Szerző Téma: Angyalok ma?  (Megtekintve 6882 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Angyalok ma?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 11, 19:07:39 »
Shalom. Csak olvasgatok és tűnődöm... miért írhatta vajon Pál:1Kor 11,10    
Ezért kell az asszonynak hatalmi jelt viselni a fején az angyalok miatt.  Számomra ez, egy valós és időszerű felhívásnak tűnik... :08:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Angyalok ma?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 11, 22:10:47 »
Kedves Shomer Testvér!

Várom tünödésedet tovább....

 :280:

Shalom
 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Angyalok ma?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 11, 22:22:51 »
Pár éve történt a gyülekezetünkben:

Egy három gyerekes család komoly anyagi nehézségek közé került. Az édesanya hazafelé tartott valahonnan, és közben azon tűnődött, hogy mit tudna vacsorára előteremteni a családjának.

Egyszer csak egy ismeretlen hölgy szólította meg, és elmondta neki, hogy egy közeli épületben élelmiszersegély-csomagokat osztanak rászorulóknak.
Örömmel megindul az épület irányába, de pár lépés után eszébe jutott, hogy elfelejtette megköszönni az illető kedvességét. Gyorsan megfordult, de már csak az üres utcát látta, senki sem volt ott.

A megadott helyen a testvérnő természetesen megkapta a segélycsomagot.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Angyalok ma?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 12, 08:47:55 »
Köszönöm, kedves Jules ezt a bizonyságtételt. Szerintem nagyon sokszor az angyalok viszik véghez Istenünk oltalmazó akaratát.

Úgy tünik, hogy az angyalok ember formáját is fel tudják venni.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Angyalok ma?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Október 12, 09:13:25 »
Angyalok ma?

Most,hogy kedves Jules említette ezen történetet,eszembe jutott az mikor egy drága testvérnőnk bízonyságot mondott arról,hogy hogyan jelent meg egy angyal neki...akkor még nemtudta ki ő majd később értette meg!

Nyíregyháza és Laskod közötti utszakaszon történt ez meg!

A testvérnőnek a lakhelyéről kellett mennie Nyiregyre a kórházba.
NAgyon esett az eső,és férje kérte,hogy az autóval ne vegyen fel senkit mert volt némi kellemetlen tapasztalatuk már.

Felesége megigérte,hogy nem vesz fel senkit, és sietni fog haza.
Amikor elindult,és már közel volt néhány km-re a várostól,akkor egy idősebb bácsi állt az út szélen és stoppolt.A testvérnőnek eszébe jutott férje mit mondott így tovább hajtott.Elmondta,hogy kb:100m-re volt a bácsitól és mégis vissza tolatott érte.

Beültette az autóba,és a visszapillantóból nézett visza rá...egy 5 perc után megszólalt a bácsi:,,,kedves,tudja sokan nem is tudják mennyire közel van az Úr Jézus visszajövetele,,,erre a testvérnő megnyugodott,hogy keresztény emberet vett fel.
Válaszolta neki:,,igen tudom,,,
majd megint mondta a bácsi,hogy :,,,de mennyire nemtudják még a keresztények sem,,,bár készülődnek de nem hisznek valójában ebben,hogy nagyon közel van....

MIkor visszanézett a tükörben látta,hogy eltünt az autó hátsó üléséről a bácsi.

S mivel épp rendőrök álltak az útszélén,megállt annak ellenére,hogy ők nem intették le a megállásra.
Sírva és kiabálva mondta el nekik,hogy volt egy idős bácsi akit felvett,de eltünt,és mondott neki dolgokat...
AZT MONDTA A RENDŐRÖKNEK,HOGY MOST GONDOLHATJÁK RÓLLA,HOGY Ittam,VAGY KÁBITÓZTAM,,DE Ő TUDJA ANGYALVOLT AKI FIGYELMEZTETTE.

