Szerző Téma: Bölcs gondolatok  (Megtekintve 25127 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 08, 10:38:36 »
Így van.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #31 Dátum: 2011 Október 08, 10:41:40 »
Te, mint egyéniség, tejesen egyedülálló, értékes és elengedhetetlenül fontos vagy. Senki, aki eddig született, és senki, aki ezután fog születni, senki aki ma él, nem tudja azt a küldetést betölteni, amire az Örökkévaló és Teremtő Isten hatalmas böcsességében téged elhívott.

 :2smitten:

Kedves Elizabeth, ilyen szép és bíztató, önbizalmamban megerősítő üzenet még senkitől nem kaptam. Áldjon meg az Úr érte!
Köszönöm szépen  :2smitten:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #32 Dátum: 2011 Október 08, 14:34:56 »
Kedves Bacsipista!

Sokszor hallom szomorúan, hogy mennyire értektelennek tartják magukat még a hivö testvérek is. Az értékünk: Jézus Krisztus vére! - kimondhatatlan drága érték. Isten vágyik arra, hogy visszakapja Jézus Krisztus áldozatán át értékes teremtményét! Hiszen Ö alkotott bennünket, az Ö akaratából születtünk! Az értékünket Töle kaptuk!

1De most így szól az ÚR, a te teremtőd, Jákób, a te formálód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!
4Mivel drágának tartalak, és becsesnek (értékesnek), mivel szeretlek,....5Ne félj, mert én veled vagyok!

Ézs 43,1.4-5

Kell ennél több?

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #33 Dátum: 2011 Október 08, 14:52:47 »
De igen. És köszönöm neked Elizabeth. Lágy áldott!

1Timóteus 6,6
Valóban nagy nyereség a kegyesség megelégedéssel,
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #34 Dátum: 2011 Október 08, 14:55:50 »
De igen. És köszönöm neked Elizabeth. Lágy áldott!

1Timóteus 6,6
Valóban nagy nyereség a kegyesség megelégedéssel,


ÁMEN!
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #35 Dátum: 2011 Október 09, 19:04:27 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #36 Dátum: 2011 Október 10, 14:51:48 »
A jelen és az örökkévalóság olyan, mint két féltékeny testvér:
Szereted az egyiket, haragszik a másik.

 :angel:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #37 Dátum: 2011 Október 11, 09:29:34 »
Egy rabbi tanítványaival sétált, és arról beszélgettek, hogy milyen a kapcsolata az embernek Istennel.
Ekkor megláttak egy kislányt, aki keservesen sírt.
A rabbi megkérdezte: „Miért sírsz gyermekem?”
„Mert bújocskát játszottam a barátaimmal.” – sziszegett a kislány.
„És azért sírsz most mert nem találtak meg a barátaid?” – akarta tudni a rabbi.
„Nem, megtalálhattak volna könnyen, mert akartam is, hogy könnyen rámtaláljanak, de egyáltalán nem is kerestek.” – zokogott tovább a kislány.
Ez a történet azt tanítja velünk, hogy útban vagyunk itt a földön, és a kislány szomorúsága pedig, hogy barátjai nem is keresték. Erre kell gondoljak, amikor Isten haragjáról beszélnek.


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #38 Dátum: 2011 Október 12, 09:08:27 »
Egy idős rabbi kérdezi tanítványait:
„miként tudjuk meghatározni azt az órát, amikor az éjszakából nappal lett?“
„Olyan ez, mintha távolról megkülönböztetjük a kutyát egy báránytól?“ – kérdezi az egyik tanítvány. „Nem“ – felelt a rabbi. „Ha meglátjuk a különbséget a datolya és a fügefa között?“ – kérdezi a másik. “Nem!” – felelt a rabbi. “De akkor miként?” – kérdezték a rabbit tovább.

“Akkor, ha az embertársad arcába tudsz nézni, és a húgodat, illetve a bátyádat látod benne. Addig sötétség van nálunk.”


 :019:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #39 Dátum: 2011 Október 12, 20:33:08 »
Egy rabbi tanítványaival sétált, és arról beszélgettek, hogy milyen a kapcsolata az embernek Istennel.
Ekkor megláttak egy kislányt, aki keservesen sírt.
A rabbi megkérdezte: „Miért sírsz gyermekem?”
„Mert bújocskát játszottam a barátaimmal.” – sziszegett a kislány.
„És azért sírsz most mert nem találtak meg a barátaid?” – akarta tudni a rabbi.
„Nem, megtalálhattak volna könnyen, mert akartam is, hogy könnyen rámtaláljanak, de egyáltalán nem is kerestek.” – zokogott tovább a kislány.
Ez a történet azt tanítja velünk, hogy útban vagyunk itt a földön, és a kislány szomorúsága pedig, hogy barátjai nem is keresték. Erre kell gondoljak, amikor Isten haragjáról beszélnek.


 :2smitten:
Ez amit pirossal kiemeltem fáj.
Ez olyan szomorú és mégis igaz. Velem is előfordult, hogy voltam a gyülekezetben és mintha ott sem lettem volna. Majd 400 ember között egyedül.
Épp most beszélgettem egy testvérnővel a megbocsátásról. Azt mondta, egy személyről, hogy megbocsátott neki, de a jelenlétében egyedül érzi magát, nem tud beszélgetni vele. Megbocsátott de nincs bizalom. Ez is fáj.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #40 Dátum: 2011 Október 14, 12:58:13 »
Ha azt akarod, hogy álmaid beteljesüljenek,
akkor ne aludj!


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #41 Dátum: 2011 Október 16, 11:55:24 »
A kötelesség teljesítésének jutalma az az erő, amely a következő kötelesség elvégzéséhez szükséges.
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #42 Dátum: 2011 Október 16, 15:22:40 »
Ha azt akarod, hogy álmaid beteljesüljenek,
akkor ne aludj!


 :2smitten:
________________________________________________________________-

Akkor nekem beteljesül mert keveset alszom? :afro:  :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #43 Dátum: 2011 Október 16, 15:24:29 »
Pont most keltem fel, Julikám!

 :igen:    :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Bölcs gondolatok
« Válasz #44 Dátum: 2011 Október 16, 15:26:05 »
 :2smitten:  :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.