Szerző Téma: Mit fogunk csinálni a Mennyben?  (Megtekintve 14432 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #45 Dátum: 2012 Június 26, 18:55:59 »
Kedves Dafna.

Én nem akarok itt magyarázkodni, mert nem tudom megmagyarázni, hogy tették és mit tettek.
Én is csak gondolkoztam, megvizsgáltam egyes dolgokat. Mert mi nehezebb fából kígyót csinálni, vagy porból tetvet? Én csak ezen gondolkodtam.
Mind a kettő életelen (a fa is és a por is) és mind a kettőből élő lett (kígyó tetű). Ha megy az egyik, miért nem ment a másik? Talán az Úr engedte meg, hogy a Fáraó megkeményedjen ... az Úr sok mindent megengedett a gonosznak, de Ő is szabott határt neki.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #46 Dátum: 2012 Június 26, 18:57:54 »
Idézet
Talán az Úr engedte meg, hogy a Fáraó megkeményedjen ... az Úr sok mindent megengedett a gonosznak, de Ő is szabott határt neki.

Ámen!!!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #47 Dátum: 2012 Június 26, 18:58:56 »
Kedves Dafna.

Én nem akarok itt magyarázkodni, mert nem tudom megmagyarázni, hogy tették és mit tettek.
Én is csak gondolkoztam, megvizsgáltam egyes dolgokat. Mert mi nehezebb fából kígyót csinálni, vagy porból tetvet? Én csak ezen gondolkodtam.
Mind a kettő életelen (a fa is és a por is) és mind a kettőből élő lett (kígyó tetű). Ha megy az egyik, miért nem ment a másik? Talán az Úr engedte meg, hogy a Fáraó megkeményedjen ... az Úr sok mindent megengedett a gonosznak, de Ő is szabott határt neki.

 :2smitten:
Hát én is erről beszéltem! Csak addig mehet el, amig az Isten megengedi neki. Ott megengedte. Nem áll szándékomban a Hatalmas Isten hatalmát csorbitani! Sőt! Ő Úr a sátán felett is!

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #48 Dátum: 2012 Június 26, 19:53:53 »
Rendben. Csak egyet kérek Tőled magyarázd meg nekem, hogy az egyiptomi varázslók hogyan keltettek életre kigyókat a fából, és hogyan lett vér a tálban? Mert vagy azt mondjuk hogy ott az Ige nem mondd igazat, vagy azt mondjuk hogy igazat mondd, akkor viszont egy bizonyos anyagból más lett, igaz, ilyen értelemben nem a semmiből lett, hanem valami át lett alakitva. De az Ige nem azt irja hogy pld. piros viz lett hanem vér.

Nem tudom, milyen varázslattal, és szemfényvesztéssel csinálták, ilyeneket látok ma is a TV-ben és nem tudom, hogy csinálják, de nem is érdekel.
A negyedik csodát már nem tudták utánozni. Miért nem ment a Porból-tetvek csoda, ha a Sátán tud teremteni?

Én egyetlen teremtőt ismerek: az Istent,  aki az Úr aki a Krisztus.

 :2smitten:

Istentől áldott Testvéreim. Bocsássatok meg nekem hogy belekotnyeleskedem a beszélgetésetekbe. Erről az Eggyiptombeli varázslatról, amit a Faraó varázslói produkáltak, lenne egy masszív meggyőződésem nekem is.
Én azt gondolom: Sátán teremteni ugyan nem tud, de másolni igen!  Eggyiptomban, mind a három esetben, Mózes kezdett, és a varázslók a gonosztól kapott hatalommal, utánozták őt... Ámde a Kármel hegyén Illés ragaszkodott ahhoz, hogy a varázslók kezdjék, és láthattuk hogy semmire nem jutottak! Szoton Utánzásra való hajlamát láthatjuk pl.:  /eredeti/ V Mózes 6,4.    
Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!
5.    
Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.
6.    
És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben.
7.    
És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.
8.    
És kössed azokat a te kezedre jegyül, és legyenek homlokkötőül a te szemeid között.