Erre meglepődött a testvérnő,mert a rendőrök azt mondták:,,,nem gondolunk semmit ilyet,mert ma már maga a harmadik aki ezzel a mondtattal áll meg előttünk....ezért állitottak ki minket,hogy figyeljük meg történik-e még a mai nap folyamán ilyen..

Elmondta közöttünk a gyülekezetben ez a testvérnő ezt az átélését,hogy figyelmeztette az Úr,hogy közel van az Úr napja és meg jelenik az Ő népéért..és ne csak készülődjünk...

CSODÁLATOS,HOGY Isten különböző modon figyelmezteti gyermekeit...

Bocsássatok meg ha hosszan tartottam fel figyelmeteket.DE ÖRÜLÖK,HOGY EZ A TOPIK OLVASÁSA ESZEMBE JUTTATTA EZT A BÍZONYSÁGOT... :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Angyalok ma?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Október 12, 11:12:45 »
Kedves Shomer Testvér!

Várom tünödésedet tovább....

 :280:

Shalom
 :2smitten:
Nem is annyira tűnés-sokkal inkább meggyőződés... az Angyalok bizony köztünk vannak! és tudom: Odaát, utunk végállomásán, lesznek majd nagy rácsodálkozások...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Angyalok ma?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Október 12, 11:56:59 »
Csodálatos bizonyságok!!!Milyen hatalmas és jó a mi Urunk!!!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Angyalok ma?
« Válasz #22 Dátum: 2011 December 23, 12:11:18 »
Kedves Shomer Testvér!

Várom tünödésedet tovább....

 :280:

Shalom
 :2smitten:
Itt vannak-közöttünk járnak! Figyelnek. Ők a figyelők-ők a tanubizonyságok.Látnak és igazolják cselekedeteinket-akár mellettünk-akár ellenünk...
Zsid 12,1    
Annakokáért mi is, kiket a bizonyságoknak ily nagy fellege vesz körül, félretéve minden akadályt és a megkörnyékező bűnt, kitartással fussuk meg az előttünk levő küzdő tért.
Egy részük értünk-egy részük ellenünk. De Istent szolgálják Ők, mert a mi Istenünknél nincs Hatalmasabb! És minden teremtménye az Ő dicsőségét szolgálja!!!   (   Rm.13,Rómabeliekhez írt levél 13. rész

1.    
Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.
2.    
Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.
3.    
Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-é pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dícséreted lesz attól.
4.    
Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, a ki gonoszt cselekszik.
5.    
Annakokáért szükség engedelmeskedni, nem csak a haragért, hanem a lelkiismeretért is.)

Bizony "odaát" lesznek majd nagy "rácsodálkozások"...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Angyalok ma?
« Válasz #23 Dátum: 2011 December 23, 12:30:18 »
Idézet
Bizony "odaát" lesznek majd nagy "rácsodálkozások"...

Most eszembe jutott mivel indítottuk a témát:

A vendégszeretetről meg ne feledkezzetek, mert ezáltal egyesek - tudtukon kívül - angyalokat vendégeltek meg.


Zsid 13,2

Karácsony jön a "Szeretet és a világosság" ünnepe. emlékezzünk meg e felszólításról, mert lehet, hogy az anygal szegény emberként jelenik meg...

Azután szólt Jézus ahhoz is, aki őt meghívta: "Ha ebédet vagy vacsorát készítesz, ne a barátaidat hívd meg, ne is a testvéreidet, rokonaidat vagy gazdag szomszédaidat, nehogy viszonzásul ők is meghívjanak téged. 13. Hanem ha vendégséget rendezel, szegényeket, nyomorékokat, sántákat, vakokat hívjál meg, 14. és boldog leszel, mert nincs miből viszonozniuk. Te pedig viszonzásban részesülsz majd az igazak feltámadásakor." 15. Mikor pedig ezt az egyik vendég meghallotta, így szólt hozzá: "Boldog az, aki Isten országának vendége."
Lk 14,12-15

Tényleg lehet, hogy lesznek meglepetések.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Angyalok ma?
« Válasz #24 Dátum: 2011 December 23, 14:49:53 »
Idézet
Bizony "odaát" lesznek majd nagy "rácsodálkozások"...

