Szerző Téma: Börtönmisszió  (Megtekintve 18965 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Börtönmisszió
« Válasz #30 Dátum: 2012 Január 24, 12:47:31 »
Egy film arról, hogy Isten a börtönben is munkálkodik.

Újjászületés a börtönben

http://www.youtube.com/watch?v=NeyI0TS11XM#

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Börtönmisszió
« Válasz #31 Dátum: 2012 Február 08, 17:13:01 »
Ma a testvérek ismét a baracskai intézetben voltak. Fáj a szívem amiért nem lehettem közöttük. Tegnap délután készültem arra a hozzászólásra amit szerettem volna megosztani a bentiekkel, de mégsem úgy történt. Van egy bibliai közmondás is:
Idézet
    Ember tervez, Isten végez.
        Az embernek elméje gondolja meg az Ő útját; de az Úr igazgatja annak járását. (Péld. 16,9)
Tegnap délután enyhe borzongást éreztem, ami estére már lázzá formálódott. Reggel úgy ébredtem, hogy már lázcsillapítót kellett bevenni, és lemondtam az utat.
Testvéreim elmentek, és csak nagy nehézségek árán jutottak be, a belépési engedély két testvér részére elkallódott, és a huza-vona miatt majd egy órás késéssel érkeztek a "Jobb Lator" kápolnába.
De az Úr megáldotta szolgálatukat, volt dicsőítés, igeii üzenet és tudtak imádkozni azokért az emberekért akik ezt igényelték.
44-en voltak jelen az Istentiszteleten. Volt akinek gondot okozott a szerda délelőtt, mert iskolába kellett volna mennie. Imádkozott és reggel a hangosbemondón  bejelentették, hogy elmarad a tanítás, így részt tudott venni az alkalmon. Ráadásul személyre szóló, az Úrtól jövő üzenetet is kapott.
Munkálkodik az Úr a börtönökben, és olyan jó, hogy egyre több elítélt keresi az Úr kegyelmét és fogadja be Jézust megváltójának.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Börtönmisszió
« Válasz #32 Dátum: 2012 Február 08, 20:54:11 »
Gyógyulj meg mihamarabb Testvérem! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Börtönmisszió
« Válasz #33 Dátum: 2012 Február 09, 14:17:54 »
Köszönöm ezt a bizonyságtételt, kedves Bacspista!

Imádkozom szolgálatotokért, legyen gyümölcsöket termö! Én is kívánom, hogy mielöbb egészséges legyél újra!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Börtönmisszió
« Válasz #34 Dátum: 2012 Február 09, 16:10:28 »
Kedves Testvéreim, köszönöm. Igyekszem meggyógyulni és a szolgálatba vissza állni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Börtönmisszió
« Válasz #35 Dátum: 2012 Március 08, 17:32:10 »
Baracskára 4 heteként járunk börtönmisszióra. A készülődéseket mindig nagy izgalommal tesszük, hiszen nem mindegy, hogy milyen Istenképet adunk át azoknak akikhez megyünk.
A börtönben élők is tele vannak gondokkal és nehézségekkel. Nehéz megszokniuk az elutasítottságot, a függőséget egymástól és a börtön rendjétől.
Egyik fogoly mondta valamelyik ottlétünk alkalmával, hogy mi itt ki vagyunk éhezve  szeretetre. Az pedig itt nincs. Függőségek vannak de ezekből ritkán alakul ki való érzelem.
Testvérnőnk Zsuzsi, rendszeresen készül arra, hogy megédesítse a benti életet. Látogatásaikra mindig készít valamilyen meglepetés süteményt, amit az istentisztelet végén szétoszt. Öröm látni és nézni a boldog arcokat ahogyan majszolják, néha tömik magukba az otthonra emlékeztető ízeket tartalmazó falatokat.
A tegnapi napunk nem volt sikeres ebből a szempontból, mert nem engedték be a süteményeket. Ezért az Úr édes szavait vittük fel magunkkal a kápolnába ahol összegyűlt több mint 50 ember.
Három dicsőítő dalt énekeltünk el közösen Ákos és Peti gitárkíséretével.  Néhányan éneketek velünk együtt,  mások adták az ütemet, kézzel, lábbal tapssal, néhányan elmerengtek maguk elé, de akadtak olyanok is akik rövid információkat cseréltek egymással.
Zsuzsa testvérnőnk Dánielről beszélt, az ő állhatatosságáról és kitartó hitéről, amely szilárd maradt ez életüket veszélyeztető döntések és kemény próbatételek ellenére is.
Magam egy történetet mondtam el amely arról szólt, hogyan formál és alakít minket az Úr, hogy kibontakozzon belőlünk a rejtett értékünk.
Vezetőnk, Tibor lelkész a hűségről beszélt Péter történetein keresztül.
Az Úr üzenetei megérintették a szíveket és vágyakozást ébresztett a Biblia és az Úr üzeneteinek megismerése után.
Az alkalom végén áldással bocsátottuk útjukra az embereket és ajándékként egy-egy kis könyvet vihetettek magukkal, amely a keresztény életről, hitről és megváltásról tartalmaz írásokat.

