Szerző Téma: A szeretet meghidegülése  (Megtekintve 10865 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 12, 11:00:30 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 12, 13:14:25 »
Egyidőben nagyon fájt, hogy a keresztények között is ennyire tapasztalható a szeretet kihülése, meghidegedése. És amikor panaszkodtam emiatt az Úrnak, akkor az Úr azt mondta: te cselekedj másként! Kezdd el te a szeretet közvetítését! És megvallom, van még mit tanulnom az én Uramtól! Azóta megpróbálom abban a kicsiny körben ahol én mozgok úgy élni, hogy a szeretet áradjon át rajtam, de mivel sokszor tapasztalok visszautasítást, ezért néha elbátortalanodok, de ilyenkor jön az Úr és árasztja rám az Ő szeretetét, azért mégis olyan jó lenne átélni a testvéri szeretetet, néha legalább.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 12, 13:33:32 »
Drága Irma!

A szeretet időigényes cselekedet. Ma a rohanó világban sokan nem is veszik észre, hogy a másik testvérnek éppen most szüksége lenne egy jó szóra. Nagyon fontos és teljesen egyetértek, hogy a szeretet nyissa meg szemeinket és füleinket, hogy megláthassuk, hol van szükség segítségre szükség, hol kell egy megértő szó, hol kell örülni az örülökkel.

A szeretet soha el nem fogy!

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 12, 13:48:46 »
Igy van kedves Elizabeth, sajnos nekem nagyon kemény tapasztalataim vannak, de igyekszem a szemeimet az Úron tartani. Azért nehéz ez nagyon, mert én még emlékszem, amikor a hívők még nagyon szerették egymást. Szinte egy emberöltő alatt lett ilyenné a keresztény közösség. Hiába tudom, hogy ez az utolsó idők jele, mégis nagyon hiányzik az a szeretetből fakadó törődés, ahogy a régebbiek hordozták egymást.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #19 Dátum: 2011 Október 12, 15:30:59 »
Drága Irma!

Én is úgy látom, hogy az utolsó idök jeleivel van dolgunk. Ma, amikor autó van, gépesített sok minden, nem arra használja fel az ember, hogy kicsit több ideje legyen, hanem a 24 órából sokszor 36 órát akar kreálni. Mindenféle szabadidö foglalkozás áll a rendelkezésre, csak ne kelljen csönben lenni, vagy gondolkozni.

Különösen probléma lett ez a családokban. Nagyon sokszor a bébiszitter a televizió, a computerjáték és egyebek. Sajnos még keresztény családokat is ismerek, ahol ez megtalálható! Nincs a családban naponta olyan nyugodt idö, amikor leülve egymást meghallgatják. Minden express lesz megbeszélve, redukálva a dialógust a napi teendök megbeszélésére.

Igen a szeretet idö! Idö, mert a gyermek igényli a szülei idejét, a testvér a testvér idejét. Mit ér, ha valaki azt mondja, hogy szeretlek, de nincs ideje tenni valamit, vagy meghallgatni.

Próbáljuk meg nyitva tartani szemeinket, idöt szakítani családunkra, szeretteinkre, testvéreinkre, hogy valóban szeretni tudjunk.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #20 Dátum: 2011 Október 12, 15:54:59 »
Amen es amen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #21 Dátum: 2011 Október 12, 19:53:58 »
Hát, így is fel lehet fogni. :D Ha szép dolgokról van szó, akkor lehet szép!
Amúgy maga a meghidegülés, az nem szép dolog. :2smitten:


Mert ez a topic NEM a meghidegulesrol szól, hanem a szeretet megorzésérol, ISTEN védelmérol.
ISTENt kell képviselni, az csak a cím, hogy a szeretet meghidegulese......!

Tehát, ezért szép  :2smitten: :168: :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #22 Dátum: 2011 Október 16, 15:22:26 »
Kedves Ani Kinor!

Nagyon tetszett a megfogalmazásod:

Idézet
Mert ez a topic NEM a meghidegulesrol szól, hanem a szeretet megorzésérol, ISTEN védelmérol.

12. Öltözzetek föl azért mint az Istennek választottai, szentek és szeretettek, könyörületes szívet, jóságosságot, alázatosságot, szelídséget, hosszútűrést;
13. Elszenvedvén egymást és megbocsátván kölcsönösen egymásnak, ha valakinek valaki ellen panasza volna; miképen a Krisztus is megbocsátott néktek, akképen ti is;
14. Mindezeknek fölébe pedig öltözzétek föl a szeretetet, mint a mely a tökéletességnek kötele.
15. És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.