Most eszembe jutott mivel indítottuk a témát:

A vendégszeretetről meg ne feledkezzetek, mert ezáltal egyesek - tudtukon kívül - angyalokat vendégeltek meg.


Zsid 13,2

Karácsony jön a "Szeretet és a világosság" ünnepe. emlékezzünk meg e felszólításról, mert lehet, hogy az anygal szegény emberként jelenik meg...

Azután szólt Jézus ahhoz is, aki őt meghívta: "Ha ebédet vagy vacsorát készítesz, ne a barátaidat hívd meg, ne is a testvéreidet, rokonaidat vagy gazdag szomszédaidat, nehogy viszonzásul ők is meghívjanak téged. 13. Hanem ha vendégséget rendezel, szegényeket, nyomorékokat, sántákat, vakokat hívjál meg, 14. és boldog leszel, mert nincs miből viszonozniuk. Te pedig viszonzásban részesülsz majd az igazak feltámadásakor." 15. Mikor pedig ezt az egyik vendég meghallotta, így szólt hozzá: "Boldog az, aki Isten országának vendége."
Lk 14,12-15

Tényleg lehet, hogy lesznek meglepetések.

 :2smitten:
Bizony ne feledkezzünk meg a vendégszeretetről.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Angyalok ma?
« Válasz #25 Dátum: 2011 December 24, 10:25:07 »
11. Mert született néktek ma a Megtartó, ki az Úr Krisztus, a Dávid városában.
12. Ez pedig néktek a jele: találtok egy kis gyermeket bepólyálva feküdni a jászolban.
13. És hirtelenséggel jelenék az angyallal mennyei seregek sokasága, a kik az Istent dícsérik és ezt mondják vala:
14. Dicsőség a magasságos mennyekben az Istennek, és e földön békesség, és az emberekhez jó akarat!

Lk 2,11-14
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Angyalok ma?
« Válasz #26 Dátum: 2013 November 26, 12:38:45 »
Isten  mindent megtesz minden eszközzel vonz hogy elérjen és kapcsolatba legyen velünk.

Köszönöm Uram :2smitten:


Hiszek az angyalokban  :angel2: -még a szárny" nélküliekben is   :169:
"Isten SZERET téged"!..... és elküldte angyalát hogy vigyázzon rád.....
Az elmúlt hónapokban feltűnően sok erőt nyertem az "Angyali érintés" című filmekből.
Több angyal is játszott benne, dolguk volt, az ÚR segítségül küldte őket emberekhez.
A halál angyala is többször megjelent aki átkísérte a fény kapuján azokat, akiket hazahívott az ÚR!
Emberi sorsok, bizonyságok! 


Tudom a Biblia írott szava fontosabb mindennél!

Szégyenlem, de sokszor nem tudtam kezembe venni, illetve  nem értettem semmit, hiába olvastam...... dühös voltam  magamra...
Bujkáltam......menekültem ..... mert nem vagyok méltó, nem érdemlem
A magam erejéből  képtelen vagyok  jót tenni, megváltozni.....

..de mindig ott csengett  a virtuális angyal " Monika" hangja:

"Isten szeret téged"- úgy ahogy vagy  :2angel:


Oly sokszor  :08: átsiklottam e kijelentésen..... de életem minden szituációjában újra és újra felcsendült
Isten szeret!  figyelj..
Mintha a közelembe lettek volna.......

Sőt rengeteg rossz helyzetből átsegítettek, kiemeltek, tovább vittek ......az Szent Lélek erejével.
Akik Istent dicsérik,  szolgálják alázattal. Valósággal noszogattak".. tovább...tovább
 
Dicsőség a magasságos mennyekben az Istennek, és e földön békesség, és az emberekhez jó akarat!
Lk 2,14






zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.