Úgy látjuk, hogy a bezártságban élő embereknek sokat jelent a szeretet,  Mi ebből tudunk nekik átadni, és éreztetni, hogy Isten számára ők is értékes emberek, aki nem mondott le róluk, és ha együttműködnek vele, akkor egy merőben másabb és szabadabb élet boldog tulajdonosaivá válhatnak.


"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Börtönmisszió
« Válasz #36 Dátum: 2012 Március 08, 18:29:14 »
Dicsőség az ÚRnak a szolgálatotokért! Ha sütit nem is, de szeretetet biztosan adtatok nekik! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Börtönmisszió
« Válasz #37 Dátum: 2012 Március 08, 18:59:58 »
Köszönöm a beszámolót, kedves Pista Testvérem! Adja az ÚR, hogy az elvetett magok jó talajba essenek és gyökeret verjenek.

Benneteket pedig áldjon meg az ÚR, mert a ti munkátok nem hiábavaló az ÚRban!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Börtönmisszió
« Válasz #38 Dátum: 2012 Március 10, 08:19:21 »
Kedves Testvérem!
Köszönöm szépen a beszámolót. Nagyon szívet melengető és felemelő volt olvasni. Isten áldja meg munkátokat, amit Őérte végeztek.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Börtönmisszió
« Válasz #39 Dátum: 2012 Április 20, 07:59:43 »
A Kozma utcai börtönben

Idézet
Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok,
mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám.
Máté 25, 35-36

...amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg."
Máté 25,40b

Április 18-án a Kozma utcai börtönben voltunk, ahol 6. éve rendszeresen  minden nagyobb ünnep alkalmával szolgálunk az elítéltek felé. Bár ez a megfogalmazás nem teljesen korrekt, mert a célzott emberek valóban az elítéltek, de az evangéliumot azok az őrök és nevelő tisztek is hallják akik velük együtt jelen vannak. És a szolgálatunk által vetetett mag ott is gyökeret ereszthet, ahol mi gondolni sem mernénk.

Velünk jött egy korábbi börtönlakó, Zsolt, aki 5 hónapja szabadult, és két társa is, akik a dicsőítésben szolgáltak.
Az Úr megáldotta ezt a napot. Vegyes közönség érkezett, jogerősen elítéltek és előzetesek.
A börtönlelkész bevezető beszéde után vezetőnk Tibor beszélt a húsvét és pünkösd jelentőségéről, majd a dicsőítő fiúk következtek, akik teljes  átéléssel adták tovább dalaikon keresztül az Úr áldását. A  jelenlévők tapssal, néhányan az ismert dalokat dudorászva, ütemet lábbal adva követték, hallgatták és átélték a zenét, a dalokat, amelyek betekintést engedtek az evangélium üzenetébe.

