Szerző Téma: Izraeli hírek  (Megtekintve 56474 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #30 Dátum: 2011 November 07, 15:50:44 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #31 Dátum: 2011 November 11, 13:32:03 »
Kedves testvérek, Elizabet és Antee

Kaptam egy e-mailt amely az amerikai református egyház zsidóellenes politikáját ismerteti. Őszintén megvallom, hogy nem tudok angolul, és a google translate általi fordítás nekem nehezen érthető.

Hs esetleg úgy gondoljátok, hogy érdemes egy kis magyar nyelvű összefoglalót összehozni az írásból, én örömmel fogadnám. Ugyanis szeretném pontosan tudni, hogy miért kell imádkozni ebben a témában.

A link amelyet az e-mail tartalmaz: http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4146945,00.html
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #32 Dátum: 2011 November 11, 13:39:03 »
Majd meglesem Testverem, de egy elso hallasra valoszinuleg nem volna epito az anyag...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #33 Dátum: 2011 November 11, 13:45:46 »
Én úgy vettem ki, hogy egy vészharang kongatás, de félig értve nem akarom kommentálni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #34 Dátum: 2011 November 11, 14:05:38 »
Beleolvastam Testverem. Ugy gondolom jobb ha nem kerul be, mivel nagyon meg van tomve politikaval es a terjedelmet nezve nem volna idom leforditani. A szovegfordito programmal pedig nem ajanlatos cikkeket forditani es ugy felhasznalni, mert meg nagyon gyerek cipoben jarnak ezek es keptelenek ertelmes es pontos mondatokra forditani.

De talan Elisabeth ha ismer egy olyan zsido honlapot ahol heberul irnak az incidensrol, akkor azt (mar ha ideje engedi) le tudna forditani.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #35 Dátum: 2011 November 11, 14:49:20 »
Köszönöm Antee testvérem, nem is erőltetem, mert gondolom, hogy te többet értettél belőle mint én.
Viszont imádkozhatunk továbbra is a zsidó államért, hogy az Úr oltalma alatt maradjanak és hiúsuljanak
meg az  ellene folytatott tevékenységek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #36 Dátum: 2011 November 11, 15:04:19 »
Nagyon köszönöm kedves Bacsipista!

Teljesen egyetértek Veled!

Kedves Testvérek!

Azt írja az Íge, hogy az utolsó idökben sokan fognak tévelyegni. Úgy az erkölcsi hanyatlás, mint az antiszemitizmus a keresztény körökben is megtalálható, sajnos.

Fontosnak tartanám Izraelt, Isten választott népének tartani. Isten nem tévedett, amikor így döntött. Az Ö ígéretei visszavonhatatlanok, és meg van népével a terve. Akkor is, ha még állapotát tekintve ma még nem ismerték fel sokan Jeshuában / Jézusban a Messiást, érvényesek maradtak Isten ígéretei.
Gondoljunk bele, tulajdonképpen egy túlzott kritika a zsidókkal és Izaellel kapcsolatban egyben kritika Isten döntésével szemben. Ez nem jelenti azt, hogy minden csupa jó, ami ott történik. De imádkozzunk, mert nálunk sem minden habos torta, és ahogy nekik, úgy nekünk is szükségünk van a Mindenható könyörületességére.

Tegyük féltékennyé Izraelt azáltal, hogy éljük velük szemben is azt a szeretetet, amelyet Krisztustól kaptunk.

Isten útjai kikutathatatlanok. Ki gondolta volna a negyvenes évek elsö felében, hogy Izrael állama 48-ban megalakul?

8. Ki hallott olyat, mint ez, ki látott hasonló dolgokat? Hát egy ország egy nap jön-é világra, és egy nép egyszerre születik-é? mert vajudott és meg is szűlé Sion az ő fiait!
9. Hát én csak megindítsam és ne vigyem véghez a szűlést? szól az Úr, vagy én, a ki szűletek, bezárjam-é a méhet? így szól Istened.
10. Örüljetek Jeruzsálemmel, és örvendjetek fölötte mind, a kik őt szeretitek; vígadjatok vele örvendezéssel mindnyájan, a kik gyászoltatok miatta!