Kol3,12-15

1Jn 3,17    
A kinek pedig van miből élnie e világon, és elnézi, hogy az ő atyjafia szükségben van, és elzárja attól az ő szívét, miképen marad meg abban az Isten szeretete?

A szeretetnek nyilvánvalónak kell lennie....

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #23 Dátum: 2011 Október 17, 11:02:53 »
amitől meghidegülhet a szeretet, és
sajnos nagyon gyakori, sőt életünkben
alattomosan jelenlevő probléma,
a megbocsátatlanság.
A harag, a sértődöttség legkisebb formája
nagy százalékban csökkenti a szeretet mértékét.

Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #24 Dátum: 2011 Október 17, 11:07:19 »
Igen Testverem, szomoru dolog ez...!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #25 Dátum: 2011 Október 17, 11:21:47 »
amitől meghidegülhet a szeretet, és
sajnos nagyon gyakori, sőt életünkben
alattomosan jelenlevő probléma,
a megbocsátatlanság.
A harag, a sértődöttség legkisebb formája
nagy százalékban csökkenti a szeretet mértékét.
Így van! Ki kell vetnünk a szívünkből a keserűséget! Meg kell bocsátanunk!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #26 Dátum: 2013 Március 12, 13:16:18 »
Jelenések könyve 2,4    
 De az a mondásom ellened, hogy az első szeretetedet elhagytad.


Az első szeretet nagy lánggal ég.Nagyon szeretjük Istent,az embereket.Azt szeretnénk,hogy mindenki megtérjen.Buzgók vagyunk a szolgálatban...Aztán egy idö után mindez alábbhagy...Vagyis jobban mondva "elhaggyuk" ezt a szeretetet.Akkor Isten közbeszól,hogy van egy mondása felénk.Többek között...
Azt akarja,hogy ez  a szeretet mindig ott legyen bennünk ,ott égjen.Fájjon az elveszettek sorsa,vággyuk az Ő közelségét mindennél jobban,szolgáljunk hűséggel. Azért lankad el ez a szeretet bennünk,mert Jézus kezd a középpontból kikerülni.Nem tud bennünk igazából élni,mert nem hagyjuk.Inkább a mi kis óemberünket tápláljuk.Megszomoritjuk Őt...Istenem gyújtsd lángra bennem ezt a szeretetet!!
  A szeretet áldozattal jár.Éget minket.Tettre késztet és  Énekek éneke 8,7Sok vizek el nem olthatnák e szeretetet.
Kívánom minden testvéremnek ezt a szeretetet a szívébe!! :2smitten: :2smitten:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #27 Dátum: 2013 Március 12, 13:25:38 »
Köszönjük kedves Jázmin a jó kívánságodat!

Tökéletesen egyetértek. Az egyik legnagyobb ellensége az elsö szeretetnek a megszokás. Olyan természetesnek veszünk mindent és egyre lazábban állunk hozzá Isten Szent Szavához. Újra és újra kell, hogy fájjon, ha nem az ÚR akaratában történik valami az életünkben. Öszinte bünbánatra van szükségünk és egy élö kapcsolatra Istennel, aki ébren tartja lelkiismeretünket és képes minket megigazítani. A forró szeretetben ott van a lángoló vágy és ezt a vágyat kérhetjük az ÚRtól.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #28 Dátum: 2013 Március 12, 15:11:33 »
Egy ige jutott eszembe:

1János levele 4,20
"Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #29 Dátum: 2013 Március 18, 10:13:48 »
ÁMEN!!!

És sokan nincsennek tisztában azzal, hogy mi az Isten szerinti szeretet. Nagyon elcsépelt lett ez a kifejezés és sokan manipulálnak vele.

Az Íge az mondja, ha megtartjuk a parancsolatokat, az a szeretet. Ezért is a szeretet és az igazság elválaszthatatlan egység.

Halljátok meg az Úrnak beszédét Izráel fiai, mert pere van az Úrnak a földnek lakóival, mert nincs igazság és nincsen szeretet és nincsen Istennek ismerete a földön.
Hós 4,1

De te, óh Istennek embere, ezeket kerüld; hanem kövessed az igazságot, az istenfélelmet, a hitet, a szeretetet, a békességes tűrést, a szelídséget.
1Tim 6,11
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10