Szerző Téma: Bölcs gondolatok  (Megtekintve 25134 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 03, 00:58:08 »
Ezen én is elgondolkodtam, mert ha Istentől kérünk valamit és azt bűnös vágyainkra, stb. használjuk fel akkor már Isten ellen irányul.
Gondolok arra például, hogy imádkozom egy kis anyagi forrásért, mert lapos a pénztárcám. Az Úr meghallgat, egy tesón keresztül, és én a kapott pénz egy részéből lottót veszek. Akkor ezzel a cselekedettel a Fortuna istenének áldoztam.


Testvérem engedd meg, hogy a fent említett Emberi Bolcsességhez hozzáfuzzem véleményem.
ISTEN, nem egy megvezetheto ember, soha nem segít kétes ugyletekben, hanem ilyen esetekben úgy jár el, hogy kiigazítja a kérést.

Azonban, ha Te úgy érted, mondjuk példaként: megszorulok, majd imádkozom, és az ÚR egy másik embertársam által pénzt kuld nekem, majd megérkezik a pénz, és annak egy részét a kért jó célra használom, egy részén viszont lottó szelvenyt veszek, mert idokozben meginog a szívem......
Ez ha ilyen lennék, az nem igaz szivu ember, aki vagyok. Mert egy igaz szivu ember ilyen helyzetben, aki igazán az ÚRBAN bízik, úgy hiszem, nem a lottóra támaszkodik.
De ismétlem magam, a kétes dolgokba ISTEN nem folyik bele, hanem kiigazítja.

Ne haragudj nem tetszett a mondás, elég balga, olyan, mintha a személy Aki ezt valaha mondta, csak hallomásból sejtené, hogy van ISTEN.
Az ISTENT ismero, tudja, hogy ISTEN nem így mukodik.

Aki beteg, aki szukségben van, aki szenved, nem véletlenul szenved, mert nem tiszta szivu az ÚR felé.

Egyebként, soha nem szerettem, vagy legyek inkább tapintatosabb, soha nem fogtak meg a nagy emberi okosságok, bolcsességek, mondások.... és légy szíves nehogy megbántódj a véleményemen, KOSZONOM.

 :2smitten:

Nem értek egyet a gondolataiddal, mert sajnos valóban találkozhatunk sok olyan emberrel akik sírnak és könyörögnek az Úrhoz segítségért és ha megkapják világilag is elítélhető módon vagy célra használják fel. Vagyis Isten tanítása, parancsa, tekintélye ellen.
Ne felejtsük el, hogy nem minden keresztény tiszta jellemű ember.

Aki beteg, aki szukségben van, aki szenved, nem véletlenul szenved, mert nem tiszta szivu az ÚR felé.
Nem hiszem, hogy minden betegség és szegénység oka a nem tiszta szív az Úr felé.
Isten ezekkel az állapotokkal büntet?
Azok a keresztények akik hűségesek az Úr tanításához akkor miért betegszenek meg?
Sok miértet lehetne kérdezni, de felesleges a helyet erre pazarolni.
Jóbnak sem volt tiszta a szíve az Úr felé?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 03, 09:13:26 »
Kedves Pista Testvérem,

...igen...a koltekezés helyességének kifejtése... de tudod azt gondolom, ez nem egészen így van, valami hianyzik az én korábbi, és az általad adott magyarázatból is. De koszonom, hogy kifejtetted.

A betegseg, dehogy, ISTEN betegséggel nem sújt. Az ISTEN hiányára szerettem volna utalni, az adott ember életvitelében.

A bunost nem hallgatja meg az ÚR? - meghallgatja. Más kulonben, senki nem térhetne meg, csak, mint alap gondolat.
ISTENNEK nem a buntetés a célja, hanem a tanítás, felemelés, azaz a kegyelmen alapuló rendszer.
Számtalan olyan eset van, mikor az ÚR sorra kegeylmet gyakorol, egy meg nem tért buneit meg nem valló, még fel nem ismero személy felé, szeretettel veszi korul, kíséri, majdan elvezeti a megtéréshez.

