Szerző Téma: Biblikus hit  (Megtekintve 13542 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Biblikus hit
« Válasz #75 Dátum: 2013 Január 02, 19:56:03 »
ÁMEN!

 :rozsa2: :026: :081:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Biblikus hit
« Válasz #76 Dátum: 2013 Március 19, 16:08:52 »
   1Móz 15,6    
És hitt az Úrnak és tulajdoníttaték az őnéki igazságul.


Ábrám nem gondolkodott, nem vitatkozott, hanem engedelmeskedett. Elindult arra amerre  az Úr vezette. Nem voltak tapasztalatai, nem  voltak ismerősei akik beszámolhattak volna az Úrról neki. Hitt abban, hogy aki hívta nem fogja becsapni és magára hagyni.
És az Úr nem hagyta magára, magját is megszaporította.

a hit másik csodálatos példája a vérfolyásos asszony története.

25.    
És egy asszony, a ki tizenkét év óta vérfolyásos vala,
26.    
És sok orvostól sokat szenvedett, és minden vagyonát magára költötte, és semmit sem javult, sőt inkább még rosszabbul lett,
27.    
Mikor Jézus felől hallott vala, a sokaságban hátulról kerülve, illeté annak ruháját.
28.    
Mert ezt mondja vala: Ha csak ruháit illethetem is, meggyógyulok.
29.    
És vérének forrása azonnal kiszárada és megérzé testében, hogy kigyógyult bajából.
30.    
Jézus pedig azonnal észrevevén magán, hogy isteni erő áradott vala ki belőle, megfordult a sokaságban, és monda: Kicsoda illeté az én ruháimat?
31.    
És mondának néki az ő tanítványai: Látod, hogy a sokaság szorít össze téged, és azt kérdezed: Kicsoda illetett engem?
32.    
És körülnéze, hogy lássa azt, a ki ezt cselekedte.
33.    
Az asszony pedig tudva, hogy mi történt vele, félve és remegve megy vala oda és elébe borula, és elmonda néki mindent igazán.
34.    
Ő pedig monda néki: Leányom, a te hited megtartott téged. Eredj el békével, és gyógyulj meg a te bajodból
Máté 5,
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Biblikus hit
« Válasz #77 Dátum: 2013 Március 19, 16:49:38 »
Ámen kedves Pista testvérem!
 a Hit hegyeket mozdít el:


Máté Evangéliuma:17:20
   Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.

 Hini kell hogy Ő létezik és megjutalmazza azokat akik  Őt keresik! :rozsa:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Biblikus hit
« Válasz #78 Dátum: 2013 Március 19, 17:46:07 »
Egyetértek Testvéreim. A hit cselekvő! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)