Szerző Téma: Hitetlennel lehet igaz barátság?  (Megtekintve 12197 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 06, 21:21:11 »
Drága Julika!

Ha eltávolodik a barát, mert nem jársz vele a bün útján, szabad akarata van, nem kell utánna menni. Erröl beszéltünk mi is.
A világ szellemével sohasem vállalhatunk közösséget!

Ebben teljesen egyetértek Veled.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #31 Dátum: 2011 Október 06, 21:26:47 »
Igen, így van.  :2smitten:
Az, hogy egy barátot nem utasítok el, mert nem követi Jézust, nem jelenti azt, hogy csak azért, hogy a barátom maradjon, együtt csináljak vele istentelen dolgokat, de ezt írtam is valamikor még délelőtt.

Ami a Jézus körül levő vámszedőket, paráznákat és egyéb bűnösöket illeti, tudunk olyanokról, akik később megtértek, de valószínűnek tartom, hogy voltak olyanok, akik végül nem választották az Úr útját.
Ugyanígy, soha nem tudhatjuk előre, hogy egy világi ember, akivel barátkozunk, mikor, és hogyan fog megtérni.

A Magvető példázata is arról szól, hogy sokat és sokfelé kell vetni (időt, energiát áldozni stb.) ahhoz, hogy a termés egy része beérjen és gyümölcsöt hozzon.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #32 Dátum: 2011 Október 06, 21:27:40 »
Kedves vagy Elisabeth  :05:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #33 Dátum: 2011 Október 06, 21:29:36 »
 :026:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #34 Dátum: 2011 Október 06, 21:32:24 »
Igen, így van.  :2smitten:
Az, hogy egy barátot nem utasítok el, mert nem követi Jézust, nem jelenti azt, hogy csak azért, hogy a barátom maradjon, együtt csináljak vele istentelen dolgokat, de ezt írtam is valamikor még délelőtt.

Ami a Jézus körül levő vámszedőket, paráznákat és egyéb bűnösöket illeti, tudunk olyanokról, akik később megtértek, de valószínűnek tartom, hogy voltak olyanok, akik végül nem választották az Úr útját.
Ugyanígy, soha nem tudhatjuk előre, hogy egy világi ember, akivel barátkozunk, mikor, és hogyan fog megtérni.

A Magvető példázata is arról szól, hogy sokat és sokfelé kell vetni (időt, energiát áldozni stb.) ahhoz, hogy a termés egy része beérjen és gyümölcsöt hozzon.

 :thanks:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #35 Dátum: 2011 Október 06, 22:49:34 »
Igen, így van.  :2smitten:
Az, hogy egy barátot nem utasítok el, mert nem követi Jézust, nem jelenti azt, hogy csak azért, hogy a barátom maradjon, együtt csináljak vele istentelen dolgokat, de ezt írtam is valamikor még délelőtt.

Ami a Jézus körül levő vámszedőket, paráznákat és egyéb bűnösöket illeti, tudunk olyanokról, akik később megtértek, de valószínűnek tartom, hogy voltak olyanok, akik végül nem választották az Úr útját.
Ugyanígy, soha nem tudhatjuk előre, hogy egy világi ember, akivel barátkozunk, mikor, és hogyan fog megtérni.

A Magvető példázata is arról szól, hogy sokat és sokfelé kell vetni (időt, energiát áldozni stb.) ahhoz, hogy a termés egy része beérjen és gyümölcsöt hozzon.

Igen Tesókám, nem kell olyan messzire menni, ott van Júdás Iskáriótes is, aki egy volt a tizenkettő közül.

Van aki vet, van aki öntöz, de az Úr adja a növekedést. A magot sem mi határozzuk meg, hogy hova essen...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #36 Dátum: 2011 Október 07, 07:05:13 »

Elolvastam a hozzászólásokat, nagyon szépek.  :2smitten:


Azonban, hatarozottan az a vélemény, hogy: NEM!
" Ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában."


Az, hogy emberek azt hiszik, akár én is még mindig bizonyos esetekben, hogy a világ, az élet mukodik egyéni elképzelések alapján, ez nem igaz.
Legfeljebb elbóklaszunk........
Az élet Krisztusban kezdodik. Szóval sem a cimborák, sem a baratok véleménye nem mérvadó, ha ettol eltér, nyílván az én véleményem sem.

Teljes oszinte, szellemben kiteljesedo barátság csak azonos szellemiség kozott lehet.

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #37 Dátum: 2011 Október 07, 07:25:25 »
Testvérek!

Valamit férre érthettetek ha az én kis történetemhez szólnak a többiek...

Én csak azt írtam le,hogy egy barátnőm volt akivel igaz barátságom volt életem során a világban.
És mikor próbáltam,hogy legyen keresztény mint én is,akkor Ő fordult el tőllem mert őtet nem érdekelte az Isten beszéde.
18 éve azért nemtudok rólla semmit mert férjhez jöttem,és Ő meg  Canadában él.
Azótta,nem volt barátság a hitetlenek között nekem,vagyis nem ott kerestem társaságot hanem a gyülekezetekben.

