Szerző Téma: Izraeli hírek  (Megtekintve 56883 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Izraeli hírek
« Dátum: 2011 Szeptember 22, 08:59:10 »
Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!
Zsolt 122,6

Most pénteken lesz a szavazás az ENSZ-ben, hogy meg lesz-e alapítva az önálló Palesztin állam. Jelenleg úgy néz ki, hogy az államok többsége támogatja a kérvényt (ha nem vétózzák meg). Már most díszitik a palesztinok városaikat az államuk megalapításának ünnepére.

Több izraeli kormánytag attól tart, hogy Samáriában és Júdeában eröszakos összetüzésekhez fog vezetni ez a esemény. Már hétfön elkezdték palesztin bandák az utak eltorlaszolását.
Többször is kijelentették, hogy Palesztinának egy zsidóktól mentes államnak kell lennie.

A terv szerint szétosztanák Jeruzsálemet. Kezdödik a harc Jeruzsálemért.

Egybegyűjtöm akkor mind a pogányokat, és levezetem őket a Josafát völgyébe, és perbe szállok ott velök, az én népemért és örökségemért, az Izráelért, a melyet szétszórtak a pogányok közé, és megosztoztak az én földemen;
Jóel 3,2

Imádkozzunk Jeruzsálem békességéért

Forrás:  http://www.israelheute.com/
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 22, 09:29:19 »
Imádkozom Jeruzsálem békességéért.
Shalom Jeruzsálem.

"Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!(122,6.)
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 22, 10:12:22 »
Az Ur adjon bekesseget Izrael nepenek!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 24, 22:06:36 »
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

feszter

  • Vendég
Re:Izraeli hírek
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 25, 10:50:25 »


http://nol.hu/kulfold/a_palesztinok_kihivtak_a_vilagot

A megígért amerikai vétó és az izraeli tiltakozás ellenére Mahmúd Abbasz palesztin elnök Palesztina teljes jogú tagfelvételére – függetlenségének elismerésére – kérte az ENSZ Biztonsági Tanácsát.

Hiába a borítékolható bukás, a palesztinok Ciszjordániában ünneplésbe kezdtek a kérelem benyújtása után.....

Tel-Aviv tárgyalások útján rendezné az izraeli-palesztin konfliktus, akkor is, ha a legutóbbi jelzések szerint semmilyen engedményre nem hajlandó a korábban zátonyra futott diplomáciai egyeztetések felújítása érdekében. A függetlenség elismeréséről szóló palesztin reményeket azonban nem ő, hanem az Egyesült Államok fogja derékba törni: Barack Obama amerikai elnök csütörtökön jelezte, országa a Biztonsági Tanács öt állandó tagjának egyikeként biztosan megvétózza a teljes jogú tagfelvételi kérelmet...............




Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Izraeli hírek
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 25, 17:51:32 »


http://nol.hu/kulfold/a_palesztinok_kihivtak_a_vilagot

A megígért amerikai vétó és az izraeli tiltakozás ellenére Mahmúd Abbasz palesztin elnök Palesztina teljes jogú tagfelvételére – függetlenségének elismerésére – kérte az ENSZ Biztonsági Tanácsát.

Hiába a borítékolható bukás, a palesztinok Ciszjordániában ünneplésbe kezdtek a kérelem benyújtása után.....

Tel-Aviv tárgyalások útján rendezné az izraeli-palesztin konfliktus, akkor is, ha a legutóbbi jelzések szerint semmilyen engedményre nem hajlandó a korábban zátonyra futott diplomáciai egyeztetések felújítása érdekében. A függetlenség elismeréséről szóló palesztin reményeket azonban nem ő, hanem az Egyesült Államok fogja derékba törni: Barack Obama amerikai elnök csütörtökön jelezte, országa a Biztonsági Tanács öt állandó tagjának egyikeként biztosan megvétózza a teljes jogú tagfelvételi kérelmet...............

Az Úr közel...
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 25, 21:01:34 »
Igen.Legyünk készen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 28, 18:12:05 »
Áldott Kürtzengés ünnepet!

SHANA TOV! - Boldog Újévet


Kívánunk minden kedves zsidó látogatónknak!

שיר לראש השנה \ A SONG FOR ROSH HASHANA

http://www.youtube.com/watch?v=As8MryKqSqo#
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 28, 19:19:16 »
Áldott ünnepet kívánok drága Testvéreim!

Shana Tova!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Izraeli hírek
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 28, 19:49:17 »
Áldott ünnepet kívánok drága Testvéreim!

Shana Tova!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:


Csatlakozom, SHALOM!
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 02, 22:16:47 »
Egy nagyon szép zenés körutazás a Szent Földön, Izraelben, ahol bemutatja a Bibliai helységeket:

http://www.youtube.com/watch?v=wgklY9XQqdA#

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 03, 08:04:17 »
Drága Elisabeth!
Köszönöm szépen.Gyönyörű!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október 12, 13:27:34 »
Egy izraeliért több ezer fogoly

Megkönnyebbülést váltott ki Izraelben, amikor Netanjahu miniszterelnök bejelentette, hogy Gilad Shalit, a Hamász palesztin terroristái által öt éve elrabolt tizedes néhány napon belül szabad.
Shalit szabadonbocsátásáért, több mint ezer palesztin fogoly szabadonbocsátását követeli a Hamász, akik közül sokan terroristák. Gázában is ünnepeltek, várván a foglyokat. A szabadon bocsátandó terroristák között vannak akik többszörös gyilkosság miatt háromszoros életfogytiglanra vannak ítélve.

Gilad Shalit izraeli katonát 2006-ban hurcolta el és azóta tartja  túszként a Hamász. Minden eddigi törekvés szabadon bocsátására kudarcba fulladt.

http://www.spiegel.de/politik/ausland/0,1518,791298,00.html



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október 13, 08:36:54 »
Egy gyors hír lepte meg az izraeli lakosságot Sukkót ünnepén.  Öt év után Izrael és a hamász terrorszervezet megegyezett: Gilad Shalit szabadon haza mehet, amennyiben 1027 bűntettért elítélt fogoly, köztük terroristák is szabadon lesz bocsátva. Egy dramatikus parlament ülésen 26 szavazattal és három ellenszavazattal döntött  az izraeli kormány.
Ez a legnagyobb fogolycsere Izrael történelmében.


Forrás: http://zeltmacher-nachrichten.eu/content/gilad-schalit-kommt-nach-hause
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október 13, 10:12:51 »
Hála Istennek,hogy elengedték!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63