Viszont határozottan azt gondolom, hogy akinek egyszer feltárta a világosság útját, aki egyszer már rávezetett, azt másképp kezeli, mint akit nem.
A lényeg a megmentés bármi áron, nem a kárhoztatás az ÚR szemében.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 03, 09:18:27 »
Köszönöm, egyetértek a válaszoddal.
 :igen:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 03, 19:45:33 »
Bölcs akarsz lenni? Akkor legyen Istenfélelmed nagyobb, mint a saját bölcsességed.

Okos akarsz maradni? Akkor élj úgy, hogy cselekedeteidnek nagyobb súlya legyen, mint ismeretednek.

Rabbi Hanina ben Dossa
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #19 Dátum: 2011 Október 03, 21:25:46 »
Ez nagyon jó!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #20 Dátum: 2011 Október 03, 22:42:03 »
Akinek lelki békessége van, azt nem bántja a gyanakvás.
 :ima02:
Ha szerinted mindig más a hibás, akkor sohasem lesz békességed.
 :kohajito:
Békesség nélkül nincs megszentelődés, megszentelődés nélkül nincs békesség.
 :Jezus02:
A keresztény naptárban csak egy időhatározó van: ma.
 :Jezus04:
A tálentum nem azért adatott, hogy az óraláncon fitogtassuk, hanem hogy megforgatva hasznosítsuk.
 :kereszt01:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #21 Dátum: 2011 Október 04, 07:40:02 »
Nagyon jók.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #22 Dátum: 2011 Október 07, 13:42:27 »
Akinek lelki békessége van, azt nem bántja a gyanakvás.
 :ima02:
Ha szerinted mindig más a hibás, akkor sohasem lesz békességed.
 :kohajito:
Békesség nélkül nincs megszentelődés, megszentelődés nélkül nincs békesség.
 :Jezus02:
A keresztény naptárban csak egy időhatározó van: ma.
 :Jezus04:
A tálentum nem azért adatott, hogy az óraláncon fitogtassuk, hanem hogy megforgatva hasznosítsuk.
 :kereszt01:

Nagyon jó! Köszönöm!   Saját  szerzemény,vagy  "ismeretlen szerző"?
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #23 Dátum: 2011 Október 07, 13:47:02 »
"ismeretlen szerző"
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Bölcs gondolatok
« Válasz #24 Dátum: 2011 Október 07, 13:50:12 »
"ismeretlen szerző"
  Köszönöm, Pista  FórumTárs!

Szeretem,-gyűjtöm,-és  gyakran  megosztok  én is  idézeteket.
Hogy ne legyen  félreértés,-és ebből  fakadóan  "gubanc",ezért  _is_ kérdeztem  rá, ha  továbbadom,pontosan  tehessem.
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #25 Dátum: 2011 Október 07, 14:28:40 »
A legnagyobb öröm, ha szeretni tudunk és szeretve leszünk.
Miért pazarolsz annyi energiát arra, hogy elismerést kapj?
Fordítsd inkább a szeretetre az erődet.
(Rabbi Noah Weinberg)

 :175:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #26 Dátum: 2011 Október 07, 14:30:42 »
Ez igy van! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #27 Dátum: 2011 Október 07, 15:11:46 »
A legnagyobb öröm, ha szeretni tudunk és szeretve leszünk.
Miért pazarolsz annyi energiát arra, hogy elismerést kapj?
Fordítsd inkább a szeretetre az erődet.
(Rabbi Noah Weinberg)

 :175:
Igen.Így van.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #28 Dátum: 2011 Október 08, 08:20:29 »
Te, mint egyéniség, tejesen egyedülálló, értékes és elengedhetetlenül fontos vagy. Senki, aki eddig született, és senki, aki ezután fog születni, senki aki ma él, nem tudja azt a küldetést betölteni, amire az Örökkévaló és Teremtő Isten hatalmas böcsességében téged elhívott.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #29 Dátum: 2011 Október 08, 10:14:19 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)