Ézs 66,8-10

Ne engedjük magunkat befolyásolni, hanem engedelmeskedjünk Isten szavának

8. Ímé, én elhozom őket észak földéből, és összegyűjtöm őket a földnek széleiről, közöttök lesz vak, sánta, viselős és gyermek-szűlő is lesz velök, mint nagy sereg jőnek ide vissza.
9. Siralommal jőnek és imádkozva hozom őket, vezetem őket a vizek folyásai mellett egyenes úton, hol el nem esnek, mert atyja leszek az Izráelnek, és az Efraim nékem elsőszülöttem.
10. Halljátok meg az Úrnak szavát, ti pogányok, és hirdessétek a messzevaló szigeteknek, és ezt mondjátok: A ki elszórta az Izráelt, az gyűjti őt össze, és megőrzi, mint a pásztor a maga nyáját.
11. Mert megváltotta az Úr Jákóbot, és kimentette a nálánál erősebbnek kezéből.

Jer 31,8-11

1. Dicsérjétek az Urat! Hiszen Istenünkről énekelni jó; hiszen őt dicsérni gyönyörűséges és illendő dolog!
2. Az Úr építi Jeruzsálemet, összegyűjti Izráelnek elűzötteit;
3. Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket.

Zsolt 147,1-3
   
Ezt mondd azért a Faraónak: Így szólt az Úr: Elsőszülött fiam az Izráel.
2Móz 4,22

Ezt JHVH, az Örökkévaló ÚR mondta!

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #37 Dátum: 2011 November 28, 20:56:46 »
„Megölik az összes zsidót” Antiszemita nagygyűlés Kairóban

Antiszemita nagygyűlést tartott Kairóban a Muzulmán Testvériség, az egyiptomi parlamenti választások egyik nagy esélyese. A szervezet egyik vezetője pedig úgy vélekedett, hogy Izrael Egyiptom egyik „legfőbb ellensége”, és a zsidók elleni harcot támogatni kell.


Tovább...
http://atv.hu/kulfold/20111128_megolik_az_osszes_zsidot_antiszemita_nagygyules_kairoban
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #38 Dátum: 2011 November 28, 21:26:02 »
 :( :060: Felháborító és szomorú.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #39 Dátum: 2011 December 06, 21:08:16 »
„Az evangélium ösvénye” megnyílt


Kedden nyitotta meg az izraeli turizmus minisztériuma Galileában az „evangélium ösvényét” (Gospel Trail). Ez azt az utat követi, amelyen Jézus mehetett, amikor lakóhelyéről, Názáretből Kapernaumba ment. A Genezáreti tó észak-nyugati vidéke volt a működésének központja. Az ösvény 62 km hosszú. Speciálisan kitáblázott útvonal, és ösvény, amelyiken gyalog, biciklivel, lóháton, vagy autóval is lehet közlekedni. A múlt évben is növekedett a keresztény turisták száma, és az ösvénytől is azt várják, hogy növekedést hoz. A minisztérium összesen 594’000 Eurót költött a beruházásra, további 200 ezer zarándokot várnak a jövőben a vidékre.

Forrás: amzi
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #40 Dátum: 2011 December 06, 22:11:47 »
Jó lenne egyszer elmenni megnézni! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #41 Dátum: 2011 December 19, 09:15:08 »
Hamasz ünnepségek


Szerdán ünnepelte a radikális Hamasz 24 éves fennállását, és büszkén adta tudtul, hogy 1 365 izraelit ölt meg. Emellett hetente átlagosan egy izraeli lett a terrorcselekmény áldozata, s így 6 411 izraelit sebesítettek meg saját adataik szerint. Tovább több mint 11 ezer Izraelre kilőtt rakétával büszkélkedett a Hamasz vezetője. Összesen 1 117 hivatalos terrorcselekmény tartanak számon Izrael ellen, és 1 848 úgynevezett „szabadságharcos” halálát.

