Szerző Téma: Hitetlennel lehet igaz barátság?  (Megtekintve 6287 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Dátum: 2011 Október 05, 21:47:03 »
Sziasztok Testvéreim!

A topicot érintő hozzászólásokat várom. Létezik igaz barátság hívő és hitetlen között?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Október 06, 07:12:24 »
Jakab levele 4,4

Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-e, hogy a világgal való barátság ellenségeskedés az Istennel? Ha tehát valaki a világgal barátságot köt, ellenségévé válik az Istennek.

Jakab levele keményen elítéli a világgal való barátságot, és paráznának nevezi az ilyen köteléket. Kötelék, mert a barátság össze köti a feleket.
Nagyon jó kapcsolat kialakulhat hitetlennel is, de ha a szent szellemben járunk akkor nem hagyhatjuk, hogy hitetlen barátunk elvesszen, ezért megpróbáljuk neki az Urat bemutatni és arra törekszünk, hogy barátunk ne vesszen el.

Van egy barátom, akivel több, mint 40 éve tartom a kapcsolatot. Amikor találkozunk nagyon sok mindenről tudunk beszélgetni, ebbe beletartozik a kereszténység is, sok mindennel egyet ért és akár azonosul is, de a Bibliát nem hajlandó a kezébe venni. Segítjük egymást fizikai szinten is, és érzelmi viszonylatban is, de mégis közénk állt egy fal. Ez a fal a hit, Ez elválaszt minket, és a régi, megtérésem előtti igaz barátság egy nagyon jó, bizalmas  kapcsolattá alakult át.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2011 Október 06, 07:35:00 »
Köszönöm Testvérem, hogy megosztottad velünk!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető karola

• Testvérünk
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2011 Október 06, 08:24:36 »
 Áldjon az URR titeket .

Érdekes testvéreim nagyon  , ez a kérdés . Én az Országban , nagyon sok barátságot kötöttem a munkám során .

" Volt munkám során, mert már nem dolgozom benne sajnos "  Országos Roma vezető voltam , éveken át .

Szóval , mikor még nem tértem meg . Voltak nagyon sok barátaim , benne voltam mindenbe , amiben ők .
Persze ez inkább rossz volt , mintsem jó . Mikor megtértem és felvilágosodtam  mi a rossz és a jó . Mellőzni keztem ezek emberek barátságát . Tudjátok  , próbáltam én mutatni nekik a Bibliát . De hasztalan volt , minden erőltetésem.
Így én , megszakítottam ezt a kapcsolatot . Nem voltam hajlandó hallgatni a csúnya és trágár szavakat .
Így teljes mértékben , olyan kapcsolatot és barátságot kötök , ami jó nekem és Urunk nak . Dicsőség az Urr nak
hogy azért adott nekem  ,komoly és rendíthetetlen barátokat is az URR ban .
Köszönöm hogy meg hallgattatok . Attila

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2011 Október 06, 08:29:10 »
Koszonjuk Attila!

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2011 Október 06, 08:42:35 »
Feltenném a kérdést: mit értünk barátság alatt. Valóban nem szabad szeretnünk azt, ami a világban van, de felebarátainkat, akik még nem ismerték meg a kegyelmet, szeretnünk kell. Hiszen nekik kell bizonyságot tennünk. Szeretetünk sokszor az alapfeltétel ahhoz, hogy megvalljuk hitünket.

Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
Jn 17,15

14.    
Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.
15.    
Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.
16.    
Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.

Mt 5,14-16

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2011 Október 06, 08:58:34 »
Nekem nem.

Azonban pogánnyal igen. Van is két ilyen barátom. Mindketto no/lány. Illetve a két legjobb baratom, ez a két személy.
Tehát az ÚRBAN hisz, de még nem tért meg.

Nagyon jó emberek. Tisztességesek, szorgalmasak, iszonyú jó a humoruk. Mindketto imádja a BIBLIÁT!!!
Az egyik teljes mértékben aszerint él, a másik ifjú holgy, annyiban nem, hogy van egy párkapcsolata, de még nem házasodtak ossze.
Oszinte tiszta szívvel segítenek, (BÁRKIN) nem minositgetnek embereket, nem kritizálnak.
És szentul hisznek ISTENBEN. Az egyiket 24 éve ismerem, azóta barátom, az ocsém által, a másik tanítványom volt.
Az elmúlt évek alatt, még sosem láttam, hogy a maguk hasznát keresték volna.
Az egyik lány gyerekekkel dolgozik, nagyon szereti oket, és sikeres.
A másik pedig bíróságon. Ez a lány, rengeteg IGÉT tud fejbol.
A másik lány a gyerekekkel dolgozóval pedig egyutt szoktuk olvasni, o szószerint imádja, a legnagyobb szellemi ajándéknak tartja, mint én......  :088:

Még egy embert tettem barátommá, o is holgy, nálam idosebb, ez a holgy keresztény, o is egy 'angyal' nagyon nagyon szeretem, a legjobbat erdemli az ÚRTÓL!!!

