Szerző Téma: Szeretet  (Megtekintve 79849 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető krisztuskovetoje

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re: Szeretet
« Válasz #30 Dátum: 2007 Augusztus 22, 15:50:58 »
NÉHÁNY SZÓ A SZERETETRŐL
   Sokan és sokféleképpen próbálták már definiálni a szeretet lényegét,  mind a mai napig sikertelenül. Talán azért lehetetlen emberileg meghatározni, mert ahány ember él a földön annyiféleképpen éli meg azt. Természetesen én sem birtokolom a bölcsek kövét, tehát eszem ágában sincs okoskodással megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Ám azt teljes bizonyossággal kijelenthetem, hogy a szeretet definíciója, ide s tova két ezer éve az emberiség rendelkezésére áll, csakhogy a ma embere nem hajlandó tudomásul venni, alkalmazni pedig végképp nem. Ez a definíció pedig nem más, mint a Biblia szeretet himnusza, amelyet Pál apostol a Korinthusbeliekhez írott első levelének 13. részében írt meg. Természetesen ezt a részt most nem másolom ki, mert akit érdekel úgy is megkeresi, akit pedig nem érdekel, ezt az írást sem fogja végig olvasni. Mivel a hitetlen ember számára a Biblia szövege nehezen érthető, úgy gondoltam, hogy e szeretethimnusz mentén haladva megpróbálom éreztetni a szeretet lényegét.
   Nos, a szeretetet szóval is kifejezhetjük, de cselekedetek nélkül annak semmi értéke nincs. A szeretet Isteni tulajdonság, mely tulajdonságot a hívő emberek Tőle kapják.  A szeretet tehát tettekben nyilvánul meg. Ezért, aki szeret, az nem kerüli el azokat az alkalmakat, amikor embertársának az ő segítségére van szüksége; sőt, inkább keresi az ilyen alkalmakat. Aki nem szereti a felebarátját, azt akit lát, az nem szeretheti az Istent sem, akit pedig nem lát. Életünkben a szeretetet semmi nem helyettesítheti. Ha eltörünk egy poharat, vagy egy vázát, veszünk helyette másikat, vagy könnyen megleszünk nélküle is. Ám ezt nem tehetjük meg a szeretettel, mert a szeretet nem egy időnkénti fellobbanás, hanem egy állandó életfolyamat. Ha pedig számunkra nem az, akkor még nem szeretünk. A szeretet önmegtagadással jár. Ezzel ellentétben a legtöbb ember a szeretet alatt azt érti, hogy ő kap valamit, és nem azt, hogy ő tesz valamit másokért, mégpedig örömmel.
   A szeretet egy olyan életút, amelyen járva az ember eljuthat az Isten  általi megszentelődésbe. A már megszentelt életű ember pedig természetszerűen gyakorolja a felebaráti szeretetet. A felebaráti szeretet nem felém irányul, hanem felőlem árad másfelé az Istentől jövő szent erő által. Ezért önzetlen. A szeretet nem mindig követel tőlünk nagy dolgot. Alkalmas időben egy kis figyelmesség elég ahhoz, hogy valakinek az életét szebbé és kellemesebbé tegye. A szeretetre mindig lehet támaszkodni, mert biztos védelmet nyújt az élet viharai idején. Az istenfélő ember nem vár arra, hogy a jó alkalmak hozzá menjenek, hanem ő keresi az alkalmakat a jó cselekedetek gyakorlására.

Nem lenne jó mindannyiunknak ezt a viselkedésformát követni?

Fórizs József   

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szeretet
« Válasz #31 Dátum: 2007 Október 11, 11:05:30 »
Sziasztok!

A szeretet a Lélek gyümölcse. Egy gyümölcs, ami megérik rajtunk! De nem mi vagyunk a szőlőtő, amin érünk. A szőlőtő Jézus!
Jézus a szőlőtő és mi vagyunk a szőlővesszők! Ha megmaradunk benne mint szőlővesszők, akkor termünk sok gyümölcsöt! :05:
Magunktól nem tudunk teremni! A fák sem nyögnek gyümölcsterméskor! Jézus nélkül semmire se vagyunk képesek, csupán csak koszos dolgokra...

Jn 15,5
"Én vagyok a szõlõtõ, ti a szõlõvesszõk: aki énbennem marad, és én õbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem semmit sem tudtok cselekedni."


