Szerző Téma: Magasztalják őt mind a népek!  (Megtekintve 12203 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Magasztalják őt mind a népek!
« Válasz #60 Dátum: 2013 Március 08, 22:13:02 »
Egyetértek! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Magasztalják őt mind a népek!
« Válasz #61 Dátum: 2013 Március 08, 22:16:05 »
Erről most az jut eszembe, hogy az emberek mennyire szeretetlenül tudnak nyitni! Ma két ilyen esetem is volt, mikor a nem tetsző véleményüket szeretetlenséggel közölték. Igazuk sem volt, de ha lett is volna, akkor sem felülről kell közeledni a másikhoz, kioktatva vagy lenézve.

Ha elveszik Jézus parancsából azt, hogy szeressük egymást, akkor vajon mi van a többivel? Mert ha egy ellen vétünk, akkor az összes többi ellen is!

Jakab levele 2,10
"Mert ha valaki az egész törvényt megtartja is, de vét egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Magasztalják őt mind a népek!
« Válasz #62 Dátum: 2013 Március 08, 23:43:40 »
Máté 5:19 
Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Magasztalják őt mind a népek!
« Válasz #63 Dátum: 2013 Március 09, 10:00:12 »
 ÁMEN!!!

Idézet
Erről most az jut eszembe, hogy az emberek mennyire szeretetlenül tudnak nyitni! Ma két ilyen esetem is volt, mikor a nem tetsző véleményüket szeretetlenséggel közölték. Igazuk sem volt, de ha lett is volna, akkor sem felülről kell közeledni a másikhoz, kioktatva vagy lenézve.

Hmmm... Ez a legkönnyebb....

Semmit ne tegyetek önzésből, se hiú dicsőségvágyból, hanem alázattal különbnek tartsátok egymást magatoknál;...
Fil 2,3

 :igen:   

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Magasztalják őt mind a népek!
« Válasz #64 Dátum: 2013 Március 09, 16:41:34 »
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10