Szerző Téma: Mitől vagyunk Testvérek?  (Megtekintve 8126 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mitől vagyunk Testvérek?
« Dátum: 2011 Szeptember 28, 20:58:15 »
Sziasztok Testvéreim!

Nagyon fontosnak tartottam ezt a topicot megnyitni. Mitől vagyunk Testvérek?
Min van a hangsúly? Mitől válik valaki Testvérünkké? Hogy nézünk egymásra, ha különbözik valamiben a hitünk?

Sok a széthúzás, pártoskodás, elkülönülés azoktól is, akik valójában a Testvéreink.
Más valamiben a hite? Máshogy gondol dolgokat? Akkor már nem is a Testvérünk?

Beszéljünk erről!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 28, 21:07:45 »
Hát hogy nem a felekezetektől az egyszer biztos  :2tickedoff:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 28, 21:14:05 »
Viccet félretéve nagyon rossz látnom, hogy a legtöbbek között ez megy :102: és én ilyenkor ezt csinálom :035:  :189:
De tényleg nagyon nagyon szomorú dolog ez, mintha nem egy lenne a célunk nem egy lenne az akaratunk. Pedig tök jó lenne ha egységesebb lenne az egész, oké hogy mindig lesznek félreértések, meg olyan dolgok amikbe a Tesók nem igazán értenek egyet de azért hátha.
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 28, 21:20:41 »
Egyszerűen arra lenne szükség, hogy megtanuljuk egymást Isten szemével látni egy kicsit.
Én hiszem, hogy Ő nem arra tekint, hogy milyen teológiai elveket vallunk, hanem arra, hogy elfogadtuk-e azt a hatalmas áldozatot amit hozott, amikor az Egyszülött Fiút feláldozta a bűneinkért.

Hiszem, hogy Isten pontosan látja, hogy mennyi mindenben tévedünk az Ő igéjének értelmezésekor, de úgy van vele, mint mi a gyermekeinkkel, amikor tudatlanul, az ő kis értelmüknek megfelelően próbálják értelmezni a felnőttek világát. Mi sem aszerint szeretjük és fogadjuk el a gyermekeinket, hogy mennyire pontosan képesek megérteni azokat a dolgokat, amik a mi érett elménknek természetesek. A gyermekeink, és kész.

Ha ezt képesek lennénk a szívünkkel megérteni, megszűnne a sok-sok viszálykodás.
Bocsánat, ha kicsit zavarosan írtam, elég álmos vagyok, ha nem világos, mire gondoltam, nyugodtan kérdezzetek vissza.  :pirul:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 28, 21:24:28 »
DöNdIkEeE, látom, szent harag tombol a szívedben a széthúzás ellen...  :hehe:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 28, 21:33:52 »
Igen-igen  :gunyos:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 28, 21:43:22 »
 :afro: :020: :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 28, 21:53:57 »
Mindannyian,akik újonnan születtünk Krisztusban, a mennyei Atya gyermekei vagyunk.
 :2smitten: :Jezus04: :037:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 28, 22:43:51 »
Szerintem az nagyon fontos, hogy tudjuk: nem mi választottuk egymást testvérnek, hanem maga az ÚR, hogy gyeremekeivé fogadott. Barátot választhatunk, de a testvér azáltal testvér, hogy akiket Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai. Jézus Krisztusatól pedig azt a parancsolatot kaptuk, hogy szeressük egymást (nem csak akkor, ha szimpatikus), mert erröl ismeri meg mindenki, hogy az Ö gyermekei, tanítványai vagyunk.

Minden Testvéremnek szeretettel!

Shalom

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 28, 22:45:31 »
NAGYON ÁMEN!!!!! :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 28, 22:55:57 »
Talán mégegy gondolat, ami most úgy átsiklott...
Istennek nincsennek mostoha gyermekei, csak ujonnan született gyermekei vannak...

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 29, 08:35:07 »
Nagyon szép válaszok érkeztek, szeretettel olelek Mindenkit!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:



...egyszer beszelgettem a testvéremmel, Ocsémmel. Mondtam neki, hogy volt egy akkori baratom, barát barát, és hogy úgy érzem, olya, mintha a testvérem lenne.  :088:
Erre az ocsém azt mondta: Móni! a testvérek nem kivalasztják egymást, hanem a vér által lesznek testVÉREK!!!
Ez amirol te beszelsz, nem tudom micsoda?......

Tehát, vilagi nyelven is elmondva, JÉZUS, azaz Yeshuah a Megváltó vére által vagyunk TESTVÉRSÉGBEN.
De, nekem, a zsidók is testvéreim, nagyon!!!


 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 29, 08:37:56 »
Szerintem az nagyon fontos, hogy tudjuk: nem mi választottuk egymást testvérnek, hanem maga az ÚR, hogy gyeremekeivé fogadott. Barátot választhatunk, de a testvér azáltal testvér, hogy akiket Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai. Jézus Krisztusatól pedig azt a parancsolatot kaptuk, hogy szeressük egymást (nem csak akkor, ha szimpatikus), mert erröl ismeri meg mindenki, hogy az Ö gyermekei, tanítványai vagyunk.

Minden Testvéremnek szeretettel!

Shalom

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Így van!Ámen!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Szeptember 29, 08:49:08 »
Örülök Testvéreim ezeknek a nagyszerű hozzászólásoknak.
Öröm látni azt is, hogy egyetértésben is vagyunk!

Sajnos valóság a felekezetek közötti falak. Ezeket kell lerombolnunk másokat is felismerésre juttatni, hogy Testvérek vagyunk és ez az, ami igazán számít.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mitől vagyunk Testvérek?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Szeptember 29, 08:54:57 »
Idézet
Ezeket kell lerombolnunk másokat is felismerésre juttatni, hogy Testvérek vagyunk és ez az, ami igazán számít.

ÁMEN! Ezt gyakorolhatjuk itt a fórumon is. Egymás hite által épülhetünk.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10