A szeretetről még ez az ige jut eszembe:

Fil 2,3
"Semmit ne tegyetek önzésbõl, se hiú dicsõségvágyból, hanem alázattal különbnek tartsátok egymást magatoknál;"


Szeretettel,
Antee

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kövecske

  • Vendég
Re: Szeretet
« Válasz #32 Dátum: 2007 Október 21, 14:02:01 »
Sziasztok!  :05:

Igen, nekem is eszembe jut a szeretetről sok Ige, sok olvasmány, sok definició...
Ezekkel tisztában is vagyok.
Az én égető kérdésem - az életemben hogy valósult, valósul meg mindez?!
Tudok-e önzetlenül szeretni - vagy csak azt hiszem magamról - de ha jön egy szituáció... csődöt mondok...?
Tudom-e szeretni legalább azt, aki engem szert önzetlenül, csak az Ő javát keresve, az Ő örömére... vagy vannak elvárásaim...? (Nem is beszélve azokról, akik nem szeretnek...)
És lehet-e egyáltalán bármilyen elvárásom azokkal szemben akiket szeretek? Vagy soha semmiért ne is szóljak? Meg se kérdezzem... ne is említsem, hogy ez most rosszul esett... fájt...
Szerintetek?
Várom a hozzászólásokat.  :05:

Szeretettel:
kövecske

vendég

  • Vendég
Re: Szeretet
« Válasz #33 Dátum: 2007 Október 22, 00:52:08 »
Szerintem a világ szerinti szeretet azt nézi NEKEM mi a jó, Nekem ki mit ad.
Az Isten szerinti szeretet azt nézi,

MIT ADHATOK ÉN?

Mi emberek erre csak törekedhetünk .
De ha ŐT nézzük(ISTENT)...hát ilyen nem?
Nem kér semmit csak AD.
Ezzel együtt azonban azt gondolom, más az hogy önzetlenek akarunk lenni ,  más hogy ha hagyjuk, hogy ostoba önzésből kihasználjanak...
Mint más nehéz kérdésekben is...itt is szűk a mi ösvényünk.

szerettettel

egy vendég

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szeretet
« Válasz #34 Dátum: 2007 Október 22, 01:06:30 »
Kedves Vendég!

Valóban, Isten csak ad... Egyik legnagyobb ajándéka a szabad akarat ajándéka volt!
Mi emberek, sosem tudunk olyan önzetlenek és szeretetteljesek lenni mint Isten.

Amit írtál az önzetlenségről, az valóban úgy van. Nem szabad, hogy önzetlenségünk által mások kihasználjanak...

Isten áldjon meg kedves vendég, továbbra is szívesen várjuk hozzászólásaidat!

Az Úr áldjon meg. :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Szeretet
« Válasz #35 Dátum: 2007 Október 22, 10:31:32 »
Kedves Vendég! Örülök amit írtál, hiszen ha a mélyére nézünk mi mindent kaptunk önzetlenül Istentől, csak ámulni tudunk. Élet, fák, virágok, növények, állatok, hegy, fű, levegő, csillagok, nap, hold, társ, gyerekek, ház, autó, érzelem.....
Mi emberek soha nem adtunk volna ennyit ingyen, nem várva érte semmit. Hát azért örüljünk, hogy Isten nem ember!  :igen:

vendég

  • Vendég
Re: Szeretet
« Válasz #36 Dátum: 2007 Október 22, 19:50:58 »
És akkor még nem beszéltünk arról ami a lényeg: alig várja hogy a kegyelmet a nyakunkba zúdítsa...
Egy kimondott IGEN,: URAM KELL EZ NEKEM-----és mienk minden.
Az élet..konkrétan....ÖRÖKKÉ VELE.
EZ NEM AKÁRMI....

maria

  • Vendég
Re: Szeretet
« Válasz #37 Dátum: 2007 Október 22, 20:03:26 »
Bizony Vendég, és mégis milyen nehéz átvenni. Mi mindig dolgozni akarunk a kegyelemért...

vendég

  • Vendég
Re: Szeretet
« Válasz #38 Dátum: 2007 Október 22, 20:33:47 »
Talán ezért engedi  meg Isten az ember életében azt az állapotot,  amikor minden büszkeség és teljesítmény semmivé válik.
Ekkor csodálkozik rá az egyetlen lehetőségre....ez pedig az egyetlen megoldás amit Isten adhat csak meg...ez a kegyelem általi új esély, az igai új remény,  az élet Istenben .

kövecske

  • Vendég
Re: Szeretet
« Válasz #39 Dátum: 2007 Október 29, 20:14:48 »
Anti... :05:

Megvan nekem ez ppsben...
Csak nem tudom hogy kell fölrakni...

