Szerző Téma: Mit fogunk csinálni a Mennyben?  (Megtekintve 14384 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Dátum: 2011 Október 20, 23:11:10 »
Milyen feladatunk lesz a Mennyben? Mit fogunk ott csinálni?
Mit mond erről az ige?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Október 21, 18:19:51 »
Fogunk ott enni? Mit mond erről az ige?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Október 21, 20:39:29 »
Úgy gondolom, hogy a romolahtatlan testünknek nem lesz szüksége olyan eledelre, ami “minöségét megörzi dátum” miatt lejárhat és ezért romlandó. Viszont lesz az Élet Fája:

Jel 2,7    
A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az élet fájáról, a mely az Isten paradicsomának közepette van.

Jel 22,14    
Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.

Tehát innen kapjuk a táplálékunkat.

Egy biztos: Az énekesek és a zenészek nem lesznek munkanélküliek! És ami a legcsodálatosabb: Mindenki tökéletesen fog énekelni, nem lesz egy hamis hang sem! :170:


 :289:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Október 22, 00:52:30 »
Köszönöm Testvérem a hozzászólásodat.
Úgy gondolom fogunk enni-inni. Kiindulhatunk akár abból is, hogy Ádám és Éva is evett gyümölcsöket, pedig nem voltak halandók.
Ugyanígy az angyalok is, akiket például Ábrahám vendégelt meg. Jézus is evett a feltámadása után a tanítványokkal.

Jézus pedig ezt mondta:

Mk 14,25
"Bizony, mondom néktek, hogy nem iszom többé a szőlőtő terméséből addig a napig, amikor újat iszom az Isten országában."


Lk 13,29
"Akkor eljönnek napkeletről és napnyugatról, északról és délről, és asztalhoz telepednek az Isten országában."

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Október 22, 00:54:10 »
Továbbá azt nem tudom elképzelni, hogy mennyei illemhelyek lesznek, gondolom Ádám és Éva sem "kaksizott" össze mindent a bűnbeesés előtt az édenkertben. :hehe: :2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Október 22, 22:45:12 »
Szerintem ilyen mint Illemhely biztos semmilyen formában nem lesz  hiszen a táplálékunk sem tárgyilagos lesz... nem?  :044:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Október 23, 09:52:48 »
Szerintem ilyen mint Illemhely biztos semmilyen formában nem lesz  hiszen a táplálékunk sem tárgyilagos lesz... nem?  :044:

Én is inkább e felé hajlok, bár kijelenteni egyértelműen nem merném. A fentebb felsorolt igék akár átvitt értelműek is lehetnek, hiszen Jézus gyakran beszél példabeszédeken keresztül. Sajnos most egyértelműt állítani nem tudok, ez egyelőre bennem kérdés.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 23, 09:58:26 »
Az nagyon jó Testvérem, ha valaki felvállalja azt, hogy még nincs kijelentése róla! Többen olyanról tesznek bizonyságot, amelyben saját maguk sincsenek meggyőződve, csak hogy állást foglalhassanak. Nagyon örülök a hozzáállásodnak, az Úr áldjon meg ezért is! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #8 Dátum: 2011 November 04, 00:01:19 »
Nos ezen én is gondolkodtam.
Hiszen ott már nem hitben hanem látásban fogunk járni. Jézushoz hasonlóak leszünk. Már nem fog minket kötni az óemberünk elleni harc. Ott nem lesz többé harc.
Amiben biztos vagyok hogy nem fogunk unatkozni és felhőkön ülve hangicsálni hárfákkal meg egyéb hangszerekkel.

Nyugodtan tehetünk majd fel kérdést Istennek bármiről és közvetlenül kapjuk meg majd a választ. Az univerzumról a teremtésről, a múltról ..azokról az eseményekről amit itt lent a Földön még nem értettünk meg.
Ha már ez a romlandó világ is ilyen sokszínű és gyönyörű hogyne lenne a meny az.
Ezért úgy gondolom hogy nem csupán zenészi foglalkozások lesznek. Én a dicsőítést úgy értem hogy annyira természetes lesz számunkra mint most a levegővétel. Hiszen még az arany is hétköznapi dolog lesz ha az utcák járólapjai is abból lesznek.

Engem inkább az érdeke hogy amikor Isten megjelenteti majd az Új Eget és Földet nekünk abban mi szerepünk lesz? Hogy fog a kettő kapcsolódni az új teremtett Föld és a menny..
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #9 Dátum: 2011 November 04, 07:39:19 »
Igen Testvérem, nem a felhőkön ülő pufi angyalok leszünk akik csak mosolyognak! ---> :angel2:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #10 Dátum: 2011 November 04, 11:15:52 »
Igen Testvérem, nem a felhőkön ülő pufi angyalok leszünk akik csak mosolyognak! ---> :angel2:

Aranyos ez a figura. Kifejezi a köztudat általános elméletét a menyről.

Vajon miért van bennünk egy olyan gondolat hogy unatkozni fogunk a menyben?
 Mert most a küzdelem annyira része az életünknek?
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #11 Dátum: 2011 November 04, 11:21:50 »
Lehet azert, mert az emberek azt hiszik hogy az Ur mindent meg akar vonni tolunk es ezert nem tudunk mast csinalni az unatkozason kivul...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #12 Dátum: 2011 November 04, 11:23:57 »
Vagy epp az ellenkezo, hogy mindenunk meglesz es nem kell majd csinalni semmit sem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #13 Dátum: 2011 November 04, 12:07:25 »
tényleg most hogy mondod valóban. Hiszen ha már mindent tudunk és mindenünk meglesz ...  :061:

Bár szerintem Isten végtelensége épp elég ok arra hogy megnyugodjunk . Nem fogunk unatkozni. Amikor körbenézek a természetben Isten műhelyét nézve egy végtelenül szellemes, kreatív , intelligens , logikus természetfölötti alkotót látok. Szerintem az a szerep amit most betöltünk a menyben folytatódni fog. Hogy pontosan ezt hogy értem azt nem tudnám leírni, de úgy gondolom hogy a sokszínűségünk  megmarad és kiteljesedik . ( akár a foglakozásunkra akár a hobbinkra nézve)
Ha anyagi dolgokat nem is de az emlékeinket a tudásunkat a tapasztalatainkat magunkkal fogjuk vinni.
Ott lesznek majd olyan emberek is akikről nem is gondoltuk és lesznek olyanok akik általunk ismerték meg az Urat úgy hogy nekünk eszükbe sem jutott hogy az az egy két elejtett szó vagy csupán csak az egykori viselkedésünk rá mutatott. Mert akkor nem gondoltuk hogy bármit is ért  a szavunk vagy a jelenlétünk.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Mit fogunk csinálni a Mennyben?
« Válasz #14 Dátum: 2011 November 04, 14:31:28 »
Igen Testvérem, nem a felhőkön ülő pufi angyalok leszünk akik csak mosolyognak! ---> :angel2:
:289:
Aranyos ez a figura. Kifejezi a köztudat általános elméletét a menyről.

Vajon miért van bennünk egy olyan gondolat hogy unatkozni fogunk a menyben?
 Mert most a küzdelem annyira része az életünknek?


Unatkozni??? Ugyan már! Party alarm!!! :D  :afro:

 :289:  :265: :137: :043: :taps:
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.