Szerző Téma: Izraeli receptek  (Megtekintve 8023 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
Izraeli receptek
« Dátum: 2011 Szeptember 23, 08:49:18 »
Az egyik legjellegzetesebb csemegék közé tartozik Izraelben a Humusz. Sajátos íze nem felejthetö el, ha valaki ezt Izraelben egyszer megkóstolta.

HUMUSZ

1 bögre csicseriborsó
    1 tk só
    1/2 tk feketekömény
    2-3 ek tahini
    2 gerezd fokhagyma
    1 tk örölt római kömény
    2 db citrom leve
    2 dl olívaolaj
    víz

A csicseriborsót legalább egy éjszakára hideg vízbe áztatjuk, de még jobb, ha 2-3 napon kersztül hagyjuk a csírázást megindulni.
    (Ha ezt a módot választjuk, akkor minden nap leöntjük az áztatólevet és mielőtt friss vizet tennénk rá, átmossuk a csicsriborsót.)
    A beáztatott borsót annyi vízzel tesszük fel főni, hogy épp ellepje.
    Sóval és a fekete köménnyel együtt kb. 20 perc alatt puhára főzzük.
    A tűzről levéve hagyjuk szobahőmérsékletűre hűlni, majd az összes többi hozzávalóval együtt pépesre turmixoljuk.
    Ha túl sűrű lenne az állaga, akkor némi vízzel krémes állagúra hígítjuk.
    Tálaláskor egy tányérra halmozzuk. Olívaolajat csorgatunk rá és megszórjuk némi pirospaprikával.

http://www.nosalty.hu/humusz_recept_711
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
Re:Izraeli receptek
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 23, 09:34:54 »
Nyami.Finom.
Én éltem Irakban a szüleimmel,amikor tini voltam. Ott is ették ezt.Pont a múlt héten vettek nekem konzerv csicseriborsót anyukámék és monták,hogy ők is csináltak humuszt.
Az is érdekes,hogy én is előtt vettem csicseriborsót a piacon,mert megfőzve is finom.
Köszönöm szépen,hogy te hogyan csinálod.Kipróbálom majd.
Kérlek írj még más ilyen finom étel receptet.
 :2smitten: :086:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 23, 10:59:19 »
A humuszt en is ismerem, altalaban Pita kenyerrel szoktak enni, bar ez lehet csak itt Angliaban szokas.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 27, 10:13:07 »
Holnap este van Erev Rosh HaShana, kezdödik a kürtzengés ünnepe, és a zsidó új év.

"Leshana tova" - Jó esztendöt! kívánnak egymásnak.

Leírnék három receptet, amit ilyenkor szoktak elkészíteni.

Elöételnek édes almaszeleteket mártanak mézbe, szimbolizálva, hogy egy "édes" jó esztendöt kívánnak.

GEFILTE FISH
Hozzávalók: kb. 1 kg-os csuka, 2 szelet barhesz (fonott kelt kalács), 1 tojás, 2 fej vöröshagyma, 2 szál petrezselyemgyökér, 1 szál sárgarépa, 2 gerezd fokhagyma, só, törött bors.
A csukát a belsőségektől és a kopoltyújának belső részétől megtisztítjuk, a nyak bőrénél éles késsel körülvágjuk, a bőre alá nyúlunk,és óvatosan, lassan a farka irányába húzzuk le a bőrt anélkül, hogy megsértenénk. A húsát a gerincről lefejtjük és ledaráljuk, a gerincét a levéhez félretesszük. A ledarált halhúst az áztatott és kifacsart barhesszal, sóval, tojással, borssal, és az egyik, lereszelt vöröshagymával összedolgozzuk, és visszatöltjük a bőrbe.
A levet a következőképpen állítjuk össze: a megtisztított zöldséget, a másik fej vöröshagymát egy kevés sós vízben a hal fejével és gerincével együtt puhára főzzük. A levet a halra szűrjük, és lassú tűzön főzzük. Tálra szedjük, levét melléöntjük, és hagyjuk megkocsonyásodni.
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 27, 10:14:24 »
Mézes Csirkemell
Hozzávalók:
6 db csirkemell, 3-4 nagy savanykás alma, 3-4 szál sárgarépa,3 evőkanál méz,
őrölt gyömbér, fahéj, szerecsendió, Olivaolaj