Zsolt következett és elmondta bizonyságát azoknak a fiúknak akik közé tartozott ő is nemrégiben. A ő szájából hiteles volt minden. Többen is ismerték őt, vagy az alvilágban korábban szerzett híre miatt, vagy pedig az együtt töltött börtönmúltjuk volt kapcsolódási pont.
Elmesélte hogyan menekült a büntetés elől külföldre, ahol folytatta korábbi megszokott életét amíg személyesen nem találkozott Istennel. Ez viszont sorsdöntő volt az életében, vissza utazott Magyarországra, jelentkezett büntetésének letöltésére, őszinte és megbánó vallomást tett a bíróság előtt és megpróbált tiszta életet élni a börtönben. Bent is hirdette az evangéliumot, vezetője lett egy közösségnek és vasárnaponként őrök nélküli igehirdetéseket tarthatott. Büntetésének idejét csökkentették, felfüggesztették és jó magaviselete miatt az Úr
kegyelméből kiléphetett a szabadságba.
Most azért jött, hogy elmondja, a bűntől meg lehet szabadulni Jézus kegyelme által és a reménytelenség reménységgé, élő hitté válhat.
Bizonysága mélyen megérintette hallgatóságát, akik megérezhették belőle a lélek szabadításának az erejét. Megtérésre szólította fel a jelenlévőket, és 18-an, több mint a fogvatartottak 1/3-a előre jött, közösen elmondták a befogadó imát és kézen fogva fogadták az értük mondott imát és áldást.

Idézet
...ahol megnövekedett a bűn, ott még bőségesebben kiáradt a kegyelem
Róma 5, 20

Az alkalom innentől egy szeretet vendégséggé alakult át. Tálcákra téve kínáltuk azokat a süteményeket amelyeket gyülekezetünk asszonyai készítettek, nem csak az alapanyagokat, hanem a szeretetüket is bele sütve.
Annyira jó volt látni a boldog arcokat, akik ebben a bezárt világban szabadnak érezhették magukat és a Lélek szabadságát is magukkal vihették.

Számomra jelentős volt ez a nap. Korábban azon vívódtam, hogy részt vegyek-e ezen a szolgálaton, vagy hagyjam ki és menjek majd egy következőre. Indoklásom nem volt erre a gondolatra, de elbizonytalanított. Kértem a testvéreket, hogy imádkozzanak értem, mert nem tudtam hogyan döntsek. Másnap úgy ébredtem, hogy lesz ahogy lesz, ott van a helyem a börtönmissziós csapatban. És jó volt hallgatni az Úrra, mert ha otthon maradok kizártam volna magam abból az örömből amit az Úr adott szolgáló csapatunknak azon a napon.




"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Börtönmisszió
« Válasz #40 Dátum: 2012 Április 20, 13:01:04 »
Kedves Pista Testvérem!

Nagyon köszönöm a bizonyságtételt. Nekem ezek az igazi csodák! Isten szereti a bünösöket, és nagyon irgalmas!

Gondolom itt is érvényes az Íge:

Lk 7,47    
Minekokáért mondom néked: Néki sok bűne bocsáttatott meg; mert igen szeretett; a kinek pedig kevés bocsáttatik meg, kevésbé szeret.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Börtönmisszió
« Válasz #41 Dátum: 2012 Május 29, 21:09:36 »
Május 22-én, 1 héttel ezelőtt a Kozma utcai börtönben voltunk.
A beszámolót rövidesen pótolni fogom.


a kép a szabadulás utáni örömünket örökítette meg
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Börtönmisszió
« Válasz #42 Dátum: 2012 Május 29, 21:16:51 »
Köszönöm drága Testvérem. Nagyon várom a beszámolót.
 :2smitten: :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Börtönmisszió
« Válasz #43 Dátum: 2012 Május 29, 21:24:57 »
Hát az öröm valóban látszik az arcotokon, kedves Testvérem!

 :fel:

Tegye áldottá és gyümölcsözövé szolgálatotkat az ÚR!

Várom a beszámolót!   :afro:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Börtönmisszió
« Válasz #44 Dátum: 2012 Május 29, 23:08:26 »
 :taps:


 DICSŐSÉG AZ ÚRNAK !!! JÓ  látni Pista testvérem!!! az ÚR vezesse és áldja meg a lépteiteket is!!! :2smitten: :afro:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25