Szerző Téma: Gondolataim az Ige kapcsán  (Megtekintve 29930 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #30 Dátum: 2012 Május 08, 16:01:41 »
Jó az Úr és imameghallgató!

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #31 Dátum: 2012 Május 08, 16:03:53 »
Dicsérjétek az Urat mind Ti Népek!
http://www.youtube.com/watch?v=XWR_JufHmL8#

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #32 Dátum: 2012 Május 09, 14:05:12 »
A gyógyulás nem csak remény

 

 Egy bizonyság az Úr gyógyításáról. Megnéztem a videót és felidéződött emlékeimben az a kép amikor néhány évvel ezelőtt egy vidéki gyülekezetben szolgáltunk és felkérést kaptam megtérésem történetének elmondására. Bizonyságom közben azt a késztetést éreztem, hogy beszéljek feleségem gyógyulásáról is. Akkor rögtön nem értettem, hogy miért kellene, hiszen ő nem volt velünk, de engedelmeskedtem az Úrnak. Feleségem rosszindulatú daganatos betegségből gyógyult meg az Úr kegyelméből és a mai napig tünetmentes (már több, mint tíz éve). Az alkalom végén egy hölgy jött oda hozzám, aki elmondta: daganatos betegsége miatt kemoterápiás kezeléseket kap amit nehezen visel. A halál közelsége állandó félelem a gondolataiban és sokszor volt közel már ahhoz a pillanathoz, hogy elég volt, nem szenved tovább, inkább feladja. De most hallva a bizonyságomat, hogy az Úr meggyógyította feleségem, már több hittel és bizakodva tekint Istenre, mert ezek hallatán reménysége van saját gyógyulására is.

Nemrégiben értesültem arról, hogy ez a hölgy teljesen meggyógyult és aktív tagja gyülekezetének.

A lap alján lévő videón egy másik gyógyulás található. A videót nézve megerősödött bennem a bizonyságtevések fontossága. Julikát egy fórumon ismertem meg, abban az időszakban amikor küzdött a betegségével. Hitt az Úr gyógyításában, de a csüggedés olykor erőt vett rajta. Ilyenkor a fórum tagjai egy akarattal imádkoztak érte, bátorították és biztatták, együtt aggódva érte amikor rosszabbodott az állapota, és együtt örülve vele minden apró de a gyógyulást érkezését jelentő hírnek.

Megnyugvása akkor érkezett amikor a pozitív vizsgálati eredményeket felváltották a gyógyulást igazoló vizsgálatok eredményei és Julika már a testében is megérezte az Úr gyógyítását.

Megértettem, mennyire fontos  megosztani ezeket a híreket, mert hitet ébreszthet azokban az emberekben akik már mindenről lemondtak, mert ez által a csüggedést felválthatja a hit reménye és a bizalom az Úr kegyelmében.

Ajánlom megtekintésre Julika bizonyságtételét, melyet a You Tube oldaláról linkeltem be honlapunkra.

ifj. Kanalas Jánosné bizonysága

Link:http://www.youtube.com/watch?v=4Bykt6s4NgQ

forrás: http://havannacsoport.hu/?modul=oldal&tartalom=1133667

Testvéreim. Mi mind emlékszünk Julikára, és emlékszünk a betegségére is... Ti tényleg így emlékeztek vissza az akkor történtekre?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #33 Dátum: 2012 Május 09, 14:16:14 »
A gyógyulás nem csak remény

 

 Egy bizonyság az Úr gyógyításáról. Megnéztem a videót és felidéződött emlékeimben az a kép amikor néhány évvel ezelőtt egy vidéki gyülekezetben szolgáltunk és felkérést kaptam megtérésem történetének elmondására. Bizonyságom közben azt a késztetést éreztem, hogy beszéljek feleségem gyógyulásáról is. Akkor rögtön nem értettem, hogy miért kellene, hiszen ő nem volt velünk, de engedelmeskedtem az Úrnak. Feleségem rosszindulatú daganatos betegségből gyógyult meg az Úr kegyelméből és a mai napig tünetmentes (már több, mint tíz éve). Az alkalom végén egy hölgy jött oda hozzám, aki elmondta: daganatos betegsége miatt kemoterápiás kezeléseket kap amit nehezen visel. A halál közelsége állandó félelem a gondolataiban és sokszor volt közel már ahhoz a pillanathoz, hogy elég volt, nem szenved tovább, inkább feladja. De most hallva a bizonyságomat, hogy az Úr meggyógyította feleségem, már több hittel és bizakodva tekint Istenre, mert ezek hallatán reménysége van saját gyógyulására is.

