Szerző Téma: Szeretet  (Megtekintve 45790 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szeretet
« Dátum: 2006 November 20, 10:26:56 »
Mi is a szeretet?

Ugyvélem az egyetlen,amitől boldog lehet az ember.
A szeretet kimeríthetetlen fogalom.A legtöbben azt hiszik, hogy keresni kell,
pedig a szeretet bennünk él!A szeretet nem az, hogy kapjunk,hanem az,hogy adjunk!
A szeretet önzetlen,és korlátlanul bármit megad ,amit csak megadhat!
A szeretet mindenkiben ott van!

A szeretet a mások szeretése!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
Re: Szeretet
« Válasz #1 Dátum: 2006 November 21, 09:53:10 »
A szeretet 

1Kor 13,13
"Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet."

Róm 13,10
"A szeretet nem tesz rosszat az embertársnak. A törvény tökéletes teljesítése tehát a szeretet."

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kiscsillag

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2006 November 21, 10:22:11 »
Talán újra azokat a heteket fogjuk megélni,amikor az évben többet foglalkozik az ember a szeretet fogalmával. Lehet is, hogy csak fogalom marad sokak számára. Mert mi  is a szeretet?
Sokan megfogalmazták már és szavakba öntötték, számos irodalmi alkotást a kezünkbe vehetünk, hogy megmelengesse a szívünket ami a szeretet fogalma mögött van.

Azt hiszem, hogy Jézus nem szavakat vár tőlünk,hanem hogy  a Szeretet szava cselekedetté legyen. Sőt, olyanokat szeressünk,akik minket nem szeretnek.
Hogy lehet erre képes az ember?
Hogy volt erre kész az irgalmas Samaritánus?

kiscsillag

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2006 November 22, 21:26:45 »
Ha kiejted ezt a szót   SZERETET   , mi jut az eszedbe róla?

Egy kedves gesztus?  Egy mosoly? Egy cselekedet?

Pedig  nem más ez a szó,mint maga JÉZUS! Testté lett IGE !

Csak egy nap próbálj meg úgy élni, hogy ez van a szemed előtt!

Lehet, hogy másképp látod majd utána a világot!

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2006 November 22, 23:04:24 »
A szeretet a kulcs mindenhez!

Nem kell tudomány ahhoz,hogy Istennek tetsző dolgokat tegyünk!

Jn 6,29
"Jézus ezt felelte nekik: "Az az Istennek tetsző dolog, hogy higgyetek abban, akit ő küldött(Jézus)."

Isten nem a cselekedeteinket nézi hogy megáldhasson!Cselekedeteink által se érdemelhetjük ki áldását!

Kegyelemből van!!!

Kérni kell,és Hittel elfogadni...

Lk 11,9
"Én is azt mondom nektek: kérjetek, és adatik, keressetek, és találtok, zörgessetek, és megnyittatik nektek."

Jn 16,24
"Eddig nem kértetek semmit az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen."

Pál nagyon tanult ember volt,és sok lelki ajándéka volt! De ő is mondja,hogy:

1Kor 13,2
"Ha profétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és ha teljes hitem is van, úgy hogy hegyeket mozdíthatok el, Szeretet pedig nincs bennem: Semmi vagyok."

A szeretet amiért élünk,és ami által mi is élhetünk!

kiscsillag

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2006 November 23, 14:31:48 »
Ha van egy kis időd..és miért ne lenne hisz itt vagy...akkor olvass bele a bizonyságtételek között a..Mi a szeretet? című írásba....érdemes!! :D

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
Szeretet
« Válasz #6 Dátum: 2006 November 29, 15:42:26 »
Szeretet

1Kor 13,4-8a
"A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.
Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal.
Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.
A szeretet soha el nem múlik."

Az Istentől való szeretet mindig szerető marad.
Az ige megmutatja az igazi szeretet.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2007 Január 08, 11:07:50 »
Egy tudományos felmérés részeként kutatók megkérdeztek néhány 4 és 8 év közti gyermeket arról, hogy szerintük mi a szeretet. A kérdésekre adott válaszok mélysége és komolysága sok esetben a kérdezőket is meglepte.