A harcot nem fejezik be addig, amíg a cionistákat ki nem űzik Palesztinából. Ezek és más fenyegetések hangzottak a Gáza övezetben az ünnepen. A Hamasz vezetés kritizálta a Fatah vezetést, és Mahmud Abbast az ramallahi, Izraellel folytatott tárgyalásokért.

Forrás: amzi
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #42 Dátum: 2011 December 19, 21:06:03 »
Oroszország: Csapatok készenlétben Izrael ellen

Oroszország készül egy háborúra Izrael ellen. Mivel tartanak attól, hogy Izrael megtámadja Iránt atomprogramja miatt, csapatait készenlétbe helyezte Transzkaukázusban, a Kaszpi Tengernél, a Földközi- és a Fekete Tengernél.
A csapatokat harci készenlétbe helyezték, az orosz hadihajók már Tartus előtt állnak, a többi pedig útban van a Földközi Tengerhez.

A honvédelmi minisztériumból származó vélemény szerint elkerülhetetlen egy izraeli csapás Irán ellen, és nemsoká be is fog következni. Ennek következménye kiszámíthatatlan, mondták, idézve az iráni rádióadót. Megfigyelők szerint egy esetleges támadás során Oroszország Irán mellé fog állni.

Forrás:
http://kopp-online.com/nachrichten/russland-truppen-gegen-israel-in-bereitschaft.html;jsessionid=09FA6C67013E99CE82D9F0781536C5D2

Oroszország 700 millió dollárt akar invesztálni az iráni olajiparba, jelenti az RIA Novosti.
A „Tot Naft” olajipari cég, amely a 10 legnagyon oroszországi olajcégek közé tartozik, már aláírta ezzel kapcsoplatban a szerződést.
Irán déli részén akarnak olajkutakat fúrni, Bushehrban (itt van az egyik atom erőmű),
6 km-re a Perzsa Öböl partjaitól.

http://kopp-online.com/nachrichten/vertrag-russland-will-7-millionen-in-iranische-oelindustrie-stecken.html
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izraeli hírek
« Válasz #43 Dátum: 2011 December 19, 21:06:36 »
Ésaiás próféta könyve 40. rész

1.    
Vígasztaljátok, vígasztaljátok népemet, így szól Istenetek!
2.    
Szóljatok Jeruzsálem szívéhez, és hirdessétek néki, hogy vége van nyomorúságának, hogy bűne megbocsáttatott; hiszen kétszeresen sujtotta őt az Úr keze minden bűneiért.
3.    
Egy szó kiált: A pusztában készítsétek az Úrnak útát, ösvényt egyengessetek a kietlenben a mi Istenünknek!
4.    
Minden völgy fölemelkedjék, minden hegy és halom alászálljon, és legyen az egyenetlen egyenessé és a bérczek rónává.
5.    
És megjelenik az Úr dicsősége, és minden test látni fogja azt; mert az Úr szája szólt.
6.    
Szózat szól: Kiálts! és monda: Mit kiáltsak? Minden test fű, és minden szépsége, mint a mező virága!
7.    
Megszáradt a fű, elhullt a virág, ha az Úrnak szele fuvallt reá; bizony fű a nép.
8.    
Megszáradt a fű, elhullt a virág; de Istenünk beszéde mindörökre megmarad!
9.    
Magas hegyre menj fel, örömmondó Sion! emeld föl szódat magasan, örömmondó Jeruzsálem! emeld föl, ne félj! mondjad Júda városinak: Ímhol Istenetek!
10.    
Ímé, az Úr Isten jő hatalommal, és karja uralkodik! Ímé, jutalma vele jő, és megfizetése Ő előtte.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #44 Dátum: 2011 December 19, 21:08:55 »
"Okuljatok a fügefa példáján: amikor már zsendül az ága, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár. 33. Így ti is, amikor mindezt látjátok, vegyétek észre, hogy közel van ő, az ajtó előtt.
Mt 24,32-33

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10