Szerző Téma: Hamis próféta a fórumunkra támadt.  (Megtekintve 11735 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 31, 19:10:46 »
Kedves Testvérem, a topic elejétől elolvasva mindarról értesülhetsz, amit mindenkinek jó tudni róla. Nincs sok hozzászólás, nagyon hamar végig tudod olvasni. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #31 Dátum: 2011 November 07, 20:51:02 »
Kedves Testvéreim!

Tudomásomra jutott, hogy e topic miatt egy másik keresztény fórumon vita támadt.
Ennek a topicnak menetében mindenki megbizonyosodhat afelől, hogy óvakodtam a személy/személyek felfedésétől.
Ennek egyik oka, hogy nem a lejáratás a cél, hanem a óvva intés. Sőt, még a fórum nevét sem neveztem meg, nem véletlenül, ugyanis nem mások ellen indítottunk hadjáratot, hanem pajzsunkat emeltük fel a saját közösségünk elé. Többen megkerestek privát üzenetben hogy fedjem fel a személy/személyek nevét, de nem tettem, mert nem akartam semmilyen hullámnak az elindítója lenni.
Viszont tudjátok meg, hogy többen megkerestek, akik névvel jöttek elébem amit meg sem kellett erősítenem!

Azt pedig, hogy hogyan és milyen jogon mertem én bárkiről is kimondani hogy hamis próféta, csak az fogja megérteni, aki elegendő információval fog rendelkezni. De nem fog, mert a neveket sem fogom kiszolgáltatni. Többek viszont tanúsíthatják velem együtt akik érintettek a dologban, hogy nem csupán az én vizsgálatomon nyugszanak e topicban leírt sorok. 

Nem egy hamis próféta volt, van és lesz, akinek nem tetszik, hogy mi békességben egymást szeretve dicsőítjük Istenünket. Ezen a fórumon pedig nem fogunk semmilyen keresztény fórumról pletykálkodni, mert nem erre hívott el minket az Úr, hanem arra, hogy békességben éljünk egymással.

Jn 13,35
Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."
(Az Úr Jézus Krisztus)

Az Úr velünk! :2smitten:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #32 Dátum: 2011 November 08, 10:49:38 »
Őszintén szólva én jobb szeretném ha nem ilyen módon kerülne ez a tudomásomra, jobb szeretném ha elolvashatnám azt a vitát is, amelyik erről szól. De ha te gy itéled meg, hogy jobb így, elfogadom  - jobb híjján, de nagyon ostobának érzem magam.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #33 Dátum: 2011 November 08, 11:36:04 »
Módodban áll elolvasni, van Testvér aki segíteni tud neked ebben.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #34 Dátum: 2011 November 08, 15:21:27 »
Hát.... jobb lett volna "ostobának" maradni, mert amiről nem tudunk az nem fáj. Most már fáj. :pityereg:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #35 Dátum: 2011 November 08, 15:23:36 »
Hát.... jobb lett volna "ostobának" maradni, mert amiről nem tudunk az nem fáj. Most már fáj. :pityereg:

 :047:  :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #36 Dátum: 2011 November 08, 15:58:57 »
Hát.... jobb lett volna "ostobának" maradni, mert amiről nem tudunk az nem fáj. Most már fáj. :pityereg:

A tájékozottságnak is meg van ára.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #37 Dátum: 2011 November 08, 16:17:57 »
Igazad van Testvérem, én azok közzé tartozom, akik a maguk kárán tanulnak. Most azt, hogy nem kell mindent tudni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #38 Dátum: 2011 November 08, 16:37:40 »
A lényeg az, hogy mi itt szeretjük egymást és próbálunk minél jobb közösséggé válni. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #39 Dátum: 2011 November 09, 16:11:53 »
Hadd fűzzek még 1-2 dolgot a hamis próféták témájához...  :2smitten:

Míg az ószövetségi próféták leginkább Isten jelenre, vagy jövőre vontatkozó útmutatását vagy feddését közvetítették a nép, de még a király felé is, és teljhatalommal bírtak, éppen ezért az életükkel feleltek, az újszövetségben megváltozott a prófétai szolgálat szerepe:

Aki pedig prófétál, emberekhez szól, és ezzel épít, bátorít, vigasztal. (1Kor 14,3)

Júdás és Szilász, akik maguk is próféták voltak, sok beszéddel buzdították és erősítették a testvéreket. (ApCsel 15,32)

A mai prófétáknak már nem elsődleges feladatuk, hogy vezessenek, vagy utat mutassanak (bár kétségtelenül van ilyen is), hanem, hogy Isten közvetlen kijelentése által erősítsék, bátorítsák az Úr népét.
A hamis próféta ezzel szemben nem bátorítani vagy építeni akar, hanem befolyása alá vonni és leuralni. Az ószövetségi mintát követi, és azt a látszatot igyekszik kelteni, hogy Isten őrajta keresztül fedd meg egyeseket, akik, ha nem engedelmeskednek neki (a hamis prófétának), akkor az Úr haragjával találják szemközt magukat.