"Amikor nagyinak begyulladtak az izületei, nem tudott már előrehajolni, hogy kifesthesse a lábán a körmeit. Most mindig a nagypapa festi a nagyi körmeit, pedig neki is izületgyulladása van. Ez a szeretet."
Rebeka - 8 éves

"Amikor szeret valaki, akkor máshogy mondja ki a neved. Valahol érzed, hogy az ő szájában biztonságban van a neved."
Zsolti - 4 éves

"A szeretet az, amikor egy lány bekölnizi magát, a fiú pedig borotválkozó arcszesszel bekeni magát, aztán elindulnak, hogy szagolgassák egymást."
Karesz - 5 éves

"A szeretet az, amikor az étteremben odaadod másnak a sült krumplidat, anélkül, hogy te kérnél az övéből."
Kriszti - 6 éves

"Szeretet az, ami megnevettet, amikor fáradt vagy."
Teri - 4 éves

"A szeretet az, amikor anyu kávét főz apának, de belekortyol mielőtt odaadná neki, csak a biztonság kedvéért, hogy ellenőrizze, hogy biztosan finom-e."
Dani - 7 éves

"A szeretet az, amikor két ember állandóan csókolózik. Amikor pedig már belefáradtak a csókolózásba, még akkor is együtt akartnak maradni és beszélgetnek. Apa és anya ilyenek. Szerintem gusztustalan, amikor csókolóznak."
Emília - 8 éves

"A szeretet az, ami Karácsonykor a szobában van. Ha egy pillanatra abbahagyod az ajándékok kicsomagolását, akkor lehet meghallani."
Robi - 7 éves

"Ha jobban szeretnél szeretni, akkor egy olyan baráttal kezdj, akit utálsz."
Nikolett - 6 éves

"A szeretet az, amikor elmondod egy fiúnak, hogy tetszik neked az inge, erre ő ezután minden nap csak azt hordja majd."
Nóri - 7 éves

"A szeretet olyan, mint amikor egy kicsi öreg néni és egy kicsi öreg bácsi még mindig barátok, még azután is, miután jól megismerték egymást."
Tomi - 6 éves

"A zongoravizsgámon egyedül voltam a színpadon és nagyon féltem. Odanéztem a közönségre, és apu ott mosolygott és integetett. Csak ő mosolygott. Ezután már nem féltem."
Csilla - 8 éves

"A mamim jobban szeret engem mindenkinél. Senki más nem ad nekem esti puszit mielőtt elalszom."
Klári - 6 éves

"A szeretet az, amikor anyu a legfinomabb csirkehúst odaadja apunak."
Eszter - 5 éves

"A szeretet az, amikor apa izzadt és büdös, de anya akkor is azt mondja neki, hogy sokkal helyesebb, mint Robert Redford."
Krisztián - 7 éves

"A szeretet az, amikor a kutyusom megnyalja az arcom akkor is, ha egész nap nem foglalkoztam vele."
Marika- 4 éves

"Tudom, hogy a nővérem szeret engem. Onnan tudom, mert nekem adja az összes régi ruháját, és emiatt neki el kell mennie, majd újakat venni. "
Laura - 4 éves

"Ha nem gondolod komolyan, akkor nem is kéne kimondanod, hogy szeretlek. De ha komolyan gondolod, akkor szerintem sokszor ki kell mondani. Az emberek hamar elfelejtik."
Júlia - 8 éves
Leo Buscagliát a híres írót, egyszer felkérték, hogy legyen zsűrije egy olyan versenynek, amely a leggondoskodóbb gyermeki díj várományosát kereste. A győztes egy négy éves kisfiú volt, akinek a szomszédjában élt egy nemrégiben megözvegyült idős férfi. Egyszer, amint a kisfiú meglátta a síró öregembert, besétált a kertbe, odabújt az idős ember ölébe és csak ücsörgött szótlanul. Később, amikor az anyja megkérdezte a fiút, hogy mit is csinált ott valójában, a gyermek ezt felelte: "Semmit, csak segítettem neki sírni."

