Szerző Téma: Bűnös vagyok?  (Megtekintve 9477 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 25, 14:27:14 »
Kedves Barátom!

Az Úr mindent odaad a gyermekeinek, ugyan mi az amit nem érdemes elhagyni az Úrért?
Ha megtérsz, akkor átmész a halálból az életre. Ha az Úrnak adod az életed, akkor Ô majd el kezd munkálkodni Benned!
Vagyis amik még kötnek a Világhoz, azokhoz már nem fogsz ragaszkodni! Megváltozol, vagyis megtérsz!

A keresztyén élet pedig nem vallás. Ha nem emeled fel a kezed halleluja kiáltás közben vagy ha nincs a hónod alatt mindig egy Biblia, attól még lehetsz sokkal közelebb az Úrhoz, mint azok, akik ezeket teszik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #31 Dátum: 2011 Október 25, 23:23:58 »
Szeretném megkérdezni: ha megtérek, vagyis átadom az életem Istennek,

mi történik velem akkor ha mégis elkövetek bűnt?

Ismerem magam, tudom hogy nehezen fogom tudni feladni azt ahogyan most élek.

Akkor lesújt rám Isten haragja,  "bosszúállás villáma" ?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #32 Dátum: 2011 Október 27, 13:41:48 »
Kedves Barátom, talán butaságot kérdeztem, hogy válaszra sem méltatsz?

Akkor változtatok a kérdésemen.

Ha megtérésem után bűnt követek el, akkor megbüntet érte Isten?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #33 Dátum: 2011 Október 27, 14:14:33 »
Kedves Baratom.

Elnezesedet kerem a keso valaszert, csak megnovekedtek a teendoim es meg az alvasra sem jutott eleg ido.

A megteres utan is vetkezunk. Sajnos a megterestol nem lettunk tokeletesek, de a tokeletesseg fele haladunk lepteinkkel!
Ha bunt kovetsz el, az Ur megfenyit. De nem azert, hogy fajjon, hanem azert, hogy formaljon!

Akit gyermekeve fogadott, azt meg is fenyiti. Akivel nem torodik, azok nem a gyermekei.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #34 Dátum: 2011 Október 27, 14:35:35 »
Értem, akkor ez a fenyítés vigyáz ránk, óv minket  a bűnös cselekedeteinket követhető még rosszabb bűnhődéstől.
Ez nagyon hasonlít ahhoz ahogyan mi tesszük gyerekeinkkel. A büntetés nem jelenti a szeretet megszűnését.
Sőt jobban ártanánk gyermekünknek, ha mindent ráhagynánk, hogy tegye azt amit akar.

Rendben van Barátom, ha te is úgy gondolod akkor vezess most Isten elé, hogy behívhassam az életembe.
Egyedül nem tudom megtenni, hiszen még a miatyánkot sem tudom kívülről elmondani.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #35 Dátum: 2011 Október 27, 16:05:20 »
Kedves Testverem.
Pontosan ugy van ahogyan irtad. Hasonlatot megtapasztalhatjuk szulokent.

Jezus az egyetlen kozbenjaro Isten es ember kozott. Neked kell kerned, hogy jojjon be az eletedbe es legyen az eleted Ura! Imadkozhatok erted majdnem minden masert, de megterned neked kell Hozza!

Az Ur pedig nem a szavakat nezi, hamem a szivedet! A sajat szavaiddal imadkozz hozza, a szivedbol fog olvasni es nem a szavaidbol.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #36 Dátum: 2011 Október 29, 11:26:23 »
Nagyon  erős bizalmat adtál nekem a megszólításoddal: Kedves Testvérem!

Melegség öntötte el a szívemet, és olyan érzésem támadt, hogy te valóban a testvérednek érzel annak ellenére, hogy én még nem tértem meg.
Egy teljes napom telt el válaszod után úgy, hogy igen erős késztetést éreztem az Istennel való beszélgetésre.
Tegnap este bátorságot vettem magamon és megszólítottam az Urat. Elmondtam neki, hogy szükségem van rá. Megköszöntem, hogy ő szeret engem és az én bűneimet is magával vitte a keresztre.
Hosszú ideig nem tudtam neki mit mondani.
Eleredt a könnyem, sírás rázkódtatta meg testemet és nem is tudom mennyi ideig tartott ez. Elcsukló hangon bocsánatot kértem azokért a dolgokért amelyekről úgy éreztem, hogy vétkeztem. Olyan volt, mintha hallottam volna,  "Megbocsájtok, ha megígéred, hogy nem teszed többé!". l Lehet, csak a képzeletem tréfálkozott velem, de  amikor könnyek között kimondtam, hogy megígérem, úgy éreztem, mint akiről mázsás súly gördül le.
Végtelen boldogság fogott el és a könnyek hangos  és felszabadult nevetésre váltottak át.

Nem baj ha én is Testvéremnek foglak szólítani?

Testvérem, ez volt a megtérés ajándéka?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #37 Dátum: 2011 Október 29, 13:51:59 »
Igen, Testvérem vagy!

Nagyon jó látni, ahogyan átadtad az életedet az Úrnak. Isten most már a kezébe vette az életedet, mert végre átadtad neki.
A legjobb kezekbe kerültél! :afro:

Mivel az Atya gyermekei vagyunk, ezért mi Testvérek lettünk. Ezért bátran szólítsd az Atya gyermekeit Testvéreidnek!
Hiszem Testvérem, hogy jó talajba esett Isten magja és megtértél hozzá.

Tudod sokan vannak, akik ugyanazokat megélték amit most Te is, de elhagyták később az Urat.
Ez pedig azért volt, mert vagy a Világ csábította el őket, vagy nem volt mélyen a gyökerük Istenben.

Arról ismernek meg minket, hogy szeretjük egymást. Ha pedig szeretjük egymást, ott a lélek gyümölcsei is láthatóvá lesznek.
Tehát Testvérem engedd át a teljes irányítást Istennek. Hallgass az Ő szavára!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #38 Dátum: 2011 Október 30, 23:56:14 »
Van egy örömhírem!

Elmentem egy gyülekezetbe, ahol istentisztelet volt. Kedvesek voltak velem, kerestek egy szabad  helyet, ahonnan jól láthattam és hallhattam mindent.
Énekeltek, és színes zászlókat lobogtattak. Egy dal nagyon a szívemhez szólt. "Uram tehozzád futok, élő vízre szomjazom .." énekelték és kicsordult a könnyem. Szégyelltem, hogy férfi létemre sírok, de nem tudtam megállást parancsolni könnyeimnek.
Oda jött mellém két testvér és imádkoztak értem. Elmondtam velük együtt egy imádságot én is, amelyre azt mondták, hogy ez volt a befogadó ima, és mivel ezt elmondtam emberek és a szellemvilág előtt is, ezért már Jézus az életemben van.
Meghívtak egy tanítása sorozatra, a bibliáról, hitről, Istenről, bemerítésről lesz szó és ha azok után  akarom,  be is meritkezhetek és akkor a gyülekezet tagja lehetek.
Mondtam, hogy megpróbálom, és szeretnék a tanítások szerint engedelmes lenni.
Most egy ideig nem fogok jelentkezni, de ígérem, hogy amikor közeledni fog a bemerités időpontja ismét megkereslek testvérem és beszámolok a velem történtekről.

Köszönöm, amiért türelmes voltál velem és segítségeddel megismerhettem az igazi Istent.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnös vagyok?
« Válasz #39 Dátum: 2011 Október 31, 08:44:17 »
Dicsoseg az Urnak Testverem!
Varom a fejlemenyeket Rolad.

Az Ur aldjon meg.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)