a Zsoltárokban.“ Luk.24,44

Nézzük meg az Ószövetségben: Mózesnél, a prófétáknál, és a Zsoltárokban hol találjuk a „Yeshua” szótövét.

Yeshua szó jelentése:  JHWH megszabadít, segít (a mai héber-német szótár szerint, Yeshuah - „Heil“-t ír, ami magyarul „üdv“-öt jelent).

„Szabadításodra (Yeshua) várok, URam (JHWH)!“ (Jákob áldásai) 1.Mózes 49,18

„Íme az Isten az én szabadítóm (Yeshua), bízom és nem rettegek,
mert erőm énekem az ÚR (JHWH),
megszabadított (Yeshua)engem.“
Ézs.12,2

„...Isten szabadítását (Yeshua) nevezed kőfalaidnak,
és dicséretét kapuidnak.”
Ézs.60,18b

„Örüljenek, és örvendezzenek benned
mindazok, akik téged keresnek.
Akik szabadításodra (Yeshua) vágyódnak,
hadd mondhassák mindig, hogy nagy az ÚR!
(JHWH)“  Zsolt.40,17

„Így nevez majd engem: Atyám vagy,
én Istenem (El’), szabadító (Yeshua) kősziklám!”
Zsolt,89,27

„Énekeljetek az ÚRnak (JHWH), áldjátok nevét,
hirdessétek szabadítását (Yeshua) nap mint nap!”
Zsolt.96,2

Van még több hely is, de már ezek az Ígék is sokat kifejeznek.

Ha behelyettesítjük az eredetit, akkor még érthetőbbek lesznek Jézus Krisztus, Yeshua HaMassiah szavai.

„Ezt mondtam nektek, amikor még veletek voltam: be kell teljesednie mindannak, ami meg van írva rólam Mózes törvényében, a próféták könyvében és a Zsoltárokban.“ Luk.24,44




Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #40 Dátum: 2011 Október 09, 19:20:17 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #41 Dátum: 2011 Október 24, 10:39:08 »
Jeruzsálem - Yerushalaim, a Sion hegyén

http://www.youtube.com/watch?v=T1XWhWDVuDA#
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #42 Dátum: 2011 November 05, 09:10:31 »
Mert a Sionról jön a tanítás, és az ÚR igéje Jeruzsálemből.
Ki miTziyon tetze Torah, ud'var Adonai mirushalayim.

Ézs 2,3b

http://www.youtube.com/watch?v=OrFg6CGvKT0#

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #43 Dátum: 2011 November 08, 23:01:07 »
Ézs. 2,3.    És eljönnek sok népek, mondván: Jertek menjünk fel az Úr hegyére, Jákób Istenének házához, hogy megtanítson minket az Ő útaira, és mi járjunk az Ő ösvényein, mert tanítás Sionból jő, és Jeruzsálemből az Úrnak beszéde;

Mik 4,2   Pogányok is sokan mennek, és mondják: Jertek, menjünk fel az Úr hegyére és a Jákób Istenének házához, hogy megtanítson minket az ő útaira, és járjunk az ő ösvényein! Mert Sionból jő ki a törvény, és az Úr beszéde Jeruzsálemből.

Jóel 3,16-17   Az Úr pedig megharsan a Sionról és megzendül Jeruzsálemből, és megrendülnek az egek és a föld; de az Úr az ő népének oltalma és az Izráel fiainak erőssége!
És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, a ti Istenetek, a ki a Sionon lakozom, az én szent hegyemen. És szentté lészen Jeruzsálem, és idegenek nem vonulnak át többé rajta.


Mik.4,11-13
Mert ímé, sok nemzetség gyűlt össze ellened, a kik ezt mondják: Legyen szentségtelen, és legeltessük szemeinket a Sionon!
De ők nem tudják az Úr gondolatait és nem értik az ő szándékát, hogy összegyűjti őket, mint a kévét a szérűre.
Kelj fel és csépelj, Sionnak leánya! Mert vassá teszem a te szarvaidat, körmeidet pedig aczéllá teszem, és széttiporsz sok népeket, és rablott kincseiket az Úrnak áldozom, javaikat pedig az egész föld Urának.


Rm 11,26   És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A tanítás Sionból jön
« Válasz #44 Dátum: 2011 November 30, 14:10:57 »
Jézus Krisztus, Jeshua HaMassiah, a Sionban töltötte be a Megváltás igéretét! Igen, Isten megtestesült Ígéje a Sionból küldte szét tanítványait szerte a világra, hogy hirdessék az Örömhírt.

1.Melech HaOlam / Világ Királya
2.Melech Ysrael / Izrael Királya
3.Melech Hamlachim / Királyok Királya


1.Melech HaOlam / Világ Királya
Jel 11,15   A hetedik angyal is trombitála, és nagy szózatok lőnek a mennyben, a melyek ezt mondják vala: E világnak országai a mi Urunkéi és az ő Krisztusáéi lettek, a ki örökkön örökké uralkodik.

2. Melech Ysrael / Izrael Királya
4Móz 24,17   Látom őt, de nem most; nézem őt, de nem közel. Csillag származik Jákóbból, és királyi pálcza támad Izráelből; és általveri Moábnak oldalait, és összetöri Sethnek minden fiait.

3.Melech Hamlachim / Királyok Királya
Jel 17,14   Ezek a Bárány ellen viaskodnak, és a Bárány meggyőzi őket, mert uraknak Ura és királyoknak Királya; és az ő vele való hivatalosok és választottak és hívek is.
Jel 19,16   És az ő ruháján és tomporán oda vala írva az ő neve: királyoknak Királya, és uraknak Ura.

Zsolt 89,19   Mert az Úr a mi paizsunk, és Izráelnek Szentje a mi királyunk.
Zsolt 114,2   Júda lőn az ő szentséges népe és Izráel az ő királysága.

A Felséges részt adott a népeknek, és szétosztotta az emberfiakat, megszabta a népek határait, Izráel fiainak száma szerint.  Mert az ÚR része az ő népe, Jákób a kimért öröksége.
5.Móz 32,8-9

Az egész emberi nemzetséget is egy vérből teremtette, hogy lakjon a föld egész felszínén; meghatározta elrendelt idejüket és lakóhelyük határait
Apcsel 17,26

Mert mondom: Krisztus a zsidóság szolgájává lett az Isten igazságáért, hogy megerősítse az atyáknak adott ígéreteket. A népek pedig irgalmáért dicsőítsék az Istent, ahogyan meg van írva: "Ezért magasztallak téged a népek között, és nevednek dicséretet éneklek."  Ezt is mondja: "Örüljetek, népek, az ő népével együtt." 
Róm 15,8-10
 

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10