Szerző Téma: Izraeli hírek  (Megtekintve 56486 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #450 Dátum: 2013 Június 30, 14:13:06 »
Ennél a hírnél felmerül a kérdés, hogy a vevő mit tartott értékesebbnek: a Bibliát, vagy Einstein ajánlását.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izraeli hírek
« Válasz #451 Dátum: 2013 Június 30, 18:36:37 »
:019:

A Könyvek Könyve a fizikusok fizikusától
„Ez a könyv a tudás és a vigasz forrása. Olvassák minél gyakrabban!” – szól az ajánlás a Biblia egy minap árverésre bocsátott példányán. A Biblia fehér előlapjára írt ajánlást Albert  Einstein írta, 1932-es dátummal. A megajándékozott címzett az Einstein-család amerikai barátja, egy Harriett Hamilton nevű hölgy volt.

A Biblia 68,500 dollárért talált új gazdára. Az árverést lebonyolító cég nem közölte az új tulajdonos nevét.



 SZÓVAL OLVASSUK A BIBLIÁT! AZ ÉLET KÖNYVE!!! :taps: :078:


János Evangéliuma:1:1   Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


Jelenések könyve:19:13   És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve Isten ígéjének neveztetik


Talán annyit a hírhez, hogy Albert Einstein, az Isráél első Miniszterének lett jelölve, ám mivel nem fogadta el a felkérést, így csak Isráél tiszteletbeli elnöke lett...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #452 Dátum: 2013 Június 30, 22:55:22 »
Köszönöm a kiegészítést. Erről eddig nem tudtam.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #453 Dátum: 2013 Július 30, 22:47:40 »
Félmillió izraelire ragasztott sárga csillagot az EU

Brüsszeli fal  Izrael szívében
Morvay Péter 2013. 07. 19. (XVII/29)

Váratlanul érte Izraelt az Európai Unió által kiadott új irányelv, amely a kétoldalú kapcsolatokat szabályozza újra. Az intézkedéssel Brüsszel bojkottot hirdet minden olyan szervezettel és oktatási intézménnyel szemben, amely bármilyen kapcsolatban áll a „megszállónak” minősített izraeli telepesekkel. Az egyoldalú és diszkriminatív direktíva veszélyezteti a 28 uniós tagállam és Izrael közötti 40 milliárd eurós évi kereskedelmi forgalmat is.


„Gazdasági terrorizmusnak” nevezte az Európai Unió döntését Naftali Bennett. Az izraeli gazdasági miniszter szerint, ha Brüsszel bármilyen formában részt kíván venni a közel-keleti diplomáciai rendezésben, tartózkodnia kellene az ilyen egyoldalú lépésektől.

Bár az uniós direktíva hivatalos szövegét csak lapzártánk után teszik közzé, a The Tablet magazin által előzetesen közzétett dokumentum alapján Brüsszel törvénytelennek minősít az 1967 előtti „határokon” túli minden izraeli jelenlétet. Az Európai Unió eddig is nyilvánvalóvá tette, hogy elítéli az „izraeli megszállást”, ám az Európai Bizottság általános uniós irányelvként most először szögezi le azt, hogy nem ismeri el Izrael fennhatóságát „az Izrael által 1967 óta megszállt területeken, amelyek közé tartozik a Golán-fennsík, a Gázai övezet valamint a Nyugati-part, beleértve Kelet-Jeruzsálemet”. A rendelkezést 2014-től kezdődően az Európai Unió és Izrael között fennálló valamennyi szerződésben és együttműködési megállapodásban érvényesíteni kell.

A delegitimációs lépés több mint félmillió izraeli állampolgárt bélyegez meg, akik olyan történelmi zsidó településeken élnek, mint Hebron, Beit El, Siló, Efrat, nem is beszélve „Kelet-Jeruzsálemről”, ami azonos a történelmi Jeruzsálemmel. Az intézkedés elvárja, hogy minden izraeli intézmény és cég tanúsítsa Brüsszel felé, hogy nem áll kapcsolatban ezekkel a „megszállókkal”. Az Unió már eddig is bojkottálta a „telepesektől” származó árucikkeket és a „megszállt területeken” működő olyan oktatási intézményeket, mint például az arieli egyetem. A gazdasági tét most azonban összehasonlíthatatlanul nagyobb. Az uniós tagállamok és Izrael közötti évi 40 milliárd eurós forgalmat érinti, még akkor is, ha a direktíva – ahogy egyes értelmezések állítják – nem lesz kötelező az egyes európai országok számára.