Természetes ha hitetlennel beszélget az ember,felhozza a figyelmét arra,hogy ma még van lehetőség az Üdvösség megszerzésére...de ha nem érdekli őket....akkor miről társaloghatnék velúk?vagy nektek más tapasztalaitok vannak?NEkem nincs közös témám velük.

Kedves Jules!

Akiket az Igében említenek,azok gondolom későbiekben megtértekké lettek...vagy nem?
Azok a bűnösök akikkel együtt vacsorázott hajlamosak voltak a megtérésre.
Mert felismerték,hogy nincs más érték az életükben,csak Jézus követése..később követték a Mestert.

MI akik hallottunk Jézusról,csodáiról,hatalmas áldozatáról,mi már nem futhatunk a világiakkal.
Mert ha én ragaszkodom a világiként élő barátokhoz,akkor előbb vagy utóbb belopózik a bűn az életemben.
Igy is akaratlanul is vétkezik az ember,és nem hiányzik még több bűn....ez a csodálatos,hogy tartmég maa kegyelem,és mehetünk összetört szível az Úr elé,aki Hű és Igaz,megbocsátja bűneinket.

Legtöbb embernek hiába mondod ezt...az úgy is kinevet....(szeríntem)legtöbb fiatalt a disco,a dübögő zene,a drog,a sok fölösleges dolog érdekli...engem ezek nem érdekelnek....
ha megengeditek egy történetet le írnék még amit tapasztaltam az Ipari iskolás évem alatt.
Volt egy lány AKI osztálytársam volt.
Nagyon pörgős életet élt,dohányzott,néha ivott,és szeretett diskoba járni.Akkoriban az ilyen lányokat menőknek hívták a sulinkban.
VAlahogy kezdödött velea barátság kialakulni,és az volt a feltétele annak,hogy én is többi lányokkal barátkozhassunk  vele,hogy a suli wc-ben cigarettázzunk vele.
Vonakodtam a dologtól,mert nem szerettem még a füstöt sem.
DE egyszer egyik szünetben bementem vele és meg gyújtotta nekem is a cigit,és bele szívtam nagy levegőt vettem és ,,elszédültem,,,

Locsolt fel és közben a tanár észre vette,hogy a lány kiabál...bejött és kihoztak,hánytam és rosszul voltam:,jött a figyelmeztetés az ellenőrzőmbe,és othol a vesszőzés,,
Akkor másnap megkértem a lányt,hogy ne is közeledjen hozzám mert nem kell a barátsága,mert én azért nem szokok a cigire,hogy vele beszélgethessek.
Azótta sem dohányzom hála Istennek!Egy életre megutáltam a cigerettát. :hehe:

Szóval,nekem nincs szükségem hitetlen barátságára!

Elég az akit az Úr házában kapok Istentől .Azok meg nem kevesen vannak :2smitten:

de elnézést ha valaki ezen megbotránkozik...de nekem ilyen tapasztalatom volt a világban élő barátokkal...
(Hála legyen Istennek még fiatalon megszólított az Úr.)

IMádkozom a sok fiatalért ,hogy ne a világgal fussanak,hanem megértsék,hogy Isten nélkül nem lehet élni.


DE az Úr akit kiválasztott azt meg is igazitotta...

Békés szép pénteki napon mindenkinek :2smitten:

Szeretettel julika
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #38 Dátum: 2011 Október 07, 08:24:44 »
Kedves Julika, kedves Ani Kinor!

Az ÚR Jézus gyűlöli a bűnt, de a bűnösöket annyira szerette, hogy életét adta értük.

Jn 8,34    
Felele nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, a ki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek.

Lk.5,30-32
30.    
És köztük az írástudók és farizeusok zúgolódának az ő tanítványai ellen, mondván: Miért esztek és isztok a vámszedőkkel és a bűnösökkel?
31.    
És felelvén Jézus, monda nékik: Az egészségeseknek nincs szükségük orvosra, hanem a betegeknek.
32.    
Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket a megtérésre.


Márk 12,30-31
30.    
Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, és teljes elmédből és teljes erődből. Ez az első parancsolat.
31.    
A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat.


Ha ennyire elhatároljuk magunkat a világi emberektől, hogyan ismerhetik fel, hogy szeretjük Istenünket, Jézus Krisztust és a felebarátunkat. Nekünk,  meglátásom szerint, nem az emberektől kell elhatárolódnunk, hanem a büntöl.
Ha viszont emiatt ők elfordulnak, tegyék: szabad akaratuk van. Az ÚR Jézus sem ment azok után, akik nem hittek benne, legyen az írástudó, vagy farizeus. Sőt, tanítványát, Júdást sem akadályozta meg abban, amit tett (mégis kiválasztotta tanítványként, habár előre tudta mi fog történni).  A következményét viszont ismerjük.

Tehát én egy barátság alatt nem azt értem, és szerintem a többiek sem, hogy elegyedjünk velük a világ szellemiségébe, hanem szeressük a bűnöst úgy, ahogy Jézus Krisztus szeretett minket.

Voltak barátaim, akik nem mindjárt az első szóra tértek meg, ám a hosszabb időn át tapasztalt szeretet gyümölcsöt hozott, és elfogadták az Urat.