Nem elérhető t.zoli

• Testvérünk
  • *
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Szeretett
« Válasz #8 Dátum: 2007 Január 20, 02:12:07 »
Ez az én szeretett fiam
Péter szólal meg először, s kifejezi örömét, hogy társaival itt van, és szolgálatára lehet urának (szó szerint: "Uram, jó, hogy itt vagyunk"), majd felajánlja - ahogy lombsátor ünnepén szokták - ágakból és gallyakból sátrakat épít. Talán ezzel akarja a megjelenteket hosszabb időzésre bírni: maradjanak a hegyen! Csakhogy nem Péternek kell a sátrat felütni, amelynek hervatag lombjai alatt birtokba vehetjük húsvét dicsőségét. Az ember sátrával Isten fényes felhője (vö. Kiv 40,34-38) áll szemben, amelyből "mennyei hang" hallatszik; egy hang ("bath kól", szóról szóra: "a hang leánya"), amelynek visszhangját az hallja, akinek a kinyilatkoztatás szól. A menynyei hang szózata azonos a Jézus megkeresztelése alkalmával elhangzott isteni kijelentéssel: "Ez az én szeretett Fiam" (3,17), s az idézet kiegészül egy másikkal: "Őt hallgassátok!" (vö. MTörv 18,15; 18,18). Vagyis: Jézus az Isten engedelmes, szenvedő szolgája, akiben az Atya "gyönyörködik".
Ha elolvastuk Péter nagyszerű látását az Atyához, akkor mondanénk egy pár dolgot:
Senki nem tud úgy szeretni, ahogy az Úr szeret. Ha elhagyna mindenki(világi barátok, szülök), Ő megmarad neked, mert örök.
Mert nem tud nem szeretni, hiszen Ö a szeretet. Mindent elhordoz, ha kell, Bűneinket elfedezi és leveszi a gondjainkat.
Neked csak annyi a dolgod nyísd ki a szívedet és add oda a te Életedet.
Nem szabad telve lenni indulattal és gyülölettel és haraggal, mert az Úr előtt ez nem kedves :(
De egy biztos a szeretet megtalál akárhol is legyél.
Nyísd kia szívedet és bízz benne, ne félj, mert megváltozhat az életed, Úgy, ahogy nem is képzeled.
Az Úrnál soha nem fogy el a szeretet, hiszen Ő maga a szeretet. Akit olyan nagyon szeretünk, vagy akit olyan nagyon meg szeretnénk nyerni szeretetünknek, annak igyekszünk a kedvében járni, örömet szerezni, igent mondani a jogos, vagy jogosnak tűnő kívánságaira, megóvni minden szenvedéstől. Ez így van jól, de nem elegendő. Ennél is jobban kell tudni szeretni. Mert az ilyen egysíkú, földi léptékű, emberi szeretet sokszor ütközik önmagával. Nekünk lelkitársnak kell lenünk az Úrral, hogy minden problémánkat megtudjuk vele beszélni.
Én már akkor boldognak érzem magam, ha Atyámnak nevezhetem azt a személyt aki megváltott ennyi szeretetel tartozunk neki, mert  Ő is szeret benünket, ez csak el kell fogadni, mert ingyen van és semmihez nem fogható. :thanks: :thanks:Én is csak ennyit mondhatok Drága Atyám!

A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

kiscsillag

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2007 Január 22, 09:56:06 »
Lehet hogy többen is ismeritek ezt a képet,hisz bejárta a világ sok részét.
Fájdalmas.....Mivé tud lenni az ember,mivé tudja tenni az embert a bűn!

Nincs mentségünk Isten előtt,hisz nem vonhatjuk ki magunkat és nem sorakozhatunk fel érveket.

Ez az ige jutott az eszembe és ért a szívem mélyéig:
"Mert éheztem és nem adtatok ennem,szomjaztam és nem adtatok innom..."Tudjuk a folytatást. Nem kell messze mennünk,hogy kinyújtsuk a kezünket kenyérrel.
Elmegyünk talán már lelkiismeretfurdalás nélkül egy hajléktalan mellett is és még szépen meg is tudjuk magunknak magyarázni,hogy miért nem....
Jézus azt mondja,ha eggyel nem tettétek meg....velem nem tettétek meg. Nincs helye magyarázkódásnak.

Mi minden eszünkbe juthat a képről....: felrázza talán álomban lévő gondolatainkat,....hála a mindennapi kenyérért,....düh,hogy Isten hol van ilyenkor?......de talán az is,hogy Ember Te hol vagy?