A cikk folytatása ->  http://www.hetek.hu/kulfold/201307/felmillio_izraelire_ragasztott_sarga_csillagot_az_eu
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #454 Dátum: 2013 Július 30, 22:53:33 »
Jóel 4,1-2

1. Azokban a napokban és abban az időben, amikor jóra fordítom Júda és Jeruzsálem sorsát, 2. összegyűjtök minden népet. Jósáfát völgyébe vezetem őket, és ott tartok ítéletet fölöttük, amiért szétszórták a népek közé tulajdon népemet, Izráelt, és felosztották országomat.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Izraeli hírek
« Válasz #455 Dátum: 2013 Július 31, 09:31:25 »
Nincs új a nap alatt, Izráelt még mindig próbálják nyomorgatni és kisemmizni. Nem ismerik el mint országot és a földterületért is folyton megy a harc már ősidők óta.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Izraeli hírek
« Válasz #456 Dátum: 2013 December 14, 17:33:20 »
Tél és nagy hó Izraelbe:

http://unitedwithisrael.org/snow-in-jerusalem/






a képeket Dafna tette fel a facebook ra
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Izraeli hírek
« Válasz #457 Dátum: 2013 December 15, 08:22:07 »
Nem gyakran esik a hó Izraelben.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #458 Dátum: 2013 December 15, 11:19:43 »
De azért előfordul. Én is töltöttem fel már havas jeruzsálemi képeket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Izraeli hírek
« Válasz #459 Dátum: 2013 December 28, 15:24:32 »
Izrael Sokszínű Kultúrája
http://izrael-kulturaja.blogspot.hu/
„Boldog karácsonyt kívánok Jeruzsálemből keresztény barátainknak szerte a világon!
Benjamin Netanjahu karácsonyi üdvözlete

Ez itt az arany Jeruzsálem – illetve most a havas Jeruzsálem. Önökkel együtt ünnepeljük a karácsonyt, tudjuk, milyen nagyra tartják Önök közös örökségünket, Izrael Államot és Jeruzsálem városát, ahol közös történelmünk jelentős részét alakították. Nagyszerű múltunk van, közös értékeink vannak és van egy vágyunk: a békén, biztonságon és jóléten alapuló közös jövő. Ezért küldöm Önöknek Jeruzsálemből, a béke városából legmelegebb karácsonyi üdvözletemet.”

Video üzenet: Prime Minister Benjamin Netanyahu's Christmas Greeting - 2013




Prime Minister Benjamin Netanyahu's Christmas Greeting - 2013
youtube.com
Merry Christmas to all our Christian friends around the world from Jerusalem! This is Jerusalem of gold,
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #460 Dátum: 2014 Január 27, 21:39:10 »
Súlyos kibertámadás történt izraeli állami szervek gépei ellen

olvasható az alábbi linkre kattintva:

http://hvg.hu/tudomany/20140127_Sulyos_kibertamadas_tortent_izraeli_allam
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Izraeli hírek
« Válasz #461 Dátum: 2014 Március 12, 22:31:52 »

A Shabbat és egy ortodox zsidó mentette meg egy izraelita életét.

Nyilvánvalóan a Shabbat törvénye mentette meg egy izraelita életét. Pont azzal a malajziai repülögéppel akart utazni, amely az elmúlt hétvégén eltünt és 239 ember életét vesztette. Az utazási iroda munkatársa, egy ortodox zsidó nem volt hajlandó egy szombaton repülö gépre jegyet eladni. Ezután úgy döntött az izraelita, hogy vár akkor még egy napot, és így nem került arra a gépre, ami eltünt.

Az izraeli hirek igazi nevét nem említve, csak "Andy" néven számolt be az eseményröl. Az utazási iroda e-mailében a következöt írta az ortodox munkatárs:

"Nem szeretem, ha zsidók szombaton akarnak repülni. Ha repülni akar, rendelje meg a jegyet nélkülünk." Ezt viszont nem akarta Andy, és úgy döntött, vár még egy napot.

Mikor meghallotta Andy a katasztrófát, írt az utazási irodának: "Szent URam! Hallottátok mi történt? Nem tudom egyszerüen elhinni. Ez egy valóságos csoda!"