Koszonom  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Egyébként, a legjobb barátom, a HIT alkotója. Azt még nem tudta senki felul múlni.  :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 06, 09:23:32 »
Feltenném a kérdést: mit értünk barátság alatt. Valóban nem szabad szeretnünk azt, ami a világban van, de felebarátainkat, akik még nem ismerték meg a kegyelmet, szeretnünk kell. Hiszen nekik kell bizonyságot tennünk. Szeretetünk sokszor az alapfeltétel ahhoz, hogy megvalljuk hitünket.

Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
Jn 17,15

14.    
15.    
Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.
16.    
Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.

Mt 5,14-16

Barátság - azonos szellemiség.

Mióta megtértem, valami megváltozott bennem, és nem tudom miért.
Korabban, soha nem néztem, ki kicsoda..... azonnal segítettem, bármilyen formáról volt szó. soha egy pillanatra nem okozott gondot, lépni bárkiért.
Na most a megtérésem óta abszolút kiélezodott bennem az, hogy egyszer elmondom, és lépek tovább.
A felnottek, kevés kívétellel, egyáltalán nem érdekelnek: úgy érzem nem kifogás az emberi hulyeseg a hibákra, bunokre.
A gyerekek továbbra is nagyon érdekelnek.

Talán az lehet az ok, hogy így állok hozzá, mert ha valakinek van esze, bunt tenni, akkor arra is lehet, hogy ne tegye.
Segítséget, csak az ÚRTÓL kaptam, és nemis akármilyet, minden esetben. ISTEN szabadon elérheto felesleges az oncélú éloskodés egymáson.

Illetve az ember szeresse társát teljes szívébol, hogy az mindig mellette legyen, és o is társa mellett. Ezért ad az ISTEN házassági szovetseget, hogy emberi szinten is stabilan álljon az ember az életben.

( Egy személyes példa, lehet ez nem túl sokakat érdekel, de elmondom. A Párom (férjem) nem talált otthon munkát, 10 hónapon át. Én valtozatosságra vágytam, és szerettem volna eljonni Magyarorszagról. Azt, hogy ISTEN a zsidók koze fog vezetni és ennyire szép és jó kornyezetbe, álmodni se mertem volna. London alapjaban elég taszító, tele van muszlimokkal, borzalmas hangulatot ad a városnak. Szóval amiben ISTEN 'keze' benne van, az mindig csodálatos!!!! Maradhadtunk volna otthon is. Egy fizetésbol élve.... csak én dolgozom, mondjuk semmi gond nem lett volna ezzel reszemrol, ha nem kap munkát a Párom nem kap....engem ez nem érdekelt, marmint az anyagi része. Csakhogy elfáradtam a tanitásban, és új munkat kellett keressek, olyan alacsony fizetéseket ajánlottak, hogy az két embernek nem elég. És ugye lehetett volna, hogy igencsak felnott fejjel, amíg esetleg Párom kap munkát..hónapok, évek....stb...a szuleink támogatnak - undorító lett volna, felnott fejjel a szuleim pénzére apellálni. De el is johettunk másik orszagba. Ha otthon már nem volt hely.....:))) És ott vannak a fiatalok, nekik jobban kell támogatás, a munka, mint 40 50 eves embereknek. Itt Angliaban, tobb volt a munkalehetoség, kifejezetten orultek nekem, támogattak, foleg az angolok....miért ne lennék itt otthon :)))
Van olyan, hogy vándorolni kell, vagy ésszeru....nem vagyok én roghoz kotve. Jól érzem magam, bár volt olyan, hogy itt sem volt munkám, teljesen az én hibámból, de az ÚR gondom viselte, mert bizony senki más. Pont azon gondolkodtam, hogy milyen nagy gond volt az ÚRNAK engem a megfelelo helyre tenni. És csak a kegyelmének koszonhetem az egészet!!! )

Nem elérhető karola

• Testvérünk
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2011 Október 06, 09:27:43 »

Jn 17,15

14.    
15.    
16.    

Mt 5,14-16

Igen , teljes mértékben egyet tudok érteni , kedves Drága Elisabeth a mondani valóddal .

Valószínű , sőt biztos hogy , bennem is sok hiba van . Beismerem ! Itt csak arra értettem a mondani valómat .
hogy érdemes e ily barátságot folytatni aki rosszban visz ? Italozás és sorolhatnám . Hisz ezeknek az emberek nek
köszönhetem , évekkel ezelőtt , hogy szét ment a Házasságom majd nem . Tehát érdemes e ilyen barátságot fen tartani . ? Ök  ,nemis akarnak meg változni ! Szeretettel Attila  :2smitten:

Nem elérhető Jules

• Testvérünk
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2011 Október 06, 09:41:52 »
Szeretett testvéreim,

Meg kell különböztetnünk, hogy most arról beszélünk, hogy rossz társaság, vagy világi barátok, mert a kettő nem feltétlenül ugyanaz.
Azt gondolom, hogy kersztyénként könnyen beleesünk a hibába, hogy amikor világi emberekről beszélünk, akkor italozó, káromkodós, minket rossz dolgokba vinni akaró emberekre gondolunk.