Nemrégiben értesültem arról, hogy ez a hölgy teljesen meggyógyult és aktív tagja gyülekezetének.

A lap alján lévő videón egy másik gyógyulás található. A videót nézve megerősödött bennem a bizonyságtevések fontossága. Julikát egy fórumon ismertem meg, abban az időszakban amikor küzdött a betegségével. Hitt az Úr gyógyításában, de a csüggedés olykor erőt vett rajta. Ilyenkor a fórum tagjai egy akarattal imádkoztak érte, bátorították és biztatták, együtt aggódva érte amikor rosszabbodott az állapota, és együtt örülve vele minden apró de a gyógyulást érkezését jelentő hírnek.

Megnyugvása akkor érkezett amikor a pozitív vizsgálati eredményeket felváltották a gyógyulást igazoló vizsgálatok eredményei és Julika már a testében is megérezte az Úr gyógyítását.

Megértettem, mennyire fontos  megosztani ezeket a híreket, mert hitet ébreszthet azokban az emberekben akik már mindenről lemondtak, mert ez által a csüggedést felválthatja a hit reménye és a bizalom az Úr kegyelmében.

Ajánlom megtekintésre Julika bizonyságtételét, melyet a You Tube oldaláról linkeltem be honlapunkra.

ifj. Kanalas Jánosné bizonysága

Link:http://www.youtube.com/watch?v=4Bykt6s4NgQ

forrás: http://havannacsoport.hu/?modul=oldal&tartalom=1133667
Örülök Julika gyógyulásának!!! Köszönjük Uram!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #34 Dátum: 2012 Május 09, 15:21:08 »
Julika gyógyulásáért egyedül Istené a dicsöség!

Nagyon sajnálom, hogy aki ilyen irgalomban részesült, továbbmenve, irgalmatlan módon ítélkezik oylanok felett akiket Jézus drága vérén megváltott, az emberek által kreált törvénykezéssel. Azóta is tanít sokakat az önmegtisztitásra és önüdvözítésre. Nem véletlenül lett Julika tiltva a fórumról.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #35 Dátum: 2012 Május 09, 15:36:52 »
Igen Testvérem!

Érdekes a helyzet már azért is, mivel Julika már a P4 fázisban volt, amely annyit jelent, hogy a rákos áttét már mindenütt jelen volt.
Ebből a már emberileg visszafordíthatatlan fázisból hozta ki őt az Úr és ennek az egész történetet valamennyien végigkísértük.
Nem láttam, nem éreztem semmiféle hitet Julikától, hogy hitt volna a gyógyulásába. Mégis az egyik Testvér ezen a fórumon, mikor még Julika regisztrálva sem volt, átadta Istentől azt az üzenetet, hogy meggyógyul.

Julikát nem a hite, a megtisztított élete vagy orvosi tudás tartotta meg, hanem egyedül az Úr Jézus Krisztus szeretete és kegyelme. Sokat kapott az Úrtól, ezentúl többet is kér majd tőle.

Ami pedig történt vele, aminek mi is tanúi lehetünk, azok mindannyiunknak tanulságként kellett volna megélnünk. Tehát mint jó bizonyság amely mindenkiből hálaadást szül, de ehelyett tudatosul mindazokban akik egészen közel voltak Julikához, hogy ami történt, nem is úgy ment végbe benne, amiért hálát adhatnánk érte. 

Amit pedig megélt, azt számon kéretik tőle. Mégpedig úgy, hogy a mélységeit amiket megélt, azok felé tudjon szolgálni, akik hasonlóképpen szenvedéseken mennek keresztül. Segítve őket, hordozva őket, bátorítva és vigasztalva. Nem pedig pofozgatva és ítélkezve.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #36 Dátum: 2012 Május 09, 15:46:20 »
A gyógyulás nem csak remény

 

 Egy bizonyság az Úr gyógyításáról. Megnéztem a videót és felidéződött emlékeimben az a kép amikor néhány évvel ezelőtt egy vidéki gyülekezetben szolgáltunk és felkérést kaptam megtérésem történetének elmondására. Bizonyságom közben azt a késztetést éreztem, hogy beszéljek feleségem gyógyulásáról is. Akkor rögtön nem értettem, hogy miért kellene, hiszen ő nem volt velünk, de engedelmeskedtem az Úrnak. Feleségem rosszindulatú daganatos betegségből gyógyult meg az Úr kegyelméből és a mai napig tünetmentes (már több, mint tíz éve). Az alkalom végén egy hölgy jött oda hozzám, aki elmondta: daganatos betegsége miatt kemoterápiás kezeléseket kap amit nehezen visel. A halál közelsége állandó félelem a gondolataiban és sokszor volt közel már ahhoz a pillanathoz, hogy elég volt, nem szenved tovább, inkább feladja. De most hallva a bizonyságomat, hogy az Úr meggyógyította feleségem, már több hittel és bizakodva tekint Istenre, mert ezek hallatán reménysége van saját gyógyulására is.

Nemrégiben értesültem arról, hogy ez a hölgy teljesen meggyógyult és aktív tagja gyülekezetének.

A lap alján lévő videón egy másik gyógyulás található. A videót nézve megerősödött bennem a bizonyságtevések fontossága. Julikát egy fórumon ismertem meg, abban az időszakban amikor küzdött a betegségével. Hitt az Úr gyógyításában, de a csüggedés olykor erőt vett rajta. Ilyenkor a fórum tagjai egy akarattal imádkoztak érte, bátorították és biztatták, együtt aggódva érte amikor rosszabbodott az állapota, és együtt örülve vele minden apró de a gyógyulást érkezését jelentő hírnek.

Megnyugvása akkor érkezett amikor a pozitív vizsgálati eredményeket felváltották a gyógyulást igazoló vizsgálatok eredményei és Julika már a testében is megérezte az Úr gyógyítását.

Megértettem, mennyire fontos  megosztani ezeket a híreket, mert hitet ébreszthet azokban az emberekben akik már mindenről lemondtak, mert ez által a csüggedést felválthatja a hit reménye és a bizalom az Úr kegyelmében.

Ajánlom megtekintésre Julika bizonyságtételét, melyet a You Tube oldaláról linkeltem be honlapunkra.

ifj. Kanalas Jánosné bizonysága

Link:http://www.youtube.com/watch?v=4Bykt6s4NgQ

forrás: http://havannacsoport.hu/?modul=oldal&tartalom=1133667
Örülök Julika gyógyulásának!!! Köszönjük Uram!




Valóban jó bizonyság a gyógyulás  és hálát adok az Örökkévalónak aki használta az Ő emberét hogy imádkozzon érte  hálás vagyok annak az embernek( embereknek) az életéért aki imádkozott Julikáért, és kérem a Mindenhatót hogy áldja meg azt( azokat) felettébb mint ahogy gondolna, vagy elvárná, adjon neki (nekik) erőt egészséget békességet és árassza rá az Ő csodálatos kegyelmét !
 :ima02:

és most eszembe jutott egy ige:
Jakab levél:5:16   Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.
 Csak áldani lehet és hálát adni az Úrnak az ő kegyelméért!!!


de látom rossz útra tévedett a Julika és ismét itt van az idő mikor közbenjárni kell érte, kérni az Urat hogy adjon neki bölcsességet , és nyissa meg az ő szemét, és az ő elméét!!!
Róma levél:12:2   És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

 :ima06:


 
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #37 Dátum: 2012 Május 20, 12:09:18 »
Mindenért az ÚRÉ A Dicsőség!!
Ildikó írtad,...
,,de látom rossz útra tévedett a Julika és ismét itt van az idő mikor közbenjárni kell érte, kérni az Urat hogy adjon neki bölcsességet , és nyissa meg az ő szemét, és az ő elméét!!!
Róma levél:12:2   És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata,,,,,,,

MEGINT CSAK AZT TUDOM MONDANI,HOGY :-ÁLDOTT AZ ÚR MINDENÉRT!!!
Kedves tőled Ildikó  :afro: Olyan jó,hogy vannak akik imádoznak értem!!(szeretettel)köszönöm...

 :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #38 Dátum: 2012 Május 20, 12:16:03 »
Julika gyógyulásáért egyedül Istené a dicsöség!

Nagyon sajnálom, hogy aki ilyen irgalomban részesült, továbbmenve, irgalmatlan módon ítélkezik oylanok felett akiket Jézus drága vérén megváltott, az emberek által kreált törvénykezéssel. Azóta is tanít sokakat az önmegtisztitásra és önüdvözítésre. Nem véletlenül lett Julika tiltva a fórumról.

 :( Valóban Isten tartotta meg életem Erzsike,és ennek nagyon örülök,és életem hátralévő idejében nagyon hálás is vagyok érte!
De köszönöm az Istennek,hogy voltak akik közben jártak imáikkal érettem,és az Úr meg hallgatta imáikat,imáinkat!akik a fórumon imádkoztak értem,köszönöm :--neked:--,Ferencnek,Pista tetsvérnek,Anténak,Irmának,Editkének,És mind azoknak akik tudtomon kívűl cselekedték még!
Legyetek áldottak drága testvéreim!! :2smitten:
S minden imáinkat hallgassa meg az ÚR!minden időben,helyzetben!