Forrás:

http://www.israelheute.com/Nachrichten/Artikel/tabid/179/nid/26868/Default.aspx?utm_source=news&utm_medium=email&utm_campaign=israel%20heute%20-%20Newsletter&utm_content=853

A repülöröl:

http://www.origo.hu/techbazis/20140311-repulok-helikopterek-es-hajok-keresik-a-malaysia-airlines-eltunt-repulogepet.html
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Izraeli hírek
« Válasz #462 Dátum: 2014 Március 12, 22:42:41 »
....ha Tov,vö ha Métiv!  (...Ki jó vagy, és Jót teszel.)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Izraeli hírek
« Válasz #463 Dátum: 2014 Március 13, 01:02:58 »
Ez nem mindennapi történet és nem a véletlen műve volt.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Izraeli hírek
« Válasz #464 Dátum: 2014 Július 11, 18:11:05 »
A „Vaskupola” dícsérete

"Izrael rakétaviharban Légiriadók Tel Avivtól Beér Séváig, Jeruzsálemtől Dimonáig, Askelontól Árádig Az Izraeli Légierő további célzott támadásokkal vadássza a rakétázó terror-aktivistákat Szárazföldi akció előkészületben
Itt-ott már „Aranykupolának” nevezik. A rendszer is, a kezelő személyzet is – többnyire a fiúkénál jobb idegzettel bíró katonalányok – kitűnőre vizsgáznak!

A „Vaskupola” elhárító üteg minden egyes rakétája több tízezer sékelbe kerül. Kilövésükre általában akkor kerül sor, amikor a rendszer komputere az ellenséges területről kilőtt rakéta pályájának a kiszámítása után úgy értékeli, hogy a rakéta lakott területen fog földet érni. A rendszer komputerébe a védendő régió részletes térképe is be van táplálva, és a kapcsolódó műholdas-radaros érzékelő még az utakon az adott pillanatban közlekedő járműveket és embereket is észleli. ◙


Este fél nyolctól Gáza folyamatos rakétatüzet zúdított Beér Séva, Asdod és Askelon városokra. Asdodban egy épület mellett parkoló autót és a ház gázpalackjait rakétatalálat érte: a lakóház kigyulladt. Személyi sebesülés nem történt.

A „Szilárd sziklaszirt” – Cuk éjtán – hadművelet harmadik reggele is szirénavijjogással kezdődött. A Gázai-övezetből indított rakétaeső az esti órákban is folytatódott.

Tel Avivra és a nagyvárosi régióra reggel és délután rakéta-sortüzet zúdítottak. Egy rakéta-szilánk a város Florentin negyedében, egy benzinállomás mellett ért földet, több autót megrongálva.

Ugyancsak a reggeli órákban célozták meg a Holttenger közelében fekvő Dimona városát, ahol a nukleáris kísérleti központ nagyteljesítményű atomreaktora található.

A Negev északnyugati, Gázához közel eső Netivot városra is lőttek rakétát, amely egy szerencsére üresen álló óvoda-épületen robbant.

Jeruzsálemre a koraesti órákban öt rakétát lőttek ki, a Gázai-övezettel határos észak-negevi körzetre kilencet. Valamivel korábban a Légierő rakétája két Hamasz-terroristát talált el, akik éppen rakéta-kilövésre készültek.

A délutáni órákban Beér Séva, majd az Askelontól északra fekvő „Sfélá” régió városai: Rehovot, Javne, Ramle és Gedera kerültek rakétaveszélybe. A „Vaskupola” ütegek valamennyi rakétát a levegőben megsemmisítették.

A legtöbbet szenvedett Szdérot városban parkoló gépkocsik között robbant egy aknagránát: sebesülés nem történt.

A Hamasz terrorszervezet, miközben csütörtökön délután vállalta a rakétatámadásokat, közölte, hogy ezúttal nem csak a saját műhelyeiben készült M75 rakétákat lőtt ki, hanem új, iráni gyártmányú Sajr [Szádzser] tipusú rakétákat is.

Az eddigi legnagyobb távolság, melyet bizonyosan elértek a Gázai-övezetből kilőtt rakéták, Zichron Jákov volt, mindössze 37 kilométerre Haifától.

A hétfőre virradó éjfél utáni fél kettőkor kezdődött „Szilárd sziklaszirt” hadművelet kezdetétől csütörtök estig közel 300 rakétát lőttek ki Izraelre, ebből becslések szerint 70-et a Vaskupola ellenrakéta-ütegek megsemmisítettek.
*
A Gázai-övezet határában felsorakozott katonai erők készen állanak a Gázai-övezetbe történő bevonulásra. A negyvenezer tartalékos szerda reggel kezdődött mozgósítása befejeződéséhez közeledik. Ők váltják fel a határt őrző sorkatonaságot, akik – ha erre parancsot kapnak – megkezdik a „Szilárd sziklaszirt" hadművelet szárazföldi szakaszát a Gázai-övezetben.




FORRÁS: A KOL JISZRÁÉL, AZ IZRAEI RÁDIÓ „BÉT” ADÓJA FOLYAMATOS HÍRSZOLGÁLATA ÉS AZ ADÓ HÍRPORTÁLJA
Bejegyezte: Halmos László", Izraeli Hírlevél
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.