Elkészítés:
A megtisztított csirkemelleket nagyon picit besózzuk. Az almát és répát meghámozzuk, majd felszeleteljük. Forró serpenyőben, olivaolajban hirtelen megsütjük a csirkemell mindkét oldalát, majd rácsurgatjuk a mézet, és amikor majdnem kész, megszórjuk gyömbérrel, reszelt szerecsendióval, esetleg fahéjjal. Óvatosan fűszerezzünk, mert a túl sok fűszer se jó. Miután kész, kivesszük a húsokat, beletesszük a répát, és hirtelen, nagy lángon megpirítjuk, majd hozzáadjuk az almaszeleteket is. Ugyanúgy ízesítjük, mint a húsokat (méz és fűszerek). Magában is fogyasztható, de tálalhatunk hozzá rizst köretként.
Az almát ne keverjük, csak rázogassuk az edényt, mert könnyen péppé válik.
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 27, 10:15:25 »
Lékoh

(mézes sütemény)
500 g liszt, 500g cukor, 4 evőkanál méz, l dl étolaj, 4 tojás, l kávéskanál szódabikarbóna, l marék mazsola, l marék dió
A cukrot világosbarnára megpörköljük, nagyon vigyázva, hogy oda ne égjen, aztán belecsorgatjuk a mézet és az olajat, jól elkeverjük, belehintjük a lisztet, és eldolgozzuk. Felütjük a tojásokat, és a sárgáját finoman belekeverjük a masszába, hozzáadjuk a szódabikarbónát, a megmosott és megáztatott mazsolát, A tojások keményre felvert habját át is lágyan belekeverjük a masszába. A tepsit jól kiolajozzuk, beletöltjük a masszát, egyenletesre elsimítjuk, és a tetejét a darabos dióval meghintjük. Lassan világosra megsütjük.
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 27, 11:04:28 »
Nagyon finomnak tűnnek.Köszönöm szépen.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 27, 13:17:00 »
A mezes sutit ki kell probalnunk!
A felesegem megsuti, en pedig megeszem! 50-50%, igy az igazsagos! :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 27, 14:51:47 »
 :afro:

Bekikénk, pedig segít kenni a mézet... :089:

:2smitten:
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 27, 15:29:57 »
Igen! :hehe:

Nem elérhető DöNdIkEeE

• Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Mrs :D
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 27, 15:41:11 »
Juhééé :D nagyon jó ölet volt ez a topic nyitás :D úgyis újítani szerettem volna a konyhában készítendő ételek listáját :D
Antikám készülhetsz hogy egy héten egyszer biztos kifogom ezeket próbálni  :hehe: :afro:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

• Testvérünk
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 27, 15:42:25 »
Anti egyik hús kedvence a csirkemell :D köszönöm a recepteket :)  :afro:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 27, 15:58:36 »
Igen! :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október 06, 10:57:54 »
Avokádó krém (izraeli módra)

3 érett avokádó
1 evökanál olívaolaj
Fokhagyma
Friss citromlé, só bors

Az érett avokádót és a fokhagymát kockára vágjuk, majd az olívaolajjal, sóval borssal és a citromlével mixerrel krémmé keverjük.
Esetleg 1 fött tojás egész apró kockákra vágva is finomítja az ízét.
Zsolt 143,10

Nem elérhető DöNdIkEeE

• Testvérünk
  • *
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október 06, 11:03:19 »
Én nagyon szeretem az avokádót :D azt hiszem én vagyok az egyetlen a családban aki szereti, de az avokádókrémért nem vagyok túlzottan oda. De ezt a receptet ki fogom próbálni mert nagyon jól hangzik  :afro: :2smitten: