Szerző Téma: Bölcs gondolatok  (Megtekintve 25136 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Bölcs gondolatok
« Dátum: 2011 Szeptember 29, 15:37:04 »
Hiszem, hogy létezik a nap, akkor is , ha nem süt.
Hiszem, hogy van szeretet, akkor is, ha nem érzem.
Hiszem, hogy létezik Isten, akkor is, ha nem látom.

Ezt a mondást a varsói getto falán találták.


Shalom  :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #1 Dátum: 2011 Október 02, 13:46:23 »
Ha valaki bűnbánatot tart, ne emlékeztesd korábbi vétkeire

 :047:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #2 Dátum: 2011 Október 02, 14:32:56 »
Igen Testvérem ez így van! Az Úr sem emlékezik meg a mi bűneinkről, nekünk is így kell cselekednünk embertársainkkal!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Bölcs gondolatok
« Válasz #3 Dátum: 2011 Október 02, 14:50:17 »
>>" Mily édes bizonyosság a hívőre nézve az a tudat, hogy az ő üdvössége nem véletlen találkozás műve, nem elveszíthető hangulat,
nem kiérdemelt, de eltékozolható bér, hanem Istennek teremtő ténye, amely úgy beleszerkesztette a világba az ő üdvösségét,
 mint gránitba a szemcsét: széttöréssel sem lehet kivenni belőle. "<<

(Ravasz László, ref. püspök)
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #4 Dátum: 2011 Október 02, 20:53:57 »
Attól, aki ígéretet tesz arra, hogy imádkozik érted, kérdezzed meg, hogy áll Istennél?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #5 Dátum: 2011 Október 02, 20:55:01 »
Ha összehasonlítod magad másokkal, lehet, hogy büszke leszel, lehet, hogy elkeseredsz,
mert mindig voltak és mindig lesznek nálad nagyszerűbb és egyszerűbb emberek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #6 Dátum: 2011 Október 02, 21:08:33 »
Az Istentõl kért segítség ne irányuljon Isten ellen.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 02, 21:41:27 »
Az Istentõl kért segítség ne irányuljon Isten ellen.

Ez nagyon teccett! :278:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #8 Dátum: 2011 Október 02, 22:12:51 »
Ezen én is elgondolkodtam, mert ha Istentől kérünk valamit és azt bűnös vágyainkra, stb. használjuk fel akkor már Isten ellen irányul.
Gondolok arra például, hogy imádkozom egy kis anyagi forrásért, mert lapos a pénztárcám. Az Úr meghallgat, egy tesón keresztül, és én a kapott pénz egy részéből lottót veszek. Akkor ezzel a cselekedettel a Fortuna istenének áldoztam.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #9 Dátum: 2011 Október 02, 22:18:58 »
Jó a példa Testvérem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 03, 00:01:13 »
Ezen én is elgondolkodtam, mert ha Istentől kérünk valamit és azt bűnös vágyainkra, stb. használjuk fel akkor már Isten ellen irányul.
Gondolok arra például, hogy imádkozom egy kis anyagi forrásért, mert lapos a pénztárcám. Az Úr meghallgat, egy tesón keresztül, és én a kapott pénz egy részéből lottót veszek. Akkor ezzel a cselekedettel a Fortuna istenének áldoztam.


Testvérem engedd meg, hogy a fent említett Emberi Bolcsességhez hozzáfuzzem véleményem.
ISTEN, nem egy megvezetheto ember, soha nem segít kétes ugyletekben, hanem ilyen esetekben úgy jár el, hogy kiigazítja a kérést.

Azonban, ha Te úgy érted, mondjuk példaként: megszorulok, majd imádkozom, és az ÚR egy másik embertársam által pénzt kuld nekem, majd megérkezik a pénz, és annak egy részét a kért jó célra használom, egy részén viszont lottó szelvenyt veszek, mert idokozben meginog a szívem......
Ez ha ilyen lennék, az nem igaz szivu ember, aki vagyok. Mert egy igaz szivu ember ilyen helyzetben, aki igazán az ÚRBAN bízik, úgy hiszem, nem a lottóra támaszkodik.
De ismétlem magam, a kétes dolgokba ISTEN nem folyik bele, hanem kiigazítja.

Ne haragudj nem tetszett a mondás, elég balga, olyan, mintha a személy Aki ezt valaha mondta, csak hallomásból sejtené, hogy van ISTEN.
Az ISTENT ismero, tudja, hogy ISTEN nem így mukodik.

Aki beteg, aki szukségben van, aki szenved, nem véletlenul szenved, mert nem tiszta szivu az ÚR felé.

Egyebként, soha nem szerettem, vagy legyek inkább tapintatosabb, soha nem fogtak meg a nagy emberi okosságok, bolcsességek, mondások.... és légy szíves nehogy megbántódj a véleményemen, KOSZONOM.

 :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 03, 00:02:36 »
Ha valaki bűnbánatot tart, ne emlékeztesd korábbi vétkeire

 :047:


Ebben már ISTEN 'keze' van, nagyon szép. Hisz ez a kegyelem.  :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október 03, 00:03:34 »
Hiszem, hogy létezik a nap, akkor is , ha nem süt.
Hiszem, hogy van szeretet, akkor is, ha nem érzem.
Hiszem, hogy létezik Isten, akkor is, ha nem látom.

Ezt a mondást a varsói getto falán találták.


Shalom  :2smitten:



AMEN

(ebbe a szívem beleremeg)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október 03, 00:05:22 »
Attól, aki ígéretet tesz arra, hogy imádkozik érted, kérdezzed meg, hogy áll Istennél?


Miért?       :2smitten: Ha az adott estben, az adott útban igaz a szíve, teljes szívvel teszi, azt az ÚR fogadja.  :2smitten:

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október 03, 00:41:52 »
Attól, aki ígéretet tesz arra, hogy imádkozik érted, kérdezzed meg, hogy áll Istennél?


Miért?       :2smitten: Ha az adott estben, az adott útban igaz a szíve, teljes szívvel teszi, azt az ÚR fogadja.  :2smitten:

"Tudjuk, hogy az Isten nem hallgat meg bűnösöket; de ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt meghallgatja." János 9,31
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12