Szeretettel, Shalom
 :2smitten: :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #39 Dátum: 2011 Október 07, 08:42:25 »
Egyetertek Elisabeth! :2smitten:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #40 Dátum: 2011 Október 07, 08:44:20 »
Kedves Testvereim!

Kerlek benneteket, hogy probaljunk megmaradni a topic eredeti cimenel, hogy Hitetlennel lehet igaz barátság?

Tehat igaz baratsagrol szol a tema.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #41 Dátum: 2011 Október 07, 09:29:29 »
  :265:


Bocsánat
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #42 Dátum: 2011 Október 07, 09:45:07 »
Kedves Antee, bocsánat, ha valamit félreértek. De mi az igaz barátság szerinted, amiről itt szó van?  :pirul:
Szerintem az, amikor valakivel hátsó szándék és önérdek nélkül barátkozik az ember...

Kedves Julika, és mások, akik ilyenről írtatok: teljesen megértelek, ha negatív tapasztalataitok után azt mondod, hogy inkább kerülnéd a kapcsolatot nem hívőkkel.
Csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy nagyon elmentünk az általánosítás irányába, miszerint aki nem hívő, azzal csak úgy lehet barátságot kötni, ha vele megyünk a rossz dolgokba. Ez szerintem így nem igaz.

Idézet
Természetes ha hitetlennel beszélget az ember,felhozza a figyelmét arra,hogy ma még van lehetőség az Üdvösség megszerzésére...de ha nem érdekli őket....akkor miről társaloghatnék velúk?vagy nektek más tapasztalaitok vannak?NEkem nincs közös témám velük.

Pont arról beszélek, hogy egy nem hívő emberrel való kapcsolatban nem biztos, hogy az üdvösség útjával kell kezdenünk a beszélgetést. Rengeteg mindennapi kérdés van, ami foglalkoztatja az embereket, és ha mi, hívők, erre nem tudunk mozdulni, nem tudunk megértőek és odafigyelők lenni, akkor jogosan mondják a hitetlenek, hogy a keresztyénekkel nem lehet mit kezdeni. Ha mi beszűkülünk, és kizárólag szellemi dolgokról vagyunk hajlandóak beszélgetni, akkor ezzel nem tesszük kívánatossá a keresztyénséget a világiak szemében.

Már most is szörnyen elterjedt az a nézet, hogy a hívők bigottak és agymosottak. Mondhatjuk, hogy a világ szemében bolondok vagyunk, és ez így jó, de ha az Ap.Csel.-t megnézitek abban az van, hogy tisztelték a keresztényeket, nem az, hogy egysíkú, begyepesedett embereknek tartották őket.  :167:

Jézus Simon Péternél sem azzal kezdte, hogy "Gyere, és emberhalásszá teszlek", hanem úgymond szakmai kérdésekkel kezdte a beszélgetést "vesd ki a hálódat fogásra"...  :020:
Péternek ugyanis a legnagyobb gondja ott és akkor nem a saját, vagy mások üdvössége volt, hanem hogy egész éjszaka gürcölt, és ennek ellenére semmit sem fogott.

Ugyanígy, nem hagyta Jézust az sem hidegen, hogy Kánában, a menyegzőn elfogyott a bor, és ezért kínos helyzetbe került a vőlegény családja. (Azt mondjuk megnézném, hogy mi lenne a vélemény hívő körökben, ha manapság egy lelkész egy hordó borral állítana be egy menyegzőre...  :2funny:)

Bocsánat, most tényleg eltértem a témától, de úgy érzem, hogy valahol ide tartozik ez a téma is, és nagyon kikívánkozott... :08:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #43 Dátum: 2011 Október 07, 10:03:41 »
Igen mindenképpen szeretnünk kell embertársainkat az Úr szeretetével. Értem azonban,hogy mire gondoltak a testvérek,amikor azt mondták, nincs  közös téma a hitetlen barátokkal. Nem is a világi dolgok felé kell fordulnunk (mint ahogy nem is tesszük), :05: hanem Krisztus világosságát igyekezzünk az ő életükbe vinni, élet beszédét tartva eléjük.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Hitetlennel lehet igaz barátság?
« Válasz #44 Dátum: 2011 Október 07, 10:09:31 »
Igen, ebben egyetértek, és én is értem, csak azt a kérdést feszegetem, hogy hol a határ a világi dolgok felé való fordulás, és az mindennapi élet dolgaiban való járatosság között?  :2smitten:

Ha ugyanis a kettőt összekeverjük, és a napi szintű dolgokban sem tudunk témát találni, akkor egyszerűen nem lesz kapcsolódási pont, amin keresztül később Jézust hirdethetjük.  :118:

Ebből jön ki az, hogy a hitetlenekkel való barátkozás az én meglátásom szerint nem csak azért nem működik, mert rossz dolgokba vinnének minket, hanem azért sem, mert mi pedig alkalmatlanok vagyunk arra, hogy a mindennapi (nem bűnös) dolgokban partnerek legyünk számukra, annyira félünk a világi befolyástól.  :167:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."