Nem elérhető kati

• Testvérünk
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2007 Január 31, 22:13:39 »
Mielőtt leültem a gép elé pont az 1 Kor :13 olvastam.
Újszövetség egyszerű fordításában.
1Kor:4 Az isteni szeretet türelmes és jóságos.Ez a szeretet nem féltékeny,nem irigy,nem dicsekszik,nem
büszke,nem viselkedik gorombán,nem önző,nem gurul méregbe,nem tartja számon,ha valaki rosszat tesz,nem örül a gonoszságnak,de együtt örül a többiekkel az igazságnak.Az isteni szeretet mindent eltűr,mindig hisz,mindig remél,mindenben kitart.

Hittem szerint,a szeretet csak akkor szaporodik,ha továbbadjuk.Nem kevesebb, lesz hanem megduplázodik.
Tehát minnél több szeretetet adunk "annál gazdagabak leszünk"Kívánom,hogy milliomosok legyünk a szeretetben
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

gyöngyi64

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2007 Február 27, 19:42:54 »
Szeretet - a bölcsesség beszéde

"A szeretet, amelyet a Szent Szellem hoz létre, Isten természetének a lényege, amely minden cselekedetét

motiválja. A görög szó erre az Isten szerint való szeretetre az agapé, amelynek a jelentése "szeretet, mások

javának elősegítése, szeretetvendégség". Ez a szeretet nem keresi a saját hasznát, hanem másokat mindig

maga elé helyez. Az igazi szeretet összhangban van azzal a felmérhetetlenül nagy értékkel, amit Isten minden

egyes személynek tulajdonít, és ez az alapja és forrása a Szent Szellem összes többi ajándékának." (Idézet

Marilyn Hickey könyvéből)

Hatalmas fel ismerés volt itt ez a pár sor nekem. Belle gondoltam abba. hogy ez a hatalmas Isten akit az ó

szövetségben rettegve féltek, most Ő a mi Atyánk lett. Elképesztett az a tudat, hogy úgy szeret bennünket

mindannyiunkat ,külön külön személyenként, hogy saját maga elé helyez. Hogy a mi javunkat nézze. Ez

számomra hihetetlen és fel foghatatlan volt. És elképesztett még az a hihetetlen tisztelet, a  :igen: hogy maga elé

helyezett minket, és MI vajon ebből mennyit tudunk vissza adni? Hát .... én elszégyeltem magam. (Ha nem

Isten szeretetét sugározuk akkor nem az Ő természetét hordozzuk ha nem a mi ó emberünket.) Az Ő

természetes állapota a szeretet és ez a természet az isteni fajta szeretet, kitőltetett a mi szívünkbe a

szellemünkbe. Tehát bennünk van. :igen:

Az a szeretet, ahogy Ő szeret semmihez sem fogható. Óly  önzetlen, tiszta, túláradó és forró, hogy mi annak

ha csak a töredékét is érezni tudjuk, az olyan mit az elemésztő tűz. Az én véleményem szerint ebben a meg

nem váltott testben bizony elégetne.

Nem elérhető Zs

• Testvérünk
  • *
    • ISTEN SZERET
« Válasz #12 Dátum: 2007 Április 22, 23:47:48 »
Ma, ahogy azon méláztam, hogy miképp viszonyul hozzám Isten, s beszéltem neki egyéb dolgokról is, vagyis kérdeztem dolgokról, gondolkodtam dolgokon..

Aztán jött az a gondolat, mely ily erővel nem volt tudatos, mert annyira természetes, hogy
'Akit szeretünk, annak "hatalma" van felettünk.'

S ekkor Istenre néztem.
S tudom, Isten szeret minket...

és itt meg is állt az agyam kicsit...
mert ennek súlya van.
Ez sok mindent 'elmond' arról, hogy miképp is viszonyul hozzánk az Isten..

Akinek van gyereke az tudja, hogy a gyereknek mekkora 'hatalma' van a szülök felett.
Nem túl jó ez a szó, hogy "hatalom", mert pejoratív hangzása is van, de nem jutott más, jobb szó az eszembe.