Van ilyen is (és az ilyen ember kerülendő, mert az Ige szerint a jó erkölcsöt megrontja a rossz társaság), de egy nem hívő ember is lehet emberszerető, alkoholt mértékkel, vagy egyáltalán nem fogyasztó, teljesen normális életvitelt folytató valaki. Ilyenekkel miért ne barátkoznánk?

A káromkodás a másik érdekes dolog. Az én fülemet is bántja, és nem szeretem, ha a közelemben káromkodnak, de soha nem szólok rá ezekre az emberekre, mert szerintem ebből csak azt szűrnék le, hogy elutasítom őket, vagy magamat különbnek tartom náluk, és ezáltal nem lennék képes Isten elfogadó szeretetét hirdetni nekik.

Igen, durva dolog, amikor valaki a fülünk hallatára káromolja Istent, de most őszintén: nekem kellene védenem Őt, aki a szavával tartja fenn a mindenséget? Én szorulok az Ő oltalmára, mégpedig minden percben. A káromló ember meg majd megtér, vagy pedig számot fog adni minden káromlásért, ami valaha elhagyta a száját.
Nekem soha nem az a célom, hogy valaki ne káromkodjon a jelenlétemben, hanem, hogy megismerje az Urat, és így megmeneküljön a kárhozattól.

Szeretettel
Jules
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 06, 09:53:27 »
Kedves Jules!

Egyetértek Veled. Sokszor gondolok arra, hogy ne legyek embertársaimmal irgamatlanabb, mint amilyen irgalmas volt velem az ÙR! Már akkor szeretett, amikor még vétekben éltem. Barátaim, nagyon jól tudják, hogy hiszek, és nem vagyok hajlandó részt venni olyan dolgokban, ami nem kedves az ÚR elött, mégis sokszor hozzám fordulnak lelki problémájukkal, és nekem ez csodálatos lehetöség Jézus Krisztusra mutatni, aki egyedül képes arra, hogy választ adjon.

Nem késlekedik az Úr az ígérettel, amint egyesek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy mindenki megtérjen.
2Pt 3,9

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jules

• Testvérünk
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 06, 10:00:31 »
Ámen!  :igen: :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október 06, 10:43:59 »

Jn 17,15

14.    
15.    
16.    

Mt 5,14-16

Igen , teljes mértékben egyet tudok érteni , kedves Drága Elisabeth a mondani valóddal .

Valószínű , sőt biztos hogy , bennem is sok hiba van . Beismerem ! Itt csak arra értettem a mondani valómat .
hogy érdemes e ily barátságot folytatni aki rosszban visz ? Italozás és sorolhatnám . Hisz ezeknek az emberek nek
köszönhetem , évekkel ezelőtt , hogy szét ment a Házasságom majd nem . Tehát érdemes e ilyen barátságot fen tartani . ? Ök  ,nemis akarnak meg változni ! Szeretettel Attila  :2smitten:

Kedves Atilla!

Amilyen értelemben hozzászóltál, teljesen egyetértek. De ismerlek Benneteket, és azt is tudom, mennyire szíveteken hordozzátok azt is, hogy minél többen megtérjenek népetek közül. Imádkozom, hogy gyümölcsözö legyen szolgálatotok!

Szeretettel, Shalom

Elisabeth  :2smitten:
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október 06, 10:51:04 »
Természetes,hogy szeretnünk kell az Úr szeretetével megtéretlen embertársainkat és kedvesnek lenni velük. Jézus is szóba elegyedett a bűnösökkel.
Azonban a világgal való barátkozás, amit a Biblia említ, azt jelenti ,hogy a világ szerint jár valaki és nem az Isten útja szerint.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető karola

• Testvérünk
  • *
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október 06, 11:04:50 »

Jn 17,15

14.    
15.    
16.    

Mt 5,14-16

Kedves Atilla!

Amilyen értelemben hozzászóltál, teljesen egyetértek. De ismerlek Benneteket, és azt is tudom, mennyire szíveteken hordozzátok azt is, hogy minél többen megtérjenek népetek közül. Imádkozom, hogy gyümölcsözö legyen szolgálatotok!

Szeretettel, Shalom

Elisabeth  :2smitten:

Nagyon szépen meg köszönöm , meg köszönjük kedves válaszodat Elisabeth

Persze mindenkinek köszönjük . Szeretettel Attila   Shalom Testvér nö  . Kezét csókolom  :2smitten: