Szerző Téma: A szeretet meghidegülése  (Megtekintve 10827 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #30 Dátum: 2013 Március 18, 10:22:28 »
Igen, és a szeretet alatt nem az Isteni mélységre gondolnak, hanem a felületes szeretetre.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #31 Dátum: 2013 Március 18, 10:27:52 »
Igen és akik ilyen felületesen gondolkoznak, azt hiszik, hogy a szeretet mindent besöpör a szönyeg alá. Ez az amikor Isten Igazságát és Szeretetét szétszakítják.  Így lehet félremagyarázni valamit.

   
A szeretet képmutatás nélkül való legyen. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz.
Rm 12,9

Tehát szönyeg alá való söprögetésröl szó sincs!
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #32 Dátum: 2013 Március 18, 10:51:50 »
Az Isten szerinti SZERETET tényleg nem söpör szőnyeg alá.

Jelenések könyve 3,19    
Akiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.
 
Példabeszédek 3,12    
12 Mert akit szeret az Úr, megdorgálja, és pedig mint az atya az ő fiát, akit kedvel.

:2smitten: :2smitten:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #33 Dátum: 2013 Március 18, 12:28:11 »
Ámen Testvéreim.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #34 Dátum: 2013 Március 18, 12:31:37 »
1János levele 3,18
"Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan."

Mégis sokan csak nyelvvel szeretnek, de a cselekedeteikkel megtagadják szavukat. A szeretet cselekvő. Az Atya sem úgy szeretet minket, hogy csak ígérgetett, hanem minden ígéretét be is teljesítette. Mi lett volna, ha nem adja értünk a Fiát áldozatul?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #35 Dátum: 2013 Március 18, 16:05:26 »
Idézet
Mégis sokan csak nyelvvel szeretnek, de a cselekedeteikkel megtagadják szavukat.

Öket nevezi a Szent Írás minden szépítés nélkül képmutatónak. Nem fognak nagy sikerrel járni Isten elött.


Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;

1Pt 1,22    
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető laszlo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 53
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #36 Dátum: 2013 Március 18, 20:48:21 »
Testvereim ,az elobiekben olvastam hogy a ,,szeretett meghidegult nemelyekben ,, es sokszor tenyleg ez tapasztalhato.De orommel mondhatom hogy a mi Urunk szeretette sosem fog meghidegulni es erre kell figyelnunk.Tudjatok regebben inkabb azt lattam hogy mennyi szeretetlenseg van a vilagban ,de egy ideje azt csodalom mekkora az Isten szeretete ebben a vilagban.Ertitek? Lathato Isten szeretete ,kegyelme itt ebben a foldi vilagunkban .En sem ertem hogy mikent van de ,,atsugarzik,, Isten orszaganak dicsosege.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #37 Dátum: 2013 Március 19, 11:18:43 »
Kedves László! Isten valóban csodálatos és szeretete nagy!
A kegyelme sokrétű, kegyelmes a gonoszokkal is, hiszen számukra is feljön a nap és veteményük is kap esőt.

De nem lesz mindig így, ahogyan Egyiptomban különbséget tett Izrael fiai és Egyiptom fiai között (a bogarak/böglyök csapástól), úgy ítélet lesz a hívő és a hitetlen között. A hívő pedig nem az, aki csak azt mondja, hogy "Uram, Uram", hanem aki cselekszi is Isten akaratát.

Máté evangéliuma 7,21
"Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: URam, URam, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #38 Dátum: 2013 Március 19, 13:44:40 »
Egyetértek, kedves Antee!

Kedves László!

E téma felvetése egyben önvizsgálatra is szorgalmaz. Hol állok én a szeretettel. Másoknál mindig könnyebb megállapítani, hogy meghidegült a szeretet. De vajon én engedelmeskedek-e Isten és Jézus parancsolatainak? Ugye Jézus mondta:

"Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat,..
Jn 14,15    

Ha pedig nem tartom meg a parancsolatait, akkor üres szóbeszéd a szeretetem. Üres és kong.

A langymelegséget, már pedig, ha kihül a szeretet erröl beszélhetünk, nem emészti meg az ÚR! De még van lehetöség megtérni belöle:

"A laodiceai gyülekezet angyalának írd meg: ezt mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének kezdete: 15. Tudok cselekedeteidről, hogy nem vagy sem hideg, sem forró. Bárcsak hideg volnál, vagy forró! 16. Így mivel langyos vagy, és sem forró, sem pedig hideg: kiköplek a számból. 17. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, meggazdagodtam, és nincs szükségem semmire; de nem tudod, hogy te vagy a nyomorult, a szánalmas és a szegény, a vak és a mezítelen: 18. tanácsolom neked, végy tőlem tűzben izzított aranyat, hogy meggazdagodj, és fehér ruhát, hogy felöltözz, és ne lássék szégyenletes mezítelenséged; és végy gyógyító írt, hogy bekend a szemed, és láss. 19. Akit én szeretek, megfeddem és megfenyítem: igyekezz tehát, és térj meg! 20. Íme, az ajtó előtt állok, és zörgetek: ha valaki meghallja a hangomat, és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz, és vele vacsorálok, ő pedig énvelem. 21. Aki győz, annak megadom, hogy velem együtt üljön az én trónusomon; mint ahogy én is győztem, és Atyámmal együtt ülök az ő trónusán. 22. Akinek van füle, hallja meg, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek!"
Jel 3,14-22

Ma még nem késö, ma ha az Ö szavát halljátok.... Akinek van füle.... Hát legyen fülünk, és ne keményítsük meg a szivünket.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #39 Dátum: 2013 Március 19, 17:44:01 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #40 Dátum: 2013 Április 25, 20:45:50 »
tanácsolom neked, végy tőlem tűzben izzított aranyat, hogy meggazdagodj, és fehér ruhát, hogy felöltözz, és ne lássék szégyenletes mezítelenséged; és végy gyógyító írt, hogy bekend a szemed, és láss.
Jel 3,18

tűzben izzított aranyat,...    gyógyító írt,....

Szerintetek mit jelent Jézus tanácsa a gyakorlatban?

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #41 Dátum: 2013 Április 25, 20:59:00 »
Úgy értesültem róla, hogy ennek a gyülekezetnek nagy volt a gazdagsága és nagy hangsúlyt fektettek a testi gyógyulásra. Tehát mint akár csak ma. Jólét evangélium és mindenkinek meg kell gyógyulnia. Nincs új a nap alatt...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #42 Dátum: 2013 Április 25, 21:10:19 »
Hát valóban nincs... Ez a jólét-evangélium olyan mint vakság. Talán ezért kell a gyógyír?

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #43 Dátum: 2013 Április 25, 21:20:51 »
Azt hiszik látnak, de lelki értelemben vakok. A láthatatlanból állott elõ a látható és nem fordítva.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A szeretet meghidegülése
« Válasz #44 Dátum: 2013 Április 25, 21:30:57 »
És ha csak ebben a világban reménykedünk, mindenkinél nyomorultabbak vagyunk. A mi reménységünk az örörk életre szól.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10