És a másik oldal utánzása: /másolat/   Jel.13,12.    
És az előbbi fenevadnak minden hatalmasságát cselekszi ő előtte; és azt is cselekszi, hogy a föld és annak lakosai imádják az első fenevadat, a melynek halálos sebe meggyógyult vala;
13.    
És nagy jeleket tesz, annyira, hogy tüzet is hoz alá az égből a földre, az emberek láttára.
14.    
És elhiteti a földnek lakosait a jelekkel, a melyek adatának néki, hogy cselekedje a fenevad előtt; azt mondván a föld lakosainak, hogy csinálják meg a fenevadnak képét, a ki fegyverrel megsebesíttetett vala, de megelevenedett.
15.    
És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,
16.    
Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;
17.    
És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

Mindezekből, és még több Igei kapcsolatból, én úgy gondolom, tehát: Teremteni bár nem tud, de másolni annál inkább!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #49 Dátum: 2012 Június 27, 07:30:11 »
Szia Shomer Ayin!

Köszönöm a gondolataidat. Most megint megütötte valami a szememet, várnám erről is a véleményedet:
15.   
És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,
Érdekelne hogy mit gondolsz arról, hogy ÉS ADATÉK NÉKI, HOGY A FENEVAD KÉPÉBE LELKET ADJON, illetve jó lenne eredetiben megvizsgálni pontosan ott mi is van irva, de sajnos ó-görög nyelven nekem nem megy az exegetika.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #50 Dátum: 2012 Június 27, 09:48:18 »
Nagyszerű kérdés Testvérem. A Gondolatom erről pedig ez:     Jel 13,15    
És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek...
Nos azt gondolom ebből az Igéből, minthogy "Adaték neki"... Tehát ez a hatalom, nem az Övé! Ahogyan azt az előzőekben is kimutattam, Szoton csupán másol... Ez is bőven belefér abba.
Hiszen az eredeti :     1Móz 2,7    
És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.

A másolat: Jel 13,15    
És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is...

De ami a lényeg, és ami mindenképp és mindenek felett fontos: "ADATÉK NEKI BIZONYOS IDŐRE-BIZONYOS CSELEKMÉNYRE" Vagyis, ebből az Igéből is kitűnik, Csak annyit tehet Szoton,(Sátán) Amennyit az Örökkévaló megenged neki!

Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #51 Dátum: 2012 Június 27, 09:58:50 »
És még van itt valami: De miért teszi ezt számára,(Sátán) lehetővé az Úr? Miért ad neki ideig tartó hatalmat akár mire is?
Nos: ahogyan meg is van írva:     1Kor 11,19    
Mert szükség, hogy szakadások is legyenek köztetek, hogy a kipróbáltak nyilvánvalókká legyenek ti köztetek.
Tehát ez is a megrostáláshoz kell véleményem szerint, mégpedig hogy az állhatatlanság-testiesség... felszínre kerüljön...
Sajnos sokan vannak akik csupán a szem előtt való dolgokra figyelnek. Ők az érzékiek. A figyelmüket a "csodák" kötik le...
Erről beszélt Jézus is:     Mt 24,24    
Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.
Vannak akik csak akkor hisznek, ha jeleket-csodákat látnak. Így volt ez régen is. Jézus is ezt kifogásolta: Mt 12,39    
Ő pedig felelvén, monda nékik: E gonosz és parázna nemzetség jelt kiván; és nem adatik jel néki, hanemha Jónás prófétának jele.
Tehát a Jel.13,15-ben megprófétált dolgok is arra kellenek, hogy felszínre kerüljenek a kétszívűek- az állhatatlanok- a Testiek...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #52 Dátum: 2012 Június 27, 10:04:06 »
Bocsánat, a lényeg lemaradt. Tehát az induló Igénk, vagyis a Jelenések 13.-fejezete már azt az időszakot jelzi, amikor már a föld minden "lakosa"
hitre jut! Csupán abban van különbség, hogy nagy többség a megtévesztésben, míg kevesebben, az Igaz Istenben jutnak hitre!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #53 Dátum: 2012 Június 27, 11:06:06 »
Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem elérhető ancsapancsa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #54 Dátum: 2012 Június 27, 21:49:39 »
A Bibliában az van,hogy a szelídek öröklik a Földet.Ez értelmezésemben azt jelenti,hogy a megváltottak a Földön maradnak,melyet Isten megtisztít,é újra édeni körülmények lesznek.
Rosszul értelmezném?

