Szerző Téma: A szeretet meghidegülése  (Megtekintve 10857 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
A szeretet meghidegülése
« Dátum: 2011 Október 09, 23:13:43 »
A topicot érintő hozzászólásokat várjuk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #1 Dátum: 2011 Október 09, 23:23:06 »
Az Úr Jézus az utolsó idők jelei kapcsán említi, mintegy próféciaként:

Idézet
(Mt 24:12 [Csia_2010]) Annak következtében, hogy törvényrontással telik meg a világ, a legtöbb emberben elhidegül a szeretet.

A következmény tartalmazza az előzményt is. A világban jelen van a törvényrontás, vagyis a törvényrontó, s ennek a hatása, pontosabban az ő munkájának a hatása a szeretet elhidegülése.

Visszafordítható-e a jelenség? Másként kérdezek: visszafordítható-e az ördög munkája?

Azt gondolom nem, általánosságban nem, de a személyes életemben törekedhetek arra, hogy ne legyek hideg. Ennek a módja általában az, hogy forrón tartom magam. Legyen a hitéletem szenvedélyes, legyek készséges, odaszánt az Úr munkájában: a testvéri szeretetben.

Az angyalos topicban merült fel a vendégszeret kérdése. Lehet-e megmaradni, sőt erősödni a vendégszeretet készségében? A pedagógus azt mondja a "készség" fogalmára, hogy készséggé az válik az ember életében, amit sokat gyakorol. Tehát, ha a vendégszeretetet gyakorlom, akkor annak a készsége az lesz, hogy érzékeny lesz a szívem azokra, akik felé ezzel az ajándékkal szolgálhatok...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #2 Dátum: 2011 Október 09, 23:32:38 »
Egyetértek Testvérem! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #3 Dátum: 2011 Október 09, 23:36:55 »
Ha valaki felismeri és megéli Krisztus szeretetét, rádöbben, hogy már akkor szerette Isten mikor még a bűnében élt, annak nem szabadna engednie, hogy meghidegüljön a szeretete.

Valójában a szeretet a lélek gyümölcse, amelyet Isten termeszt meg. De az tudjuk, hogy csak a jó fa képes jó gyümölcsöket termeszteni. Tehát törekednünk kell, hogy Istennek átadott életünk legyen. Szerintem ez egy alapvető kulcsa a szeretetnek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #4 Dátum: 2011 Október 10, 08:31:44 »
Idézet
Valójában a szeretet a lélek gyümölcse, amelyet Isten termeszt meg. De az tudjuk, hogy csak a jó fa képes jó gyümölcsöket termeszteni. Tehát törekednünk kell, hogy Istennek átadott életünk legyen. Szerintem ez egy alapvető kulcsa a szeretetnek.

Így látom én is. Mert ha Krisztus bennünk él, gyümölccsé, az az természetessé válik a szeretet. Engem nagyon megérint az a tény, hogy a következö Igaszakaszban nem is volt igazán tudatos a szeretet, hanem még észre sem vették, hogy szeretnek:

34"Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot. 35Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok,  36mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. 37Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? 38Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? 39Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? 40A király így felel majd nekik: Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg."
Mt 25,34-40

Akiben Krisztusi szeretet van, nem tud közömbös lenni...

Idézet
Tehát, ha a vendégszeretetet gyakorlom, akkor annak a készsége az lesz, hogy érzékeny lesz a szívem azokra, akik felé ezzel az ajándékkal szolgálhatok...

Ámen!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #5 Dátum: 2011 Október 10, 09:32:58 »
 Ámen !

Testvéri szeretettel Attila  :2smitten:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #6 Dátum: 2011 Október 10, 10:52:01 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 10, 15:02:57 »
A szívemre helyezte az ÚR ezt az Ígét is:

32"Ha azokat szeretitek, akik szeretnek titeket, mi a jutalmatok? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik. 33És ha azokkal tesztek jót, akik veletek jót tesznek, mi a jutalmatok? Hiszen a bűnösök is ugyanezt teszik. 34És ha azoknak adtok kölcsönt, akiktől remélitek, hogy visszakapjátok, mi a jutalmatok? Bűnösök is adnak kölcsönt bűnösöknek, hogy visszakapják azt, ami jár nekik.  35Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt. 36Legyetek irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas."
Lk 6,32-36

Szeretettel, Shalom
 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #8 Dátum: 2011 Október 10, 19:55:48 »
Nagyon szép TÉMA ez a topic!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #9 Dátum: 2011 Október 10, 20:01:42 »
Hát, így is fel lehet fogni. :D Ha szép dolgokról van szó, akkor lehet szép!
Amúgy maga a meghidegülés, az nem szép dolog. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 10, 20:27:40 »
Szerintem az egyik, sokszor nagyon észrevétlenül belopakodó ellensége a szeretetnek, a megszokás. Valahogy megszokjuk, amit teszünk és rutinná válik. Pedig az 1 Kor 13 szerint tehetek amit akarok, de ha nincs szeretet bennem, kong az üresség.

Erre egyetlen orvosság az elsö szeretet:

3Tudom, hogy van benned állhatatosság, terhet viseltél az én nevemért, és nem fáradtál meg, 4de az a panaszom ellened, hogy nincs meg már benned az első szeretet. 5Emlékezzél tehát vissza, honnan estél ki, térj meg, és tedd az előbbiekhez hasonló cselekedeteidet, különben elmegyek hozzád, és kimozdítom gyertyatartódat a helyéből, ha meg nem térsz.
Jel 2,3-6

Honnan estem ki? Az elsö szeretetböl...

Emlékezzünk vissza...

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 10, 20:30:25 »
Bizony Testvérem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október 10, 21:28:51 »
Szerintem az egyik, sokszor nagyon észrevétlenül belopakodó ellensége a szeretetnek, a megszokás. Valahogy megszokjuk, amit teszünk és rutinná válik. Pedig az 1 Kor 13 szerint tehetek amit akarok, de ha nincs szeretet bennem, kong az üresség.

Erre egyetlen orvosság az elsö szeretet:

3Tudom, hogy van benned állhatatosság, terhet viseltél az én nevemért, és nem fáradtál meg, 4de az a panaszom ellened, hogy nincs meg már benned az első szeretet. 5Emlékezzél tehát vissza, honnan estél ki, térj meg, és tedd az előbbiekhez hasonló cselekedeteidet, különben elmegyek hozzád, és kimozdítom gyertyatartódat a helyéből, ha meg nem térsz.
Jel 2,3-6

Honnan estem ki? Az elsö szeretetböl...

Emlékezzünk vissza...
Igen.Ámen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október 12, 08:44:44 »
11.    Mert mindenki, a ki magát felmagasztalja, megaláztatik; és a ki magát megalázza, felmagasztaltatik.
12.    Monda pedig annak is, a ki őt meghívta: Mikor ebédet vagy vacsorát készítesz, ne hívd barátaidat, se testvéreidet, se rokonaidat, se gazdag szomszédaidat; nehogy viszont ők is meghívjanak téged, és visszafizessék néked.
13.    Hanem mikor lakomát készítesz, hívd a szegényeket, csonkabonkákat, sántákat, vakokat:
14.    És boldog leszel; mivelhogy nem fizethetik vissza néked; mert majd visszafizettetik néked az igazak feltámadásakor.

Lk 14,11-14

Szerintem nagyon fontos, hogy tiszta szereteböl cselekedjünk, és ne keveredjen semmilyen érdek motivációnkba.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október 12, 10:58:44 »
Igen Testverem! Janos is irta, hogy ne csak szoval szeressunk, hanem valosaggal!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)