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szeretet
« Válasz #40 Dátum: 2007 Október 29, 20:19:29 »
A hozzászólás megírásakor az ablak alatt van egy olyan opció, hogy "További opciók...".
Van előtte egy plusz jel, arra kell rákattintani. :05:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kövecske

  • Vendég
Re: Szeretet
« Válasz #41 Dátum: 2007 Október 30, 00:21:43 »
Köszike, Anti!  :05:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szeretet
« Válasz #42 Dátum: 2007 November 07, 16:58:40 »
Sziasztok! :05:

Mivel is kezdhetném, ha nem ezzel az igével:

1Kor 13,4-7
"A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr."

Olykor felmerül bennünk a másik hibája és vétke. Sokszor a mércét amit állítottunk túl magas a körülöttünk élők számára.
Mennyire képesek vagyunk a másikat hibáztatni, ha valamit elront. Ha nem is mondjuk ki, azért gondoljuk...

Lehet csak jót akarunk, de nem úgy sül el, ahogyan azt mi várnánk. Lehet van, amikor jót teszünk, de a másik személy azt nem tudja.
Van, amikor a másik javára teszünk, de a másik lehet hogy rossznak érzi és látja. Pedig a motíváció jó...

Mennyiszer zúgolódunk Isten ellen, mikor a dolgok nem úgy mennek, ahogyan azt mi elképzeljük? Szemére vetjük Istennek...
Közben Isten éppen a javunkra teszi és jobbat ad. De mi csak szemrehányunk és beolvasunk neki. És ha a későbbiekben észrevesszük kezét a dologban, hogy a javunkat szolgálja, akkor ugyan odamegyünk hozzá esedezve és bocsánatkérően. De ha ezt emberrel tettük volna meg,akkor teljes erőnket összeszedve kérnénk bocsánatot. Ugye egy olyan valakitől ( Istentől ) könnyű bocsánatot kérni, akinek nem kell a szemébe nézni?

Lehet van, amikor legbelül így gondoljuk:

-Isten vagy te. Neked az a munkád, hogy megbocsáss.

Ne felejtsül el, hogy Isten nem egy gép... A bűneinkkel és hozzáállásainkkal jobban megbánthatjuk, mint egy embert.

Isten szeret...és azt várja, hogy ez a szeretet, amit irántunk érez, teljesen átérezve értékelődjön bennünk.

Isten áldását :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető GLD46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 263
Re: Szeretet
« Válasz #43 Dátum: 2007 November 07, 20:15:02 »
Sziasztok!

1Korintus13,5
"A szeretet... nem keresi a maga hasznát."

"Ezen a világon mindent meg lehet venni. Egyet nem: a szeretetet.Amit meg lehet venni, haszonért van, az már nem szeretet. A szeretet csak fentről árad, Isten szívéből erre a világra, és ezt nem lehet megvenni. Vajon mi haszna volt Istennek, amikor adta az Ő Egyszülött Fiát- szeretetből? Mi érdek fűzte ehhez? Mi haszna volt Jézusnak abból, hogy otthagyta a mennyet érted-mert téged keresett. Az Ő szeretete az embert kereste, téged, magadat. Jó volna,ha belegondolnál minden kapcsolatodba, hogy mit miért teszek? Bennünk ott van az üzleti szellem. Adok,veszek. Isten csak ad. Jézus az életét adta, és mit kapott? Korbácsot,töviskoronát, keresztet, négy szöget."

Idézet:Trausch Liza "...Beszéded megelevenít..." c.könyvéből

Nekem nagyon sokat jelentett-e pár sor, ezért gondoltam, hogy megosztom Veletek.

Szeretettel:GLD46

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szeretet
« Válasz #44 Dátum: 2007 November 07, 20:42:58 »
Köszönjük, hogy megosztottad velünk. :05:

Isten áldjon meg
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)