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #55 Dátum: 2012 Június 27, 22:40:45 »
A szelídek öröklik a földet. Isten újra teremti a földet az eget és MINDENT(!!!) és ezt öröklik a szelídek. Akik Isten megváltottai és Szellem szerint járnak és nem test szerint.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #56 Dátum: 2012 Június 27, 23:01:02 »
A mi reménységünkről:

Fil 3:20  Mert a mi országunk mennyekben van, honnét a megtartó Úr Jézus Krisztust is várjuk;

2Kor 5:1  Mert tudjuk, hogy ha e mi földi sátorházunk elbomol, épületünk van Istentől, nem kézzel csinált, örökké való házunk a mennyben.
2Kor 5:2  Azért is sóhajtozunk ebben, óhajtván felöltözni erre a mi mennyei hajlékunkat;
2Kor 5:3  Ha ugyan felöltözötten is mezíteleneknek nem találtatunk!
2Kor 5:4  Mert a kik e sátorban vagyunk is, sóhajtozunk megterheltetvén; mivelhogy nem kívánunk levetkőztetni, hanem felöltöztetni, hogy a mi halandó, elnyelje azt az élet.
2Kor 5:5  A ki pedig minket erre elkészített, az Isten [az], a ki a Lélek zálogát is adta minékünk.
2Kor 5:6  Azért mivelhogy mindenkor bízunk, és tudjuk, hogy e testben lakván, távol vagyunk az Úrtól.
2Kor 5:7  (Mert hitben járunk, nem látásban );
2Kor 5:8  Bizodalmunk pedig van, azért inkább szeretnénk kiköltözni e testből, és elköltözni az Úrhoz.
2Kor 5:9  Azért igyekezünk is, hogy akár itt lakunk, akár elköltözünk, néki kedvesek legyünk.


A mi reménységünk a menyben van, ahol a mi megváltónk és szabadítónk is van.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #57 Dátum: 2012 Június 28, 08:55:45 »
Ámen!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #58 Dátum: 2012 Június 28, 10:33:52 »
Egy ideje nezegetem ezt a topic cimet. Egyaltalan van erre erdemleges valasz,vagy csak elkezdunk teoriakat gyartani? Hat igen. Mi mar csak olyanok vagyunk,emberek,hogy szeretnenk mindent elore tudni. Az biztos,hogy az unalom fogalma ott nem letezik,tehat nem lesz uresjaratunk.  :angel2:
Amibe pedig biztos vagyok,hogy az Urat fogjuk dicsoiteni szuntelen.
 :ima02:.....akar meg enek-zenevel is    :137: :289:

"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #59 Dátum: 2012 Augusztus 02, 11:24:28 »
Sikerült tárgyalnom a férjemmel hétvégen az Eudoxia látomással kapcsolatosan. Az a véleménye, hogy az egyetemes próféciák, vagyis mindaz amire az egész emberiségnek szüksége van, le van irva a Bibliában, ezért a mostani próféciák nem szólhatnak csak közösségekhez, egyéni emberekhez. Azt mondta, nem kiváncsi a látomásra, mert azt ha Istentől van, azok az emberek kapták, ahová a hölgy jár, vagy csak az a család. Úgyhogy ezen most én is nagyon elgondolkodtam a jövőre nézve, hogy milyen kijelentést fogadok el magamra nézve.