S hidjétek el,nem itélek el senkit!mert az itélet az Úré!egyedül az Úré!

Köszönöm is a mérhetetlen nagy kegyelmét!

,,,Ante testvéremnek köszönöm a TÍLTÁS feloldását!!!
Légy áldott Testvérem! :2smitten:
 :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #39 Dátum: 2012 Május 20, 12:22:38 »
Mindenért az ÚRÉ A Dicsőség!!
Ildikó írtad,...
,,de látom rossz útra tévedett a Julika és ismét itt van az idő mikor közbenjárni kell érte, kérni az Urat hogy adjon neki bölcsességet , és nyissa meg az ő szemét, és az ő elméét!!!
Róma levél:12:2   És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata,,,,,,,

MEGINT CSAK AZT TUDOM MONDANI,HOGY :-ÁLDOTT AZ ÚR MINDENÉRT!!!
Kedves tőled Ildikó  :afro:

 :2smitten:



 Kedves Julika! örülök hogy vissza tértél, imádkoztunk érted !
 És nagyon örülök hogy ismét itt vagy! a többi nem számít! Áldom az Urat érted!
 csodálkoztam hogy letiltottál a facebookról a skype ról is és innen a fórumról is , én nem vétettem semmit neked , de  ez a te döntésed,  Krivánom hogy a Mindenható vezesse az életed minden lépését, és minden létező áldást kívánok neked!!!  :016: :026: :028:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #40 Dátum: 2012 Május 20, 12:28:45 »
Köszönöm,áldjon meg az ÚR téged is!
 :2smitten:

A tiltásokról...hát nem én voltam az egyedüli...de Köszönöm,és kívánom,hogy az ÚR most azt amit érzünk növelje!,hogy áldottabbak lehessünk!

 Mert a szeretet tőle van,!
:2smitten:
És valóban örülök,hogy Isten kegyelméből még itt lehetek én is...és persze Anti is kellett hozzá  :afro: köszönöm neki!
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #41 Dátum: 2012 Május 21, 10:48:43 »
Gyarlo emberek vagyunk,sokszor elbukunk.Hibazunk,pedig egyaltalan nem akarunk.Akkor es abban a pillanatban ugy erezzuk,hogy jo az amit teszunk.Megvagyunk gyozodve rolla. Isten kegyelme es vegtelen szeretete az ami majd meggyoz a tulajdonkeppeni igazsagrol.Kit elobb - kit utobb. Isten nagyon sokszor ad nekunk egy uj eselyt az ujrakezdesre.Mi is igy kell tegyunk egymassal. Ma te esel el testverem,holnap pedig en. De legyunk ott egymasnak,hogy segiteni tudjunk felallni.Es engedjuk meg,hogy segitsenek. Ha nem olyan dolgok tortennek koztunk amik valoban igeellenesek,ne hatraljunk ki egymas kozossegebol.A satan pont ezt akarja elerni!!!
Fogadjuk el egymast KOLCSONOSEN szeretetben es tiszteletben.

Isten hozott Julika ujra koztunk:igen:  Az vessen masra kovet,aki meg soha nem hibazott :kohajito:
Minden tevedesbol, viszont lehet tanulsagot levonni.
 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #42 Dátum: 2012 Június 17, 07:06:22 »

,,Isten hozott Julika ujra koztunk:igen:  Az vessen masra kovet,aki meg soha nem hibazott
Minden tevedesbol, viszont lehet tanulsagot levonni.,,
 
Köszönöm testvérnőm! :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #43 Dátum: 2012 Június 17, 20:17:40 »
Éppen ma beszélgettem a testvérnőmmel a hitről, amikor mustármagot ettünk, egyben elfogyasztva. Ő mondta hogy nézzem meg milyen kicsiny kis mag ez, és hogy ha ilyen hitünk lenne hegyeket mozgatnánk el a helyéről. Akkor mondtam neki, sajnos úgy látszik nekünk hivőknek még ennyi sincsen, mert nem hallottam róla, hogy valaki valaha is hegyet mozgatott volna el a helyéről. Úgyhogy van még mit fejlődni ezen a téren, az egész keresztény világnak.

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mekkora a hitünk?
« Válasz #44 Dátum: 2012 Június 18, 00:57:32 »
 :2smitten: igen kedves Dafna ! igazad van a mustár mag kicsi, de nagyra nő!! :016: :017: :rozsa:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25