De a gyakorlatban mégis az a helyzet, hogy akiket szeretünk, azoknak 'hatalma' van felettünk.
Még egy háziállatnak is.
Mert sok mindenre képesek vagyunk azokért, akiket szeretünk.
Nagyon sok mindenre.
És:
sok mindent, nagyon sok mindent megtehet az, akit szeretünk, anélkül, hogy a szeretetünk megszűnne.
lehet szemtelen a gyerek, stb., szeretjük így is, és odafigyelünk rá és a szükségleteire.
persze, ahogy nagyobb a gyerek, és már egyre 'önfejűbb', akkor is szeretjük, és odafigyelünk rá és a szükségleteiről gondoskodunk.
és persze, igyekszünk arra, hogy abba az irányba tereljük, irányítsuk ami javára válik, és óvjuk attól, ami kárára válhat.
aztán persze, ahogy egyre nagyobb a gyerek, úgy vagy hallgat ránk, vagy nem.
De még ha szemtelen is, és megszidjuk, akkor is szeretjük, és igazándiból fáj, hogy nem szépen szólt.
De bármennyire is felidefesítheti az embert a gyerek viselkedése, attól még szeretjük, és hamar elszáll a haragunk.

Szóval, sok mindent megtehet az velünk, akit szeretünk.

S Isten szeret minket....

Jobban figyel ránk, mint bárki, jobban szeret, mint bárki.../elhiszem ezt? elhiszed ezt? tudjuk ezt szívből, igazán? felfogjuk ezt igazán? felfogjuk igazán, hogy ez mit is jelent? - én még nem igazán../

aztán, ez most jutott az eszembe:
Vajon mennyit nézünk el annak, ill. azoknak, akiket szeretünk?
Mikor lennénk képesek azt mondani, hogy pusztuljon végleg....?
Mikor lennénk képesek azt mondani, hogy kész, nincs tovább, pusztulnia kell...?

Isten nem pusztította el a Sátánná lett Lucifert.., még mindig nem..

...sőt,..az első emberek is ki voltak téve a Sátán hatásának..
kérdezem: miért?
miért lettek kitéve annak, akiről nem tudtak..? akinek az ügyködésére nem lettek figyelmeztetve?
miért csak a tiltás volt?
hát tudták vajon az első emberek, hogy van egy ellenségük?
..aki úgyszintén Isten teremtménye..., s akit szintén szeretett az Isten..

vajon most is szereti még az Isten a Sátánná lett Lucifert?

Jézus azt mondta: szeressétek ellenségeiteket is.
S ha Ő ezt mondta, akkor az Isten is szereti az ellenségeit.
A Sátánt is?
..bizonyára..

..de el fogja pusztítani őt is, és azokat az embereket is, akik a pokolba kerültek, kerülnek.. /?/

A gyereknek, ha felnő, a szülő már nem dirigálhat úgy, mint amíg kicsi volt..
s ha a gyerek rossz útra tér, önpusztító útra, akkor mindent megtehet a szülő, hogy visszatérítse a helyes útra, illetve megadhat minden segítséget, hogy ha szenved a gyerek, akkor segítse..., ha a gyerek egyáltalán elfogadja....
...
Isten sokkal többre képes, mint mi emberek..
..mégsincs akkora hatalma, tudása, hogy valamiképp megmentse a teremtményeit..?

Én tudom, hogy Isten a Szeretet.
..de vannak dolgok, amik olyan érthetetlenek....

na, most csak leírtam ami most éppen az eszembe jutott. :?:

Nem elérhető szolgáló

• Testvérünk
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2007 Április 23, 10:39:12 »
Mi tehát azért szeretünk,mert ő előbb szeretet minket.
1Ján.4:19

ISTEN SZERET TÉGED.SZEMÉLYESEN.HATALOMMAL.SZENVEDÉLYESEN.
MÁSOK IGÉRGETTEK, ÉS NEM TARTOTTÁK MEG A SZAVUKAT.
ISTEN AZONBAN IGÉRETET TETT ÉS MEGTARTOTTA.
SOHA KI NEM APADÓ SZERETETTEL SZERET.
ÉS SZERETETE- HA ENGEDJÜK- BETÖLT,ÉS OLYAN SZERETETTEL AJÁNDÉKOZ MEG,AMELYET ÉRDEMES TOVÁBBADNI.
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető Zs

• Testvérünk
  • *
    • ISTEN SZERET
« Válasz #14 Dátum: 2007 Április 24, 15:17:31 »

De szépen írtad...

Köszönöm.