A Jelenések 19,10-ben az angyal ezt mondja Jánosnak: "Jézusról való bizonyságtétel a prófétaság lelke" tehát aki hitelesen prófétál, soha nem a saját igazát akarja bebizonyítani a prófétálás által, vagy embereket, szervezeteket felemelni, hanem tisztán és egyértelműen Jézust megdicsőíteni.

Szeretném ide is átemelni. Mert nagyon egyetértek Julies-el!
Az ószövetségi és az újszövetségi prófétálások különbsége.  Ószövetség: vezetés és megfedés.  újszövetség :Buzdítás és bátorítás. Bizonyságtétel Krisztus kegyelme mellett.

Hamis próféták szinte mindig valamilyen fenyegetésről beszélnek ami ellen tenni kell és hangsúlyozzák hogy ők kapták ezt a kijelentést. Nem mindig pénzsóvárság van mögötte ,van hogy egyszerűen csak a szereplési vágy, vagy egyfajta eltorzult Istennek való megfelelési kényszer.


Antee! Őszintén örülök hogy sem neveket sem másik fórum nevet nem írtál ide. Így krisztusi. Mivel hamis próféták mindig lesznek , és jó ha mi is vigyázunk nehogy elhamarkodott kijelentéseket tegyünk.
Én így nem tudok semmiről és nem is akarok. Hacsak engem nem érint személyesen.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #40 Dátum: 2011 November 09, 17:04:19 »
Azt hiszem Jules a lényegét írta le az igei prófétálási szolgálatnak. Én sem ismerem a konkrét esetet/ket mert szerintem is nagyon helyesen Anti nem adta közre, de azt tudom mit érezhet az, akinek a cimére ilyen "prófétai üzenet" érkezik, amely azt álltja hogy az Úrtól kapott üzenet.
Nekem is voltak ilyen "próféciáim" amelyek a személyes életemre vonatkozóan közvetítettek ugymond  vezetéseket, amelyek aztán nem teljesültek. Nagyon nehéz volt hitben feldolgozni ezeket. De az Úr tanított engem ebből, még pedig azt, hogyha ad is az Úr személyes üzenetet felkent szolgálóknak, azt valamilyen formában nekem is kijelenti az Úr mintegy megerősítésként.

De jó észben tartani a prófétálás ajándéka nem öncélú dolog, hanem komoly szolgálati ajándék, amely Jézus Krisztusra mutat.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #41 Dátum: 2011 December 09, 15:28:35 »
Én a nevek elhallgatásával nem teljesen értek egyet. Szerintem ha valóban óva akartok inteni valakitől, mert hamis próféta, akkor jobb ha mindenki tud róla, kiről is van szó. Vagy rosszul gondolkodom? Én pl. még a mai napig nem tudom bizonyosan ki ő, így ha engem, mint kezdő keresztényt akar félrevezetni, könnyedén megteheti.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #42 Dátum: 2011 December 09, 16:11:43 »
Szia Testverem. Egyetertek Veled, hogy a legjobb az lenne, ha leirnam a nevet.
Viszont ezt nem tettem es nem osztottam meg senkivel, megis nagy port kavart es sok embert meg jobban felrevezetett.

Ha tekintejes vezeto lennek es hinne az osszes Testver a szavamnak, akkor megtettem volna.
El kell fogadni, hogy Isten ebben igy vezetett.

En arra kertem mindenkit, hogy ha valakitol profeciat kap, akkor alaposan vizsgalja meg es ne higgyen azonnal neki.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #43 Dátum: 2011 December 09, 22:50:00 »
Én a nevek elhallgatásával nem teljesen értek egyet. Szerintem ha valóban óva akartok inteni valakitől, mert hamis próféta, akkor jobb ha mindenki tud róla, kiről is van szó. Vagy rosszul gondolkodom? Én pl. még a mai napig nem tudom bizonyosan ki ő, így ha engem, mint kezdő keresztényt akar félrevezetni, könnyedén megteheti.

Kedves Aata!

Úgy érzem, hogy nincs szükség nevek megadására. Megtörténhet, hogy olyan hamis próféciával találkozunk, amely szeröjének a nevét nem is ismerjük. Bárminemü próféciát felelösségünk, az Ige tükrében és Isten kinyilatkoztatásaival megvizsgálnunk, különben nagyon könnyen téves vágányra gurulhatunk. A Jó Pásztor figyel az Ö juhaira, még akkor is, ha nem régen tért meg és vezet bennünket. Az Ö lelke által megvizsgálhatunk és meg is kell vizsgálnunk, amit hallunk, vagy olvasunk.

Bátorítalak, hogy bizz az ÚRban, mert Ö maga a Világosság, és megmutatja Neked az igaz utat!

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis próféta a fórumunkra támadt.
« Válasz #44 Dátum: 2011 December 10, 21:46:27 »
A hozzászólásokat áthelyeztem a Próféciák topicba.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)